dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 29
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 576

Temat: kompostownik

  1. #321

    Domyślnie

    Cytat Napisał zarluk
    Czytam, że kompostowniki albo z plastiku albo z drewna....a stara beczka metalowa, dosyć mocno podziurawoiona spełni swoją rolę jako kompostownik czy raczej dać sobie spokój??
    Z takiej beczki musisz usunąć dno,aby robactwo z ziemi miało swobodny dostęp do kompostownika.Jest ono niezbędne dla całego procesu kompostowania,czyli beczka musi być bez dna i musi stać na ziemi,a nie tak,jak ktoś chciał postawić na nóżkach!!

  2. #322

    Domyślnie

    Cytat Napisał STRASS
    Cytat Napisał rafiko
    A czy można użyć gotowego kompostu do zasilenia trawnika? Jeśli tak, to jak należy go nawozić?

    Pozdr
    Jeśli nie ma nasion chwastów w kompoście to jest to bardzo dobry sposób nawożenia poglównego trawnika w okresie wczesnej jesieni /wrzesień/.
    Kompost miesza się z piaskiem w stosunku:1/4 do 3/4 lub 1/2 do1/2,w zależności na jakiej ziemi rośnie trawa.Taką mieszankę rozprowadza się grzbietem grabi równomiernie po trawniku tak ,aby nie "zadusić trawnika.
    Jeśli na trawniku jest filc,to należy go wcześniej usunąć!

    Ten sposób nawożenia jest najbardziej ekologiczny ,przyczynia się do lepszego krzewienia się traw i wytwarzania rozłogów.Pozbywamy sie zarazem mniejszych zagłębień na powierzchni trawnika.

    Wielkie dzięki za odpowiedź

  3. #323

    Domyślnie

    zwierzątko w kompoście? w moich komposterach, mam dwa, takie plastikowe, regularnie co roku pojawiaja sie myszki, najlepszą akcję oglądam jak po cichu znienacka otwieram klapę a rezydentka rozglada się czy lepiej czmychnąć w prawo czy lewo! Zostawiam im wtedy po granulce trutki na gryzonie i... chyba nie wychodzi im to na zdrowie bo po paru dni znikają Mirek Lewandowski słusznie zauwazył że "mysz też podlega kompostowaniu".Co do ślimunów tłustych i oślizłych, to też litościwie zostawiam im po parę granulek środka na ślimaki, one to zżerają (zawiera "atraktant smakowy") i nazajutrz "wyślimaczaja się" na wiórek. Po kłopocie!

  4. #324

    Domyślnie

    miałem kiedyś kompostownik z palet po budowlańcach ale się rozpadł. Wspólnie z sąsiadem wymurowaliśmy więc kompostownik z bloczków betonowych (bo tanio) i jest OK tylko czasami trzeba przerzucić to wszystko

  5. #325

    Domyślnie

    Witam.
    Mam 2 kompostowniki po 1,5 m3 każdy, zbudowane z drewnianych piaskownic dziecięcych. Co drugi rok opróżniam każdy z nich, a pomagają mi w przerobie dżdżownice kanadyjskie i przyspieszacz do kompostu. Oprócz resztek ogrodowych i popiołu dodaję resztki kuchenne bez cytrusów i resztek odzwierzęcych, a co 40cm wsadu przesypuję torfem, lub ziemią ogrodniczą. Może to zbytek, ale kompost jaki powstaje jest extra.

    Pozdrawiam, Mirella
    Buduj w parze z naturą...

  6. #326

    Domyślnie

    Odbieranie bioodpadów, tyllko w sferze marzeń.
    Moi rodzice też mieli problem z trawą. O paleniu nie było mowy a kompostu nie chcą. Dowiedzieli się w nadleśnictwie, że skoszoną trawę można wywozić do lasu. I tak robią. Ich dom jest na terenie parku krajobrazowego i na samowolę nie ma tam miejsca.
    Ja swoją kompostuję a nawiezione nią rośliny odwdzięczają mi się fantastycznym wzrostem.

  7. #327
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarkotowa
    Moi rodzice też mieli problem z trawą. O paleniu nie było mowy a kompostu nie chcą.
    Dlaczego nie chcą kompostu? Niech robią biogaz, będą mieli gaz do kuchenki i nawóz do kwiatków.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  8. #328

    Domyślnie

    Jak to rodzice. Swoje lata mają, sił coraz mniej. W ogrodzie są prawie 30 letnie tuje i inne niemłode drzewa. Nie mają krzewów. A kwiaty: siane jednoroczne, dalie, róże, piwonie, hortensje, tulipany, których nie nawożą. Nie przekonam ich, już próbowałam.

  9. #329
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    I poważnie mniejszym wysiłkiem dla nich jest wywożenie tych odpadów do lasu, niż gdyby mieli je kompostować?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  10. #330

    Domyślnie

    Mam szczegółowe pytanie odnośnie kompostowania trawy.Gdy utworzy się spora kupka trawy to należy ją wzruszać czy jej nie ruszać.Gdy ją wzruszałam był straszny odór i głupio mi było przed sąsiadami że ich "zasmrodziłam" Prosiłabym o szczegóły ja z nią postępować

  11. #331
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaki
    Mam szczegółowe pytanie odnośnie kompostowania trawy.Gdy utworzy się spora kupka trawy to należy ją wzruszać czy jej nie ruszać.Gdy ją wzruszałam był straszny odór i głupio mi było przed sąsiadami że ich "zasmrodziłam" Prosiłabym o szczegóły ja z nią postępować
    To zależy, czy chcesz ją poddać fermentacji tlenowej, czy beztlenowej.
    Smród to objaw fermentacji beztlenowej. Jeśli wzruszałabyś ją częściej, zapewne nie byłoby smrodu.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  12. #332

    Domyślnie

    Banalne pytanie (wiem) . Lepiej podsypać drzewka kompostem teraz czy na wiosnę? Myślę, że na wiosnę, ale otrzymałam propozycję by wyczyścić kompostownik teściów. Jest sens? Słyszałam, że są różne „odmiany” kompostu?
    Z góry dzięki!
    Gosia

  13. #333
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Zapiszę sobie dla pamieci bo to ciekawy wątek
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  14. #334

    Domyślnie

    Witajcie, jestem tu nowiutki

    Został mi się krąg betonowy o średnicy= 1m i h=0,5 postanowiłem go wkopać w ziemię i przeznaczyć na kompostownik na trawę, działkę do koszenia mam 5,5 ar. Dorobię jeszcze do niego jakąś klapę z drzewa.

    Czy mi on starczy, czy mam coś dobudować? niestety jest w słońcu (nie było innej możliwości) ale niedaleko studni.

  15. #335

    Domyślnie

    Witam! Powiedzcie o jakich wymiarach zrobić kompostownik skoro będę tam chciał zmieścić trawę skoszoną z 25ar działki i inne tam jakieś?

  16. #336

    Domyślnie

    No, a ja sobie to podzielę przez 5 i będę też miał jakiś wynik na moje 5ar.

  17. #337
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    To ja powiem tak. Mam podwójny kompostownik każda komora o wymiarach 1m^3. Powierzchnia mojej działki to około 1000mkw a trawnik (chwastnik) jest na większości powierzchni. Jedna komora z grubsza starcza na sezon, ale nie cała trawę wrzucamy do kompostownika. Czasem zmulczowaną zostawiamy na trawniku. Mam nadzieję, że to w czymś pomoże.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  18. #338

    Domyślnie

    Witam! No i dziękuję, chociaż wcale mnie pocieszyłaś. Czeka mnie następna wariacka kombinacja jak wybrnąć z wielkością i ilością kompostowników. Niestety cały czas pod górkę, co mnie już przestało dziwić.

  19. #339
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    czy można zrobić kompostownik z podkładów kolejowych??? nie zaszkodzi ten impregnat/oleje z tych podkładów tym dżdżownicom kalifornijskim???

  20. #340

    Domyślnie Re: a

    Trochę zaszkodzi, ale jest ich tak dużo, że jako społeczność przeżyją.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Strona 17 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony