dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie odkurzacz centralny w posadzce

    bede mial rury odkurzacza centralny w posadzce

    czy trzeba je dobrze przymocowac do podloza, czy moga one luzno lezec w posadzce miedzy styropianami?

    na biezaca chwile chce je zamocowac obejmami hydruicznymi na rury fi 50, czy to OK, czy zbyteczny zabieg?

    Zastawnaiwalem sie czy rury nie bede mi za bardzo dgaly jak nie beda przymocowane co moze nawet doprowadzic do rozszczelnienia insalacji?

    Co Panstwo na ten temat myslicie?

    Pozdrawiam,
    dbandmax

  2. #2
    Guest

    Domyślnie Re: odkurzacz centralny w posadzce

    wg mnie moga leżec luźno między styropianem /troche większy luz aby to później zasypac jastrychem /który je zastabilizuje/
    obejmy niekoniecznie
    natomiast rury powinny być antystatyczne /aby kurz sie nie lepił do ścianek/

  3. #3
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Obok moich rur(przymocowany opaskami) biegnie kabelek(zasilający same gniazda + szufelki) i na tym najbardziej się skupiałem jak przyjechali wylewać posadzki.Niczym rur między styro nie przymocowywałem.

  4. #4

    Domyślnie

    są specjalne uchwyty takie plastikowe (koszt groszowy) do mocowania rur OC do chudziaka. Ja swoje rury mocowałem bo nie wiem czy podczas drgań coś tam nie może pęknąć albo się rozszczelnić. Szczególnie jak rura leci po podłodze np 5-6m bez przechodzenia przez działówki.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar tryllu
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    349

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    są specjalne uchwyty takie plastikowe (koszt groszowy) do mocowania rur OC do chudziaka. Ja swoje rury mocowałem bo nie wiem czy podczas drgań coś tam nie może pęknąć albo się rozszczelnić. Szczególnie jak rura leci po podłodze np 5-6m bez przechodzenia przez działówki.
    a może właśnie przez te przymocowania pęknie albo się rozszczelni jak chudziak zacznie inaczej pracować i rura nie będzie miało możliwości ruchu?
    takie tendencyjne pytanie
    Już niedługo, coraz bliżej...
    Dziennik str.3
    Komentarze

  6. #6
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał tryllu
    Cytat Napisał pierwek
    są specjalne uchwyty takie plastikowe (koszt groszowy) do mocowania rur OC do chudziaka. Ja swoje rury mocowałem bo nie wiem czy podczas drgań coś tam nie może pęknąć albo się rozszczelnić. Szczególnie jak rura leci po podłodze np 5-6m bez przechodzenia przez działówki.
    a może właśnie przez te przymocowania pęknie albo się rozszczelni jak chudziak zacznie inaczej pracować i rura nie będzie miało możliwości ruchu?
    takie tendencyjne pytanie
    Tradycyjnie nie tendencyjne dobre pytanie.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    A mi w miejscu, gdzie kupowałem elementy instalacji odkurzacza powiedzieli, że to powinno być przymocowane do chudziaka i dali mi takie plastikowe obejmy...

  8. #8
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    A mi w miejscu, gdzie kupowałem elementy instalacji odkurzacza powiedzieli, że to powinno być przymocowane do chudziaka i dali mi takie plastikowe obejmy...
    No i bardzo brawo...jak dali trzeba mocować .Mi nie dali to nie mocowałem.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar tryllu
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    349

    Domyślnie

    mnie nie dali
    Już niedługo, coraz bliżej...
    Dziennik str.3
    Komentarze

  10. #10

    Domyślnie

    ja ułożyłem w warstwie styropianu także rurę okala z każdej strony styro.
    jeszcze nie uruchomiłem więc nie wiem jak jest ale powinno być OK

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar arti.sa
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Również poszło mi w styro, moim zdaniem nie trzeba mocować do góry nie poleci a jak ma się rozszczelnić jak to poklejone i ciąć trzeba by rozłączyć.
    Projekt Zaczynamy Dz. budowy ..... I -->> Komentarze

  12. #12

    Domyślnie

    a żeby było bardziej ciekawie, to napiszę, że mi montował światowej sławy fachowiec i część rur przymocował, a części nie
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie Re: odkurzacz centralny w posadzce

    Cytat Napisał dbandmax
    Zastawnaiwalem sie czy rury nie bede mi za bardzo dgaly jak nie beda przymocowane co moze nawet doprowadzic do rozszczelnienia insalacji?
    To zrób tak, żeby nie miały miejsca na drgania. Rury są dość sztywne, można zawsze coś pokombinować ze styro żeby sie zaklinowały. Jak ma Ci to spędzać sen z powiek to przymocuj najdłuże odcinki prostych.

  14. #14

    Domyślnie

    To ja do tego starego tematu dodam pytanie. Jezeli mocowac do chudziaka to co sie robi z ciagloscia izolacji poziomej posadzki. Bo jakos beda mnie bolaly te wkrety wbite w pape lub folie. Jak tego uniknac.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Przymocować do ściany kołkiem a nie do chudziaka

  16. #16

    Domyślnie

    Jest to rozwiazanie ale nie da rady przec cala dlugosc tak mocowac. To pozostale elementy zostawic bez mocowania?

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Panowie, a na cholerę to mocować? Po co? Czemu to mocowanie ma służyć?
    Normalnie, luzem się układa rury na wylewce, pomiędzy nie i na nie kładzie styropian i wszystkie inne potrzebne warstwy, zalewa wylewką i tyle, żadne mocowanie nie jest tutaj nigdzie potrzebne.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  18. #18

    Domyślnie

    Tez jestem tego zdania ale musze przekonac do tego ekipe ktora to bedzie wykonywac i zmusic ich do przyjechania 2 razy, przed i po tynkach zeby mi zbede rury nie lecialy przed izolacja.

  19. #19

    Domyślnie

    Po rozmowie z wykonawca, okazalo sie ze oni mocuja do chudziaka tylko po to by w czasie prac budowlanych nikt tych rur nie uszkodzil a w moim przypadku jak bede kladl te rury na 2 razy czy li teraz piony a przed wylewka reszta to ze mocowania nie musi byc wogole.

  20. #20

    Domyślnie

    Witam

    Na stropie montowalem obejmy a na chudziaku nie, wiec mam pol na pol. Wczesniej tryllu dobrze napisal, ze lepiej do chudziaka nie montowac.
    Patrzac na rury kanalizacyjne...czy montujecie i przykrecacie je obejmami do podloza?? Nie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony