dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 121
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 2403
  1. #2001

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Z jedną miałem do czynienia. Głupiała jak wyszło słońce albo otworzyło się okno. Nie było możliwości ustawienia wentylatora. Ustawiało się tylko temperaturę. Nie było miłe jak się wyłączała, bo momentalnie odczuwało się chłód.
    Moja nie jest jakas specjalnie z wysokiej polki pod katem mozliwych opcji w menu, mozna poszukac na pewno sa lepsze. Ja bym obecnie w nizszych cenach zalecam Samsunga, jako ze ma wbudowane WiFi, tam jest online wiecej opcji niz u mnie z pilota
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  2. #2002
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Spotkałem tak tępych instalatorów, co montowali klimatyzację bez WM z rekuperatorem. Przy chłodnym powietrzu nie istnieje wentylacja naturalna, a otwarcie okna powoduje maksymalną pracę klimatyzatora, dmucha lodowane, oknem gorące.
    Kolejna kwestia, piszemy o klimatyzacji inwertorowej na silnikach DC , te urządzenia mają nieproporcjonalnie większą efektywność, gdy pracują na 10-50% dokładnie odwrotnie niż AC, które największą efektywność miały przy 100% obciążenia.

  3. #2003

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Spotkałem tak tępych instalatorów, co montowali klimatyzację bez WM z rekuperatorem. Przy chłodnym powietrzu nie istnieje wentylacja naturalna, a otwarcie okna powoduje maksymalną pracę klimatyzatora, dmucha lodowane, oknem gorące.
    Kolejna kwestia, piszemy o klimatyzacji inwertorowej na silnikach DC , te urządzenia mają nieproporcjonalnie większą efektywność, gdy pracują na 10-50% dokładnie odwrotnie niż AC, które największą efektywność miały przy 100% obciążenia.
    No moja jest inwerterowa i faktycznie ma prawo pracowac bardziej przyjaznie.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  4. #2004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Moja nie jest jakas specjalnie z wysokiej polki pod katem mozliwych opcji w menu, mozna poszukac na pewno sa lepsze. Ja bym obecnie w nizszych cenach zalecam Samsunga, jako ze ma wbudowane WiFi, tam jest online wiecej opcji niz u mnie z pilota
    A co z tym odczuwaniem chłodu w przerwach pracy PC. Nie odczuwasz tego?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #2005

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    A co z tym odczuwaniem chłodu w przerwach pracy PC. Nie odczuwasz tego?
    Hmmm, szczerze to nie zauwazylem takiego problemu.

    Podloga, sciany zdaza przyjac w ciagu dnia konkretna temperature i brak nawiewiu (na kilkanascie minut) nie daje zadnego dyskomfortu.

    Co innego latem, wylaczysz klime na 15 minut i brak w ogole wyczuwalnego ruchu powietrza jest odbierany jako "dusznosc"
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  6. #2006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Hmmm, szczerze to nie zauwazylem takiego problemu.

    Podloga, sciany zdaza przyjac w ciagu dnia konkretna temperature i brak nawiewiu (na kilkanascie minut) nie daje zadnego dyskomfortu.

    Co innego latem, wylaczysz klime na 15 minut i brak w ogole wyczuwalnego ruchu powietrza jest odbierany jako "dusznosc"
    Czemu to dla mnie ważne. Mam doświadczenie z domem o ogrzewaniu powietrzem takie jak opisałem. Fatalne to było, ale jednocześnie trudno nie zauważać faktu, że dla domu energooszczędnego ogrzewanie powietrzem przy użyciu PC jest optymalne. Stosunkowo tanie inwestycyjnie, tanie w eksploatacji, jest w lecie chłodzenie. Pod warunkiem, że będzie komfortowe. Zjawisko jakie opisywałem jednak do komfortowych zaliczyć nijak nie można. Może decydującym był fakt, że dom praktycznie nie miał akumulacji? Może warstwa izolacji była zbyt mała? Fajnie, że piszesz o swoich doświadczeniach, bo takich tu brakuje. Może nie jest z klimą tak źle, choć ta "duszność"...
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #2007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Kolejna kwestia, piszemy o klimatyzacji inwertorowej na silnikach DC , .
    Co to za wynalazek???
    Silnik DC inaczej prądu stałego nie potrzebuje INWERTERA ( czasem zwanego INWERTOREM), bo inwerter zamienia prąd stały na zmienny, to inna nazwa falownika.

    Reasumując zasilanie prądem zmiennym silnika prądu stałego to jakaś nowa religia?

  8. #2008

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Czemu to dla mnie ważne. Mam doświadczenie z domem o ogrzewaniu powietrzem takie jak opisałem. Fatalne to było, ale jednocześnie trudno nie zauważać faktu, że dla domu energooszczędnego ogrzewanie powietrzem przy użyciu PC jest optymalne. Stosunkowo tanie inwestycyjnie, tanie w eksploatacji, jest w lecie chłodzenie. Pod warunkiem, że będzie komfortowe. Zjawisko jakie opisywałem jednak do komfortowych zaliczyć nijak nie można. Może decydującym był fakt, że dom praktycznie nie miał akumulacji? Może warstwa izolacji była zbyt mała? Fajnie, że piszesz o swoich doświadczeniach, bo takich tu brakuje. Może nie jest z klimą tak źle, choć ta "duszność"...
    Ta "dusznosc" to nic innego jak brak wyczuwalnego rucu powietrza. Dla kazdego, kto mieszkal w loku albo starym domu to byl naturalny sposob wietrzenia - pootwierane okna i staly, wyczuwalny ruch powietrza. Mi czy zonie duszno nie jest, ale jak tescie nie czuja "wiaterku" to marudza, a mieszkaja w bloku z plyty

    Trzeba przyjac do wiadomosci, ze w nowym domu takie zjawisko jak przeciag praktycznie nie wystepuje. Dla mnie to nie jest problem.

    A jesli ktos by chcial ogrzewac klima kanalowa, to nadmuch 500-800m3 rozlozony na 7-10 anemostatow nie powinien byc praktycznie wyczuwalny.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  9. #2009

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_ccc Zobacz post
    Co to za wynalazek???
    Silnik DC inaczej prądu stałego nie potrzebuje INWERTERA ( czasem zwanego INWERTOREM), bo inwerter zamienia prąd stały na zmienny, to inna nazwa falownika.

    Reasumując zasilanie prądem zmiennym silnika prądu stałego to jakaś nowa religia?
    Chyba raczej chodzilo o sprezarke inewerterowa, ktora posiada modulacje mocy.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  10. #2010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Chyba raczej chodzilo o sprezarke inwerterowa, ktora posiada modulacje mocy.
    Raczej o sprezarkę z modulacją mocy, jezeli sprezarke napedza silnik pradu stałego nie jest potrzebny inwerter czyli falownik. Gdy mamy silnik prądu zmiennego zasilany falownikiem to wtedy sprezarka jest inwerterowa. TB nie rozroznia tego i dla niego kazda sprezarka z modulacją mocy jest inwerterowa.

  11. #2011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Czemu to dla mnie ważne. Mam doświadczenie z domem o ogrzewaniu powietrzem takie jak opisałem. Fatalne to było, ale jednocześnie trudno nie zauważać faktu, że dla domu energooszczędnego ogrzewanie powietrzem przy użyciu PC jest optymalne. Stosunkowo tanie inwestycyjnie, tanie w eksploatacji, jest w lecie chłodzenie. Pod warunkiem, że będzie komfortowe. Zjawisko jakie opisywałem jednak do komfortowych zaliczyć nijak nie można. Może decydującym był fakt, że dom praktycznie nie miał akumulacji? Może warstwa izolacji była zbyt mała? Fajnie, że piszesz o swoich doświadczeniach, bo takich tu brakuje. Może nie jest z klimą tak źle, choć ta "duszność"...
    Posiadam klimę (on-off) z funkcją grzania. Mieszkam w bloku z wielkiej płyty, który nie dorobił się jeszcze ocieplenie. Potwierdzam to co mówi perm, czyli przerwa w chłodzeniu jest odczuwalna praktycznie od razu i jest to odczycie niekomfortowe mimo, że temp. jest odpowiednio niska.
    Za to teraz, gdzie temperatury w nocy spadają do zaledwie kilku stopni, a temperatura w mieszkaniu do 20oC (żona lubi mocno wietrzyć ) to poranne włączenie klimy (ogrzewanie i max obrotów) działa rewelacyjnie. Ciepło odczuwalne jest w ciągu minuty. Tylko ten szum ... na dłuższą metę nie do wytrzymania. Ale to pewnie dlatego, że poosiadam jakiś starszy model. Teraz przy wyborze klimy będę zwracał uwagę na decybele.

    W nowym domu zapewne jakąś klimę zamontuję. Może Samsunga, a może będzie to najnowszy model U-CROWN firmy Gree. A może coś jeszcze nowszego. Zobaczymy. Póki co poprowadzę rurki i zasilanie.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  12. #2012

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Posiadam klimę (on-off) z funkcją grzania. Mieszkam w bloku z wielkiej płyty, który nie dorobił się jeszcze ocieplenie. Potwierdzam to co mówi perm, czyli przerwa w chłodzeniu jest odczuwalna praktycznie od razu i jest to odczycie niekomfortowe mimo, że temp. jest odpowiednio niska.
    Za to teraz, gdzie temperatury w nocy spadają do zaledwie kilku stopni, a temperatura w mieszkaniu do 20oC (żona lubi mocno wietrzyć ) to poranne włączenie klimy (ogrzewanie i max obrotów) działa rewelacyjnie. Ciepło odczuwalne jest w ciągu minuty. Tylko ten szum ... na dłuższą metę nie do wytrzymania. Ale to pewnie dlatego, że poosiadam jakiś starszy model. Teraz przy wyborze klimy będę zwracał uwagę na decybele.

    .
    O dyskomforcie przy chlodzeniu mowilem ja Ale pelna zgoda, grzanie na dlugo pozostawia komfort

    Ja wlasnie grzeje Bo za chwile nowy przedstawiciel mojej dynastii zawita do domu a jemu trzeba nie 22.5 czy z 24
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  13. #2013
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_ccc Zobacz post
    Co to za wynalazek???
    Silnik DC inaczej prądu stałego nie potrzebuje INWERTERA ( czasem zwanego INWERTOREM), bo inwerter zamienia prąd stały na zmienny, to inna nazwa falownika.

    Reasumując zasilanie prądem zmiennym silnika prądu stałego to jakaś nowa religia?
    Jest odwrotnie, prąd stały DC zamieniany jest w inwerterze na różną częstotliwość pracy sprężarki.

  14. #2014
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Ta "dusznosc" to nic innego jak brak wyczuwalnego rucu powietrza.
    To brak wentylacji. Nawet w XXI wieku są firmy, które założą klimatyzację bez wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepłą. No cóż, taki jest poziom wiedzy!

  15. #2015
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Posiadam klimę (on-off) z funkcją grzania.
    To mało komfortowe i bardzo energochłonne urządzenie. To, że obie rzeczy jeżdżą, nie można wyciągać wniosków, że fatalnie podróżuje się S-klasą jak jeździło się tylko furmanką.

  16. #2016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Jest odwrotnie, prąd stały DC zamieniany jest w inwerterze na różną częstotliwość pracy sprężarki.
    Zmiane obrotów silnika prądu stalego najłatwiej jest uzyskac zmieniajac napiecie zasilania, skoro slinik pradu stałego napedza spręzarkę to po co falownik, wystarczy regulator napięcia

  17. #2017

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Zmiane obrotów silnika prądu stalego najłatwiej jest uzyskac zmieniajac napiecie zasilania, skoro slinik pradu stałego napedza spręzarkę to po co falownik, wystarczy regulator napięcia
    Mało tego, zmianę obrotów silnika prądu stałego można uzyskać regulując napięcie na samym wirniku, dotyczy to silników z elektromagnesami.
    Wydaje mi się że Tomasz myli silniki DC z silnikami AC i ich sposoby zasilania.

  18. #2018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_ccc Zobacz post
    Mało tego, zmianę obrotów silnika prądu stałego można uzyskać regulując napięcie na samym wirniku, dotyczy to silników z elektromagnesami.
    Wydaje mi się że Tomasz myli silniki DC z silnikami AC i ich sposoby zasilania.
    Mozliwosci jest kilka w zaleznosci od rodzaju silnika. TB myli wszystko, tak samo sie zna na termodynamice jak na sposobach regulacji obrotów w silnikach pradu stałego.

  19. #2019
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwopijca Zobacz post
    "Pany", dajcie na luz.
    Pamietam j-j jak po wprowadzeniue napisales, ze brak ogrzewania (promieniowania choćby) ze był odbierany przez Was.
    Budowalismy i wprowadzaliśmy się w tym samym czasie (prawie) a ja musialem grzać żeby wysuszyć dom.
    Teraz po kilku latach mogę stwierdzić, ze 20-21* bez wlaczonego ogrzewania zima jest dla mojej zony tez zimno
    ja nie mam z tym problemu bo to temp. jak dla mnie OK.

    Gdy ogrzewanie się wlaczylo a temperatura jeszcze nie zdazyla się zbytnio podnieść to i tak zrobilo jej się już cieplej
    Kobiety jakies inne sa chyba albo co ...
    Zgadza się, miałam dokładnie taką sytuację. Po kilku latach żona przyzwyczaiła się do tej temperatury 20-21 zimą.
    Generalnie po 3 sezonach wszystko się unormowało. Życzę powodzenia
    Do dziś żona docenia ogólnie: niskie opłaty zimą, praktycznie czy zima czy lato- nie ma znaczenia, nie zastanawiamy się na kosztami ogrzewania; ponadto ... ZERO INSEKTÓW w domu oraz chłodek latem.

    Pzdr
    j-j
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  20. #2020
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j Zobacz post
    Zgadza się, miałam dokładnie taką sytuację. Po kilku latach żona przyzwyczaiła się do tej temperatury 20-21 zimą.
    Generalnie po 3 sezonach wszystko się unormowało. Życzę powodzenia
    Do dziś żona docenia ogólnie: niskie opłaty zimą, praktycznie czy zima czy lato- nie ma znaczenia, nie zastanawiamy się na kosztami ogrzewania; ponadto ... ZERO INSEKTÓW w domu oraz chłodek latem.
    Rozumiem, że inwestycja w pompę ciepła powietrze-powietrze (tzw. klima) jest w twoim przypadku nieopłacalna ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

Strona 101 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony