dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 129
  1. #101

    Domyślnie

    a tu ze zblizenia koksy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0500.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	297493   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0501.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	297494  
    Defro Komfort Eko 20kW K1Pv2 zPID

  2. #102
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    a to zapadanie jest w pracy czy w podtrzymaniu? to jest istotne bo wtedy wiadomo co ustawiać
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  3. #103
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Raffi2311

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-333
    Posty
    3

    Domyślnie Pomoc w ustawieniach defro duo uni 25kw sterownik k1v2

    Witam posiadam pied Defro duo uni 25kw
    Aktualnie mam ustawione
    Temp zadana 49
    Temp podlogi 40
    Czas podawania 13 s
    Przerwa podawania 80 s
    Sila nadmuchu 29
    Histereza kotla 2
    Histereza CWU 6
    Praca podtrzymania 6
    Przerwa podtrzymania 18 min
    Wentylator czas pracy 27
    przerwy 8
    temp w domu 24 stopnie
    Przeslona wentylatora na ok 2cm
    aktualne zuzycie to 35kg/24h
    zawor 4drozny ustawiony na 9
    U mnie ta rura co jest podajnik paliwa jest ciepla

  4. #104
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Nakanoshinbashi

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Targanice
    Kod pocztowy
    34-120
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, posiadam piec Defro duo uni 25 kw i mam bardzo dużo niedopalonego eko groszku w popielniku.
    Aktualne ustawienia
    Czas podawania 8s
    Przerwa podawania 80s
    Siła nadmuchu 30 bieg
    Histereza CO 3
    Histereza CWU 3
    Praca podtrzymania 15s
    Przerwa podtrzymania 15 minut
    Czas pracy wentylatora 20s
    Czas przerwy wentylatora 15 minut
    Przesłona wentylatora otwarta na maksa.
    Temperatura zadana to 52 stopnie.
    Powierzchnia grzewcza to jakieś 200m2
    W popielniku jest bardzo dużo niewypalonych węgielków również dosyć szybko spada temperatura do 49 stopni i później kocioł długo naciąga z powrotem do 52 stopni. Możecie pomóc?

  5. #105
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jacula6

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    30-698
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaor23 Zobacz post
    a tu ze zblizenia koksy
    czy udało się Tobie uporać z tymi koksami ? bo u mnie dokładnie to samo a nawet większe są .

  6. #106

    Domyślnie

    otoz wgralem najnowszy soft i jest lepiej. natomiast zlepia mi sie teraz popiol jakby. nie ma koksu tylko brazowo biale szyszki ale to raczej wegla bo mi ise laskawie zwierzyli na skladzie ze ruski. wiec wypale ostatnie 4 worki i wracam do drogiego ale dobrego od innego dostawcy. nie ma co oszczedznisci w weglu szukac. a nie wiem jaki u ciebie problem jest. maestria w tej materii to jest timon120777
    Defro Komfort Eko 20kW K1Pv2 zPID

  7. #107
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Nakanoshinbashi

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Targanice
    Kod pocztowy
    34-120
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ktoś pomoże?

  8. #108
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    zaor
    jak spieka popiół obniż nadmuch jesli nie ma problemu z zadaną
    jak ma ciężko skróć przerwę podawania
    jak lecisz w automacie to zabawa współczynnikami oczywiście

    Nakano......
    jak niedopala ale osiąga zadaną wydłuż przerwę podawania
    możesz też podnieść nadmuch jeśli jak piszesz długo dochodzi do zadanej. pozostaje pytanie co dla Ciebie oznacza długo bo dla mnie to 8 godzin np

    przy okazji zerknij kiedy niedopał powstaje- podejrzewam patrząc na parametry że jest to raczej wina zbyt częstego i w zbyt dużej ilości podawania w podtrzymaniu i przewęglania palnika ale mogę się mylić
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  9. #109
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jacula6

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    30-698
    Posty
    4

    Domyślnie

    możesz mi napisać twoje ustawienia pieca ?
    ja mam defro eko due 35 kw i ogromne problemy z piecem

  10. #110

    Domyślnie

    Witam. Posiadam pięć defro duo 19 kW i mam problemy z jego ustawieniem. Nagrzanie pieca do 48 stopni graniczy z cudem. Proszę o polecenie mi optymalnych ustawień do takiego pieca.

  11. #111
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    nie ma takich ustawień
    każdy z was ma inny opał inny dom i inną instalację oraz potrzeby w zakresie komfortu cieplnego i grzania CWU
    co u jednego będzie dobre u innego się nie sprawdzi
    można jedynie korygowac to co macie celem ustawienia w miarę poprawnego procesu spalania oceniając wzrokowo a to dość ułomna metoda
    jak podacie nastawy i wrzucicie fotki tego co jest na palniku i w popielniku to można sugerować kierunek zmian
    inaczej to jak pytanie o cyfry w totka na losowanie za 30 lat- jest równie pozbawione sensu
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  12. #112
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    romcost

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Witam serdecznie, ja mam z kolei trochę inny problem ...Od ok. 4 miesięcy użytkuję kocioł Defro Komfork Eko o mocy 20kW ze sterownikiem K1v2 i oprogramowaniem 2.2.8 do ogrzanie nieocieplonego domu z lat 70-siątych o powierzchni ok.135m2. Używam workowanego węgla Pieklorz z Piekar (>29GJ) zakupionego w składzie wegiel24.pl. W ostatnim okresie podczas mrozów (-17 w nocy, w dzień-10) zwiększyłem zgodnie z tabelą moc kotła do jego wartości znamionowej (15s podawanie co 60s, nadmuch 15, temperatura kotła 72oC) i zaczęło powstawać dużo sadzy w kotle (sucha, łatwa do usunięcia po jednym dniu grzania ok. 5mm sadzy na wymienniku w górnych drzwiczkach przy zużyciu ok. 75kg węgla na 24h) oraz kocioł (bardzo) mocno zaczął kopcić w chwili, kiedy kończy pracę i wyłącza się wentylator (lub przy otwarciu drzwiczek w podtrzymaniu). Przez otwarte drzwiczki bucha czarny dym i sadze, nawet czujnik tlenku węgla w kotłowni wykrywa w tedy jego stężenie (czego nie było wcześniej) na poziomie ~31ppm. Komin (murowany wysoki ok. 10-11m) był czyszczony przez kominiarza ok. miesiąc temu.
    Co może być przyczyną takiej sytuacji, czy przyczyną może być w pełni domknięta klapka na popielniku doprowadzająca powietrze w drzwiczkach popielnika (zawsze miałem ją całkowicie zamkniętą), czy może przymknięty czopuch komina (ustawiony na godzinę 2) ? Czopuch przymknąłem, bo przy ostatnich mrozach komin w domu był dość mocno ciepły (sterownik bez PIDa) i wyszedłem z założenia, że ciepło kominem mi ucieka (przy mniejszych mrozach czopuch miałem w pełni otwarty, ustawiony na godzinę 12, sadzy w kotle wtedy było chyba mniej ale nie było w ogóle czarnego dymu po wyłączeniu wentylatora, ale kocioł pracował wtedy na mocach 10-17kW)...

    @ Nakanoshinbashi
    Wydaje mi się, że masz zbyt krótką przerwę w podtrzymaniu i zbyt długi czas podawania w podtrzymaniu, zmień czas podawania do ok. 5s.

  13. #113
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Nakanoshinbashi

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Targanice
    Kod pocztowy
    34-120
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki, spróbuję tak ustawić

  14. #114
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    romcost
    klapka na popielniku powinna być zamknięta na głucho. to gadżet pozwalający palić na ruszcie awaryjnym a w czasie pracy automatycznej potrafi wręcz zrobić więcej złego doprowadzając zimne powietrze poza obszar spalania paliwa.

    otwórz czopuch,
    normalną sytuacją jest wzrost poziomu temp spalin wraz ze wzrostem mocy.
    więcej paliwa na palniku+ mocniejszy nadmuch= wyższa temperatura złoża a co za tym idzie również spalin. nie możesz jednak ograniczać im drogi ucieczki z kotła. to nie jest metoda na zatrzymanie ciepła.
    żeby było ciekawiej wymiana zachodzi tym sprawniej im szybciej krążą media(w tym przypadku spaliny). dzieje się tak ponieważ przy szybszym ruchu spalin maleje warstwa laminarna czyli rośnie sprawność wymiany
    spowalniając ruch spalin poprzez zaknięcie czopucha nie tylko zwiększa się grubośc tej warstwy(i spada sprawność wymiany ciepła ) ale rośnie ryzyko przy niekorzystnym zbiegu złych czynników wydostawania się dymu nie poprzez komin ale innymi nieszczelnościami do pomieszczenia kotłowni. co się z tym wiąże nie trzeba pisać.

    dodatkowo powodem nadmiernej ilosci sadzy może być niewspółmierne do zwiększonej ilości opału w czasie zwiększenie mocy nadmuchu. tym samym spadł poziom tlenu i spalanie jest niewłaściwe.
    jesli zatem kocioł osiąga zadaną sugeruję delikatnie wydłużyć przerwę podawania aby poprawić ten niekorzystny stan
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  15. #115

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktoś może mi poradzić jak ustawić piec na palenie peletem w defro uni duo 25 kW ?

  16. #116
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piwek9

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-402
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaor23 Zobacz post
    otoz wgralem najnowszy soft i jest lepiej. natomiast zlepia mi sie teraz popiol jakby. nie ma koksu tylko brazowo biale szyszki ale to raczej wegla bo mi ise laskawie zwierzyli na skladzie ze ruski. wiec wypale ostatnie 4 worki i wracam do drogiego ale dobrego od innego dostawcy. nie ma co oszczedznisci w weglu szukac. a nie wiem jaki u ciebie problem jest. maestria w tej materii to jest timon120777
    Wgranie nowego softu tak ci pomogło jak placebo dla chorego
    jak się ma węgiel wysoko kaloryczny w tych piecach z tym palnikiem zawsze tak jest było i będzie - rada krzesełko pogrzebacz i co kilka minut przegrzebać .
    żadne ustawienia - kombinacje - regulacje nic nie dadzą jedyne tak ustawić by nigdy nie przeszedł w podtrzymanie jest to jakieś wyjście . poza tym sterownik K1v-2 jak tylko kocioł złapie błąd nie dość że zgaśnie to wychłodzi ciepłą wodę , sterownik nie wraca do pracy po ustąpieniu usterki samoczynnie , otwieranie czopucha nic nie da poza tym że wygrzejesz komin i stracisz energię generalnie kocioł nieudany masakra lepiej dać mniej kasy kupić mniej estetyczny a lepszy np Welder
    Defro porażka a programiści z kosmosu piszą a nie a doświadczenia

  17. #117

    Domyślnie

    Witam
    Posiadam piec defro duo uni 15kw drug sezon. pierwszy to był dramat,szło kupe groszku,duzo sie niespalało,w końcu udało się go pięknie wyregulować. zima poszła ok,ale teraz jak jest juz cieplej na dworze i jest dłuższy czas czuwania to jest strasznie wyskoa temp. na podajniku 50-55 stopnie,czy to jest normalne? Chcę przestawiac piec na tryb letni w ciagu dnia,ale boje sie ze jak bedzie dluzej czuwal to juz w ogole podajnik bedzie sie grzał. A czy jest w ogóle jakas zasada w ustawieniach trybu letniego??

  18. #118

    Domyślnie Tylko defro duo

    Witam,

    czy może ktos podac ustawienia pieca defro duo 15 kw jakie ma tak aby węgiel sie idealnie spalał , obecnie robia się duże spieki nawe t takie bryły sięgające do czopucha. Przeczytałem cały post ale tak naprawde nie ma odpowiedzi czy sobie poradziliście z ustawieniami.

  19. #119
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    nie ma takich ustawień. kazdy ma inny opał i wymaga ustawień indywidualnych
    jak spieka węgiel wydłużaj przerwę podawania
    jak spieka popiół obniżaj nadmuch
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  20. #120

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    nie ma takich ustawień. kazdy ma inny opał i wymaga ustawień indywidualnych
    jak spieka węgiel wydłużaj przerwę podawania
    jak spieka popiół obniżaj nadmuch

    MAM PROBLEM :
    Witam,
    Proszę o poradę w ustawieniach pieca Defro Duo 15 KW Sterownik ST-44 , ekogroszek spala się na popiół bez żadnych spieków przy ogrzewaniu w trybie letnim, niestety pali się zbyt głęboko ślimaka, temperatura podajnika 45 stopni. Dodatkowo ustawiona jest temperatura 60 stopni na piecu i 55 stopni na CWU, ale ta temperatura w podtrzymaniu jest dużo niższa 50 do 55 stopni CO i 45-50 stopni CWU. Proszę o poradę jak zmienić ustawienia aby spalało się wyżej a nie głęboko, i jak zwiększyć moc aby temperatura wzrosła na piecu. Oraz jaka temperatura podajnika powinna być aby nie uszkodzić ślimaka. Ekogroszek jest o wysokiej kaloryczności 28.5 z Wesołej

    Moje Ustawienia:

    Czas podawania :18 sekund
    Przerwa w podawaniu 70 sekund
    Siła nadmuchu 20 %
    Praca podtrzymania 20 sekund
    Przerwa podtrzymania 25 minut
    Wentylator w podtrzymaniu:
    Czas pracy 12 sekund
    Przerwa w pracy 15 minut
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161005_060013.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	369378  

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony