dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 246
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 4902
  1. #2001
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Mają i mieć będą bo to jest nieuniknione.Co nie znaczy,że nie da się ich ograniczyć
    Powiem więcej...... ograniczanie ich po zakupie to za mało, należy to robić na etapie zakupu kotła... kupić bubla za kilka tysięcy i potem się z nim męczyć to ja dziękuję.

  2. #2002

    Domyślnie

    Jorgo to chyba mój piec jest z innej epoki, sypię eko, wybieram popiół i czyszczę. Nic więcej mnie nie obchodzi. Piec mi "cyka" na 46 st plus minus 0.5st wybiegu. Jeśli jest zbyt ciepło zawór zakręcam przy kaloryferze i cała filozofia.

  3. #2003
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    W trybach CO i pogodowym jeżeli używasz czujnika wewnętrznego to pompę dajesz na wyłączona i wtedy jest ona sterowana poprzez czujnik wewnętrzny lub jak masz termostat to przez termostat.
    Jeżeli dajesz na cykliczna to wtedy pracuje wg ustawień czasowych w zaawansowanych.
    Widzisz tylko to mnie zastanawia. Po jakie licho uzależnia się możliwość pracy pompy CO w trybie cyklicznym od posiadania czujnika temp wewn. Jeśli ona pracuje wg ustawień czas pracy/postoju które nie zalezą od wskazań czujnika temp wewn to nie widzę związku. Chyba, że zależą....
    Ostatnio edytowane przez sebsa ; 11-03-2011 o 08:09

  4. #2004

    Domyślnie

    Cytat Napisał jorgo Zobacz post
    Powiem więcej...... ograniczanie ich po zakupie to za mało, należy to robić na etapie zakupu kotła... kupić bubla za kilka tysięcy i potem się z nim męczyć to ja dziękuję.
    Spokojnie spokojnie nie wiem jak inni ale ja na początku ustawiłem tryb pokojowy zmieniłem pompkę na pracę cykliczną i jadę na tych ustawieniach do dzisiaj . Jedyne co zmieniam czasami to temp. CO na kotle w zależności od temp. na zew. ale jak przyjdzie mi czujnik zew. to ustawię krzywą grzania i będzie po problemie.
    Wiesz z kotłami na paliwo stałe tak już jest, czasem trzeba coś przeczyścić a czasem trzeba dorzucić opału jak nie chcesz kompletnie zaglądać do kotłowni to zostaje Ci gaz ale wiadomo koszta polecą w górę i komfortu cieplnego nie będziesz miał takiego jak przy groszku. Zawsze jest coś za coś.

  5. #2005

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebsa Zobacz post
    Widzisz tylko to mnie zastanawia. Po jakie licho uzależnia się możliwość pracy pompy CO w trybie cyklicznym od posiadania czujnika temp wewn. Jeśli ona pracuje wg ustawień czas pracy/postoju które nie zalezą od wskazań czujnika temp wewn to nie widzę związku. Chyba, że zależą....
    Ona tak pracuje to się zgadza, gdybyś jednak ręcznie wydłużył te czasy zbyt bardzo to temperatura w pomieszczeniach spadnie, i tu jest pole manewru czujnika wewnętrznego. On załączy pompę na stale na tak długo aż temperatura wewnątrz zmieści się w ustawionej- wtedy niezależnie od czasów wprowadzonych ręcznie.Bez niego piec nie miał by info na temat wychładzającego się pomieszczenia .

  6. #2006
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    werb

    Tak z ciekawości bo nie chce mi się szukać forum do tyłu - jak dużą powierzchnię grzejesz swoim kotłem skoro teraz dziennie spala ci 25 kg eko.

    Akurat nie ma takiego problemu ze zbyt dużą ilością wytworzonego ciepła na kotle - bo mam zwykły kocioł ze zwykłą retortą i on po prostu przechodzi w stan podtrzymania i czeka kiedy temperatura w pokojach spadnie i wtedy grzeje. Swoja drogą w fazie podtrzymania kocioł jednak też coś zużywa tylko i wyłącznie na swoje utrzymanie aby nie zgasnąć.

  7. #2007

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Jorgo to chyba mój piec jest z innej epoki, sypię eko, wybieram popiół i czyszczę. Nic więcej mnie nie obchodzi. Piec mi "cyka" na 46 st plus minus 0.5st wybiegu. Jeśli jest zbyt ciepło zawór zakręcam przy kaloryferze i cała filozofia.
    Trafiłeś idealnie z palnikiem w zapotrzebowanie cieplne i straty Twojego domu. Cała tajemnica sukcesu....

    Tak samo kuzynka Karoki, temp., start , wsypać węgiel, wybrać popiół i finał.

    Verb, zapewniam Cię,że robimy na tyle dużo testów (mam na myśli większą liczbę producentów, nie tylko siebie), na ile jest to możliwe, ale nie da się na 4-5kotłach w obiektach testowych wytworzyć symulacji 100-200 obiektów domowych o różnym zapotrzebowaniu na ciepło, różnym wykonaniu instalacji. Pewne rzeczy przy nowościach wychodzą dopiero na konkretnym przypadku.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 11-03-2011 o 09:56
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  8. #2008

    Domyślnie

    Verb masz ustawioną tem na 42st? i piec robi postoje? Chyba jest coś nie "teges". Jeśli masz tak niskie zapotrzebowanie na ciepło i używasz mało wody cwu to 20kg na dobę nie jest dużo tak mi się wydaje

  9. #2009

    Domyślnie

    Cytat Napisał verb Zobacz post
    Ustawiłem zadaną 42st, pracuje na auto, regulacja temperatury CO (brak podłączonych czujników).
    Opał suszę na bieżąco, po jednym worku rozsypuję na kotłowni i na drugi dzień wsypuję do zasobnika. Widzę że spala worek na dobę a jest dość ciepło. Po dołożeniu rusztowin made by minertu, sterownik ma problem z zatrzymaniem temperatury, robi to chyba za późno i rozpędem leci nawet i 10st w górę.
    Możliwe że za bardzo się przejmuję i za często zaglądam co się tam dzieje, ale ilość spalonego paliwa mi się nie podoba.
    A ja dla odmiany zaproponuje Ci jednak założyć jak najszybciej czujnik temp wewnętrznej. To pomaga i wiem z doświadczenia bo miałem taki sam problem. Włączysz cykliczna prace i paliwo lepiej się będzie dopalało i temperatura w domu będzie jaka chcesz i zużycie opalu znacznie spadnie. Teraz kocioł masz ustawiony najprościej jak to jest możliwe ( tak w przenośni od cepa). Masz termostaty na grzejnikach?

  10. #2010

    Domyślnie

    Verb przychodzi mi jedno do głowy, bo te 10st to z kosmosu się nie bierze, może masz tak, że temperatura w krótkim czasie zbyt szybko spada i ten nadmiar jest tak wyliczony żeby tą stratę zrekompensować. Przy stałym podobnym odbiorze ciepła u mnie wahania tem. C.O. to 0.5 do max 1st.

  11. #2011

    Domyślnie

    Panie Jarecki to jak to jest lawa robi się ze stopionego popiołu w przypadku zayt dużej ilości powietrza?

  12. #2012
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebsa Zobacz post
    Widzisz tylko to mnie zastanawia. Po jakie licho uzależnia się możliwość pracy pompy CO w trybie cyklicznym od posiadania czujnika temp wewn. Jeśli ona pracuje wg ustawień czas pracy/postoju które nie zalezą od wskazań czujnika temp wewn to nie widzę związku. Chyba, że zależą....
    Ech....ja też jak byłem młody to wyznawałem zasadę "życie trzeba sobie utrudniać , bo inaczej robi się nieciekawe".....
    ale na starość zmieniłem zdanie: prostota czyni piękno.....
    tak chcę zrobić u siebie: 1 pompka i zaworek 4 drogowy, a kociołek spięty na krótko z bojlerem...... i na tym koniec. Żadnych pierdoł typu 10 pompek, 14 czujników, 29 zaworów termostatycznych, sterowników które co kilka godzin trzeba latać do kotła i zmieniać...... czy nie lepiej w tym czasie coś np. smacznego wypić ??
    Jak się zestarzejecie też do takich samych wniosków dojdziecie.... albo i nie.......

  13. #2013
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Jorgo to chyba mój piec jest z innej epoki, sypię eko, wybieram popiół i czyszczę. Nic więcej mnie nie obchodzi. Piec mi "cyka" na 46 st plus minus 0.5st wybiegu. Jeśli jest zbyt ciepło zawór zakręcam przy kaloryferze i cała filozofia.
    NO i tak ma być

  14. #2014

    Domyślnie

    Cytat Napisał verb Zobacz post
    Mam termostaty na wszystkich grzejnikach. Mam tez po instalacji gazowej pozostałość w postaci sterownika Euroster 2000, mogę go podłączyć w każdej chwili.
    Wystarczy ten czujnik który masz z piecem dostarczony. Tam gdzie powiesisz go otwierasz termostaty na max, a reszta grzejników i termostatów da sobie rade.

  15. #2015

    Domyślnie

    Verb odkręć jeden kaloryfer na 5 np. w łazience i zobacz czy będą zmiany, masz pompę C.O. alpha? czy zwykłą? Sterownik głupieje bo jak termostaty się otworzą to w jednej chwili piec dostaje dużo zimnej wody, a jak spada Ci temperatura C.O.? Z tych 52 do ilu? Twoja instalacja nie odbiera ciepła w sposób płynny. Może już pora na wygaszenie pieca

  16. #2016

    Domyślnie

    Verb nie wiem czy to podawałeś ale jak masz zbudowaną instalację na pompie czy zaworze?
    Powiem Ci tak jeżeli masz ustawienia regulacja CO to błąd ja testowałem u siebie i zawsze przy takiej regulacji chlał mi paliwa bardzo dużo tak jak piszesz prawie wór na dobę i to ekoretu.
    Podłącz koniecznie czujnik temp. który masz w komplecie i przestaw w zaawansowanych pompę CO na cykliczną zobaczysz jaka jest różnica. U mnie spalanie spadło o połowę i nie przejmuj się do ilu piec podnosi temp. na kotle względem zadanej, Ciebie ma interesować ilość spalonego opału i temp. w chałupie ot wszystko. Termostaty na razie pootwieraj na max. jak się ustabilizuje temp. i spalanie będziesz dalej kombinował, wszystko małymi kroczkami a będzie git.

  17. #2017

    Domyślnie

    Cytat Napisał jorgo Zobacz post
    Ech....ja też jak byłem młody to wyznawałem zasadę "życie trzeba sobie utrudniać , bo inaczej robi się nieciekawe".....
    ale na starość zmieniłem zdanie: prostota czyni piękno.....
    tak chcę zrobić u siebie: 1 pompka i zaworek 4 drogowy, a kociołek spięty na krótko z bojlerem...... i na tym koniec. Żadnych pierdoł typu 10 pompek, 14 czujników, 29 zaworów termostatycznych, sterowników które co kilka godzin trzeba latać do kotła i zmieniać...... czy nie lepiej w tym czasie coś np. smacznego wypić ??
    Jak się zestarzejecie też do takich samych wniosków dojdziecie.... albo i nie.......
    Ja uważam inaczej, instalację trzeba zrobić do danego pieca w/g zaleceń producenta. Producent zaleca pompę mieszającą lub zawór n-drogowy to nie ma co kombinować a zrobić tak jak producent radzi, ja tak zrobiłem i jest wszystko super. Czasami czyszczę kocioł czasami dosypuję groszku i tak właśnie ma być, prosto łatwo i przyjemnie

  18. #2018
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Panowie a czy znacie typ tego czujnika KTY czy nie ma to najmniejszego znaczenia

  19. #2019

    Domyślnie

    Cytat Napisał verb Zobacz post
    Ha! nie mam jeszcze zasobnika CWU

    Zapomniałem dodać wcześniej: od strony drzwiczek mam fajny sypki popiół, od strony wnętrza mam koszmarną lawę, którą trudno rozbić (potrafi ona podnieść i przekrzywić deflektor).
    Nie masz czasem poprzytykanych otworów napowietrzających? Nie wiem jak to wygląda w tym nowym palniku tutaj Zawijan musi się wypowiedzieć. Nie masz czasem jakiegoś chrzczonego paliwa? ja bym kupił na twoim miejscu ze 2 worki wysokokalorycznego groszku i zobaczył czy jest podobna sytuacja.

  20. #2020

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebsa Zobacz post
    Panowie a czy znacie typ tego czujnika KTY czy nie ma to najmniejszego znaczenia
    Dokładnie KTY81-210

Strona 101 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony