dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 42 z 121
Pokaż wyniki od 821 do 840 z 2403
  1. #821
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j Zobacz post
    Od Was coś konstruktywnieszego poproszę .
    Narzekasz w gruncie rzeczy na brak promieniowania cieplnego w Twoim domu. Może wyjściem byłoby zastosowanie promienników podczerwieni, np. takich http://www.febri.pl/index.php/id_219...e_proddet.html .
    Zastosowanie ich w newralgicznych miejscach powinno poprawić komfort cieplny.

    Masz rację co do tego, że raczej nie uda się 100% energii "wpompowanej" do budynku wykorzystać do jego ogrzewania. Zawsze jednak trzeba mieć na uwadze nie tylko ilość wykorzystanej energii, ale także koszty jej odzyskania i ew. związane z tym problemy.
    Rozważałeś np. wykorzystanie ciepła z szarej wody, ale zrezygnowałeś z tego pomysłu ze względu na problemy, które mogą się z tym wiązać (czyszczenie wymienników, itp.).

  2. #822
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:54
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  3. #823
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    j-j mam prosbe :
    Moze bys tak sprobowal z pare dni grzac tyle zeby czuc sie komfortowo - tzn nie patrz ile masz na termometrze tylko grzej, az bedzie goraco a pozniej jak przestaniesz sprawdz przy jakiej temp zaczyna sie odczuwac chlodek. Szczerze mowiac dla mnie jak piszesz ze masz w chacie 20 stopni to sie dziwie ze tak malo.
    Ja mam na termometrach (w klasycznym budownictwie) 24 non stop.Nie wiem czy dobrze wyjasnilem o co chodzi ,ale chcialbym zebys zlapal granice tzn o ile musisz miec w domu pasywnym wiecej stopni niz w klasycznym zeby odczuwac komfort mimo braku tego promieniowania cieplnego z jakiegos systemu (zakladam ze moze przyczyna nie lezy tylko w braku promieniowania ale jest tez zalezna od samej temp).

    sorki jesli namieszalem

  4. #824
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j Zobacz post
    Jednak brak promieniowania jest odczuwalny jak piszesz i też myślałęm o takich promienniczkach jak podałeś, potwierdzasz moje przypuszczenia i konieczność "pokiwania" się nad takim rozwiązaniem.
    W całym domu mam ogrzewanie podłogowe. Oprócz tego na dwóch ścianach "eksperymentalnie" wykonałem ogrzewanie ścienne. Jednak ściany z gazobetonu mają małą pojemność cieplną i po wyłączeniu ogrzewania szybko stygną.
    Od ponad miesiąca mam w łazience grzejnik-suszarkę zasilaną z podgrzewacza ciepłej wody. Jest to jedyne źródło ciepła o wyższej temperaturze. Muszę przyznać, że od tego czasu komfort cieplny w łazience znacznie się poprawił. Poprzednio łazienkę dogrzewałem farelką, teraz z niej zrezygnowałem.

    Dodatkowo w łazience zainstalowałem czujnik wilgoci, który po przekroczeniu wilgotności 60% włącza centralę wentylacyjną na najwyższą wydajność. Praktycznie funkcją ta sprawdza się po braniu natrysku. Po ok. 15 minutach łazienka jest sucha (wilgotność ~55%).

  5. #825

    Domyślnie

    jedną z przyczyn braku konfortu cieplnego w budynku pasywnym może być zbyt duża ucieczka ciepła przez okna, okna moga nie trzymac parametrów izolacyjności czy szczelności a w efejcie zbytnio sie wychładza i powstaje wrażenie chłodu.
    jerz100

  6. #826
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:54
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  7. #827
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    jeszcze jedno pytanko - wiem ze nie chciales miec grzania cieplym powietrzem,ale czy uwazasz ze jakby "wialo" cieplejszym powietrzem z kanalow to moglbys to odczuc jako grzanie/promieniowanie cieplne?
    (pytam bo zastanawiam sie czy to zda egzamin, a ciagle jestem na etapie planowania wiec czym wiecej opinii tym lepiej).

    dzieki

  8. #828
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:54
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  9. #829
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Pokrętne to ale brak konieczności grzania nie jest wcale taki komfortowy chyba jak widać.
    U mnie jest to odczuwalne w okresach przejściowych dlatego wolę mróz i płacić niż temperatury jesienne. W takim wypadku jednak świetnie się sprawdza kominek. Nawet rozpalenie w nim raz na kilka dni daje dobry efekt.

  10. #830
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    j-j laptopa na kolana bierz,lampę -kwokę nad głowę, kota w nogi i nie płakaj tutaj, bo ludzie włosy rwą z głowy, jak widzą obracające się liczniki gazu
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  11. #831
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:54
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  12. #832
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Przestań się katować i podnieś do 22 stopni - będzie ciepło
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  13. #833
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    Przestań się katować i podnieś do 22 stopni - będzie ciepło
    U mnie temperatura w pomieszczeniach wynosi 21,5-22 st. C. W łazience 23-24st. C.
    Próbowałem też niższych temperatur, ale były one mało komfortowe.

  14. #834

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpo Zobacz post
    j-j mam prosbe :
    Moze bys tak sprobowal z pare dni grzac tyle zeby czuc sie komfortowo - tzn nie patrz ile masz na termometrze tylko grzej, az bedzie goraco a pozniej jak przestaniesz sprawdz przy jakiej temp zaczyna sie odczuwac chlodek. Szczerze mowiac dla mnie jak piszesz ze masz w chacie 20 stopni to sie dziwie ze tak malo.
    Ja mam na termometrach (w klasycznym budownictwie) 24 non stop.Nie wiem czy dobrze wyjasnilem o co chodzi ,ale chcialbym zebys zlapal granice tzn o ile musisz miec w domu pasywnym wiecej stopni niz w klasycznym zeby odczuwac komfort mimo braku tego promieniowania cieplnego z jakiegos systemu (zakladam ze moze przyczyna nie lezy tylko w braku promieniowania ale jest tez zalezna od samej temp).

    sorki jesli namieszalem
    Chciałem zaproponować taki sam eksperyment
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  15. #835

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j Zobacz post
    Z tymi kwokami to już dumam przy okazji dokupienia kolejnych lamp w domu bo oświetlenie jeszcze nie gotowe.
    Teraz w domku jest OK ale zamiast cienkiej bluzeczki na sobie mam grubszą. Zyski mizerne przez ostatnie 2- 3 dni a dogrzewanie załączane 3h na dobę.
    Na dworze ok -3oC a w domu mimo wszystko 20oC i wilgotność ok 55%.

    pzdr
    Tak to siedzą w domach Chńczycy
    W Chinach jest prosto...... na północ od żółtej rzeki można instalować ogrzewanie w domu a na południe nie i nie mają ogrzewania. Jak byłem tam parę dni temu to temperatury na zewnątrz się wachały od 4C do 16C a w środku ogrzewania niet. Siedziałem w biurze z koleżanką (Chinką) i się jej pytam jakie temperatury dla niej są akceptowalne w domu, odpowiedź była 10C !. Wieczorami ni robia nic tylko wszyscy siadają w domu wokół takiego piecyka na węgiel i grzeją w kółko nogi przykryci kołdrami.
    Też tak można, ale czy chcemy????
    Trzeba wymyślić jakiś sposób na uzyskanie tego komfortu cieplnego w pasywnym.
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  16. #836

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j Zobacz post
    Brałem to pod uwagę ale nie chcę wiania większego i to ciepłym powietrzem. Miałem możliwość poczuć nadmuchowe i mi nie odpowiada zdecydowanie.
    Ale na pewno ciepło byłoby inaczej odczuwalne.
    A, i jeszcze odpadałaby wtedy tylko druga taryfa prądowa a więc koszty eksploatacyjne 2x większe.

    pzdr
    Co do tej drugiej taryfy się nie zgodzę bo można jakiś zasobniczek zainstalować

  17. #837
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:54
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  18. #838
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j Zobacz post
    Miałem 21-22 już nie raz ale wieczorem i tak siedząc odczuwało się nie to samo co np. po grzaniu lub gdy uruchamiałem biokominek.
    K... przecież nie będę siedział w 24oC tylko dlatego że pasywny da mi wtedy komfort. Toż to nie w tą stronę miało iść .
    Nie jest tak źle zebym marzl zwracam uwagę na to że zdecydowanie większy komfort jest u teściów np. gdzie mają ok 20oC i więcej musza grzać.

    pzdr
    Wpadasz to teściów na parę minut to jest ciepło, moi Starzy utrzymują niby 20o C i mi jest zimno po... godzinie
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  19. #839
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    nie jest powiedziane, ze nawet jak bedziesz miał te 24 stopnie w pasywniaku to Ci będzie komfortowo. Przy "siedzeniu" w domu lubimy jednak zimą takie "punktowe" ciepełko.Ja mam podobne odczucia w domu co Ty, choć to tylko 5cio litrówka. Inna sprawa, ze jestem cienkoskórną kobietą, a to może powodować, ze się rozmijamy totalnie ze swoimi odczuciami ciepło-zimno.
    U mnie temperatura odczuwalna jest niższa na początku sezonu grzewczego, kiedy to silikaty zimne.Potem kumulacyjność ścian nadrabia "zaległości" i można spokojnie obniżyc temperaturę w domu z 22.5 na 20.5(co dla mnie było w zeszłym roku nie do pomyślenia).
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  20. #840
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:54
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

Strona 42 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony