dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 57 z 104
Pokaż wyniki od 1.121 do 1.140 z 2403

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwopijca Zobacz post
    j-j, na czym "dobijasz" ten licznik energii elektrycznej?
    Ogrzewanie masz ardzo tanio, ale calosc juz wychodzi powolutku jako zwyzka.
    Mnie za caly rok (01/06/2010-02/06/2011) energia elektryczna wyszl za caly dom ok. 2 600 zl.
    Wiedzac ze co + cwu to koszt niecalych 1 600 zl rocznie (cwu dla dwoch osob) to za pozostale wychodzi ok. 1 000zl
    Mam zamrazarke i lodowke jako oddzielne urzadzenia -wiecej zuzywaja pradu, wentylacja non-stop chodzi tyle ze wiekszosc na I biegu (100 m3/h), gotowanie codziennie odbywa sie, ok. godziny na dobe pracuje pompa wody 2,5kW na podlewanie ogrodu a reszta to "typowe" chyba juz elementy zycia

    Zapomnialem jeszcze, dla mojej zony 22*C to juz jest zimno i domaga sie wlaczenia ogrzewania albo zebym zaczal palic w kominku -o zgrozo, a gdziez tu do 20*C jeszcze, toc to zima w samym srodku

    Pzdr.
    może j-j więcej "używa" domu
    jak porównujesz koszty ogrzewania to policz jeszcze amortyzację systemu grzewczego (koszt jego kabli i twojej PC )
    u mnie jak by było poniżej 21* to żonka by mi j...a ukręciła, ale temp. w domu to kwestia upodobań i przyzwyczajeń
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  2. #2

    Domyślnie

    Zastanawia mnie temperatura po lecie, czyli aktualna w Waszych domach. coulignon ma 21 st.C, podobnie ProStaś, j-j 24,5 st.C.
    Jakieś przemyślenia? Skąd bierze się różnica? Jakie mieliście maksymalne temperatury latem w domach?
    I sprawa najważniejsza dla mnie - jak ma się temperatura utrzymywana latem w domach do momentu rozpoczęcia grzania?

    U mnie bowiem maksymalnie latem było 21,3 st.C - robiłem wszystko by nie przegrzać domu (GWC, by-pass, rolety). Było to miłe gdy na zewnątrz było np. 26 st.C. Ale zastanawiam się czy nie było to błędem, gdyż aktualnie temperatura z tych 21,3 st.C spadła już do ok. 20 st.C i muszę zacząć grzać, choć nie zaczął się sezon Nie wiem czy mam rację, ale myślę, że dom za mało ciepła zakumulował latem. A pojemność ma sporą - 20cm płyta fundamnetowa + ściany silikatowe.

    W OZC wychodził dom ok. 3-litrowy.
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 26-09-2011 o 07:47
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Zastanawia mnie temperatura po lecie, czyli aktualna w Waszych domach. coulignon ma 21 st.C, podobnie ProStaś, j-j 24,5 st.C.
    Jakieś przemyślenia? Skąd bierze się różnica? Jakie mieliście maksymalne temperatury latem w domach?
    I sprawa najważniejsza dla mnie - jak ma się temperatura utrzymywana latem w domach do momentu rozpoczęcia grzania?

    U mnie bowiem maksymalnie latem było 21,3 st.C - robiłem wszystko by nie przegrzać domu (GWC, by-pass, rolety). Było to miłe gdy na zewnątrz było np. 26 st.C. Ale zastanawiam się czy nie było to błędem, gdyż aktualnie temperatura z tych 21,3 st.C spadła już do ok. 20 st.C i muszę zacząć grzać, choć nie zaczął się sezon Nie wiem czy mam rację, ale myślę, że dom za mało ciepła zakumulował latem. A pojemność ma sporą - 20cm płyta fundamnetowa + ściany silikatowe.

    W OZC wychodził dom ok. 3-litrowy.
    też się na tym złapałem...
    w czerwcu intensywnie chłodziłem dom żeby nie przegrzać, a w lipcu trzeba było któregoś razu kominek rozpalić bo zrobiło się chłodno w domu.
    w sierpniu już tak nie głupiałem z tym chłodzeniem i obecnie jeszcze nie grzeję chociaż noce są zimne...
    w domu obecnie utrzymuje się ok22*-23*
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    może j-j więcej "używa" domu
    jak porównujesz koszty ogrzewania to policz jeszcze amortyzację systemu grzewczego (koszt jego kabli i twojej PC )
    u mnie jak by było poniżej 21* to żonka by mi j...a ukręciła, ale temp. w domu to kwestia upodobań i przyzwyczajeń
    Przyznam ze nie rozumiem co Cie obchodzi w tym zagadnieniu amorotyzacja systemu grzewczego?
    TAK, mam drozsza instalacje i co z tego wynika?
    NIC, bo gdybys pzeczytal uwaznie a nie sprowadzal do kosztow inwestycji to zauwazylbys, ze chodzi o tzw. koszty (zuzycie energii) bytowe a nie instalacji czy jej amortyzacji.
    Nie porownywalem kosztow ogrzewania domu bo tutaj nie jest to sensowne przy kosztach j-j porownywac sie do niego.
    On ma tak niskie ze tylko ten kto nie czyta uwaznie jeszcze podnosi ten temat -porownywania domu pasywnego ze "zwyklym" tzw. energo-oszczednym, to jest inna bajka.

    @ProStaś
    Ja podalem samo yuyzcie y licynika STOEN'u w zwiazku z czym nalezy doliczyc koszty stale za 12 miesiecy wowczas calkowity koszt wyjdzie:
    2 600 + 260 = 2 860 zl - zuzycie i koszty stale dla taryfy G12

    Ja latem mialem max 25*C w dni upalne gdy nie byly zasloniete rolety a teraz mam srednio 22,5* 23* C.
    Pewnie wlacze ogrzewanie jak w zeszlym roku w pazdzierniku.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwopijca Zobacz post
    Przyznam ze nie rozumiem co Cie obchodzi w tym zagadnieniu amorotyzacja systemu grzewczego?
    TAK, mam drozsza instalacje i co z tego wynika?
    NIC, bo gdybys pzeczytal uwaznie a nie sprowadzal do kosztow inwestycji to zauwazylbys, ze chodzi o tzw. koszty (zuzycie energii) bytowe a nie instalacji czy jej amortyzacji.
    Nie porownywalem kosztow ogrzewania domu bo tutaj nie jest to sensowne przy kosztach j-j porownywac sie do niego.
    On ma tak niskie ze tylko ten kto nie czyta uwaznie jeszcze podnosi ten temat -porownywania domu pasywnego ze "zwyklym" tzw. energo-oszczednym, to jest inna bajka.


    no dobra już jestem "wyprostowany"
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #6

    Domyślnie

    Pewnie macie podobnie, ale pierwszy miesiac grzewczy (czasem tylko kilka/kilkanascie pierwszych dni) nie nalezy do najtanszych bo trzeba nagrzac caly beton - zrownowazyc media i dopiero po tym czasie gdy wszystkie przegrody beda w miare rownomiernie odbierac cieplo mozna spawdzic czy jest wszytko poprawnie wyregulowane do rozpoczecia kolejnego sezonu grzewczego.
    Jak czesc z Was mam pomieszczenia tzw. zimne. Jeden pokoj na poddaszu nad garazem i od strony wschod-polnoc jest najzimniejszy jak i lazienka i gabinet na parterze -z tej samej strony swiata i sasiaduja z garazem. Odczuwalny jest wyraznie brak zyskow solarnych.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwopijca Zobacz post
    Jeden pokoj na poddaszu nad garazem i od strony wschod-polnoc jest najzimniejszy jak i lazienka i gabinet na parterze -z tej samej strony swiata i sasiaduja z garazem. Odczuwalny jest wyraznie brak zyskow solarnych.

    Pzdr.
    Zaproś kolegów, grubsza impreza i problem powinien zniknąć
    Przynajmniej na jakiś czas.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwopijca Zobacz post
    Pewnie macie podobnie, ale pierwszy miesiac grzewczy (czasem tylko kilka/kilkanascie pierwszych dni) nie nalezy do najtanszych bo trzeba nagrzac caly beton - zrownowazyc media i dopiero po tym czasie gdy wszystkie przegrody beda w miare rownomiernie odbierac cieplo mozna spawdzic czy jest wszytko poprawnie wyregulowane do rozpoczecia kolejnego sezonu grzewczego.
    Jak czesc z Was mam pomieszczenia tzw. zimne. Jeden pokoj na poddaszu nad garazem i od strony wschod-polnoc jest najzimniejszy jak i lazienka i gabinet na parterze -z tej samej strony swiata i sasiaduja z garazem. Odczuwalny jest wyraznie brak zyskow solarnych.

    Pzdr.
    nie wiem jak to jest w układach wodnych...
    przy kablach ogrzewanie zaczyna działać stopniowo w poszczególnych pomieszczeniach, na początku tak sporadycznie po kilka kwh, potem jak zaczyna się robić coraz zimniej to co raz więcej energii...
    tak samo tylko w odwrotną stronę na koniec okresu grzewczego...
    u mnie nie ma czegoś takiego że np. od dzisiaj grzejemy, sterowniki są ustawione na 22* i sezon zaczyna się w tedy jak w domu robi się za zimno
    od tego sezonu mam zamontowane liczniki energii dla każdej pętli z osobna więc poobserwuję które pomieszczenia są najchłodniejsze a które najcieplejsze i jak reagują na zmiany temp. na zewnątrz
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  9. #9

    Domyślnie

    Z pewnoscia, ale koszt takiego "dogrzewania" czy to finansowo czy tez zdrowotnie bedzie chyba zbyt wysoki
    Jeszcze jak sie trafi jakies "wczorajsze" danie to juz wogole...

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Co ty masz za kolegów, że przychodzą z pustymi rękoma?

    Ja mam podobny problem w łazienkach. Dlatego jak nas nie ma w domu, zostawiamy otwarte od nich drzwi. Pomaga. Mam też zamontowane grzałki w drabinkach, ale rzadko z nich korzystamy.

  11. #11

    Domyślnie

    To wlaczanie "dzisiaj" ogrzewania to jest taka "czesciowa" przenosnia.
    Nie jest przeciez tak, ze wlaczam bo zaczelo mi byc zimno, pazdziernik to jest taki okres ze wlaczam tzw. (doswiadczenie z zeszlego roku) i pompa ciepla sama reaguje na zmiany temperatur zewnetrznych i wewnetrznych.
    Wiekszosc posiadaczy PCi wylacza system co w pompie a pozostawia tylko cwu. Nie ma sensu "trzymac" wlaczonej PCi caly rok - wowczas latwiej jest kontrolowac jej prace gdy wiemy ze na cele co nie zadziala.
    W moim przypadku przy chlodniejszym wieczorze np. teraz mogla by sie zalaczyc tzw. antyzamrozeniowa funkcja i zaczac dogrzewac dom mimo temperatury wewnatrz 22*-23*C a nie ma takiej potrzeby jeszcze.
    Nie wiem jak jest u innych ale u mnie nie mozna tego wylaczyc, takie zabezpieczenie PCi przez Vaillanta.
    Dodatkowo pompa ciepla zalacza co jakis czas pompe obiegowa GZ zeby sprawdzic temperatury wody w instalacji co jest juz bezsensownym zuzywaniem energii elektrycznej w okresach letnich.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 14:04
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  13. #13

    Domyślnie

    Moze by tak w zuzytych kWh i o ile to mozliwe z podzialem na taryfy?
    Koszt zlotowkowy to juz kwestia "umowna" bo rozne sa cenniki za 1kWh w roznych rejonach.
    Ja zuzylem lacznie przez rok ok. 2 120 kWh na cele tzw. bytowe (w tym wentylacja) -inne niz co+cwu a na co+cwu poszlo mi ok. 4 175 kWh.
    Razem zuzylem 6 295 kWh na wszystko + koszty stale tj. 12*21,60zl = 259,2 zl rocznie.
    Na samo cwu poszlo mi ok. 1 095 kWh glownie (prawie 100%) w tanszej II taryfie.
    Wychodzi, ze dziennie zuzywam srednio rocznie na cele bytowe i cwu ok. 8,8 kWh.
    U Ciebie wieksze zuzycie wynika chyba ze sposobu ogrzewania cieplej wody uzytkowej.
    Grzejesz chyba tez pradem, besposrednio? - no i wieksza masz liczbe "ludnosci"
    Masz podlicznik na wentylacje? Ciekawe ile Ci zre centralka, bo moja na powietrze nie "chodzi" i wyciaga srednio rocznie z licznika ok. 260 kWh - nie wliczajac kosztu filtrow za jakies 30zl rocznie.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 14:05
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j Zobacz post

    Ale u mnie na pewno więcej zużywa cwu jednak nic z tym nie robie bo się nie opłaca tego ruszać. Ale ile dokładnie cwu wynosi to nie wiem.


    pzdr
    tu jest patent którym można to zmienić
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4883271
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j Zobacz post
    Nie pamiętam teraz ile mam w jakiej taryfie ale średnia roczna mi wyszła teraz większa przez córcię (nadrobiła przez te 4 m-ce) i wynosi ok 50 gr.

    w moim dzienniku zrobiłem zestawienie zużycia energii w poszczególnych latach, zobacz sobie jaki skok był po narodzinach mojej pociechy...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 14:05
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  18. #18

    Domyślnie

    każdy otrzymuje faktury - nie problem jest zsumować za rok "zapłaciłem" i "zużyłem" - wtedy nie ma, że "około" i nie ma jakichkolwiek wątpliwości.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    każdy otrzymuje faktury - nie problem jest zsumować za rok "zapłaciłem" i "zużyłem" - wtedy nie ma, że "około" i nie ma jakichkolwiek wątpliwości.
    Widze ze nie bierzesz pod uwage faktu, ze wiekszosc to tzw. prognozy i niewiele czasem maja wspolnego z rzeczywistoscia.
    Dodatkowo jesli juz uda nam sie "urealnic" za caly rok koszty to wciaz nie wiesz co i ile zuzylo w tym czasie bez podlicznikow a tutaj o tym jest mowa.
    Dlatego najlepiej spisac licznik energetyki i wowczas wiadomo ile kWh zuzylismy a koszty to rzecz wtorna i zalezna juz od stawek i proporcji jesli ktos ma dwie taryfy.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwopijca Zobacz post
    Widze ze nie bierzesz pod uwage faktu, ze wiekszosc to tzw. prognozy i niewiele czasem maja wspolnego z rzeczywistoscia
    nigdy prognozy mnie nie interesowały, dlatego z faktur podaję tylko za okres rozliczony ostatecznie wg odczytów licznika, średnia z rzeczywistych danych za okres ubiegły pomaga policzyć dość dokładnie aktualny koszt zużycia - prognozy jak zwykle będą zweryfikowana następną fakturą.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

Strona 57 z 104

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony