dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 70 z 214
Pokaż wyniki od 1.381 do 1.400 z 4264
  1. #1381

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasinta123 Zobacz post
    Że przepłaciliśmy to chodzi o adaptację i załatwienie dokumentów na PNB....
    Oj tam nie przejmuj się przepłacicie jeszcze nie raz

    Cytat Napisał kasinta123 Zobacz post
    To widzę że przepłaciliśmy.....

    Co do okna w łazience-oczywiście go nie będzie
    Projekt rysowałam jeszcze bez przekonania o wiacie.
    A ja bym się zastanowił nad tym oknem i jesli wiata byłaby nie od czoła tylko cofnieta aby okna nie zasłaniała to okno bym zostawił.Zawsze to jasno w łazience.
    kasinta123 poświęciłem troszkę czasu na przeróbke Twojego projektu obejrzyj i się zastanów co zostawisz a co nie z moich uwag.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MOJE ZMIANY DÓŁ.jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	148987Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MOJE ZMIANY GÓRA.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	74,4 KB
ID:	148988
    Może inni forumowicze też dorzuca jakieś uwagi
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 18-11-2012 o 10:39

  2. #1382
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tino1

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Bielawa
    Kod pocztowy
    58-260
    Posty
    11

    Domyślnie

    Czy ktoś ogrzewa Z34 gazem np. przy podłogówce? Ciekaw jestem ile kosztuje ogrzanie naszego domku na mies. w okresie grzewczym. Czy nie lepszy jest kocioł na paliwo stałe ( ekogroszek), choc napewno trzeba poświęcic mu więcej czasu. "junkersik" wygodniejszy.

  3. #1383

    Domyślnie

    Coś ostatnio cicho na forum.Chyba zima idzie
    Tino1 spotkałem sie z opiniami,że lepiej gaz zakładać bo wygoda czysto...(znajomi,projektant)
    Ale sadzę ,że koszty przede wszystkim przyłącza, niektórych inwestorów zniechęcają w tym i mnie.
    Moim zdaniem jeśli zależy Ci na wygodzie i nie chcesz się babrać węglem to myśl o gazie.
    Jeśli chcesz taniej, ale za to trzeba się czasem upaprać i zbierać opał na zimę, to wtedy kociołek.Zdziwisz się,jak potrafi być przyjemna obsługa nowoczesnych kotłów.
    Coś w tym musi być,że użytkownicy kociołków gazowych po kilku sezonach przerzucają się na węgiel itp.
    Najlepiej jakby się wypowiedziała osoba która użytkuje kocioł gazowy.
    Wybór jest tak ogromny ,że warto przy tym posiedzieć i określić czego się chce.
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 25-11-2012 o 08:52

  4. #1384
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marek&magda1
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tino1 Zobacz post
    Czy ktoś ogrzewa Z34 gazem np. przy podłogówce? Ciekaw jestem ile kosztuje ogrzanie naszego domku na mies. w okresie grzewczym. Czy nie lepszy jest kocioł na paliwo stałe ( ekogroszek), choc napewno trzeba poświęcic mu więcej czasu. "junkersik" wygodniejszy.
    Na chwilę obecną korzystamy z kotła dwufunkcyjnego Vaillant w starej, nieocieplonej kamienicy, powierzchnia ok 50m2, mieszkanie rogowe. Koszty to niecałe 350 zl co drugi miesiąc (płacimy ryczałtowo). Temperatura w mroźne dni nie jest oszałamiająca, bo ok 19 - 20 oC.
    W naszym Z34 też planujemy ogrzewanie gazem a rachunki powinny być niższe niż do tej pory (jako dodatkowe ogrzewanie planujemy kominek). Co do komfortu to nowe kotły są praktycznie bezobsługowe, tzn. na sterowniku określa się odpowiednią temp. w danej porze dnia i to wszystko .
    Co do kosztów to mamy szczęście, gdyż rurociąg z gazem biegnie praktycznie pod naszym płotem, więc koszty to tylko 1900 zł za przyłącze.

  5. #1385

    Domyślnie

    Coś ostatnio cicho na forum.Chyba zima idzie

    Jak kurczę zima ? U mnie dopiero strop zalali , a mnie zalewa krew bo budowa ciągnie się od sierpnia. Trochę długo jak na dom który podobno stawia się 6-8 tygodni.Nie wiem już jak rozmawiać z moimi budowlańcami . ekipa niby sprawdzona i wszyscy zadowoleni tylko na mnie trafiło jakoś tak dziwnie, że nabrali robót z których nie potrafią się wywiązać. Nie straszne im są żadne kary , nie działają prośby. Jak tak dalej pójdzie to chyba sama zacznę murować, tylko kto za mnie będzie chodził do pracy Liczę na jakieś pocieszenie z waszej strony i pozdrawiam.

  6. #1386

    Domyślnie

    Cytat Napisał miłek Zobacz post
    Coś ostatnio cicho na forum.Chyba zima idzie

    Jak kurczę zima ? U mnie dopiero strop zalali , a mnie zalewa krew bo budowa ciągnie się od sierpnia. Trochę długo jak na dom który podobno stawia się 6-8 tygodni.Nie wiem już jak rozmawiać z moimi budowlańcami . ekipa niby sprawdzona i wszyscy zadowoleni tylko na mnie trafiło jakoś tak dziwnie, że nabrali robót z których nie potrafią się wywiązać. Nie straszne im są żadne kary , nie działają prośby. Jak tak dalej pójdzie to chyba sama zacznę murować, tylko kto za mnie będzie chodził do pracy Liczę na jakieś pocieszenie z waszej strony i pozdrawiam.
    Wiem co zadziała.Powiedz , że nie zapłacisz
    To zawsze działa.
    A tak na poważnie ,pilnuj aby zrobili robote dobrze a czasem się za bardzo nie stresuj bo i tak w zimie nic nie podziałasz niech tylko z dachem zdążą przed śniegami, wiosną czekamy na relacje z budowy.

  7. #1387
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krssli

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Lipki Wielkie lubuskie
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witam jestem nowy na forum ja do pana Irka czy dało by rade przesłac zestawienie materiałow oraz gdzie zamawiane były płyty na strop i jaka była ich ilosc i wymiary z góry dziekuje

  8. #1388

  9. #1389
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krssli

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Lipki Wielkie lubuskie
    Posty
    31

    Domyślnie

    Mój meil [email protected]

  10. #1390

  11. #1391

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Coś ostatnio cicho na forum.Chyba zima idzie
    Tino1 spotkałem sie z opiniami,że lepiej gaz zakładać bo wygoda czysto...(znajomi,projektant)
    .
    witam
    jaka zima ?
    jak na razie w tę jesień i zimę poszło mi 150 kg miału i troszkę sosny na rozpałkę

    pozdrawiam

  12. #1392
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krssli

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Lipki Wielkie lubuskie
    Posty
    31

    Domyślnie

    Dzieki Irek

  13. #1393
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krssli

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Lipki Wielkie lubuskie
    Posty
    31

    Domyślnie

    Czyli solbetu 24x24x59 potrzeba 900szt a na sciany działowe 12 ile trzeba oraz bloczków 24x38x12na fundament jesli bedzie 9 warstw ?

  14. #1394

    Domyślnie

    W zasadzie poważniejsze wydatki zaczną Ci się na etapie instalacji i wykończenia więc głowy bym sobie za bardzo nie zawracał iloscią pustaków bo to akurat jeden z mniejszych wydatków podczas budowy

  15. #1395
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krssli

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Lipki Wielkie lubuskie
    Posty
    31

    Domyślnie

    No napewno ale od czegos trzeba zaczac a ceny teraz sa raczej niskie wiec chciał bym juz cos zaczac inwestowac na tyle ile mnie stac

  16. #1396

    Domyślnie

    Cytat Napisał krssli Zobacz post
    No napewno ale od czegos trzeba zaczac a ceny teraz sa raczej niskie wiec chciał bym juz cos zaczac inwestowac na tyle ile mnie stac
    No cóż sezon budowlany się kończy a producent chce sprzedać.Jak znajdziesz skład który Ci sprzeda teraz taniej a przetrzyma do wiosny to kupuj.Mysle,że ceny jeszcze spadną z 2 powodów zima i załamanie rynku w branży budowlanej.Pozdrawiam

  17. #1397
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    igorko

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Nie wiem, polski (tłumaczenia są w http://polish-russian.translate.ua), ale chcę zapytać krytyków.
    czy można budować dom Z34 na fundamencie pala technologia samodzielnie zrobił ręczny bor?

    tu można popatrzeć foto wykonania takiego fundamentu: http://picasaweb.google.com/P37r0vi4/VCtNIJ#


    Emm... panstvo zwłaszcza nie znęcajcie się lecz u nas rzeczywiście taniej zrobić taki fundament samemu plus grunt bardzo głęboko przemarza
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fund_tise_tehnologii_1.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	67,1 KB
ID:	151654 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bur_fundamentnyj_TISE.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	39,4 KB
ID:	151665

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled-5_clip_image001.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	26,8 KB
ID:	151655   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundament-TISO-300x232.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	18,5 KB
ID:	151656   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12_800_02_tavrovo3_zima.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	46,1 KB
ID:	151662  

  18. #1398

    Domyślnie

    Cytat Napisał igorko Zobacz post
    Nie wiem, polski (tłumaczenia są w http://polish-russian.translate.ua), ale chcę zapytać krytyków.
    czy można budować dom Z34 na fundamencie pala technologia samodzielnie zrobił ręczny bor?

    tu można popatrzeć foto wykonania takiego fundamentu: http://picasaweb.google.com/P37r0vi4/VCtNIJ#


    Emm... panstvo zwłaszcza nie znęcajcie się lecz u nas rzeczywiście taniej zrobić taki fundament samemu plus grunt bardzo głęboko przemarza
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fund_tise_tehnologii_1.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	67,1 KB
ID:	151654 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bur_fundamentnyj_TISE.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	39,4 KB
ID:	151665

    Nie znam się na tym kompletnie i pytanie powinno byc do projektanta czy cos takiego Ci zaprojektuje i kierownika czy Ci "przyklepie"

    Ogólnie witamy na forum zetki
    Pozdrawiam

  19. #1399

  20. #1400

    Domyślnie

    Jeszcze kilka.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00525.jpg
Wyświetleń:	420
Rozmiar:	109,9 KB
ID:	151905Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00526.jpg
Wyświetleń:	415
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	151906Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00527.jpg
Wyświetleń:	394
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	151907Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00528.jpg
Wyświetleń:	413
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	151908Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00529.jpg
Wyświetleń:	368
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	151909

    Za tydzień lub dwa będą już schody(ciężko stolarzowi przychodzi kocepcja naszych barierek) i zostanie obrobiony słupek oraz kawałek ścianki w kuchni drewnem.Postaram sie wtedy o lepsze fotki
    Na wiosnę dopiero ogrodzenie i wykończymy dół domku a czym to sie jeszcze zobaczy na razie jest zagruntowane.
    Zostana jeszcze drzwi wewnetrzne :/
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 02-12-2012 o 13:03

Strona 70 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony