dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 11
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 220
  1. #141
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    evciak

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    robert.k napisz coś o metrażu poddasza... ile m2 mają poszczególne pomieszczenie?

  2. #142

    Domyślnie

    Robert się nie przeprowadza. Robert tam z żoną mieszka cały czas (co może wydać się niewiarygodne). Na początku korzystaliśmy z kuchni i łazienki u teściów na dole. Teraz tylko kuchnię użytkujemy. Niedługo przejdziemy na naszą. Podczas remontu salonu mieściliśmy się w obecnej sypialni gdzie były dwa biurka, łóżko i jeszcze meblościanka. Podczas remontu sypialni spaliśmy w salonie na wersalce. Przy łazience i kuchni nie było już takich problemów życiowych do czasu zakupu podłogi mebli, które przed montażem sporo stały zastawiając cały salon. Ale dało się żyć. Odkąd powstała łazienka było już z górki. Jedynie ciągły kurz był uciążliwy. Ale możliwość kąpieli "na miejscu", mycia narzędzi i wlania wody do wiadra z klejem dała już poczucie swobody. Wcześniejsze chodzenie w tym celu na dół niestety skutkowało ciągłym roznoszeniem bałaganu po całym domu.

    Co do metrażu to podłoga w salonie ma 20m2, sam salon pewnie 16 bo odpada przy skosie trochę licząc do magicznych 190cm. Podobnie sypialnia ma 16/12m2. Jednak odpowiednio usytuowane meble nie dają odczuć tych 4m2 odebranych przez dach. Łazienka ma 6.75m2 po podłodze a na skosie prawie nic nie odpada bo ścianka kolankowa jest wysoka ze względu na zabudowę kibelka. Kuchnia ma chyba 10m2 (podłoga kaflowa) a korytarz/jadalnia czy jak to zwać (sosnowa podłoga) ma 10m2 ale skosy zabierają prawie połowę.
    Mój remont poddasza

  3. #143

    Domyślnie

    wszystko jest wiarygodne i mozliwe przy dobrej organizacji zaplecza "zyjacego" tylko myslalam, ze pomieszkujecie na dole u rodzicow w czasie kiedy gora sie robi

  4. #144

    Domyślnie

    Nie no aż takimi perwerami nie jesteśmy. Wiesz świeże małżeństwo wymaga odrobiny prywatności. A na górze to w ogóle miało być inaczej. Łazienka i kuchnia wyszły w praniu bo były pomysły na pokój komputerowy, potem propozycje garderoby ele jest jak jest i to najlepsza opcja jaka mogla być wybrana. Tylko trzeba se jeszcze ten pokój komputerowy na górze zrobić. Ale to musi poczekać a nabiorę sił. Teraz czas obijania.
    Mój remont poddasza

  5. #145

    Domyślnie no pięknie!

    Bardzo miło się czytało całą Twoją historie z wiązaną z remontem [/b]Robercie
    i gratulacje za wytrwałość . Gdy sam wpadnę w wir remontu będę miał na uwadze twoją prace .

    pozdrawiam serdecznie

  6. #146

    Domyślnie

    Dzięki timmy, mam nadzieję że ci się te informacje choć trochę przydadzą.
    Mój remont poddasza

  7. #147

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanko, czy instalację elektryczną sam Pan robił, czy elektryk? I czy poddasze będzie mialo oddzielny licznik, czy podłączył się Pan pod licznik teściowej? Pytam ponieważ od zeszłego roku "tworze" 2 poje na poddaszu i nie wiem kompletnie jak się zabrać za elektrykę (na którą właśnie przyszedł czas), nie mam kasy na elektryka , mój zdolny tatuś napewno mi pomoże . Czy mógłby Pan coś o tych kabelkach napisać? pozdrawiam!

    PS. Gratuluję zdolnych rączek, uroczej Małżonki i świetnego poddasza!
    M+M Budujemy domek parterowy 128 m, płyta fundamentowa, gruntowa pompa ciepła.

  8. #148

    Domyślnie

    Dziękuję za pochwały, małżonce również przekaże słowa uznania

    CO do elektryki wszystko robiłem sam. Licznik mamy z teściami jeden choć dołożenie na górze podlicznika (oddzielny wymaga przyłącza i zabawy z Zakładem Energetycznym - nie mam na to chęci i kasy) nie jest problemem. Kwestia włożenia do rozdzielni i puszczenia przezeń prądu. Do do samego rozprowadzenia kabli to co ja mogę powiedzieć. Instalacja jest standardowa 3 fazowa w układzie TN-C-S http://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_sieciowy. Każy pokój ma oddzielny obwód oświetlenia na kablu YDYp 3x1.5 i zasilania gniazd YDYp 3x2.5. Łazienka ma dwa obwody gniazd. Te zwykłe (przy lustrze na prostownice, golarke itp) i obwód pralki. Podobnie kuchnia. W niej oddzielnie jest zasilanie przyszłego piekarnika. "Pomieszczeń" jest w sumie 9 licząc z planami u góry (maja powstać 3 pomieszczenia). Piszę w cudzysłowie bo jako pomieszczenie oddzielnie liczą się schody i hal przed kuchnią. w rozdzielni są 4 różnicówki: światło w pokojach, gniazda w pokojach, kuchnia i łazienka, pralka. Układ włączników jak nam pasowało. schodowe na schodach i w halu. pozostałe jedno lub dwubiegowe w zależności od źródła światła i potrzeb.

    Nie wiem jakich informacji potrzebujesz. jeśli chcesz aby pomóc ci w projekcie napisz na priva. Wykonać wszystko da się samemu jeśli wie się tylko jak.
    Mój remont poddasza

  9. #149

    Domyślnie

    Dzięki bardzo! Dodałeś mi otuchy! Dziś usiąde do planowania, gdzie mają być kontakty, włączniki, i urządzenia o większej mocy. Musze przeliczyć ile kabla i peszla zmówić, no i porozmawiam z tatą z czym możemy mieć problem. Jak cóś to pewnie będe prosić o porady. Dziękuję i pozdrawiam!
    M+M Budujemy domek parterowy 128 m, płyta fundamentowa, gruntowa pompa ciepła.

  10. #150

    Domyślnie

    Czas na małe podsumowanie remontu. Trochę historii i efekt prac w wielkim skrócie. Niestety nie mam za bardzo zdjęć salonu przed remontem, natomiast pozostałe pomieszczenia można zobaczyć zarówno w wersji zastanej jak i zrobionej

    Salon:



    Sypialnia





    Łazienka


    Kuchnia


    Hall




    W kuchni został tylko okap do zawieszenia. Ale trzeba się go dorobić. Brak też na razie lodówki co utrudnia inaugurację kuchni. Na razie robimy tylko herbatę
    Mój remont poddasza

  11. #151

    Domyślnie

    I ogólnie super Ci wyszedł ten remont. Nie ma jak na swoim.
    Gratuluję.

  12. #152

    Domyślnie

    To prawda. U siebie to u siebie. Dzięki
    Mój remont poddasza

  13. #153

    Domyślnie

    GRATULALACJE! Ukłon w pas dla takiej roboty! To pozostało tylko życzyć szcześcia na nowym metrarzu... Pozdrawiam!
    M+M Budujemy domek parterowy 128 m, płyta fundamentowa, gruntowa pompa ciepła.

  14. #154

    Domyślnie

    Dzięki Marta. Mieszkać na pewno będzie się dobrze. Puki co pojawiła się lodówka (tydzień temu). Muszę zrobić fotkę. Trzeba też w końcu szarpnąć się na okap
    Mój remont poddasza

  15. #155

    Domyślnie

    Czas na reaktywację wątku. Żona namówiła mnie na remont strychu i zrobienie tam pokoju na komputery, garderoby i schowka. No więc kupiłem dwa okna dachowe, wyłaz dachowy bo stary cieknie i jest tragiczny i powoli biorę rozpęd. Jak będzie pogoda to w sobotę wstawi się owe okna. Potem trzeba będzie zrobić ocieplenie, prąd i regipsy. Bez wielkich szałów. Zobaczymy ile wyjdzie. Dziś planuję dociągnąć do góry drugi pion CO (jeden z łazienki już poprowadziłem za wczasu). Zniechęca mnie tylko panująca na strychu temperatura ale trudno. Najwyżej udaru dostanę Zrobię foki jak to wygląda i wrzucę na forum. Będzie jakieś odniesienie do stanu bieżącego.
    Mój remont poddasza

  16. #156

    Domyślnie

    I znów robota Będę podglądać.
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  17. #157

    Domyślnie

    Jak czlek zacznie, to widze ze skonczyc nie moze uwazaj bo Ci w krew wejdzie i za chwile dobudujesz jeszcze z dwa pietra, tarasy i baseny na dachu

  18. #158

    Domyślnie

    Przy tych upałach to basen był by wspaniałym pomysłem. Z tego co pamiętam o do jakiejś wielkości wystarczy samo zgłoszenie. Albo takie dmuchany 5m walnąć . A tak poważnie trzeba zrobić górę bo nie ma miejsca na ciuchy itp. Do tego chcę mieć swój warsztat elektroniczno-modelarski za którym tęsknię od 2 lat.
    Mój remont poddasza

  19. #159

    Domyślnie

    No i racji soboty postanowiłem zamontować okno na poddaszu (teraz poddaszem będzie to co remontuję, mimo, iż mieszkamy defacto na poddaszu a przestrzeni nad nami nie będę szumnie nazywał antresolą ). Generalnie panuje tam spory bałagan ale jak skończę będzie fajna pracownia komputerowa. A puki co kilka fotek z montażu



    I tradycyjnie już jeśli montaż okna to deszcz. Zawsze zaczynam przy pięknej pogodzie a potem ścigam się z deszczem. Tym razem dzięki pomocy teściów zdążyłem i obyło się bez strat.


    Deszcz miał też zaletę. Zrobiło się chłodno (siedzenie pod rozgrzaną dachówka nie jest fajne) i wiem, że okno nigdzie nie cieknie.
    Mój remont poddasza

  20. #160

    Domyślnie

    Dziś bez szaleństw. Żona rozwaliła sobie starą skrzynię na poddaszu i wyniosła książki, które w niej były. Zrobiło się trochę miejsca. A ja sobie podłączyłem okap. Kuchnia jest już w pełnej okazałości. Z lodówką i okapem


    Trwają też prace koncepcyjne dotyczące szczegółowego rozmieszczenia wszystkiego na górze.

    W planach na najbliższe dni jest montaż drugiego okna w dachu (pewnie sobota), wymiana wyłazu dachowego i naprawa poszycia w okolicy komina (pewnie kolejna sobota) a w międzyczasie trzeba będzie skończyć podłogę na poddaszu czyli pociąć i wtaszczyć płyty OSB. Potem trzeba będzie belki stropowe podokręcać i wyciąc jedną przeszkadzającą.
    Mój remont poddasza

Strona 8 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony