dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 15
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 297
  1. #61
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karol007

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Przemo nie wkładaj w to filtra bo to wzorowa kurzawa, napompowalem tego beczkę i sprawdzałem jak się zachowuje na filtrze- beznadzieja. musisz zejsć niżej i poszukać żwirku, ja mam identyczną sytuację. Utrzymuj wysoki poziom wody w rurze osłonowej to będzie on równoważył ciśnienie pod jakim wbija się do rury kurzawa

  2. #62
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jajanek

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    5

    Red face Ratunku!!

    Dowierciłem się do wody na 6m (cały czas sam piach) Mam wiertło z Allegro 150 i 180mm ale teraz niczego nie mogę wyciągnąć bo wody spłukują urobek z wiertła, pomimo że wiercę w rurze osłonowej(rura 180 dla wiertła 150)Piszecie w postach poniżej o szlamówce. Jak to wygląda gdzie to kupić aby współpracowało z moimi wiertłami? Proszę poradźcie coś! Myślałem o zakupie motopompy by wyciągała wodę z piaskiem a ja tylko dobijałbym rurę? Ale to chyba głupi pomysł (i drogi)

  3. #63

    Domyślnie

    Witam

    Przyłaczam się do pytania jajanek jak wygląda ta szlamówka a dokładnie ta klapka, może ktoś może ma zdjęcie ?

  4. #64
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tcsmile
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    95
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajanek Zobacz post
    Dowierciłem się do wody na 6m (cały czas sam piach) Mam wiertło z Allegro 150 i 180mm ale teraz niczego nie mogę wyciągnąć bo wody spłukują urobek z wiertła, pomimo że wiercę w rurze osłonowej(rura 180 dla wiertła 150)Piszecie w postach poniżej o szlamówce. Jak to wygląda gdzie to kupić aby współpracowało z moimi wiertłami? Proszę poradźcie coś! Myślałem o zakupie motopompy by wyciągała wodę z piaskiem a ja tylko dobijałbym rurę? Ale to chyba głupi pomysł (i drogi)
    Witam, wejdź sobie na strone http://www.szkurlat.com.pl/indexx.htm w zakładce prace polowe i studniarskie masz szlamówki i świdroszlamówki właśnie do wiercenia w rurach i wyciąganiu urobku - gruntów niespoistych. Nie chciałbym być posądzony o jakąkolwiek reklamę, ale na tej stronie są zdjęcia dokładnie tego o co pytasz...
    pozdrawiam
    tcsmile

  5. #65
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PAWEL1968

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    GRODZISK MAZOWIECKI
    Kod pocztowy
    05-827
    Posty
    1

    Domyślnie

    Kolego poprostu wes fachowca

  6. #66
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Cytat Napisał PAWEL1968 Zobacz post
    Kolego poprostu wes fachowca
    A może ma takie hobby?

  7. #67

    Domyślnie

    ja znalazłem sposób jak ,,obejść,, ten problem z wierceniem w przypadku gdy napływa woda i muł i podmula rurę osłonową. Kupilem zwykłą pompę ręczną ,podłaczam do niej gumowy przewód elestyczny fi 25(taka żółta rurka elastyczna),wprowadzam rurke,ktos z boku wypompowuje ten szlam prawie do sucha bo to nie napływa szybko...i wtedy normalne wiercenie i dalsze wbijanie rury osłonowej ,trzeba sie tak pomęczyć do momentu az trafimy na warstwę nieprzepuszczalna(np. glina),wtedy juz nic nie napływa i mozemy sie przebijac normalnie świdrem. Ważne żeby odpompowywac ten szlam i wbijać sukcesywnie rure osłonową.
    Ja akurat mam pierwsza warstwę nieprzepuszczalna na 7 metrach ,a na 11 juz mam wode głebinowa takze niezbyt głeboko,co oczywiscie mnie cieszy.
    pozdrawiam

  8. #68
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bboniew

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-733
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Mam problem z wierceniem .. Doszyłem do 9,5m odwiertu w rurze osłonowej . jestem około 1,4m poniżej pierwszego źródła wody. Doszyłem do warstwy gdzie sa kamienie o sr od 0,5 - 5 cm ( same kamienie i woda bez mułu i piasku) .... niestety szlamówka nie daje rady z tym ... jak sobie poradzić z taka warstwa ?????

  9. #69

    Domyślnie

    Witam

    Przeczytałem kilka wątków na temat wiercenie studni i mimo to nie "znalazłem" konkretnego przepisu na "wodę".

    Doradził by mi ktoś w jaki sposób zabrać się do wiercenia i jakie narzędzia muszę posiadać/zakupić?
    Ewentualne rury osłonowe?

    Działka jest zupełnie pusta - najbliższe zabudowanie ok 60m. Sąsiedzi w odległości 200-300m na sąsiedniej ulicy wodę mają na "7 kręgach" zwykłej studni. Do dyspozycji myślę, że mi się uda od sąsiada podciągnąć wodę i prąd gdyby było potrzeba do odwiertu.

    Wykopałem otwór "badawczy gruntu" na 1.2m - od góry 40cm pięknej brązowej suchej ziemii a niżej tylko piasek czyściutki i mocno zbity. Zostawiłem pionowe ścianki - po kilku tygodniach nie obsypuje się. Wokół same iglaste drzewka. Teren raczej suchy.

    Magik z wahadełkiem wskazał miejsca gdzie jest woda i powiedział, że na ok 8, 9 metrach. To by się zgadzało - sąsiedzi niżej położeni mają na 7....

    Pytanie jak to zrobić najtaniej, własnymi siłami i jednocześnie porządnie.
    Widziałem filmiki gościa który wierci rurką PCV zakończoną wiertełkiem i pompuje wodę do odwiertu ciągle.

    Pozdrawiam
    Paweł

  10. #70
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel88 Zobacz post
    Witam

    Przeczytałem kilka wątków na temat wiercenie studni i mimo to nie "znalazłem" konkretnego przepisu na "wodę".

    Doradził by mi ktoś w jaki sposób zabrać się do wiercenia i jakie narzędzia muszę posiadać/zakupić?
    Ewentualne rury osłonowe?


    Pytanie jak to zrobić najtaniej, własnymi siłami i jednocześnie porządnie.


    Pozdrawiam
    Paweł
    Jedno jest pewne nie da się i tanio i porządnie i samemu...

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawlo111 Zobacz post
    Jedno jest pewne nie da się i tanio i porządnie i samemu...
    Odkryłeś Amerykę!

    Czytałem, że ludzie wiercili na nieduże głębokości i pakowali w to po 40 000zł a u innych ograniczyło się do zakupu urządzenia wiercącego, rur osłonowych i trochę pracy własnymi mięśniami.
    Na rady "tych drugich" oczekuję...
    Takie komentarze są raczej zbędne.

    Pozdrawiam
    Paweł

  12. #72
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BartekBartek1

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    29

    Domyślnie

    W moim przypadku tak jak i u Ciebie sąsiedzi mają wodę na takiej głębokości. Najpierw wierciłem dołownikiem 150mm ale na głębokości ok. 5 metrów rura która była przymocowana do dołownika zerwała się na otworze (wiertło i musiałem ten świder odkopać (średnica wykopu 110cm). Gdy już odkopałem ten dołownik zespawałem go ponownie. Teraz wiercę w tej dziurze w rurze pcv 160mm dołownikiem. Jeszcze ok . 2m wiercenie i będzie woda. Jeśli chcesz więcej informacji (dokładny opis wiertnicy) to pisz. Pozdrawiam

  13. #73

    Domyślnie

    Witam

    W końcu ktoś konkretny!

    Byłbym bardzo wdzięczny za dokładny opis jak wykonać taki odwiert.

    Pozdrawiam
    Paweł

  14. #74
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BartekBartek1

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    29

    Domyślnie

    A więc kupujemy dołownik 15cm oraz rury 1/2 cala (ja kupiłem w skupie złomu),ok. 10x mufa 1/2" i 10x 1/2" nypel oraz rurę pcv 160 .
    Świder: Odcinamy od dołownika rączkę. Do świdra spawamy mufę (musi być idealnie równo żeby świder nie obracał się razem z rurą osłonową).
    Żerdzie: rury 1/2 cala tniemy na odcinki ok. 1,5m. Z każdej strony rury spawamy mufę. Do rączki też spawamy mufę. Gdy już wszystko po spawamy z jednej strony mufy wkręcamy nypel.
    Wiercenie: wiercimy w wykopie o średnicy ok.110cm.Wykop ma mieć głębokość ok.2m tak, aby był piasek w który wbijemy rurę osłonową. Wiercimy sukcesywnie przedłużając rurę osłonową i żerdzie. Tak wiercimy do warstwy wodonośnej. Wody musi być ok 3m. Do odwiertu wkładamy rurę 110mm na dolę której robimy filtr. Tzn. Nacinamy rurę na długości ok 3m piłą do metalu owijamy siatką studniarską i wkładamy w rurę 160mm. Wyciągamy rurę o większej średnicy (160mm). Do rury 110mm wkładamy pompę głębinową i podpinamy do zestawu hydroforowego ( nie wiem dokładnie jak to podłączyć bo mam 14lat i nie znam się na hydraulice). Mam nadzieję że pomogłem.
    Ostatnio edytowane przez BartekBartek1 ; 09-06-2012 o 14:14 Powód: nie dopisałem czegoś

  15. #75

    Domyślnie

    Witam

    Pomogłeś, pomogłeś!

    Może jestem ciężko kapujący ale wyobrażam sobie jak całość ma wyglądać.

    Powiedz mi tylko jedno, bo nie bardzo widzę, jak "wydobywać urobek" z dołu...

    Rury osłonowe i wewnętrzna 110 rozumiem PCV?

    Nie trzeba pompować wody "w dół" żeby wypłukiwała urobek?

    Studnia ta ma pełnić jedyne źródło wody pitnej, dlatego chciałbym aby było to zrobione porządnie, bez problemów w przyszłości.

    Na koniec muszę dodać, że gdy doczytałem do końca szczęka mi opadła!
    Przepraszam Cię, ale masz pewność że system wypali?

    Nie ukrywam, że trochę się obawiam, ale nie boję się spróbować!

    Ile zajęło Ci czasu takie kopanko?

    Zastosował bym jeszcze jeden pomysł - wrzucił bym do ziemi z 2 może 3 kręgi studzienne (w takim wypadku poziom "zero" początku kopania będzie niżej) aby umieścić tam właśnie hydrofor - jakoś nie bardzo chciałbym go w domu. Nie będzie zbyt duży, ale szkoda mi miejsca w garażu czy pom. gosp.

    Pozdrawiam serdecznie
    Paweł

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BartekBartek1

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    29

    Domyślnie

    Za pomocą dołownika wyciągamy urobek. Wiercimy cały czas do warstwy wodonośnej w rurze 160mm. Schodzimy 2-3m poniżej poziomy wody i dopiero wkładamy rurę 110mm oraz wyciągamy z odwiertu rurę 160mm która była naszą rurą osłonową. Też tak chcę zrobić że dam w pomieszczeniu z kręgów hydrofor ( to załatwia sprawę z miejscem). Wodę pompuje się jak się ma wiertnicę płuczkową bo takie stukanie rurką pcv o dno to mało daje a wody idzie od cholery.

  17. #77
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BartekBartek1

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    29

    Domyślnie

    A i jak dowiercisz się to zanieś wodę do przebadania zanim kupisz pompę, bo jeśli woda będzie zawierać różne związki chemiczne to trzeba będzie wiercić do następnej warstwy wodonośnej która jest na głębokości ok. 40m. Więc trzeba będzie zainwestować w wiertnicę płuczkową (tzn. samemu taką zrobić bo na allegro są strasznie drogie a nie idzie to z możliwościami.PS można taką wiertnicę zlecić spawaczowi. Nie jest to zbyt skomplikowane.

  18. #78

    Domyślnie

    Witam

    Słuchaj, inwestycja nie jest duża, a efekt może być zadowalający.

    Możesz powiedzieć w ilu przypadkach taka metoda się sprawdziła?
    Jeśli podasz mi kilka przykładów, ile razy taką metodą wykonywałeś taki odwiert (ew. kontakty) to stawiam duże piwo

    Nie wydaje Ci się, że rury osłonowej przy takiej głębokości po prostu nie wyciągniesz?

    Piasek u mnie jest dość mocno zbity (szpadlem trzeba drapać - łopatą bezpośrednio pionowej ścianki nie zbierzesz...)
    Więc po wierceniu z 8-9 metrów nie wiem czy ją wyciągnę (grunt pracuje) - pewnie będzie ją trzymał - ciekawe co wtedy jeśli rura osłonowa zostanie...

    P.S. Kusi mnie żeby spróbować

    Pozdrawiam
    Paweł

  19. #79
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BartekBartek1

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    29

    Domyślnie

    U mnie w regionie taką metodą wykonuje się studnie. Jest wielu studniarzy którzy używają takiej metody tylko rury osłonowe mają metalowe gwintowane i trójnóg który się przydaje gdy pracuje się samemu. Rzeczywiście jak natrafimy na warstwę żwiru to rurę zatrzyma a więc na takiej rurze 160mm robimy filtr czyli nacinamy.
    Tylko w takim przypadku może być potrzebna jest szlamówka.

  20. #80
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekBartek1 Zobacz post
    A i jak dowiercisz się to zanieś wodę do przebadania zanim kupisz pompę, bo jeśli woda będzie zawierać różne związki chemiczne to trzeba będzie wiercić do następnej warstwy wodonośnej która jest na głębokości ok. 40m.
    Pare uwag.
    -U Ciebie ta nastepna warstwa wodonosna jest na 40m. U kogos innego rownie dobrze moze byc na 15m albo na 100m. Wywiad po sasiadach (jakie maja studnie) wzglednie odpowiednie badania moga pomoc sie zorientowac, na co masz szanse trafic.

    -Jak trafisz w wode ze studni glebinowej, ktora spelnia normy bez jakiegokolwiek uzdatniania, to powinienes isc dac na msze dziekczynna

    -Co wiecej, glebsze wiercenie nie daje zadnej gwarancji ze woda bedzie lepsza. Choc generalnie plytkie studnie kiepsko izolowane od zanieczyszczen z powierzchni czescie beda zawieraly bakterie, i zwiazki/pierwiastki mogace pochodzic z zanieczyszczen biologicznych (szamba, rozklad materii organicznej), amoniak, pewnie azot. Absolutnym standardem, pewnie 9/10 albo i czesciej jest zawartosc zelaza w wodzie. Wypita woda krzywdy Ci nie zrobi, ale brzydko pachnie i diabelnie brudzi wszelkie sprzety. W przypadku zelaza nie ma chyba zdnego zwiazku miedzy glebokosci a zawartoscia. WIercenie studni to moze byc dopiero poczatek wydatkow, jesli nie chcesz miec zoltej i wszystkobrudzacej wody.

    marcin

Strona 4 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony