dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 136
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2702
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Marysia jest ładna, ale mnie się bardziej podoba LUKRECJA z Horyzontu.
    Prosta i chyba niedroga w budowie. Brakuje jej tylko jednego: pokoju ok. 11 m2 na parterze, który mógłby pełnić rolę gabinetu lub sypialni dla starszej osoby. Może ktoś podpowie, który projket spełniałby te warunki: prostota Lukrecji + gabinet, przy zachowaniu salonu min. 30 m2 i bez zbytniego powiększania bryły budynku. Słoneczko z Horyzontu spełnia ten warunek, ale jakoś nie do końca przypadło mi do gustu.

    Pozdrawiam forumowiczów

    [/b]

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Widzisz mi w lukrecji nie podoba sie dach- jest taki duży w stosunku do ścian oraz to że ma te daszki i lukarnę. Jakoś tak Marysia wydaje mi sie prostrza a przez to sympatyczniejsza
    Ale o gustach..................
    Dla mnie słoneczko bardziej się podoba od lukrecji
    Cięzkie są te wybory projektu
    Pozdrowionka

  3. #43

    Domyślnie

    Andrzejka, zgadzam sie - lukarna w Lukrecji zmienia nastrój bryły i klimat domu - ale funkcjonalnie to owe domki różnią sie niewiele - no i każdy buduje dla siebie i za swoje pieniążki więc decyzja jest jego. Ja mam jeszcze masę czasu na wybór projektu ale z przyjemnością czytam i przeglądam to co wybierają inni
    - PS. Jakbyście znaleźli projrkt domku z wbudowanym garażem o szerokości max 11,5 m i z dachem o nachyleniu ok 15 stopni (pełne piętro bez skosów) to chętnie przyjmę linka Pozdrawiam.
    Lepiej .......... nie mówić !

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Oczywiście nikogo nie namawiam do Lukrecji, wiadomo o gustach ... Ale muszę coś napisać na obronę tego projektu. Oprócz wyglądu liczy się dla mnie funkcjonalność pomieszczeń i tutaj - dla mnie - gdyby Lukrecja miała na parterze ten pokoik, jak w Słoneczku, byłaby extra. Dach w Lukrecji nie jest przygniatający, a daszek od strony ogrodu chyba bym sobie podarował, aby nie przyciemniać salonu w "szare" pory roku. Co do lukarny, to jest ona jak najbardziej na miejscu, bo tam jest piękna łazienka. Nie ma fajniejszej rzeczy (dla mnie) jak duża łazienka z normalnym (nie połaciowym) oknem. Co do Słoneczka, to duże plusy za parter (chociaż w Lukrecji jest większy salon (35 m2) i kuchnia (~ 14 m2), natomiast nad piętrem trzeba by mocno popracować, bo jakieś takie popaprane. I jeszcze jedno. Elewacja frontowa: to małe okienko kuchenne i dużo, dużo pustej ściany. Zobaczyłem to dopiero oglądając na stronie Horyzontu fotki z realizacji tego projektu. Tyle moje zdanie. Dzięki za podjęcie dyskusji. Też na razie marzę o domku i w wolnych chwilach analizuję projekty. Może ktoś podrzuci link do projektu podobnego jak Marysia, Lukrecja, Słoneczko, ale z innej pracowni ?

    Pozdrawiam

  5. #45

    Domyślnie

    Zaczynam budowę Marysi od kwietnia.Mam nadzieje i obawy ale na wiosnę startuję.Za 3 lata moj starszy syn skonczy liceum ,wię doszłam do wniosku,że jak nie zbuduje tego domu teraz, to poźniej jak dzieci pojdą na studia ,nie bedę miała ani forsy ani motywacji.Jak juz pisałam wczesniej ,garaz zostanie zamieniony na pokój i garderobę-schowek.(chcialabym wykombinować tak ,aby jednak pozostawić możliwość przejscia z domu do kotłowni ale jak to wyjdzie nie wiem)Myslę tez o zamontowaniu na dachu solarow do ogrzewania wody.Raczej nie bede robila instalacji do ogrzewania domu ,bo jak sie dowiedzialam zajmuje to dosyc sporo miejsca i nie jest tanie.POnadto podloga powinna byc raczej ceramiczna.Pomysłow jest (i nowych technologii mnostwo ale nie wszyskie są opłacalne do malych domów)Mam nadzieję ze na wiosnę napiszę: witaj przygodo!!!!Obym tylko nie zwariowala bo pan budowlaniec jest ponoc solidny ale bardzo nieterminowy.Pozdrawiam wszystkich .Do zobaczenia wiosną.

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Aniamania cieszę się że ktoś jednak chce budować Marysię. Bardzo mi się podoba. Narazie jest tym który zamierzam budować ale wciąż jeszcze szukam a może znajdzie się coś bardziej odpowiedniego.
    Ja musiałabym wygospodarowć dodatkowy pokój z salonu ewentualnie z garderoby i pokoju nad garażem zrobić dwie nieduże sypialenki. Ale nie wiem czy to będzie dobrze a salonu nie bardzo jest z czego zmniejszać.
    Zastanawiam się czy u ciebie pozostanie różnica stropu na poddaszu czy jak nie będzie garażu to tej różnicy nie będzie.

    Pozdrowienia i oby do wiosny

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejka
    Ja musiałabym wygospodarowć dodatkowy pokój z salonu ewentualnie z garderoby i pokoju nad garażem zrobić dwie nieduże sypialenki.
    No właśnie, wycinanie dodatkowego pokoju z takiego salonu to ... nie to. Może ktoś zna projekt domku podobnego do Marysi lub Lukrecji, ale z pokojem (gabinetem/sypialnią) na parterze ? Tak jest w Słoneczku

    Pozdrawiam

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Egon
    [color=green]Marysia jest ładna, ale mnie się bardziej podoba LUKRECJA z Horyzontu.
    Słoneczko z Horyzontu .......jakoś nie do końca przypadło mi do gustu.

    [/b]
    Dla mnie słoneczko jest o wiele fajniejsze niż Lukrecja. Prostsze przede wszystkim.
    Ale oczywiście co kto lubi i o gustach się nie dyskutuje

    Swoją drogą to słoneczko jest całkiem ciekawe i ma to wszystko czego szukam. Zastanawiam się tylko czy takie umieszczenie kotłowni nie sprawiałoby kłopotu z wnoszeniem do niej większej ilości opału - mam na myśli węgiel ewentualnie drewno.
    Hej

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    [/quote]Prostsze przede wszystkim.
    Ale oczywiście co kto lubi i o gustach się nie dyskutuje
    Swoją drogą to słoneczko jest całkiem ciekawe i ma to wszystko czego szukam. [/quote]

    [color=green]Gdyby z Lukrecji odjąć daszki: na tarasie i nad wystawką z jadalni otrzymalibyśmy równie prostą bryłę. Zresztą obydwa domy są w katalogu Horyzontu opisane, jako proste i tanie w budowie. Ale nie o to chodzi, żebym przekonywał Cię do Lukrecji Napiszę co mi się nie podoba w Słoneczku, bo w gruncie rzeczy ten projekt jest fajny, tylko - jak dla mnie - wymaga małej kosmetyki. Otóż przeraża mnie ta goła ściana frontowa z prawej strony, tam, gdzie jest kuchnia. Zwłaszcza, kiedy ktoś trzyma się kurczowo projektu i zafunduje sobie to dziuplowate okno. Na stronie Horyzontu są fotki z realizacji tego domku i widać to jak na dłoni. Popatrz tutaj i tutaj

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    W słoneczku można by dać okienko doświetlające schody i ta sciana nie byłany taka strasznie pusta a jak nie to zawsze można pustkę zamaskować motywem roślinnym różyczki pnące czy jakiś fajny krzewik lub drzewko ozdobne. Ale masz rację nie ciekawie wygląda to okienko małe w kuchni na takiej wielkiej ścianie

    choć wydaje mi się , że w projekcie jest większe. Tu chyba ktoś sobie zmniejszył. Ale może poczekajmy z oceną na elewację - wtedy będzie inaczej.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Petroniusz
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie MARYSIA

    Bardzo serdecznie i mocno chciałem przeprosić wszystkich zacnych forumowiczów za nieobecność i wrażenie "śmierci " postu. Od momentu ostatniego mojego wpisu ,zabrakło mnie dlatego ,że miałem nawał spraw które uniemożliwiły mi śledzenie i odpisywanie na notki. Otrzymałem również na pocztę mailową "cynk" że interesujecie się dalszymi losami i postępami w realizacji Marysi .Chciałem sprostować ,że moje zamiary wcale nie umarły jak pierwsza miłość , poprostu nie napisałem o tym że realizację rozpoczynam dopiero w 2005 r dokładnie 1 czerwca. W momencie gdy pisałem na forum byłem w trakcie załatwiania pozwolenia na budowę , otrzymałem ją 29.06.2004 dokładnie w dzień swoich imienin ( super prezent) Dziś mam już dogadanego "mistrza kielni " i uzbrojoną działkę w prąd i wodę . Nie mogę się doczekać kiedy wbiję szpadel pod pierwsze prace ,związane z moim i mojej rodziny marzeniem jakim jest nasz własny dom. Obiecuję uroczyście że gdu już coś będzie widać ponad powierzchnią ziemi to wszyscy zainteresowani będą mogli to obejrzeć . Podobnie jak Aniamania zamierzam dużo prac wykonać sam , z prostej przyczyny , cienki portfelik ))

    Pozdrawiam serdecznie
    Zbudować dom i.......nie zwariować...?????
    Zwariowałem, zbudowałem ,a teraz leżę do góry ...kołami .

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Petroniusz
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie Do OLINKA

    OLINKU pozdrawiam serdecznie . Oczywiście że żyję , nie poszedłem śladami swego pierwowzoru.

    Pozdro...
    Zbudować dom i.......nie zwariować...?????
    Zwariowałem, zbudowałem ,a teraz leżę do góry ...kołami .

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Petroniuszu przeprosiny przyjęte Cieszymy się bardzo, że wróciłeś i będziesz nasz informował o przebiegu prac budowlanych.
    Trochę w tym czasie pozałatwiałeś
    Pozdrowienia

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Petroniusz
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie Byle do wiosny.... :-)))

    Cieszę się niezmiernie ,że zostałem ułaskawiony i bedę mógł dalej istnieć na forum Owszem załatwienie czegokolwiek w urzędach zajmuje sporo czasu ,lecz jak to mówi mój znajomy architekt " urzędasa trzeba zmęczyć swoją osobą " , koniec końców udało się jakoś " nawodnić i zelektryzować " naszą działeczkę. Rozważając w dalszym ciągu trafność decyzji wyboru projektu ''Marysia" , dochodzę do tego samego wniosku że , nic lepszego nie udało by się znaleźć. A muszę się przyznać że, co jakiś czas przeglądam oferty biur projektowych. Jest to naprawdę ciekawy, funkcjonalny i "przyjemny dla oka" projekt. Cieszę się że go wraz z żoną wybraliśmy i że podoba się jeszcze innym osobom na tym świecie.
    Pozdrawiam
    Petroniusz
    Zbudować dom i.......nie zwariować...?????
    Zwariowałem, zbudowałem ,a teraz leżę do góry ...kołami .

  15. #55

    Domyślnie ania

    Chociaż nie buduję tego domku, to projekt bardzo mi się podoba
    Dobry wybór
    Pozdrawiam
    Ania

  16. #56

    Domyślnie Re: Do OLINKA

    Cytat Napisał Petroniusz
    OLINKU pozdrawiam serdecznie . Oczywiście że żyję , nie poszedłem śladami swego pierwowzoru.

    Pozdro...
    Cieszę się niezmiernie i serdecznie pozdrawiam . W naszej polskiej rzeczywistości proces budowania jest jak Golgota i często kończy się gdy formalności i cała papierologia skutecznie zgaszą zapał i rozciągną cały proces w czasie. Stąd podejrzenia że nie wytrzymałeś - ale jesteś, budujesz i aż wieje optymizmem No i Twój Nick Petroniusz winien skłaniać czytających forum "projekty" do zastanowienia się nad wyborem "Marysi" - wszak Petroniusz był określany na dworze jako "arbiter elegantiarum" - z tego wniosek, że wszystko co Petroniusz wybiera jest ładne - a jak wszystko to "Marysia" też . Ja niestety mam jeszcze duuuużo czasu zanim coś sie ruszy w "papierologii" ale to nie znaczy że nie wybieram projektu - na razie Marysia jest w pierwszej trójce - pozostałe dwa to domek parterowy i piętrowy z pełnym piętrem. Ale Marysia jest najładniejsza i wszystkimi parametrami dostosowana do niezbyt zasobnej kieszeni a to się liczy na etapie podejmowania decyzji baaardzo. Życzę sukcesu i zdrowia
    Lepiej .......... nie mówić !

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejka
    W słoneczku można by dać okienko doświetlające schody i ta sciana nie byłany taka strasznie pusta

    Chyba nie można, bo byłoby na wysokości podestu lub nawet pod nim. Spójrz na rzut parteru.

    Pozdrawiam

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Moim zdaniem okno można tak dopasować, żeby nie było na wysokości podestu tylko nad nim.
    Pozdrawiam

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Jestem ciekawa czy waszym zdaniem warto w Marysi rezygnowac z łukowo zakończonych okienek i drzwi. Wszak to jej jeden z niewielu jej elementów ozdobnych.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejka
    Jestem ciekawa czy waszym zdaniem warto w Marysi rezygnowac z łukowo zakończonych okienek i drzwi. Wszak to jej jeden z niewielu jej elementów ozdobnych.
    Hej Andrzejka,
    sądzę, że rezygnacja z tych zaokrąglonych okienek i drzwi w tym projekcie mija się z celem. Zapewne zamiarem architekta było stworznie takiego a nie innego wizerunku tego domu. Dlatego wydaje mi się że nie warto go psuć. Dzięki tym okienkom, drzwiom oraz daszkom ten dom staje się ładny, wręcz uroczy i pewnie dlatego też podoba się wielu osobom (wtym mnie )!!! Koszt raczej będzie wyższy niz użycie tradycyjnych - prostokątnych okien, jednak czy aż na tyle by rezygnować z czegoś co nam sie podoba? Myślę że nie warto. Ale to moja sugestia, Wasze pomysły-realizacje.
    A propos samego projektu.
    ZALETY:Bardzo podoba mi się układ pomieszczeń. Jest naprawdę OK! Podobają mi sie dobrze zaprojektowane wezły sanitarne, dobrze wydzielona i odpowiednich rozmiarów kotłownia z dodatkowym wyjściem na zewnątrz, schody nie rzucające się w oczy (niewiele osób zdaje sobie sprawę że niewłasciwie wykończone potrafią psuć cały urok domu), do tego nie trzeba przechodzić, czy wchodzić do salonu aby wejść na piętro (w wielu projektach właśnie takie są rozwiązania - na dłuższą metę chyba stają się denerwujące). Podoba mi się rozmieszczenie kominów, tylko dwa a cała wentylacja i odprowadzenie spalin załatwione od a do z.
    WADY: niewielka sień - pewnie bym pokombinował aby wygospodarować trochę powierzchni na małą garderobę (może w pustce pod schodami, gdyby udało się zmienić ich bieg?). Ponadto garaż w domu, do tego pod sypialnią. niektórym wyda się że to zaletą, jasne... ale co ze spalinami? wydaje mi się że w końcu je czuć! co z hałasem? Wyobraźmy sobie sytuację, że chocby jeden z małżonków pracuje w systemie zmianowym. I tak 5:30 zapuszcza silnik i wio do pracy - żona ma darmowe budzenie, dzieci zresztą też, a do szkoły dopiero na 10... Dalej godzina 22:30-powrót z parcy i ta sama sytuacja, z tym że wszyscy jak na złość chcą spać, ponieważ z samego rana czekają ich ważne zajęcia??? No nie wiem, może się czepiam, ale teraz tak to właśnie widzę. Ja w swoim domu planuję budowę najprostszej wiaty, bo tanio a więcje nie potrzebuję. Dodam też że szkoda mi tej powierzchni pod garaż. Ale zawsze można zrobić tam dodatkowy pokój - gabinet, a nie dzielić i tak mały salon (wersja 2, która zdecydowanie odpada, pownieważ jest robiona na siłę, sztucznie i to czuć) [na marginesie moja uwaga do osób, którym do głowy przychodzi pomysł "wyciągnięcia ścian" - to wasz domi wasze prawa, ale może lepiej wybrać projekt, który nie będzie was kosztował tyle zachodu? jest ich przecież tyle...] Tak, mały salon bo przecież jest tam jeszcze jadalnia, która też zajmuje trochę miejsca. Przykład; byłem u znajomego, który ma salon (stan surowy) z jadalnią wielkości 36 m i jakoś próbowaliśmy go umeblować i przyznam że wydawało się nam wspólnie trochę ciasnawo. ale to może być tylko takie odczucie... Nie rozumiem też tych schodków w sypailni, po co? Żeby sie rano (człowiek zaspany) i w nocy (człowiek zmęczony) - potykać?! Nie dla mnie.
    Moja skromna uwaga do osób chcących zrezygnować z okien dachowych: ostrożnie. prosze zwróccie najpierw uwagę na rostaw samych okien w ścianach i to jakie będą dawać światło. może lepiej będzie je powiększyć, a już na pewno przesunąć bardziej centralnie (zwłaszcza pokoje 2 i 3)?
    OGÓLNIE: SKORO TYLKO TYLE SIĘ CZEPIAM, TO PROJEKT JEST NAPRAWDĘ ZNAKOMITY!!! A JESTEM STRASZNĄ MARUDĄ JEST ŁADNY, PROSTY A TYM SAMYM POWINIEN BYĆ TANI
    PAMIĘTAJCIE, FUNKCJONALNOŚĆ, FUNCJONALNOŚĆ I JESZCZE RAZ FUNKCJONALNOŚĆ, A TO SIĘ RÓWNA PROSTE FORMY, SPRAWDZONE ROZWIAZANIA, CZYLI ZADOWOLENIE NA LATA!!! NIE UFAJCIE PRZEKOMBINOWANYM FORMOM, ZWŁASZCZA DACHOM - ONE WAS KIEDYŚ PRZYGNIOTĄ!!!
    ŻYCZĘ WSZYSTKIM SZCZĘŚLIWYCH REALIZACJI TEGO DOBREGO PROJEKTU!!!!
    Post scriptum, czy ktoś wie jaka jest wysokość ściany kolankowej?
    Młodzi ludzie nie wiedzą czego chcą,
    ale są absolutnie zdecydowani to osiągnąć.
    F. Fellini

Strona 3 z 136

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony