dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 121
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 2403
  1. #1061

    Domyślnie

    Tak sobie czytam i podziw mnie bierze jak można sobie skomplikować życie , a potem "trach" - energetyka nie wyrabia bo trąba jerychońska jej na drodze staje i po wszystkich bajerach , a płacz gromki dokoła . I dalej twierdzicie , że pasywny to zdrowy . Też czekam na efekty tego domu z początku wątku - pewnie autor nie dożyje , jak będą ten dom likwidować - żeby zobaczył swoje efekty , ale póki co , cacko stoi i dzisiaj uchodzi za rewelację - to przecież tylko niesprawdzona przymiarka , bo tak naprawdę , to nikt jeszcze nie sprawdził co z pasywnymi jest po choćby dziesięciu latach , a teoria teorii nierówna i wielu ma zupełnie inne zdanie . Można być liderem na forum , ale życie płata figle . Dobrze że lider napisał co wykonał , ale dopóki nie rozbierze tego domu po dwudziestu latach i nie udowodni , że jego myśl była słuszna jego teoria i wielu mu podobna jest tylko zwykłym pobożnym życzeniem . Wg mnie jet wiele niewyjaśnionych punktów tej teorii do tego typu rozwiązania , a najważniejszy z nich to : Czy zdrowie można przeliczyć na litra - są kręgi "smakoszy" , co twierdzą że tak , ale ile takie życie jest warte . Ja nie jestem Niemcem i w nie każda myśl niemiecka jest najlepsza , a my jak zwykle lubimy "przeginać pałę" jak nie w jedną to w drugą stronę i nie umiemy wziąć od każdego to co najlepsze , tylko to co najgorsze . Na pewno ze wschodu wziąłem : " PAŻYWIOM - UWIDZIM ".
    pozdrawiam zapaleńców - " wszystko można byle z wolna i z ostrożna "

  2. #1062
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Kompletnie nie rozumiem o czym Ty tu piszesz.
    Po kiego grzyba j-j ma ten dom rozbierać po 10, czy 20 latach?
    Co to ma celu?
    Ty swój dom rozbierasz i porównujesz z domem sąsiada, kuzyna, czy kogo tam jeszcze?
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  3. #1063
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 14:01
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  4. #1064
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chyba ktoś tu na coś z głową.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #1065
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    no co Wy? Nie zamierzacie rozbierać po 20 latach??? Przecież to normalne - zwykłe po 30 latach sie rozbiera a pasywne po 20. Ja to nawet kazałem zostawić sobie kontetner na gruz - po co śmieciara ma 2 razy jeździć. Jeszce 18 lat i będzie jak znalazł.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #1066
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał alebaba Zobacz post
    Tak sobie czytam i podziw mnie bierze jak można sobie skomplikować życie , a potem "trach" - energetyka nie wyrabia bo trąba jerychońska jej na drodze staje i po wszystkich bajerach , a płacz gromki dokoła . I dalej twierdzicie , że pasywny to zdrowy . Też czekam na efekty tego domu z początku wątku - pewnie autor nie dożyje , jak będą ten dom likwidować - żeby zobaczył swoje efekty , ale póki co , cacko stoi i dzisiaj uchodzi za rewelację - to przecież tylko niesprawdzona przymiarka , bo tak naprawdę , to nikt jeszcze nie sprawdził co z pasywnymi jest po choćby dziesięciu latach , a teoria teorii nierówna i wielu ma zupełnie inne zdanie . Można być liderem na forum , ale życie płata figle . Dobrze że lider napisał co wykonał , ale dopóki nie rozbierze tego domu po dwudziestu latach i nie udowodni , że jego myśl była słuszna jego teoria i wielu mu podobna jest tylko zwykłym pobożnym życzeniem . Wg mnie jet wiele niewyjaśnionych punktów tej teorii do tego typu rozwiązania , a najważniejszy z nich to : Czy zdrowie można przeliczyć na litra - są kręgi "smakoszy" , co twierdzą że tak , ale ile takie życie jest warte . Ja nie jestem Niemcem i w nie każda myśl niemiecka jest najlepsza , a my jak zwykle lubimy "przeginać pałę" jak nie w jedną to w drugą stronę i nie umiemy wziąć od każdego to co najlepsze , tylko to co najgorsze . Na pewno ze wschodu wziąłem : " PAŻYWIOM - UWIDZIM ".
    pozdrawiam zapaleńców - " wszystko można byle z wolna i z ostrożna "
    tak, tak, a poza tobą wszyscy w domu zdrowi?

  7. #1067

    Domyślnie Murator

    j-j z taką nieśmiałością chciałem pogratulować artykułu w Muratorze.

    jarek244

  8. #1068
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 14:01
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  9. #1069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Gratulacje! To nie tylko grzejniczek ale i nowy budzik

  10. #1070
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lisciasty
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zadupie Leszna
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j Zobacz post
    przedwczoraj urodził mi się mały cudowny damski "grzejniczek" .
    Zaś Ci spadną współczynniki pasywności, musisz pozbyć się kogoś z chałupy albo dobudować piętro ;P

  11. #1071
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j Zobacz post
    A dzięki bardzo .
    przedwczoraj urodził mi się mały cudowny damski "grzejniczek" .
    Gratulacje !!!!!!!!!!!!

    PS.
    Będziesz musiał wszystko na nowo przeliczyć, bo zimą możesz przegrzać chałupę
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  12. #1072
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ho, ho, ho!
    Gratuluje!! Znajomi, których dziecko przychodzi do ich łożka o 5 rano kładąc się w poprzek i rozkopując kołdrę, doszli do wniosku że mają koparko - spycharkę z opcją budzika... To apropos skojarzeń budowlanych.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  13. #1073

    Red face Gratulacje

    Cytat Napisał j-j Zobacz post
    A dzięki bardzo .

    pzdr

    PS do wszystkich pamiętających:
    przedwczoraj urodził mi się mały cudowny damski "grzejniczek" .
    Rafał gratulacje z narodzin córy!
    Sprawiła Ci niezły prezent z okazji Dnia Taty.

    Jarek244

  14. #1074
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 14:01
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  15. #1075
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Podwójne gratulację i za artykuł tez. Choć to skandal ze nie ma cie na pierwszej stronie. No i jednak lepiej przeczytać dziennik budowy bo gazeta pomija twoje przemyślenia.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  16. #1076
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    szukam rozwiązania problemu z cokołem ocieplenie ścian 25 cm dystrybutor bloczków isomura twierdzi że nie ma sensu stosowania przy ich bloczku stosować więcej niż 5 cm xps nie ma sensu - no ale wychodzi mi duży uskok na cokole 20 cm. .
    wiem że przysnołem przy bloczku fundamentowym -trzeba było go ustawić prostopadle .
    czy oprócz xpsa jest jakieś inne dobre rozwiązanie- skuteczne jeśli chodzi o wilgoć

  17. #1077
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    szukam rozwiązania problemu z cokołem ocieplenie ścian 25 cm dystrybutor bloczków isomura twierdzi że nie ma sensu stosowania przy ich bloczku stosować więcej niż 5 cm xps nie ma sensu - no ale wychodzi mi duży uskok na cokole 20 cm. .
    To będzie dom producenta, czy Twój?
    Nie zawsze decydują względy techniczne (w tym wypadku izolacyjność). Często ważniejsza jest estetyka danego rozwiązania.
    Daj 20cm styroduru i będzie OK.

  18. #1078

    Domyślnie

    Też gratuluje grzejniczka

    a propos obliczeń, to taki grzejniczek rośnie, więc trzeba przygotować obliczenia na ładnych parę lat ;P

  19. #1079
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 14:02
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  20. #1080
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    dziękuję za odpowiedż
    xps przy 55 mm cokolu i 20 cm grubości trochę będzie kosztować.
    tragedii nie ma wolę włożyć kasę w xpsa niż w bloczki fundamentowe murowane prostopadle.
    głupi jestem czy może lepiej jakiś eps fundamentowy[martwię się chłonięciem wilgoci] pewnie niepotrzebnie.

Strona 54 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony