dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 193
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 3842
  1. #1141

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszwa Zobacz post
    Jeszcze jedno piszesz, że szybko podgrzewa wodę do 30st zmniejsz mu więc moc parametr 1.A, ja ustawiłem 8 kW. i pracuje kilkanaście minut.
    Przed chwilą to zrobiłem. Zobaczymy jak efekt.

  2. #1142

    Domyślnie

    Jak ustawic żeby pompa nie włączała sie przy trybie przeciwzamrożeniowym?
    W tej chwili jest na zewn -1 st, na FW100 ustawiony tryb przeciwzamrożeniowy na 8 st.
    Faktyczna temp w domu ~8 st. Temperatura graniczna ustawiona na -5 st.
    Wczoraj przez dłuższy czas nie chodziła, dziś zajrzałem kilka razy i ciągle chodzi.

  3. #1143

    Domyślnie

    A jaki masz wybieg pompy, może akurat trafiałeś jak chodziła po wyłączeniu się palnika. Dodatkowo ktoś pisał, że co jakiś czas pompa się włącza żeby sprawdzić temperaturę powrotu.

  4. #1144

    Domyślnie

    Jaką macie ustawioną histerezę temperatury wody - chodzi o co nie cwu? Tak się zastanawiam (pomijając częstszą pracę) czy lepiej dać niższą krzywą i zmniejszyć histerezę czy wyższą krzywą i większą histerezę. Wprawdzie kocioł przy mniejszej histerezie częściej się włączy, ale będzie pracował na niższej temperaturze, czyli teoretycznie osiągnie wyższą sprawność. Zaczynam to sprawdzać praktycznie ale na wyniki trzeba poczekać parę dni - pomijam sytuacje gdy temp. zewnętrzna wymusza ciągłą pracę.

  5. #1145

    Domyślnie

    Cytat Napisał odyseuszek Zobacz post
    A jaki masz wybieg pompy, może akurat trafiałeś jak chodziła po wyłączeniu się palnika. Dodatkowo ktoś pisał, że co jakiś czas pompa się włącza żeby sprawdzić temperaturę powrotu.
    Chyba muszę sie jeszcze doszkolic, jak sprawdza sie wybieg pompy? Na FW100 to sprawdze czy trzeba wchodzi w tryb serwisowy?

  6. #1146
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariuszwa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Ja robiłem taki eksperyment, jeśli chodzi o zużycie gazu to różnice były niewielkie spowodowane prawdopodobnie niejednakowymi warunkami termicznymi na zewnątrz i różnym zużyciem gazu na cwu w dniach eksperymentu. Powróciłem jednak do niższej krzywej i mniejszej histerezy, bo wtedy grzejniki są prawie zawsze lekko ciepłe, a ja tak lubie. Natomiast przy dużej histerezie i wyższej krzywej są ciepłe -zimne. Pamiętaj aby w parametrze 3.A wyłączyć aut.blokade taktowania ponieważ domyślnie jest ona załączona i wtedy parametr 3.c jest nieatkywny czytając to forum widzę, że niektórzy o tym nie wiedzą i piszą że nie dział im ręczne ustawianie histerezy.

  7. #1147
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariuszwa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał danielw Zobacz post
    Chyba muszę sie jeszcze doszkolic, jak sprawdza sie wybieg pompy? Na FW100 to sprawdze czy trzeba wchodzi w tryb serwisowy?
    Jeśli masz FW 100 to wybieg pompy jest realizowany poprzez ten regulator i nie można tego sprawdzić. Nastawa na kotle 9.F jest nieatkywna w tej konfiguracji.

  8. #1148

    Domyślnie

    Pisałeś wcześniej, że masz histerezę 12 K, ja mam domyślne 10, ale rozważam zmianę na 5 K, bo według mnie przy podłogówce jednak temperatura czynnika powinna być w miarę stała. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie.

  9. #1149
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariuszwa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    209

    Domyślnie

    U mnie przy grzejnikach po wyłączeniu kotła w ciągu kilkunastu sekund temp.wody spada o 6 st przy histerezie 5 kocioł załączy sie natychmiast (klasyczne taktowanie)chyba że zablokuje go parametr czasowego wyłączenia 3.b

  10. #1150

    Domyślnie

    Na którym biegu masz pompę? U siebie jak przestawiłem na II, a wyłączyłem pompę podłogówki to znacznie dłużej dochodzi do zadanej temperatury, ale mam wrażenie, że ogrzewa się cała woda w obiegu, a przy I biegu wydaje mi się, że szybciej grzał niż pompa przepompowywała.

  11. #1151

    Domyślnie Schemat kotłowni

    Witam,
    Klocki, tj. Smart 14-3 i zbiornik SO 160, czekają na poskładanie. Na razie trwa casting na wykonawcę. W trakcie rozmów pojawiła się wątpliwość odnośnie konieczności montowania zbiornika wyrównawczego dla CWU, jedni każą montować, inni nie. Jak to jest u was? A może ktoś by wrzucił zdjęcie, jak wygląda podpięcie kotła ze zbiornikiem w waszych domach?
    Pozdrawiam.

    Rick

  12. #1152

    Domyślnie

    Przy 160 l zasobniku montuj, ja mam 120 i zamontowałem na razie zawór bezpieczeństwa z opcją umożliwiającą częściowe cofnięcie nadmiaru wody do instalacji ale podejście pod naczynie mam, że tylko je wkręcić. Woda się rozszerza i gdzieś musisz zagospodarować jej nadmiar związany z podgrzewaniem.

  13. #1153
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariuszwa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał odyseuszek Zobacz post
    Na którym biegu masz pompę? U siebie jak przestawiłem na II, a wyłączyłem pompę podłogówki to znacznie dłużej dochodzi do zadanej temperatury, ale mam wrażenie, że ogrzewa się cała woda w obiegu, a przy I biegu wydaje mi się, że szybciej grzał niż pompa przepompowywała.
    Pompę mam na II biegu bo tak jak piszesz na I szybciej grzał niż pompa przepompowywała, co skutkowało krótszą pracą a grzejniki były ciepłe w górnej części. Na drugim biegu pracuje dłużej i prawie całe grzejniki są ciepłe.

  14. #1154

    Lightbulb

    Cytat Napisał odyseuszek Zobacz post
    Pisałeś wcześniej, że masz histerezę 12 K, ja mam domyślne 10, ale rozważam zmianę na 5 K, bo według mnie przy podłogówce jednak temperatura czynnika powinna być w miarę stała. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie.
    u Ciebie może zadziałać. Ja mam podobnie jak mariuszwa, czyli grzejniki w dodatku projektowane na wysoką temperaturę wody. Instalator przy pierwszym uruchomieniu obniżył mi jeszcze histrezę do 5 stopni . Efekt częste załączanie się palnika , spadek temperatury o te 5 stopni następował w kilkanaście sekund, czyli załączenie palnika następowało co 6 minut (3 min blokada taktowania +grzanie max . 3 min). Wczoraj przestawiłem na 15 stopni i czas blokowania taktowania na 10 minut (domyślnie było jak napisałem 3 min). Dziś pozytywne zaskoczenie - spadek zużycia gazu przy nawet niższej dziennej temperaturze na zew. o około 20 % ! Dzięki mariuszwa za wskazówki co zrobić , żeby zmniejszyć taktowanie, a instalatorowi należy sie wp.. . Nie będę nawet liczył ile więcej mogło mi pójść gazu od pierwszego uruchomienia we wrześniu ....
    Wniosek z tego obserwujcie swoje kociołki - każdy dom ma swój system ogrzewania i do tego trzeba właściwie dostroić kociołek.
    Ostatnio edytowane przez Etti ; 21-11-2011 o 18:06

  15. #1155
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariuszwa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Etti Zobacz post
    u Ciebie może zadziałać. Ja mam podobnie jak mariuszwa, czyli grzejniki w dodatku projektowane na wysoką temperaturę wody. Instalator przy pierwszym uruchomieniu obniżył mi jeszcze histrezę do 5 stopni . Efekt częste załączanie się palnika , spadek temperatury o te 5 stopni następował w kilkanaście sekund, czyli załączenie palnika następowało co 6 minut (3 min blokada taktowania +grzanie max . 3 min). Wczoraj przestawiłem na 15 stopni i czas blokowania taktowania na 10 minut (domyślnie było jak napisałem 3 min). Dziś pozytywne zaskoczenie - spadek zużycia gazu przy nawet niższej dziennej temperaturze na zew. o około 20 % ! Dzięki mariuszwa za wskazówki co zrobić , żeby zmniejszyć taktowanie, a instalatorowi należy sie wp.. . Nie będę nawet liczył ile więcej mogło mi pójść gazu od pierwszego uruchomienia we wrześniu ....
    Wniosek z tego obserwujcie swoje kociołki - każdy dom ma swój system ogrzewania i do tego trzeba właściwie dostroić kociołek.
    Spróbuj jeszcze wydłużyć czas grzania (3 min. to krótko). Ja zmniejszyłem moc - parametr 1.A do 8kW, testuje tą nastawę od kliku dni, obecnie radzi sobie dobrze zobaczymy co będzie jak przyjdą mrozy. Wcześniej przez rok pracowałem na mocy 11kW. Pompa pracuje na II biegu.

  16. #1156

    Domyślnie

    Czy bardzo u ciebie słychać pompę na II biegu, bo na I praktycznie w ogóle, ale na II głośniej niż najzwyklejszą chińszczyznę którą mam do podłogówki.

  17. #1157
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariuszwa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Trochę słychać jeśli w domu cisza.

  18. #1158

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszwa Zobacz post
    Spróbuj jeszcze wydłużyć czas grzania (3 min. to krótko). Ja zmniejszyłem moc - parametr 1.A do 8kW, testuje tą nastawę od kliku dni, obecnie radzi sobie dobrze zobaczymy co będzie jak przyjdą mrozy. Wcześniej przez rok pracowałem na mocy 11kW. Pompa pracuje na II biegu.
    cześć
    było 3 min a od wczoraj jest 10 min . Przy tych temperaturach i histerezie kocioł załącza sie po mniej więcej 12 minutach. Z tym zmniejszeniem mocy to nie wiem czy coś zyskujesz. Wg Junkersa (dziś rozmawiałem) palnik uruchamia się z moca równą mniej wiecej 60 % maksymalniej mocy niezależnie od ustawień, dopiero po jakimś czasie zaczyna modulować i dlatego u mnie zużycie spadło bo dużo gazu szło przy częstym uruchomieniu palnika. Przy modulowaniu zmniejszona moc też podobno nie ma znaczenia - kocioł przyjmuje domyślnie najniższą możliwą moc, która jest u Ciebie w zakresie. Ale co innego opinia pracownika Junkersa a co innego sprawdzenie w rzeczywistości . Daj znać koniecznie jeśli zużycie gazu ci spadło dzięki tej ograniczonej mocy. U mnie też pompa jest na II biegu.

  19. #1159

    Domyślnie

    Jak ja rozmawiałem to powiedzieli, że uruchamia się zawsze z mocą maksymalną i dopiero po chwili moduluje. Jeśli jednak moc maksymalna jest ograniczona to nie może się uruchamiać z pominięciem tego parametru na max. nominalnej, co więcej mam wrażenie że przy ograniczonej mocy ciszej startuje.

  20. #1160
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariuszwa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Kolego Etti.
    Z moich obserwacji wynika ,że kociol startuje z większą mocą możliwe że 60 % następnie schodzi do tak jak piszesz do możliwie najniższej, ale gdy temp. wody rośnie za wolno zwiększa moc i gdy do zadanej brakuje ok. 1 st ponownie zmniejsza i zanim zmniejszy następuje dojście do żądanej temp. i wyłączenie. Gdy zmniejszyłm mu moc do zadanej temp. dochodzi płynnie i pracuje dłużej, przez co spadła też ilość załączeń. Jak ma się to do zużycia gazu właśnie sprawdzam, ale myśle dużej różnicy nie będzie Ja man kocioł 24 kW, gdzie moc min. wynosi 7 kW w przypadku kociołka 14 kW gdzie moc min. jest 3,5kW może modulować do niższej mocy i ograniczenie mocy jest niepotrzebne. Właśnie ten mniejszy kocioł byłby idealny do mojego domu, ale instalator doradził mi ten większy argumentując, że i tak można mu ograniczyć moc. Można oczywiście ale górny zakres,a w moim przypadku dolny zakres przydałby się niższy.

Strona 58 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony