dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 108 z 121
Pokaż wyniki od 2.141 do 2.160 z 2403
  1. #2141
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    .. wyjaśnię Panu na bardziej popularnym przykładzie, lodówka - tyle samo grzeje i chłodzi, nie wytwarza ciepła, tylko transportuje z wewnątrz na zewnątrz.
    No i pudło! I teraz wiadomo że WAT był przyzwoitą uczelnią, skoro pozbywał się ludzi nie mogących ogarnąć podstaw fizyki. Niestety, TB, lodówka wytwarza ciepło. I zostawiając otwartą lodówkę w kuchni podniesiesz temperaturę pomieszczenia a nie będzie constans,

  2. #2142

    Domyślnie

    Nie ważne kiedy tu zaglądam, teraz, rok temu, czy później, zawsze ta sama dyskusja. Nie przestaje mnie to zadziwiać - panowie, trzymacie fason
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  3. #2143
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Pompa ciepła nie jest urządzeniem grzewczym. Nie wytwarza ciepła. Bilans się zgadza... wyjaśnię Panu na bardziej popularnym przykładzie, lodówka - tyle samo grzeje i chłodzi, nie wytwarza ciepła, tylko transportuje z wewnątrz na zewnątrz.

    JAKIE? Większy komfort zimą i latem? Mniejsze zużycie kWh zimą ? Możliwość stosowania dowolnych wykładzin i parkietów??? Jakie Pan jeszcze wady widzi?
    Logika podpowiada,że każde urządzenie dostarczające energii cieplnej jest urządzeniem grzewczym . Grzałka, PC, kominek,kocioł itd, jeden ciort.
    Ogrzewanie sufitowe wymaga nieco wyższej temp. od ogrzewania podłogowego ,więc dla PC niekorzystnie. Skąd pomysł,że oszczędniejsze od podłogowego?
    No i piszą,że:

    ,,Nie powinno się go jednak stosować w pomieszczeniach niższych niż 3 m - mogłoby to bowiem być odczuwane przez ludzi jako nieprzyjemne. Najlepszy efekt daje połączenie ogrzewania sufitowego z ogrzewaniem podłogowym."

    Dublowanie,podłogowe i sufitowe, karkołomne dla kieszeni.

  4. #2144
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    ,,mitch" Sądzisz,że należy przemilczać półprawdy,kłamstewka i manipulacje?

  5. #2145
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wszystko wszystkim ale robicie śmietnik z kiedyś dobrego wątku.
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  6. #2146
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Wszystko wszystkim ale pozostawianie bez odpowiedzi łgarstw jest większym złem . Chyba.

  7. #2147
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Wszystko wszystkim ale robicie śmietnik z kiedyś dobrego wątku.
    Raczej nie znasz historii tego wątku i przyczyn skasowania postów przez j-j. Brzeczek w ciągu 2 lat natłukł ponad 10 tysięcy postów w myśl pisz często i to samo a w końcu ludzie uwierzą. Pisze banialuki ale z zaangażowaniem wyróżniającego się ZMP-owca. Nigdy nie zapomnę jego wyzwań forumowiczów na pojedynek na mrozie. Brzęczek deklarował stać na mrozie nago mając pod stopami tylko styropian, a przeciwnik miał stać w kożuchu na bosaka.

  8. #2148
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Wszystko wszystkim ale robicie śmietnik z kiedyś dobrego wątku.
    Zatem prosimy o komentarz.
    ,, Proszę wytłumaczyć wszystkim z jakim cudem ogrzewanie sufitowe kablami czy rurkami wytwarza podczerwień."
    Zostawić to jako prawdę objawioną ,czy komentować,co Twoim zdaniem jest ,,śmietnikiem" ?

  9. #2149
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Przecież TB wyraźnie pisze, że nie zajmuje się teorią, ale praktyką .
    Swego czasu podrążyłem ten temat i co nieco na nawet napisałem :

    Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości .
    Ja rozumiem rozkład temperatur tyko nie o to pytałem. Ja się pytam z jakim cudem coś o temperaturze 27-35st może wytwarzać podczerwień? To co piszesz że ludzkie ciało promieniuje ciepłem ale to przez konwencje a nie podczerwienią. A TB wyraźnie pisał że ogrzewanie rurkami czy kablami w suficie ogrzewa podczerwienią
    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Ja nie polecam hydraulicznego, informuję tylko, że jak ktoś się upiera przy takim systemie, to tak się robi. A temperatura sufitu jest 27 st.C przy 23 st. podłogi i 22 powietrza w okresie grzewczym.

    A podczerwień działa... Pan się nie martwi, takich temperatur by nie działała nie musi się Pan obawiać.
    wiec się pytam z jakim cudem? No chyba że myli podczerwień z samym promieniowaniem konwencyjnym bo w ten sposób to wszystko może grzać bo logiczne że ciepło idzie z miejsca cieplejszego do zimniejszego ale to konwencja. A żeby działała podczerwień to panel grzewczy musi się rozgrzać do 85st i wtedy go się ustawia na jakieś elementy do akumulacji jak ściany, podłoga czy meble bo dzięki tym w domu jest przyjemnie ciepło. Podczerwienią takie elementy szybciej się podgrzewa i w ogóle jest dzięki temu możliwe ich podgrzanie bo przy konwencji ściany czy podłoga nigdy nie będą mieć temperatury wyższej od powietrza w pokoju.

  10. #2150
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Zatem prosimy o komentarz.
    ,, Proszę wytłumaczyć wszystkim z jakim cudem ogrzewanie sufitowe kablami czy rurkami wytwarza podczerwień."
    Zostawić to jako prawdę objawioną ,czy komentować,co Twoim zdaniem jest ,,śmietnikiem" ?
    Tym wpisem chcesz powiedzieć że rurki w suficie wytworzą podczerwień?

  11. #2151
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Przenoszę dyskusję na swoje miejsce:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6957326

    Niech nikt tu więcej nie pisze o TB i ogrzewaniu sufitowym.

  12. #2152
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Przenoszę dyskusję na swoje miejsce:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6957326

    Niech nikt tu więcej nie pisze o TB i ogrzewaniu sufitowym.
    ok

  13. #2153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Ja się pytam z jakim cudem coś o temperaturze 27-35st może wytwarzać podczerwień?...
    Może. Każde ciało cieplejsze od zera absolutnego promieniuje. W domu promieniuje wszystko. Wszystko też (w dużym uproszczeniu) absorbuje promieniowanie. Liczą się nadwyżki. Sufit ma 27 oC podłoga 22 oC. Podłoga absorbuje zatem około 5 - 10W/m2. Tyle też energii dostarcza ogrzewanie sufitowe. Dostarcza do miejsc gdzie promieniowanie dociera. Jak zobaczysz na ten wykres zamieszczony przez HenoKa to przekonasz się, że to nie wystarczy do odczuwania komfortowej temperatury.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #2154
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Tym wpisem chcesz powiedzieć że rurki w suficie wytworzą podczerwień?
    Wszystko co ma temp. wyższą od -273,15 oC wytwarza podczerwień,jak to określasz. My żyjemy w przedziale -30 do+ 35oC.
    Wiesz czemu skrobałeś szyby w aucie wczoraj i przedwczoraj ,o ile auto było na dworze? Przez podczerwień. Temp. nieboskłonu to przeszło -50oC. A jak niebo bezchmurne to i przepływ energii z szyby do nieba. Zauważ,że bok auta nie oszroni się,kiedy stoi przy budynku,bo budynek emituje podczerwień. Nędzną ilość ale zapobiegającą oszronieniu.
    Stąd rurki ,a raczej ich temperatura,,wytworzą podczerwień".

  15. #2155
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Ale glupoty piszecie. Aby szlo promieniowanie podczerwone to musi byc temperatura 85st. Obiekt o temeraturze 35st promieniuje cieplem a nie podczerwienia. Mylicie pojecia i przez to wychodza cuda. Nie jestem ekspertem ale rozmawialem z jednym gosciem ktory mnie w tym uswiadomil. Mam gdzies od niego wizytowke wiec jak znajde to wrzuce link.

  16. #2156
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Ale glupoty piszecie. Aby szlo promieniowanie podczerwone to musi byc temperatura 85st. Obiekt o temeraturze 35st promieniuje cieplem a nie podczerwienia. Mylicie pojecia i przez to wychodza cuda. Nie jestem ekspertem ale rozmawialem z jednym gosciem ktory mnie w tym uswiadomil. Mam gdzies od niego wizytowke wiec jak znajde to wrzuce link.
    Ptzrczytaj najpierw ten artykuł : http://biomed.eti.pg.gda.pl/~mariusz...eniowanie.html .
    Możesz też zajrzeć do Wikipedii : https://pl.wikipedia.org/wiki/Podczerwie%C5%84
    Ostatnio edytowane przez HenoK ; 04-10-2015 o 07:18

  17. #2157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    To czym ja grzeje?
    hajcujesz w kominku ile wlezie

  18. #2158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A co będzie jak TB powie, że kominek też nie grzeje?

  19. #2159
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Ptzrczytaj najpierw ten artykuł : http://biomed.eti.pg.gda.pl/~mariusz...eniowanie.html .
    Możesz też zajrzeć do Wikipedii : https://pl.wikipedia.org/wiki/Podczerwie%C5%84
    Faktycznie, każde ciało promieniuje podczerwienią według tych artykułów. Ale też piszą że ciało o wyższej temperaturze emituje więcej a jak więcej to daje zapewne szybszy efekt. Też na podstawie artykułów można stwierdzić że zwykły grzejnik będzie promieniował podczerwienią a jednak mało kto poleca takie rozwiązanie. Ale mimo wszystko i tak w domach pasywnych promienniki są lepszym rozwiązaniem od kabli, tańszym i nie podnoszą za bardzo kW jakie każdy musi do domu podpiąć bo przy kablach trzeba większe przyłącze a to też kosztuje.

  20. #2160
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A co będzie jak TB powie, że kominek też nie grzeje?
    Nie grzeje tylko obniża rachunki przy okazji spalania zbędnego drzewa

Strona 108 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony