dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie Utrata 1st na 4,5godz w nieogrzewanym domu to bardzo żle?

    Sprawa wygląda następująco.
    Jeszcze nie ogrzewam domu non-stop ale jak przyjadę zawsze palę w kozie. Statnio wyjeżdzałem i termoter wskazywał 7 st. Temp na zewnątrz ok -15 -19. Po 28 godzinach przyjechałem do domu i na termometrze zobaczyłem 1 st. czyli wychodzi ok 1st na 4,5godz. Czy to jest bardzo źle? Na dachu mam narazie deski i papę
    W stropie jest ok 15-50cm wełny, niestety w miejscu gdzie będa schody lezy w zasadzie tylko parę desek i folia.

    Mimo wszystko jakos szybko się wychłodziło- czy mi sie wydaje?

  2. #2

    Domyślnie

    nie zastanawiał bym się nad tym
    u mnie wprawdzie przy pierwszym rozpaleniu nie był dach ocieplony ale trochę się przestraszyłem że całe co mam za słabe ,tzn. za małą moc
    piec chodził na okrągło przez dwa tygodnie (25KW na eko)praktycznie nie miał postoju ,a w domu nie szło nagrzać , mały postój i w chacie sie wychładzało , po miesiącu udało sie osiągnąć stałą tem. w domu około 19st , przez kolejne 1,5 miesiąca .Trochę mnie to przestraszyło , że mnie ten dom puści z torbami ,na groch nie na robie

    W tym sezonie jak rozpaliłem miłe zaskoczenie ,kocioł praktycznie stoi dłużej niżeli pracuje , a tem na stały poziomie od samego poziomie 21st , po wygaszenie trzeba doby by tem spadła o 2-3 kreski , wiec jest ok , a jeszcze trwają prace , malowanie płytki , wiec jaby nie było ciągle dużo do wygrzania
    bo jak wiadomo najgorszy jest pierwszy sezon , dom trza wygrzać by wszystka wilgoć technologiczna wyszła a to pożera nam stopnie w domu i opał

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Tyle że ja mam dom drewniany- nie wiem czy to coś zmienia?
    Generalnie podniesienie temp o 5 stopni jestem w stanie zrobić blaszaną kozą w ok godzinę 1,5 . Te 5 st o których mówie to oczywiście nie w pomieszczeniu w którym stoi koza.

  4. #4

    Domyślnie

    Umnie dom ocieplony styro15 + wełna na dachu 25, niestety gazownia dała ciała i ze strachem w oczach obserwowałem jak mi marznie dom i rurki od podłogówki. Wczoraj było + 0,7 a dziś już tylko +0,1. Na piętrze zimniej o około 1st. Na szczęście w piątek wydmuchaliśmy wode z instalacji i teraz śpie spokojniej. Jak miałem prowizoryczne drzwi zewnętrzne, to temp w domu była praktycznie taka samo co na zewnątrz. Jeden nieocieplony punkt a ogromne straty ciepła, także nie masz sie co obawiać.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Ja wodę w podłogówce mam Nie miałem jej czym wydmuchać.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał pit79
    Tyle że ja mam dom drewniany- nie wiem czy to coś zmienia?
    Generalnie podniesienie temp o 5 stopni jestem w stanie zrobić blaszaną kozą w ok godzinę 1,5 . Te 5 st o których mówie to oczywiście nie w pomieszczeniu w którym stoi koza.
    cieplo nie ma sie gdzie akumulowac. dom sie szybko wychladza (przy braku pelnej izolacji).

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    Cytat Napisał pit79
    Tyle że ja mam dom drewniany- nie wiem czy to coś zmienia?
    Generalnie podniesienie temp o 5 stopni jestem w stanie zrobić blaszaną kozą w ok godzinę 1,5 . Te 5 st o których mówie to oczywiście nie w pomieszczeniu w którym stoi koza.
    cieplo nie ma sie gdzie akumulowac. dom sie szybko wychladza (przy braku pelnej izolacji).
    Z Akumulacją to niedługo postaram się to zmienić

    A co do izolacji to może faktycznie uszelnię jeszcze wejście na poddasze, może będzie lepiej.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał pit79
    Cytat Napisał FlashBack
    Cytat Napisał pit79
    Tyle że ja mam dom drewniany- nie wiem czy to coś zmienia?
    Generalnie podniesienie temp o 5 stopni jestem w stanie zrobić blaszaną kozą w ok godzinę 1,5 . Te 5 st o których mówie to oczywiście nie w pomieszczeniu w którym stoi koza.
    cieplo nie ma sie gdzie akumulowac. dom sie szybko wychladza (przy braku pelnej izolacji).
    Z Akumulacją to niedługo postaram się to zmienić

    A co do izolacji to może faktycznie uszelnię jeszcze wejście na poddasze, może będzie lepiej.
    izolacja, izolacja lecz wentyle powinny byc otwarte non-stop.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony