dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1

    Domyślnie Gniazdka elektr. firmy SIMON zanim kupisz przeczytaj oraz..

    zaopatrz sie w srodki uspokajajace, 10 wkretakow, wiertarka, wiertlo do odwiercenia badziewiastych wkretow o twardosci masla na upale...

    Otoz po remoncie pokoju zabralem sie za montaz kilku nowych punktow elektrycznych (gniazdka podwojne z uziemieniem).. zawsze kupowalem syf za 7 zl ale mowie co tam kupie sobie Simona bo wszyscy chwala ze sa ok... OTOZ jest to najwyzszej klasy badziewie, w ktorym nie idzie odkrecic wkretow montazowych (tych do zdjecia plastikowej oslony wierzchniej)...
    I nie jest to pojedynczy przypadek na 5 gniazdek tylko w jednym wkret mozna bylo odkrecic (niestety ponowne jego wkrecenie nie jest mozliwe - jest obrobiony) w pozostalych wkrety nie puscily tylko poobrabialy sie glowki, uprzedzam iz wiem jak odkrecac wkrety i mam srubokrety za wiecej niz gniazdka... suma sumarum skonczylo sie na odwiercaniu wadliwych wkretow...

    Moze bym i reklamowal ale kupilem 100 km od domu i nie mam ochoty tracic kasy na paliwo i uzeranie sie ze sprzedawca...

    P.S. Jestem osoba prywatna, nie zwiazana z zadna firma produkujaca osprzet itp. wiec nie zalezy mi na oczernianiu nikogo, przedstawiam fakty na podstawie wlasnych doswiadczen
    a jak ktos produkuje i sprzedaje syf to zasluguje by o tym wiedzieli inni ku przestrodze

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Hmm... Kiedyś kupiłem jedną sztukę Simon-a i wyglądało ok. Natomiast teraz zainwestowałem w Legrand-a. B. dobra jakość a cena wbrew pozorom za modele starsze (nie Sistena Life) jest b. atrakcyjna nawet w hipkach
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Mam gniazdka i właczniki Simon - jakość samych w/w jest ok .... dobra jakość za rozsądna cenę. Natomiast instalator który mi te gniazdka montował - od razu mówił, ze wkręty sa do d.... i dał wkręty swoje . Stwierdził, że kasa prawie żadna , a po co se ma nerwy szarpać .
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Tak po prawdzie, to poza wkrętami i śrubkami to w tych gniazdkach nie ma co się psuć Przy pstryczkach to może fakt - styki mogą się upalać, wyrabiać... Ale w gniazdkach? Jeno wkręty i śruby...
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    no jak nie ma się co psuć ...dzieci nie masz cy cuś?
    przeca plastik to najlepszy materiał do psucia jest

    a serio ... jesli mówie o jakości to mam na myśli przede wszystkim jakość wykonania, estetyke, dopracowanie szczególów
    wiesz ...tak się składa, ze sama montowałam kilka z tych właczniów i tam wystepuje taki bardzo przydatny knif na ten przykład : za pomoca takich choćby zatrzasków wkłada się lub ściaga sam środek ... w zasadzie możesz rozmontować to bez śrubokreta ...jak masz długie paznokietki - podważasz i zdjęte .... przydatne przy malowaniu ścian , itd.
    gdyby te gniazdka były kiepskiej jakości to te ztrzaski po drugim użyciu by sie połamały ...a ja rozmontowywałam jedno gniazdko 5 razy i wszystko dalej ładnie hula

    to jest własnie dobra jakośc za rozsądną cenę

    także wizualnie nie są jakoś szkaradne ... niezbyt kanciasty profil , kilka kolorów do wyboru ... dla mnie ok
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    Mam gniazdka i właczniki Simon - jakość samych w/w jest ok .... dobra jakość za rozsądna cenę. Natomiast instalator który mi te gniazdka montował - od razu mówił, ze wkręty sa do d.... i dał wkręty swoje . Stwierdził, że kasa prawie żadna , a po co se ma nerwy szarpać .
    Wszystko fajnie alee najpierw trzeba te nieszczesne stare powykrecac/poodwiercac a srednio mam ochote kupujac nowe gniazdka bawic sie w odwiercanie nowych wkretow bo wykrecic nie idzie w normalny sposob... i co z tego ze reszta jest dobra jak marnuje pol dnia na odkrecanie wkretow zeby moc wsadzic gniazdko do puszki...
    Cos na zadadzie masz nowy samochod ale nie mozesz odkrecic korka paliwa zeby go natankowac.... soryyy ale dla mnie kontakt simon w wersji akord too jest badziewie wieksze niz chinszczyzna

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    no jak nie ma się co psuć ...dzieci nie masz cy cuś?
    przeca plastik to najlepszy materiał do psucia jest
    Mam, ale som szkolone, żeby prunda nie tykać

    Cytat Napisał daggulka
    a serio ... jesli mówie o jakości to mam na myśli przede wszystkim jakość wykonania, estetyke, dopracowanie szczególów
    wiesz ...tak się składa, ze sama montowałam kilka z tych właczniów i tam wystepuje taki bardzo przydatny knif na ten przykład : za pomoca takich choćby zatrzasków wkłada się lub ściaga sam środek ... w zasadzie możesz rozmontować to bez śrubokreta ...jak masz długie paznokietki - podważasz i zdjęte .... przydatne przy malowaniu ścian , itd.
    No u mnie z paznokietkami problem, bo stale albo obrzeram, albo obgryzam, albo obrywam
    Fakt, że estetyka plastiku też jest ważna, ale jeśli wszystkie elementy są od jednego producenta (a trudno w przypadku kontaktów, aby było inaczej), to muszą być spasowane, nie ma siły. Inną kwestią jest jakość odlewów i formy do tych odlewów, ale to chyba sporadyczne przypadki w totalnej chińszczyźnie bez jakiejkolwiek marki.

    Cytat Napisał daggulka
    gdyby te gniazdka były kiepskiej jakości to te ztrzaski po drugim użyciu by sie połamały ...a ja rozmontowywałam jedno gniazdko 5 razy i wszystko dalej ładnie hula

    to jest własnie dobra jakośc za rozsądną cenę

    także wizualnie nie są jakoś szkaradne ... niezbyt kanciasty profil , kilka kolorów do wyboru ... dla mnie ok
    No i najważniejsze, że ktoś jest zadowolony z produktu "Drobne" wpadki, typu słaba stal do produkcji wkrętów, którymi mocuje się produkt do ściany, to "drobiazg" i "błahostka" - elektryk "se poradzi" wkręcając "własne" i jeszcze dodatkowo zarobi na robociźnie Bo przecież zwykły śmiertelnik nie ma prawa tykać się instalatorstwa elektrycznego, żeby go pan Prund po łapkach nie ździelił
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  8. #8

    Domyślnie

    Przesadzasz!
    5 sztuk to za mała seria, żeby stwierdzić że towar producenta jest do bani.

    Wykonuje instalacje głównie w domkach.
    Zostawiam po sobie instalacje w takim stanie, że kolejne ekipy nie muszą biegać z przedłużaczami, lampami i nie kombinują.
    Instalacje są w stanie - tylko wkręcić żarówki - sprawdzić czy działa poprawnie i przelew

    Korzystam z tego osprzętu, czasem z innego. Wybieram to co najtańsze i to co jest w promocji. Wiem, że kolejne ekipy nie szanują osprzętu i psują, malują, niszczą to co jest na ścianach. Mało tego, wiem że zleceniodawca wymieni sobie to z czasem na bardziej niezawodny osprzęt.

    Do rzeczy, nie zawiodłem się na tym osprzęcie.
    Albo miałeś super niefart i trafiłeś na sprzedawce z towarem kategorii C, albo twoje śrubokręty są do d..., albo masz za dużo/mało siły, albo prace ręczne nie są dla Ciebie.
    Korzystam na codzień z narzędzi KNIPEX, WEIDMULLER, a mimo to śrubokręty kupuje z innych (tańszych) firm i zmieniam je raz na kwartał (obrabiają się bardzo szybko).

    Ten najtańszy osprzęt kupuje w Casto-podobnych hipermarketach na promocjach.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Chińska stal pewnie to była.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinezio
    "Drobne" wpadki, typu słaba stal do produkcji wkrętów, którymi mocuje się produkt do ściany, to "drobiazg" i "błahostka" - elektryk "se poradzi" wkręcając "własne" i jeszcze dodatkowo zarobi na robociźnie Bo przecież zwykły śmiertelnik nie ma prawa tykać się instalatorstwa elektrycznego, żeby go pan Prund po łapkach nie ździelił
    przesadzasz
    nie jest regułą , że wszyscy mają se te wkręty wymieniać jak mój elektryk ... on po prostu szanował swoje nerwy i ważny był dla niego komfort pracy ...zresztą wkrętarką zajęło mu to małą chwilę przy każdym gniazdku
    za robociznę dodatkowo nie skasował ....

    z tego co pisze robertsz - wcale nie jest tak tragicznie z tymi wkrętami i zwykły śmiertelnik powinien sobie jednak poradzić
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertsz

    Do rzeczy, nie zawiodłem się na tym osprzęcie.
    Albo miałeś super niefart i trafiłeś na sprzedawce z towarem kategorii C, albo twoje śrubokręty są do d..., albo masz za dużo/mało siły, albo prace ręczne nie są dla Ciebie.
    Czytales mojego posta??? bo mam wrazenie ze nie... skad Twoje stwierdzenie, ze prace reczne nie sa dla mnie? znasz mnie?, widziales moja prace? pracowalismy razem? wiec nie osadzaj... gdybym nie mial pojecia i checi to bym tego nie robil....
    Skoro stwierdzam ze wkret jest do dupy bo nie idzie go odkrecic zadnym dostepnym w domu narzedziem (a nie mam ich malo) to mam prawo uwazac ze jest kiepski. Jakiej Ty sily chcesz uzywac do odkrecenia malego wkreta podtrzymujacego plastikowy front gniazdka??? moze pneumatyke podlaczac?? Skoro napisalem ze w normalny sposob nie idzie odkrecic przy pomocy dobrych wkretakow pieprzonego wkreta bo sie obrabia (bo jego twardosc jest do du.. a raczej kompletny jej brak) to sorryy ale co tu maja firmy narzedziowe do rzeczy???? taki wkret sie powinien odkrecac lekko kazdym srubokretem dopasowanym rozmiarowo oraz ksztaltem (plaski. gwiazdka) do wkreta.. PROSTE i nie przemawia do mnie a moze sie taka partia trafila... takie partie sa ciagle tylko pod certyfikacje sa robione produkty zgodne z normami...

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertsz
    Przesadzasz!
    5 sztuk to za mała seria, żeby stwierdzić że towar producenta jest do bani.
    Żartujesz?
    Takie coś się może zdarzyć w osprzęcie po 3zł/sztuka a nie w drogich materiałach.
    Klient to nie królik doświadczalny. Normalny producent wycofuje takie buble z rynku.

  13. #13

    Domyślnie

    SIMON robi różne serie. Te lepsze są w zasadzie OK. Ale te tańsze - nie łapię się ich montażu za żadną cenę. Śruby faktycznie jednorazowe - jak przykręcisz - to nie odkręcisz. I jakieś to delikatne wszystko takie.

    Osobiście używam 2 firmy i do nich namawiam zawsze inwestora. A mam 100% pewnej jakości.
    Pozdrawiam. Paweł

  14. #14

    Domyślnie

    Możecie polecić coś najbardziej rozsądnego w stosunku cena/jakość? Szukam aktualnie osprzętu na cały dom.

  15. #15

    Domyślnie

    A co możecie powiedzieć o OSPEL Impresja ?

    Takie mi się spodobały i mają wszystkie potrzebne pstryczki/gniazdka.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetabo
    Możecie polecić coś najbardziej rozsądnego w stosunku cena/jakość? Szukam aktualnie osprzętu na cały dom.
    Legrand, Berker, Ospel, GIRA, Schneider/Merten, Schneider/Elda, Jung... Jest tego na rynku trochę Polecam osprzęt modułowy, bo w większości przypadków pod takie są na dzień dzisiejszy projektowane instalacje.

    Ja mam u siebie Legrand Cariva i jest super - wszystko pasuje, wkręty się nie urabiają, montuje się do puszek na te pazurki. Trochę uboga kolorystyka, bo białe i kremowe jeno, ale ja i tak chciałem biały osprzęt, więc mi tam wsio ryba było

    Berker jest też b. dobry, ale trochę droższy.
    Ospel natomiast z tej niższej trochę półki.
    Jeśli masz sporo kasy na osprzęt, to polecam systemy GIRA - kosztują, ale warte ceny, a system bardzo rozbudowany. Tylko trzeba decyzję podjąć przed montażem elektryki, bo ten system ma swoje własne puszki - osprzęt może nie pasić do standardowych.
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Ja montuję u siebie Polo Hager seria Fiorena. Jestem z nich bardzo zadowolony, wkręty dobrej jakości, ząbki trzymają, ramki i klawisze dobrej jakości. W serii są gniazda podwójne z uziemieniem do ramek wielokrotnych, w sumie teraz ma to większość producentów ale jeszcze kilka lat temu był z tym problem. Minusy to ograniczona kolorystyka klawiszy/ramek (poza standardowymi białym i kremowym jest jeszcze szary metaliczny i czarny).

    Cena też bardzo rozsądna, nieco drożej niż Simon ale taniej niż Berker i nieporównywalnie taniej niż Legrand.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetabo
    Żartujesz?
    Takie coś się może zdarzyć w osprzęcie po 3zł/sztuka a nie w drogich materiałach.
    Klient to nie królik doświadczalny. Normalny producent wycofuje takie buble z rynku.
    No właśnie tu jest sedno sprawy, kupujesz najtańszy osprzęt, a oczekujesz jakości na poziomie BERKER, LEGRAND, etc...
    Nie wiem o jakiej serii mówimy, ale gniazdko SIMON to koszt ~6-8zł zależy gdzie się zaopatrujesz i jakie masz rabaty.

    Uprzedzam pytanie, nie jest handlowcem i nie lobbuje za żadnym producentem.
    Po prostu trzeba być świadomym jaką ma wartość wydane 10zł w dzisiejszych czasach.

  19. #19

    Domyślnie

    Ja mam caly dom na osprzecie simon (i dalej go dokupuje, bo koncze poddasze), ba mam tez caly budynek uzytecznosci publicznej na tym osprzecie i nie bylo problemow.

    Wiec albo miales wielkiego pecha, albo złą technike..
    Bo tam czasami faktycznie mocno dokrecone sa te wkrety, wtedy czasami trzeba bardzo mocno dociskac wkretak do wkretu aby sie obrobil leb.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzabij
    Ja montuję u siebie Polo Hager seria Fiorena.
    [...]
    Cena też bardzo rozsądna, nieco drożej niż Simon ale taniej niż Berker i nieporównywalnie taniej niż Legrand.
    E, no nie przesadzaj, że Legrand taki drogi - może seria Sistena Life - to fakt, jest droga, ale już te starsze serie są sporo tańsze - ja mam serię Cariva i np. za pstryczek zwykły (mechanizm ze zintegrowanym supportem) płaciłem coś w ok. 4,69 zł, a za gniazdko z bolcem coś w ok. 4,99 . Do tego rameczka za 1,15 pojedyncza (wielokrotne oczywiście droższe, ale np. ramka czteromodułowa kosztowała mnie 9,49 zł). Kupowane u allegrowicza i nie są to ceny bynajmniej jednostkowe - bardzo podobne są u wszystkich, u których znalazłem tę serię.
    Jakość w stosunku do Simona bez porównania, a ceny na kieszeń każdego
    Jak ktoś potrzebuje białych, lub beżowych, to po co przepłacać? Chyba, że kogoś interesuje osprzęt w INOX-ie, lub oprawione skórą
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony