dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 548 z 613
Pokaż wyniki od 10.941 do 10.960 z 12250
  1. #10941
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Martolinka, jeszcze jedna wersja, tym razem z hokerami przy wyspie.
    Można je dać z drugiej strony, a od jadalni wstawić pod blat szafki na świąteczną zastawę stołową, obrusy itp.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	martolinka_hokery.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	45,1 KB
ID:	313294
    Zmniejszyłam wyspę do 130cm, aby zrobić szersze przejście, jak radzi Sawadi

    I jeszcze inna wersja, w której okap ukryty jest w szafce wiszącej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	martolinka_szafki zamiast okapu.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	47,7 KB
ID:	313295 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	martolinka_szafki zamiast okapu2.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	63,3 KB
ID:	313296
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  2. #10942

    Domyślnie

    Bez szafek wygląda lepiej.
    Szafki jednak przydaję się. Można by po prawej str. okna zrobić szafkę wiszącą i dokleić do słupka, będzie szafka narożna. Piekarnik niżej, nad nim mikrofala, a w miejsce mikrofali polka np na roboty kuchenne.

    Gdzie będą stały talerze, szklanki, przyprawy, czyli wszytko to po co się często sięga?
    Ostatnio edytowane przez Sawadi ; 17-04-2015 o 20:39

  3. #10943

    Domyślnie

    Witajcie
    Po długim czasie podczytywania przyszedł czas na wrzucenie rzutu naszej przyszłej kuchni z prośbą o wszelkie rady.
    Niestety na obecną chwilę mam pustkę w głowie i jako tako sklecony projekt w planerze Ikea żeby mieć jakąkolwiek wizję.
    Kuchnię mamy częściowo zamkniętą, bedzie jedynie przejście o szerokości 150cm. Wolałabym zupełnie otwartą ale niestety zmienić się tego nie da...

    Na jednej ścianie mamy lekki uskok 50cm i wymyśliłam, że tam zrobię półwysep z blatem śniadaniowym.
    Chciałam też umieścić tam płytę i wtedy zrobić dodatkowy, wyższy blat pełniący funkcję śniadaniowego (wersja 1). Mężowi się ten pomysł nie widzi i wolałaby umieścić płytę na przeciwległej ścianie. Wtedy jednak zlew będziemy musieli dać w okolicach okna co utrudni jego otwieranie (wersja 2)
    Jak wg Was będzie lepiej?
    I przede wszystkim czy przy takim układzie półwysep to dobry pomysł? Czy wygodne będzie korzystanie z blatu śniadaniowego mając ścianę za plecami? Szerokość od zakończenia blatu do ściany to 130cm, na wizualizacji wygląda na nieco mniej ale nie umiałam inaczej tego zrobić... Górny blat - jeśli będzie - to chciałabym wysunąć nieco dalej.
    Wizualizacja jest zrobiona totalnie amatorsko i poglądowo, żeby pokazać o co mi chodzi. Będą też szafki wiszące których nie umieszczałam tutaj, żeby lepiej było widać. Za "dziury" w blacie roboczym przepraszam, oczywiście nie będzie tego. Niestety nawet planer Ikei mnie przerasta

    Wrzucam 3 zdjęcia - pierwsze z widocznymi wymiarami, na czerwono zaznaczyłam przejście do salonu oraz okno. Dwa pozostałe to wcześniej opisane koncepcje.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiary.JPG
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	26,1 KB
ID:	313556



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia płyta na wyspie.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	7,0 KB
ID:	313546

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia płyta na ścianie.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	7,2 KB
ID:	313547


    Może macie jakiś inny pomysł na tą kuchnię?
    Będę niezmiernie wdzięczna za rady wszelakiego rodzaju.
    Chętnie przyjmę też krytyczne opinie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia wymiary.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	11,2 KB
ID:	313544  
    Ostatnio edytowane przez agnieszka200 ; 17-04-2015 o 22:22

  4. #10944

    Domyślnie

    Moniss Sawadi dziekuje Zdecydowanie bez szafek lepiej !!!

    Mikrofalowki nie bedzie, bedzie piekarnik parowy nad piekarnikiem normalnym w slupku. z boku wneka na ekspres do kawy roboty i szafka na szklanki kubki.
    Deski do krojenia itp na dole pod piekarnikiem lub w szafce 40 talerze w 40. Wlasciwie to sie zastanawiam czy nie ladniej bedzie zamiast szafek 40 i 80 dac 2 X 60. Indukcja moze byc na laczeniu podetne tylko boki szafek a wizualnie chyba lepiej bo wszystkie szafki takie same z lodowka na wino wlacznie I w 60 bez problemu pomieszcze sie z talerzami sztuccami i deskami a w wyspie poukladam naczynia mniej uzywane. Albo talerze na wyspie a w 60 miedzy zlewem i kuchnia maki kasze makarony Nie no o miejsce sie nie martwie mam spizarke za drzwiami mala bo mala ale zapasy pomiesci.

    A i zdecydowanie opcja wyspy z szafkami po stronie kuchni i hokerami po stronie

    Agnieszka200 zaden ze mnie ekspert widzisz ze sama sie borykam z moja kuchnia ale bardziej podoba mi sie opcja wybrana przez meza wyspa wolna na przygotowywania i biesiadowanie Mysle ze 130 cm swobodnie wystarczy, natomiast skrocilabum ja troszke zeby przejscie mialo ok 90 cm A co do zlewu, sa baterie skladane,, nie wiem jakie masz okno jesli dwuskrzydlowe mozesz umiescic kran na srodku. Trojkat roboczy co prawda bedzie u ciebie wtedy rozkladal lodowka wyspa zlew blat kuchenka.

  5. #10945

    Domyślnie

    Cytat Napisał martolinka Zobacz post

    Agnieszka200 zaden ze mnie ekspert widzisz ze sama sie borykam z moja kuchnia ale bardziej podoba mi sie opcja wybrana przez meza wyspa wolna na przygotowywania i biesiadowanie Mysle ze 130 cm swobodnie wystarczy, natomiast skrocilabum ja troszke zeby przejscie mialo ok 90 cm A co do zlewu, sa baterie skladane,, nie wiem jakie masz okno jesli dwuskrzydlowe mozesz umiescic kran na srodku. Trojkat roboczy co prawda bedzie u ciebie wtedy rozkladal lodowka wyspa zlew blat kuchenka.
    W opcji z płytą na wyspie widzę idealny trójkąt roboczy i do tego długi, dobrze doświetlony blat pod oknem. Ale też nie jestem pewna czy komfortowo będzie jeść przy takim blacie gdzie obok coś się gotuje. Sama już nie wiem...
    Okno mamy dwuskrzydłowe, wiem, że można baterię tak umocować żeby zupełnie nie stanowiła problemu czy tak jak piszesz, kupić po prostu składaną.

  6. #10946

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszka200 Zobacz post
    W opcji z płytą na wyspie widzę idealny trójkąt roboczy i do tego długi, dobrze doświetlony blat pod oknem. Ale też nie jestem pewna czy komfortowo będzie jeść przy takim blacie gdzie obok coś się gotuje. Sama już nie wiem...
    Okno mamy dwuskrzydłowe, wiem, że można baterię tak umocować żeby zupełnie nie stanowiła problemu czy tak jak piszesz, kupić po prostu składaną.
    Ja zlew dałbym na oknie, a płytę na przeciwko wyspy. Nie czułbym się komfortowo gdybym musiał jeść obok gorącej patelni czy pary buchającej w twarz. Do tego pochłaniacz zwisający nad głową zamiast fajnych lamp. Co do półwyspu, jeżeli nie ma w kuchni lub pobliżu stołu może nie warto robić podwyższonego wąskiego barku tylko blat wielofunkcyjny na jednej wysokości, jest znacznie wygodniejszy. Odpowiednia odległość między półwyspem i lodówką to przynajmniej 90cm inaczej będziecie się przeciskać.

  7. #10947

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamaG Zobacz post
    mam w tej chwili kuchenkę gazową ostatnią w zabudowie a tuż za nią są drzwi (przejście) i osobiście uważam to za bardzo złe rozwiązanie
    nie polecam: przy gotowaniu na zewnętrznych palnikach trzeba uważać żeby nie zostawić rączki patelni na zewnątrz, bo ktoś zwłaszcza dzieciaki może strącić, a z drugiej strony jak używam wszystkich palników bo akurat duży obiad, to wcale nie jest łatwo zapanować nad garami, żeby jakoś upchnąć wystające części.
    Zgadzam się z co do kuchenki przy stronie zewnętrznej, również to przerabiałam.

    Wydaje mi się, że lepiej jest gdy kuchenka ma blat roboczy zarówno po lewej jak i prawej stronie

    A co sądzicie o kuchence w zabudowie w narożniku? Ja zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, ale boję się, że będzie zbyt ciemno (narożnik na przeciw ściany z oknem)

  8. #10948

    Domyślnie

    zapytam na tym wątku, chociaż nie jestem pewna, czy mnie nie przegonicie
    czy ktoś wie co to za cegła? idealna do mojej przyszłej kuchni
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MG_5347.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	313831  

  9. #10949

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobel2801 Zobacz post
    Zgadzam się z co do kuchenki przy stronie zewnętrznej, również to przerabiałam.

    Wydaje mi się, że lepiej jest gdy kuchenka ma blat roboczy zarówno po lewej jak i prawej stronie

    A co sądzicie o kuchence w zabudowie w narożniku? Ja zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, ale boję się, że będzie zbyt ciemno (narożnik na przeciw ściany z oknem)
    Mam u siebie płytę w narożniku, zabiera dużo więcej miejsca niż normalna, ogólnie sprzętu w rogu nie polecam, bo tylko jedna osoba ma wtedy dostęp. Z oknem mam podobnie, zwykle włączam światło w okapie, bo faktycznie jest ciemno (do tego czarny blat i płyta).

  10. #10950

    Domyślnie

    Hejka

    To znowu ja ;°°)))
    Pytanko mam zakladajac ze kuchnia bedzie w bialym polysku z debowym blatem plyta piekarniki i zlew czarne, co z okapem ?? marzyl mi sie bialo inoxowy ale czy to nie bedzie glupio wygladac? Okap bedzie sam na szarej scianie miedzy dwoma bialymi oknami widoczny z salonu i to uzasadnialoby bialy ale ..... :///

  11. #10951

    Domyślnie

    Ciemniejszy będzie się mnie rzucał w oczy, ale dlaczego nie Jest wiele pięknych białych okapów. W końcu to Wam ma się podobać.
    Pomyślałam jeszcze o okapie zabudowanym, sześcian w kolorze ściany - taki będzie najmniej widoczny i pięknie będzie wyglądał. No dobra, marze o takim ech, ale ta klasyka zawsze się sprawdza i nie trzeba co chwile przecierać szmatką.

  12. #10952
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gicho

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie pytanie - kuchni

    Witam serdecznie,
    mam pytanie do was,
    czy lepiej w tej kuchni zrobić półwysep czy wyspę?
    planujemy 60 cm płytę i mały zlew 40 cm i w przypadku wyspy by było ok 80 cm blatu roboczego a w przypadku półwyspu 120-130 cm blatu.

    W przypadku półwyspu zaczynając od ściany by było:
    30 cm blat,
    60 cm płyta,
    120-130 cm blat,
    40 cm zlew.

    Czy lepiej wyspę i wtedy od prawej:
    30 cm blat,
    60 cm płyta indykcyjna,
    80 cm blat
    40 cm zlew?
    serdecznie dziękuję za wszelkie rady!


    Pozdrawiam
    Patryk
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia2.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	314539  

  13. #10953

    Domyślnie

    Dobrze rozumiem, chcesz umieścić oba urządzenia na wyspie? Jeśli zrobisz półwysep przejście przydało by się min 120cm. Ciężko powiedzieć co lepiej zrobić, musisz dopasować pod siebie i wybrać pomiędzy dodatkowym blatem a większą przestrzenią. Ja wybrałbym wyspę, ot bardziej mi się podobają. Oba rozwiązania będą wygodne pod warunkiem, że zlew dasz na oknie.

  14. #10954
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gicho

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź,
    tak Żona chce mieć choćby mały zlew do napełniania garnków czy przepłukiwania warzyw pod ręką a nie żeby się obracać za siebie więc zdecydowaliśmy się na dwa zlewy w tym mniejszy na wyspie. i wtedy blat roboczy robi się naprawde mały po ok 80 cm. Przejście planuje 130 cm gdyby był półwysep. Hmm spory dylemat co wybrać!

  15. #10955

    Domyślnie

    Cytat Napisał gicho Zobacz post
    Witam serdecznie,
    mam pytanie do was,
    czy lepiej w tej kuchni zrobić półwysep czy wyspę? (...)
    Jeśli po tej samej stronie co płyta ma być zlew i jeśli zależy Wam na naprawdę dużym blacie przy płycie to półwysep(ok.290cm). Płytę(bezdyskusyjnie ) i lodówkę(opcjonalnie*) umieściłabym bliżej wejścia bo bez sensu dwa z trzech podstawowych sprzętów upychać na końcu kuchni i pokonywać za każdym razem dodatkowe dwa albo prawie trzy metry drogi żeby wyłączyć "gaz" pod czajnikiem albo wyjąć zimny napój z lodówki. Za to od wejścia dwa zlewy do wyboru a i tak pewnie wszystkie kubki i talerzyki lądowałyby w tym mniejszym bo ludzie przeważnie korzystają z łatwiejszej opcji




    W przypadku wyspy - niektórym 80cm blatu obok płyty wystarczy, zwłaszcza jak blat jest głębszy niż standardowe 60cm i dodatkowe akcesoria można trochę dalej odstawić a bliżej krawędzi sobie wałkować ciasto albo panierować kotlety. Bardzo mi się za to nie podobają zlewy umieszczone na krawędzi(narożniku) wyspy, tuż przy przejściu - głównie kwestia wizualna. Jakby wyspę zrobić maksymalnie długą, np. jak na oryginalnym rzucie 230cm, to można mały zlew(30cm) zamontować 30cm od krawędzi(tak jak płytę) i będzie jakoś tak ładniej, bardziej spójnie. Może na rysunku zlew 30cm wydaje się malutki ale do płukania warzyw chyba więcej nie trzeba. Do tego wysoka i obracana bateria albo z wyciąganą wylewką jeśli często potrzebujecie nalać wody do większych garnków. Płyta nawet mogłaby być bliżej przejścia do jadalni.



    Na rysunkach sprzęty po drugiej stronie wyspy/półwyspu są pokazane symbolicznie - piszę od razu, żeby nie było "a my chcieliśmy lodówę sbs, nie chcemy piekarnika w słupku, zlew bardziej w lewo, prawo..."
    *) Trudno mi na razie powiedzieć po której stronie okna lodówka sbs lepiej będzie wyglądać - wygodniej oczywiście przy wejściu ale nie lekceważę też estetyki układu.

  16. #10956
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gicho

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za rady!!!
    Prawdopodobnie zrobimy półwysep z płytą po prawej stronie i zlewem po lewej oraz drugim zlewem pod oknem i z lodówką sbs po prawej stronie.
    Wtedy między lodówką a zlewem mamy 60-70 cm blatu, między zlewem a spiżarką 150 cm i na półwyspie 120-130 cm blatu. I będzie akurat. To fakt, że trochę niewygodnie stoi lodówka. Muszę jeszcze rozważyć taki układ ale z lodówką pod spiżarką. Jednak byłby problem z sbs bo tam nie ma miejsca bo są drzwi od spiżarki.

  17. #10957

    Domyślnie

    Witajcie,

    planuję remont mieszkania i mam ogromny problem z kuchnią i łazienką. Jak widać na załączonych zdjęciach (wybaczcie jakość ale nie chciałam bazgrać po kartce) z kuchni przechodzi się do łazienki. Marzy mi się kuchnia z oknem ale nie widzę tu wyjścia innego jak obecne.
    Myślałam o tym aby ściankę działową rozwalić, postawić nową z drzwiami przesuwnymi chowanymi żeby zaoszczędzić miejsce, którego i tak jest mało.Drzwi w zależności od układu mebli przesunęłabym do krawędzi lewej lub prawej. Zdj 3 obrazuje obecny układ łazienki. Wiem,że fajnym rozwiązaniem byłaby kabina ale jeśli o mnie chodzi to wanna musi być, nie biorę innej opcji pod uwagę.
    Myślałam jeszcze o tym,żeby toaletę zrobić w przedpokoju ( o ile będzie to możliwe) a wejście do łazienki zrobić z sąsiadującej sypialni (mieszkam sama więc nie stanowiłoby to problemu). Czy mielibyście jakieś pomysły jak zaaranżować kuchnię i łazienkę? A może jest tu ktoś kto wpadnie na pomysł jak wygospodarować miejsce na łazienkę przy opcji kuchni z oknem. Wymiary są widoczne na zdjęciach.Wszelkie pomysły są mile widziane
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3a.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	41,8 KB
ID:	314969   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	23,8 KB
ID:	314970   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	31,1 KB
ID:	314971  
    Ostatnio edytowane przez ej82 ; 29-04-2015 o 11:01

  18. #10958

    Domyślnie

    Cytat Napisał gicho Zobacz post
    Muszę jeszcze rozważyć taki układ ale z lodówką pod spiżarką. Jednak byłby problem z sbs bo tam nie ma miejsca bo są drzwi od spiżarki.
    Masz na myśli lodówkę ustawioną "plecami" do spiżarni? Drzwi do spiżarni trzeba by wtedy raczej zrobić od strony holu. I krótszy półwysep(maksymalnie ok. 250cm). Mogłoby być całkiem fajnie. Dodatkowym plusem takiego układu byłaby możliwość otwierania drzwi lodówki na pełną szerokość (wymaganą do wyjmowania szuflad i półek - w większości modeli to co najmniej 135 stopni).






    W przypadku lodówki w kącie(po lewej lub prawej stronie okna)zapewnienie odpowiedniego odstępu od bocznej ściany jest chyba niewykonalne, trzeba by okno zwęzić lub przesunąć. Z różnych schematycznych rysunków w necie wynika, że przydałoby się zostawić ze 30cm w przypadku gdy przy ścianie będą węższe drzwiczki albo ok. 40cm dla szerszych.

    Chyba że nie przeszkadza Wam konieczność okazjonalnego zdejmowania drzwi lodówki(o ile się w ogóle da?) do umycia wnętrza i wyposażenia. Albo znajdziecie model, w którym kąt otwierania drzwi pozwalający na wyjmowanie szuflad jest jak najmniejszy.
    Na wizualce między lodówką a ścianą boczną zostawiłam ok. 5cm odstępu. Półwysep ma 300cm.



    Kolorystyka i detale na wizualkach przypadkowe.

  19. #10959

    Domyślnie

    Może i mi ktoś z Was mógłby doradzić?

    Salon z aneksem, niecałe 19m2. Marzy mi się jak najwięcej roboczego blatu, stąd próba zrobienia go w kształcie U. Obok blatu (według mnie mógły być wąski - byleby był) ustawienie stołu 80 cm x 80 cm i 4 krzeseł.

    Być może śmiesznie wygląda odręczne "malowanie", ale chciałabym zobrazować, o czym marzę. teraz pytanie - czy marzenia mogą stać się rzeczywistością, czy powinnam zejść na ziemię i zrobić zupełnie inaczej?

    Wymiary pokoju: 572 cm x 332,5 cm.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	106,8 KB
ID:	315701  

  20. #10960

    Domyślnie

    Cytat Napisał aduska1212 Zobacz post
    Obok blatu (według mnie mógły być wąski - byleby był) ustawienie stołu 80 cm x 80 cm i 4 krzeseł.
    Ogólnie układ może być ale trzeba uważać na każde 5 cm. Na narożnik może być za mało miejsca - lepsza byłaby sofa 200cm +podnożek. Narysowałam w aneksie półwysep 180cm długości, 40cm szerokości - przejście między nim a blatem pod ścianą 100cm.
    Jak stół 80x80cm przystawisz do półwyspu to nie zmieszczą się 4 krzesła.



    Może miałaś na myśli stół 80x120cm? Trochę ciaśniej.



    Możesz jako stół wykorzystać szerszy blat półwyspu - luźniej się robi. W takim układzie sofa mogłaby być dłuższa, np.220cm



    Albo nawet narożnik do ok.240cm długości. Jeśli zależy Ci na blacie to lodówkę możesz wywalić do przedpokoju - zabudować obok szafy.


Strona 548 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony