dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 8
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 153
  1. #101

  2. #102
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kailos

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał anjamen
    wizualizację już mam, proszę o uwagi (te krytyczne tez mile widziane









    ale jak ty będziesz do niej wchodził. Tak jak mówią gdy się jest pięknym i młodym nie ma problemu a później... wysokość wanny ponad podłogę gdzieś jakieś 30 cm + 40 cm głębokość wanny - dla mnie niewykonalne.
    ja myślę bardziej o wannie na zero z podłogą. Do tego schodek, we wannie do wychodzenia. I koniecznie uchwyty do wstawania ( a zastanawiam się nad drabinką ale to zobaczę na wizualizacji).

    Napisz skąd będziesz brał wannę czy robisz ją od podstaw sam czy kupujesz jaką specjal.

    Kolega boba budowniczego podpowiedział mi, żeby zrobić oprócz odpływu dodatkową kratkę ściekową. Gdy cię coś zepsuje przy wannie dowiesz sie o tym po wejściu do garażu, a nie za miesiąc.

    bartek

  3. #103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar anjamen
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    14.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    330

    Domyślnie

    Bartek,
    wanna bedzie gotowa (jest w moim dzienniku), nie podobaja mi sie mini baseny
    zadnych drabinek.
    jedyne co zmieniam z tej wizualizacji to poszerzam stopien wokol wanny.
    o starosci nie mysli sie majac dwadziescia pare lat, pewnie jeszcze niejeden dom wybuduje, bo przeciez myslac o starosci to zamiast schodow bym sobie winde wybudowala

  4. #104
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie


    znalezione na forum, super rozwiązanie, niby w podłodze ale nie do konca

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar anjamen
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    14.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    330

    Domyślnie

    zmieniona wanna w mojej wizualizacji.
    co sądzicie? lepiej?

  6. #106

    Domyślnie Wanna wpuszczana w podłogę

    Witam!
    Bardzo podobają mi się wanny wpuszczane w podłogę. Nie mamy jeszcze stropu więc jeszcze możemy sie zdecydować na odpowiednie obniżenie poziomu podłogi w łazience. Zastanawiam się jednak czy to jest praktyczne rozwiązanie? Dlaczego tak mało osób ma tak montowane wanny? Jakie jest wasze zdanie na ten temat. Na tym forum spotkałam chyba tylko 2 osoby które tak mają zrobione. Może macie jakieś zdjęcia.

  7. #107

  8. #108

    Domyślnie

    No to czas na kilka fotek:



















    Nie umieszczem nazw modeli, zeby nie robić reklamy - piszcie wiadomość w razie zapytań.

    Jest jeszcze trochę innych kształtów. Bardzo ładnie wygląda taka wanna która nieco wystaje nad poziom posadzki i prowadzi do niej jeden lub dwa stopnie.


    Podrawiam,
    Grzesiek

  9. #109

  10. #110

    Domyślnie lazienka z obnizona wanna

    Za 1,5 miesiaca zaczynam budowe i zastanawiam sie czy w lazience przy sypialni ktore sa nad garazem nie obnizyc strop pod wanna ktora bedzie w rogu tak zeby wanna byla nizej niz normalnie. Ma ktos doswiadczenia z czym takim. Jakie sa plusy i minusy takiego ustrojstwa

  11. #111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Mam to samo - wanna prosta obniżona w strop o jakieś 25cm - wchodzi się jak do brodzika. Wskazane jest, żeby spód wanny był karbowany lub coś na nim leżało. Bo można się nieźle poślizgnąć.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  12. #112

    Domyślnie

    Ja również polecam i zgadzam się co do stopnia - nie dość iż wygląda to ładniej to jeszcze jest praktyczniejsze - mam na myśli przetarcie szmatką po kąpieli oraz wejście/wyjscie

    Jeśli wanna będzie na równi z posadzką, będzie to biała "czarne" dziura do której jak wpadniemy to już amen

  13. #113

    Domyślnie wanna w podłodze, róznica poziomów zabudowa?

    Witam
    Mam problem z zabudową wanny, która będzie wpuszczona w podłogę. Mam projekt typowy archon - dom w kokosach, łazienka ma dwa poziomy, różnica około 80cm. Niższy poziom ma powierzchnię około 1,5m x 4,5m. Właśnie tam mam mieć wpuszczoną w podłogę wannę, resztę wokół wanny muszę tak obudować, podwiesić żeby można było po tym chodzić i tworzyło razem z resztą podłogi w łazience jedne poziom, na częsci będzie jeszcze bidet i muszlę.

  14. #114

    Domyślnie

    Czy jesteś absolutnie zdecydowana na wannę w podłodze? Moim zdaniem ciężko do niej wejść i wyjść, choć wygląda extra.

  15. #115

    Domyślnie

    skama skoro mam już wielka dziurę w podłodze , a nad nią niedalako zaczyna się skoks ( w dodoatku mam już zrobioną część instalacji nie mam innego wyjścia, muszę mieć wannę w podłodze.

  16. #116

    Domyślnie

    Ciekawie to wygląda, ale ja bym się chyba nie zdecydowała. Z wchodzeniem i wychodzeniem z wanny, jest pewnie niewielki problem, ale z szorowaniem jej to już na pewno

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dagi31

    Co do hydromasazu
    -nie mozna sie w niej myc..wczesniej trzeba wziac prysznic, nie uzywac plynow..
    pierwsze o tym słyszę, serio????

    My bedziemy mieli wannę z hydromasażem, ale nie wiedziałam, ż enie mozna płynów

    Zresztą mojej szwagierki córka ma zdjęcie w wannie u znajomych i tam było w takiej wannie pełno piany(nie od bąbelków)

  18. #118
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    albo jak masz masaż powietrzny nie dogonisz piany zanim nie dotrze do przedpokoju

  19. #119

    Domyślnie

    Ze względu na fakt, że moja wanna ma stac pod skosem, chciałaby ją mozliwie nisko osadzić, żeby zyskać parę centymetrów na wysokości.
    Czy wannę na nóżkach moge postawic bezpośrednio na stropie? (łazienka na piętrze), pustkę miedzy dnem wanny a stropem wypełnić styropianem i wannę obudowac, a na pozostałej części łazienki zrobic normalną posadzkę z podłogówką?
    Czy ktoś ma taki wariant u siebie?

  20. #120
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A jak sie wychodzi z tej wanny ? na kolanach?

Strona 6 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony