dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 21
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 415
  1. #241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Chodzi mi o podzielenie całego rachunku z wszystkimi duperelami przez ilość kWh. Wiem że mogą wyjść jakieś różnice.

  2. #242
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A więc odpowiedź brzmi; średnia za miesiące letnie wynosi u mnie 0,46gr przy taryfie G12
    Wystarczyło wziąć rachunek do ręki i podzielić kwotę do zapłaty przez ilość kWh (wszystkich)
    Jedynie w ten sposób łatwo można policzyć ile rzeczywiście płacimy miesięcznie za kWh przy różnych taryfach w różnych porach roku.

  3. #243

    Domyślnie

    Tu też widać ,że poprawne wyliczenia zacytowałem z ostatnio czytanego miesięcznika Ładny dom.Zanim te pompy się zwócą ,rozpadną się i trzeba będzie kupić następne.Ten gazeta jako jedna z niewielu zbliżyła się chyba do prawdy,reszta to moda i marketing

  4. #244

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    Tu też widać ,że poprawne wyliczenia zacytowałem z ostatnio czytanego miesięcznika Ładny dom.Zanim te pompy się zwócą ,rozpadną się i trzeba będzie kupić następne.
    "Te pompy" to wszystkie czy Liwko?Porównujesz TYLKO wynik Liwko gdzie nie umie dokładnie podać ile było I i II taryfy oraz szacunkowe wyniki ProStaś'a ,po czym porównujesz to do wyniku gazety gdzie zajmowała zdaje się kosztami przygotowania tylko CWU a następnie całymi kosztami na CWU.

  5. #245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    No właśnie a przecież wydałeś więcej na ocieplenie. Poza tym tak jak napisałem bawię się jeszcze z ustawieniami. Nie jest to ciągła praca w jednakowych warunkach. U mnie za to dalej mam tanią CWU a u ciebie nie.
    Pzdr
    Acha, dodaj jeszcze u siebie wrzesień w którym grzałeś to może zrozumiesz że pogoda nie zawsze jest jednakowa w każdym miejscu. W Szczecinie czy Wrocławiu pewnie bym miał jeszcze z 20% mniej.
    Ostatnio edytowane przez Liwko ; 01-12-2010 o 12:14

  6. #246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A ja twierdzę że zapłacisz około 1000zł więcej niż ja. I jeszcze poczekaj jak znowu dojdę do porozumienia z pompą aby pracowała około 80% w II taryfie to pewnie będzie z 1500zł.Czas pokaże.

  7. #247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Tak jeszcze dodam. Mam naprawdę duże przeszklenia które w słoneczne dni sprawdzają się świetnie ale w listopadzie u mnie nie było chyba ani jednego takiego dnia, przynajmiej nie pamiętam. Za to w pochmurne tracą zbyt dużo ciepła. Jednak przy tak małych rachunkach mam to gdzieś.

  8. #248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    http://picasaweb.google.com/10720785...06202888943058
    http://picasaweb.google.com/10720785...81960213133986
    Ani w jednym ani w drugim przypadku nie widać jeszcze 4 okien dachowych.
    Pokaż swój dom od zewnątrz.

  9. #249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Masz bardzo ładne drzwi.
    Dzięki ale niestety nie za ciepłe i w dodatku tylko dwie szybki.

  10. #250
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Dzisiaj dostałem rachunek za frycowe Pompa ciepła działała od 01.11. i do 13.12. zużyła około 960 kWh. Rachunek za prąd od 13.10 do 13.12 wyniósł 1.400 pln za 2200 kWh. Ile kosztowałoby mnie frycowe na samym prądzie ? Mam nadzieję, że to zyżycie jakoś się będzie zmniejszać wraz z mniejszą ilością eksperymentów. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  11. #251
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Nie pisz tak bo zaraz się rzucą na ten post i będą go wszędzie dla przykładu wklejać pomijając szczegóły dlaczego tak a nie inaczej
    Swoją drogą współczuję ale głowa do góry, święta idą
    Zdrowych i Wesołych

  12. #252
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24 Zobacz post
    Dzisiaj dostałem rachunek za frycowe Pompa ciepła działała od 01.11. i do 13.12. zużyła około 960 kWh. Rachunek za prąd od 13.10 do 13.12 wyniósł 1.400 pln za 2200 kWh. Ile kosztowałoby mnie frycowe na samym prądzie ? Mam nadzieję, że to zyżycie jakoś się będzie zmniejszać wraz z mniejszą ilością eksperymentów. pozdr adam
    Albo masz zamek a nie dom , albo coś nie tak


    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  13. #253
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    Dlaczego?
    bez szczegółów użytkowania ... możliwe.
    1400 zł za 2200 kWh przez 2 m-ce - to znaczy, że leci prawie tylko w drogiej taryfie, a może nawet budowlanej (?)
    Grzeje wode elektrycznie, dużo gotuje przed świętami na kuchence elektrycznej,
    a jak jeszcze trochę powiercił, pospawał itp. przy załączonej lampie halogenowej ( takiej z długim żarnikiem ) 500W, którą zapominał wyłączać na noc, to czemu niemożliwe ?
    Ostatnio edytowane przez gosciu01 ; 23-12-2010 o 21:19
    Dom zoptymalizowany energetycznie.
    Nie sztuką jest wydać pieniądze dla idei.
    Moją ideą jest wydać je zgodnie ze sztuką.

  14. #254
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Taryfa budowlana, dlatego nie podaję ceny za kWh tylko kWh i kwotę, trudno z rachunku wyczytać ile to kosztuje. Kuchenka elektryczna ale gotowania mało, cwu dogrzewam przepływowo elektrycznym 21 kW, zmywarka, pralka, czajnik normalnie, radio non stop i laptop, rekuperator non stop. Oświetlenie zewnętrzne na zmierzchówce ale na to akurat mam podlicznik i za 10 lamp zewnętrznych na żarówkach energoszczędnych wychodzi mi 10 pln na miesiąc, Coś gdzieś mi za dużo bierze, może ten przepływowy do cwu ? tylko, że cwu z pompy ciepła takie słabe jest Pompa zanurzeniowa jeszcze odwadnia studnię drenarską żeby garaż nie był basenem. Jakie macie normalne rachunki za prąd bez ogrzewania ? Jak tak na to wszystko popatrzę to jakoś dziwnie większe te rachunki mi wychodzą niż innym pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  15. #255
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Czyli u mnie całkowiete żużycie dla domu 2200 kWh podzielone na 60 dni daje 36 kWh dziennie na wszystko.
    Czyli u Ciebie całkowite zużycie dla domu 381+411=792 podzielona na 18 dni daje 44 kWh dziennie na wszystko.
    Czyli już jestem spokojny bo wydawało mi się, że u mnie jest tragicznie pozostaje jeszcze tylko wielkość domu ? może już gdzieś pisałeś ale teraz nie odnajdę
    Czyli u mnie 155 m2.
    Czyli u Ciebie ?

    pozdrawiam świątecznie adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  16. #256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Tak, tak, ten sterownik do najprostszych nie należy
    Pzdr

  17. #257
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ja mam G12W i nie chciał mi się przełączać w weekendy ale już z nim doszedłem do ładu i od 1.01. zacznę podawać rzeczywiste zużycie.

  18. #258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Wyliczyłem że dla naszego trybu życia ta będzie najbardziej odpowiednia. Czy warto zmieniać to w każdym przypadku bardzo indywidualna sprawa. Mam prąd z ENEA

  19. #259
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    adiqq podlicznik mam zainstalawany więc zużycie na samą pompę znam drugi podlicznik mam na oświetlenie zewnętrzne na ok. 10 lamp z żarówkami energooszczędnymi które zapalają się automatycznie na czujniku zmierzchu. Całe oświetlenie zużywa od 5-10 pln na miesiąc
    Ostatnio mniej kombinuję i zużycie się ustabilizowało - ok. 25-30 kWh przy mrozach.
    Co do taryf też mam mieszane uczucia czy warto mi robić weekendową czy jednak lepiej mieć te dwie godziny w ciągu dnia w tygodniu. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  20. #260

    Post

    U mnie ze względu na to,że ktoś ciągle jest w domu z dzieckiem, jednak G12 z dwoma tanimi godz.w ciągu dnia sprawdza się lepiej.Bo przecież prócz wykorzystywania II taryfy na co i CWU mamy jeszcze inne rzeczy jak pralka,zmywarka,prasowanie,pieczenie itp.Nie zawsze się chce czekać do 22.00

Strona 13 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony