dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 136
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 2702
  1. #2001

    Domyślnie

    A może ktoś na szybko podpowie ile wychodzi w Maryśce metrów ścian zewnętrznych do ocieplenia? Chcę wysłać kilka zapytań ofertowych na materiały do elewacji, a nie zabrałem projektu
    Z góry wielkie dzięki.

  2. #2002

    Domyślnie

    Wyszło 180m2 bez okien i drzwi, dokładnie 125 paczek styro, każdą musiałem przenieść 100m, bo kierowca nie mógł wjechać bo zaspy

  3. #2003

    Domyślnie

    Witam!
    Pytanie do doświadczonych Maryśkowiczów, którzy mają większe wyobrażenie jak wygląda układ pomieszczeń w Marysi :
    czy poszerzając domek od strony kuchni o 80 cm istnieje szansa na zrobienie na miejscu planowanego salonu i jadalni również aneks kuchenny - czy wówczas zostanie mało miejsca na salon i stół jadalniany (na miejscu kuchni byłby pokój - no jeśli to w ogóle możliwe )
    albo jeśli nie - to czy poszerzając domek od strony kuchni o te 80 cm można zrobić taki barek pomiędzy kuchnią a jadalnią ? Tam jest ściana nośna - czy byłoby ok gdyby od niej ten barek odchodził?
    Wiem, że może to dość skomplikowane i pewnie zamotałam, ale może rozbudzę tym pytaniem Was ze snu zimowego Maryśka jest super, ale chcielibyśmy miec na dole pokój, albo chociaż ten barek jak z pokoju nici
    Co myślicie? Dziękuję z odpowiedź.

  4. #2004

    Domyślnie

    Witam
    Salon z kuchnia u Marysi widziałam na extradomie http://moj.extradom.pl/Galeria/Galer...6865&zid=44772

    Tez o tym myslelismy..ale w końcu zrezygnowaliśmy z tego.pokój bedziemy miec zamiast garazu..

    A barek widzialam gdzieś w Iskierce...(A Iskierka jest weższa od Marysi....)
    My własnie jestesmy na etapie stawiania scianek w środku..
    Pozdrawiam
    Dorota

  5. #2005

    Domyślnie

    prazynka84 pewnie że można wstawić kuchnię do poszerzonej jadalni, jakby nie było to ponad 38m2, nie które mieszkania mają mniejszą powierzchnię Może nie było by rewelacyjnego luzu i przestrzeni ale plan do wykonania,
    Pozdrawiam,

  6. #2006

    Domyślnie

    Mam pytanko czym wypełnilscie szpare miedzy scianka kolankowa a murłata i krokwią ?
    Proponowano nam zamurować ją ytongiem ale okazało sie ze nie ma takiej mozliwosci bo mamy tylko 4 cm miejsca...
    Pozdrawiam
    Dorota

  7. #2007
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jacekmaty
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Siewierz, Poland
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał malwa99
    Mam pytanko czym wypełnilscie szpare miedzy scianka kolankowa a murłata i krokwią ?
    Proponowano nam zamurować ją ytongiem ale okazało sie ze nie ma takiej mozliwosci bo mamy tylko 4 cm miejsca...
    Pozdrawiam
    Dorota
    my przybiliśmy styropian do murłaty, na to siatka na kleju i tynk

  8. #2008

    Domyślnie

    Tak samo zrobilismy, 4cm styro
    jacekmaty jak spalanie w Waszym domku??

  9. #2009
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jacekmaty
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Siewierz, Poland
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał chef
    Tak samo zrobilismy, 4cm styro
    jacekmaty jak spalanie w Waszym domku??
    Mogłoby być lepiej 4t groszku poszły od października...z tego 2 t z Czech.
    Ale na przyszłość będę wiedział, że opal kupuje się w lato, suchy. A nie jesienią, czy zimą. Mam gdzie składować, więc nie potrzebuję w workach.

  10. #2010

    Domyślnie

    Rzeczywicie moglo byc lepiej ale nie zapominajmy ze to pierwszy sezon + mokry wegiel, najlepszym miesiacem do (zakupu wedug) mnie jest czerwiec. Juz nie moge sie doczekac kiedy ja rozpale w swojej marysi
    Pozdrawiam,

  11. #2011

    Domyślnie

    Ja może nie na temat ale bardzo cieszę się że jest to forum budujących Marysie. Też jesteśmy z mężem posiadaczami Marysi. Na chwilę obecną nasz domek jest w stanie surowym zamkniętym, ale z wiosną chcemy się mocno zabrać do pracy. Korzystamy cały czas z Waszych pomysłów. Co jest bardzo pomocne i znacznie ułatwia budowanie. Bardzo Wam dziękuję. I mam nadzieję, że za chwile nasza Marysia będzie taka piękna jak Wasze. Pozdrawiam Sylwia

  12. #2012

    Domyślnie

    Cytat Napisał sysika
    Ja może nie na temat ale bardzo cieszę się że jest to forum budujących Marysie. Też jesteśmy z mężem posiadaczami Marysi. Na chwilę obecną nasz domek jest w stanie surowym zamkniętym, ale z wiosną chcemy się mocno zabrać do pracy. Korzystamy cały czas z Waszych pomysłów. Co jest bardzo pomocne i znacznie ułatwia budowanie. Bardzo Wam dziękuję. I mam nadzieję, że za chwile nasza Marysia będzie taka piękna jak Wasze. Pozdrawiam Sylwia
    Pozdrawiam wszystkich budujących Marysię,a w szczególności Sylwię-mieszkam w okolicy Opola,a budować będziemy w okolicy Krapkowic.Gdy wybieraliśmy projekt,to rozglądałam się w okolicy,czy nie ma gdzieś Marysi,ale nie znalazłam,a jednak jest.My jesteśmy na etapie wykopów,czyli jeszcze bardzo daleko.
    Życzę powodzenia.

  13. #2013

    Domyślnie

    Pozdrawiam wszystkich budujących Marysię,a w szczególności Sylwię-mieszkam w okolicy Opola,a budować będziemy w okolicy Krapkowic.Gdy wybieraliśmy projekt,to rozglądałam się w okolicy,czy nie ma gdzieś Marysi,ale nie znalazłam,a jednak jest.My jesteśmy na etapie wykopów,czyli jeszcze bardzo daleko.
    Życzę powodzenia.
    No to Kochani! Wy nie jesteście aż tak daleko jak my to tak na pocieszenie my na razie zbieramy kaskę, działka już jest ale nie ukrywam, że odwiedzam to forum po kilka razy dziennie dzięki Wszystkim Maryśkowiczom mamy już wizję naszej Maryśki pozdrawiamy

  14. #2014

    Domyślnie

    Witam serdecznie nowych maryskowiczow

    jacekmaty liczyles swoja marysie w ozc? Chcialbym wiedziec czy cos Ci sie sprawdzilo?

    Pozdrawiam,

  15. #2015

    Domyślnie

    Cytat Napisał biedronka2000
    Cytat Napisał sysika
    Ja może nie na temat ale bardzo cieszę się że jest to forum budujących Marysie. Też jesteśmy z mężem posiadaczami Marysi. Na chwilę obecną nasz domek jest w stanie surowym zamkniętym, ale z wiosną chcemy się mocno zabrać do pracy. Korzystamy cały czas z Waszych pomysłów. Co jest bardzo pomocne i znacznie ułatwia budowanie. Bardzo Wam dziękuję. I mam nadzieję, że za chwile nasza Marysia będzie taka piękna jak Wasze. Pozdrawiam Sylwia
    Pozdrawiam wszystkich budujących Marysię,a w szczególności Sylwię-mieszkam w okolicy Opola,a budować będziemy w okolicy Krapkowic.Gdy wybieraliśmy projekt,to rozglądałam się w okolicy,czy nie ma gdzieś Marysi,ale nie znalazłam,a jednak jest.My jesteśmy na etapie wykopów,czyli jeszcze bardzo daleko.
    Życzę powodzenia.
    My budujemy naszą Marysie w Prószkowie, pozdrawiam. Sylwia

  16. #2016
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jacekmaty
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Siewierz, Poland
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał chef
    Witam serdecznie nowych maryskowiczow

    jacekmaty liczyles swoja marysie w ozc? Chcialbym wiedziec czy cos Ci sie sprawdzilo?

    Pozdrawiam,

    Sorry, "ozc" - WTF ?

    Po wrzuceniu w google - domyślam się ze chodzi o świadectwo energetyczne - jeszcze nie robiliśmy.

    Dla mnie to kolejny podatek - wydatek, bez żadnej wartości...

  17. #2017

    Domyślnie

    Sorry, "ozc" - WTF ?
    tez uwazam ze to dodatkowy podatek "bo te 1000zl przy budowie domu to tak niewiele" dla urzedasow

    audytor ozc do pobrania np. tu http://www.sankom.pl/s,programy-demonstracyjne,26.htm

    mozna samemu zrobic wyliczenia, to dylko wersja demonstracyjna, ale zawsze jest jakis poglad na zapotrzebowanie energetyczne domu. No i chcialem porownac z inna marysia, bo moj cos bardzo optymistyczny wyszedl.

  18. #2018

    Domyślnie

    Cytat Napisał sysika
    Cytat Napisał biedronka2000
    Cytat Napisał sysika
    Ja może nie na temat ale bardzo cieszę się że jest to forum budujących Marysie. Też jesteśmy z mężem posiadaczami Marysi. Na chwilę obecną nasz domek jest w stanie surowym zamkniętym, ale z wiosną chcemy się mocno zabrać do pracy. Korzystamy cały czas z Waszych pomysłów. Co jest bardzo pomocne i znacznie ułatwia budowanie. Bardzo Wam dziękuję. I mam nadzieję, że za chwile nasza Marysia będzie taka piękna jak Wasze. Pozdrawiam Sylwia
    Pozdrawiam wszystkich budujących Marysię,a w szczególności Sylwię-mieszkam w okolicy Opola,a budować będziemy w okolicy Krapkowic.Gdy wybieraliśmy projekt,to rozglądałam się w okolicy,czy nie ma gdzieś Marysi,ale nie znalazłam,a jednak jest.My jesteśmy na etapie wykopów,czyli jeszcze bardzo daleko.
    Życzę powodzenia.
    My budujemy naszą Marysie w Prószkowie, pozdrawiam. Sylwia






    Witam , my zaczynamy budowę w Tułowicach też koło Opola ,
    Powodzenia!!!!!!!!!!!
    Polska - tu zostaję

  19. #2019
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jacekmaty
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Siewierz, Poland
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał chef
    Sorry, "ozc" - WTF ?
    tez uwazam ze to dodatkowy podatek "bo te 1000zl przy budowie domu to tak niewiele" dla urzedasow

    audytor ozc do pobrania np. tu http://www.sankom.pl/s,programy-demonstracyjne,26.htm

    mozna samemu zrobic wyliczenia, to dylko wersja demonstracyjna, ale zawsze jest jakis poglad na zapotrzebowanie energetyczne domu. No i chcialem porownac z inna marysia, bo moj cos bardzo optymistyczny wyszedl.
    Muszę to zrobić dość szybko i znalazłem na allegro takich co zrobią za 270 PLN.
    Jak będę miał papierek. to dam znać co w nim. Choć to wszystko dla mnie tylko teoria, bo wszystko zależy od wykonania (mostki, dylatacje, szczelność itp.)

    Swego czasu nawet miałem robić uprawnienia na źródło dodatkowego dochodu, ale konkurencja zrobiła swoje od "min 1000 pln", zrobiło się dużo mniej. a państwo kasuje $$$$ - sam egzamin 900 PLN

  20. #2020

    Domyślnie

    Przepraszam za te pytania ale chcialbym sie dowiedziec jak centralne sie sprawuje. Czy kaloryfery takie same jak w projekcie i czy nie za male lub za duze. No i oczywiscie czy zadowolony z podlogowki jestes?? Zdaje egzamin?? Jaka masz temp. na wejciu i wyjsciu??

Strona 101 z 136

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony