dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 125
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Kasiorku, trzeba przetrzymać i po którymś razie się przyzwyczaisz do smaku - a zieloną herbatkę lubisz to takie błotko w smaku a też ciśnienie podnosi

    Ale czy używając leków, które używasz możesz jednocześnie podnosić ciśnienie może lekarz powinien Ci inaczej leki ustawić

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Dziś idę do lekarza i podpytam się Przypętał mi się dermografizm wpostaci dosyć ciężkiej i tak muszę zmienić leki bo te co mam teraz nic nie pomagają

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasiorek
    A może macie inne sosoby na podanie yerba mate. Kupiłam i po jednym uzyciu stwierdziłam że to nie jest to co tygryski lubią. paskuda brrr. Może mozna zaparzyc jak normalną herbatkę, tylko czy taki słaby napar pomoże ?
    Do yerby "dorastałam " długo , pierwsza reakcja taka jak Twoja pół roku przerwy, potem delikatne próby ,
    na początku piłam bardzo słabą , z miodem i imbirem (z dowolnym sokiem też jest niezła) , potem coraz mocniejszą i coraz mniej dodatków wrzucałam , teraz piję bardzo mocną z odrobinką miodu .
    tylko pamiętaj żeby jej nie traktować wrzątkiem bo szkoda witaminków i innych dobroci które zawiera
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  4. #84
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tabaluga1
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Kasiorku
    Yerba mate można zalewać do 7 razy (tzn. te fusy). Podobno nie traci przy tym swoich właściwości, a nieprzyjemny smak owszem. Z każdym zalaniem jest łagodniejsza w smaku. Już trzecie zalanie, to taka woda z lekkim aromatem.

  5. #85

    Domyślnie

    jak tam bardzoniskociśnieniowcy ?
    ja chyba się wypiszę z klubu skoczyło mi ciśnionko dziś do 150
    drugi raz w ciągu raptem dwóch tygodni piwem się ratuję ale pewnie muszę do jakiegoś lekarza się udać bo czuję się jakbym miała bombę w głowie
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    O matko

    Podziel się trochę tym ciśniniem, co?

  7. #87

    Domyślnie

    chętnie bardzo , bo się zastanawiam czy mnie zaraz trak nie szlafi
    troszkę po piffku zeszło , jeszcze czosnek se zapodam (o ile dam radę bo mnie to piwo nieco zachwiało )
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Lepiej drugie piwko

    Mi ostatnio bank cisnienie podniósł, ale już wszystko do normy wróciło Ledwo łażę, ta pora roku najgorsza

    Co ciekawe, też mi piwko pomaga

  9. #89

    Domyślnie

    bo piwko jest dobre na wszystko .........
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Dlatego staram się zażywać regularnie

  11. #91

    Domyślnie

    chyba też zacznę profilaktykę uprawiać
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Profilaktyka przede wszystkim

  13. #93

    Domyślnie

    Ooooooo, widzę ciekawy wątek dla mnie
    Standardowe 90/60, w ciąży bywało 80/50 i mniej, czasem ginka się dziwiła, jakim cudem chodzę

    bo piwko jest dobre na wszystko .........
    nie da się ukryć

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    A powiedzcie jeszcze, czy też tak macie, że przy byle okazji spada Wam temperatura? Przy większości infekcji zamiast gorączki 36,0 stC, bez infekcji zresztą też
    W połączeniu z brakiem ciśnienia to już całkiem żyć się nie da, a do zwolnienia się nie kwalifikuje

  15. #95

    Domyślnie

    jako że prawie nigdy nie gorączkuję (a przy 37 chodzę po ścianach), ostatnio zmierzyłam sobie po zdrowemu i okazało się że mam 36,4 pomiar kilka razy powtórzyłam i wynik zawsze w tych granicach

    tylko po co te skoki ciśnienia w górę ? nauczyłam się żyć z niskim
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Bo najgorzej to się do czegoś przyzwyczaić

    A z temperaturą to obniżenie widać też normalne

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał OK
    A powiedzcie jeszcze, czy też tak macie, że przy byle okazji spada Wam temperatura? Przy większości infekcji zamiast gorączki 36,0 stC, bez infekcji zresztą też
    W połączeniu z brakiem ciśnienia to już całkiem żyć się nie da, a do zwolnienia się nie kwalifikuje
    OK, ja tak mam. I jak pisze matka dyrektorka - 37 stopni u mnie to już tragedia.
    I Piotruś ma te same objawy, co czasem muszę długo tłumaczyć lekarzom na całodobówce

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiwuśka
    Cytat Napisał OK
    A powiedzcie jeszcze, czy też tak macie, że przy byle okazji spada Wam temperatura? Przy większości infekcji zamiast gorączki 36,0 stC, bez infekcji zresztą też
    W połączeniu z brakiem ciśnienia to już całkiem żyć się nie da, a do zwolnienia się nie kwalifikuje
    OK, ja tak mam. I jak pisze matka dyrektorka - 37 stopni u mnie to już tragedia.
    I Piotruś ma te same objawy, co czasem muszę długo tłumaczyć lekarzom na całodobówce
    Czyli mamy przerąbane
    Najgorzej to rano wstać w takim stanie

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał morfeusz1
    z netu:


    Dlaczego jest takie niskie

    Gdzie jest granica pomiędzy niskim a normalnym ciśnieniem? Specjaliści uważają, że poniżej 90/60 mm Hg zaczyna się hipotonia. W zależności od przyczyny może mieć ona różny charakter.

    • Niedociśnienie pierwotne Jest najczęściej spotykane. Miewają je głównie młode kobiety. Prawdopodobną przyczyną jest wrodzona wiotkość ścian naczyń krwionośnych, które są za mało napięte i nie stawiają wystarczającego oporu przepływającej krwi. Powoduje to obniżenie ciśnienia, niedokrwienie tkanek i związane z tym dolegliwości. Nasilają je spadek ciśnienia atmosferycznego i upał.
    Niedociśnienie wtórne Jest objawem wielu chorób, np. niewydolności krążenia, zaburzeń rytmu serca, zwężenia aorty, cukrzycy oraz zaburzeń hormonalnych. Leczenie tych chorób normuje ciśnienie.
    Niedociśnienie ortostatyczne To gwałtowny spadek ciśnienia związany z szybką zmianą pozycji (np. z leżącej na siedzącą) lub długim staniem. Doświadczają go osoby z prawidłowym ciśnieniem, a nawet nadciśnieniem. Przyczyną są zaburzenia w regulacji krążenia pojawiające się przy zmianie pozycji ciała i w efekcie spadku ciśnienia.

    [Rady dla hipotoników

    Nie tylko kawa podnosi ciśnienie. Są jeszcze inne sposoby, dzięki którym poczujesz energię.
    • 1. Gdy ciśnienie szybko spada, zażyj np. Glucardiamid, Cardiamid-Coffein, Cardiamidum. Stosuj te leki w sytuacjach podbramkowych.
    • 2. Jeśli zrobi ci się słabo, usiądź i zrób głęboki skłon. Spowoduje to wypchnięcie krwi z nóg i jamy brzusznej w kierunku serca i podniesienie ciśnienia.
    • 3. Unikaj gwałtownych zmian pozycji ciała. Rano zaś, zanim wstaniesz z łóżka, poprzeciągaj się, zrób rowerek, żeby pobudzić krążenie.
    • 4. Masz mdłości, problemy z koncentracją, robi ci się duszno z powodu zbyt niskie- go ciśnienia- wyjdź na świeże powietrze.
    • 5. Pij ok. 3 l płynów dziennie i w przeciwieństwie do nadciśnieniowców nie ograniczaj spożycia soli. Zwiększysz objętość krwi, a tym samym i ciśnienie.
    • 6. Daj się namówić na ćwiczenia, ruch pobudza krążenie.
    • 7. Jedz często, ale mało. Głód i obfite posiłki mogą spowodować spadek ciśnienia.

    Źródło: Naj nr 50/2007
    .
    Bardzo fajny wykład
    właściwie wszystko tu jest napisane

    Dodam, ze najczęściej niedociśnienie jest bez przyczyny i przestawienie się na mocno słone potrawy sprawę likwiduje.
    jakoś tak mi się składa, że wszyscy, którzy skarżą się na niskie ciśnienie, mało solą. Często to wychodzi dopiero w rozmowie, bo tak z marszu, to każdy woła - nie, ja solę normalnie

    A że przy niskim ciśnieniu serce szybko bije, to się nawet nie dziwię. Tak na zdrowy rozum wiotkie naczynia stawiają mały opór, to i przyspiesza. Nie jest to zbyt dobre.

    Warto jednak zrobić USG serca. czasem przyczyną są wady.

  20. #100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Ja solę dużo, albo bardzo dużo - widzę to głównie po minach współstołowników
    O ilości wypijanych płynów to już nawet nie będę opowiadać, ale te 3 litry to minimum
    Specjalnie mi to ciśnienia nie podnosi
    Może dlatego, że u mnie to dziedziczne?
    Dodam tylko, że na przykładzie ojca widzę, że przechlapane jest być niskociśnieniowcem po zawale - więc dbałość o serducho jak najbardziej na miejscu

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony