dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Szafka / półka RTV z płyty K-G

    Witam

    Czy możecie wstawić jakieś fotki szafki RTV wykonanej właśnie w tej technologi. Szukam inspiracji.
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Miky

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2

    Domyślnie Nowoczesna konstrukcja - półka/blat pod TV

    Czy ma ktoś pomysł z czego/jak wykonać taką ciekawą konstrukcję jak ta widoczna na poniższym zdjęciu, pod (i nad) telewizorem? Takie zaokrąglone boczki można pewnie zrobić ze styroduru, ale z czego cały blat, i jak go zamontować, żeby to było wytrzymałe?



    Wieksze zdjęcie tutaj.

  3. #3

    Domyślnie

    MDF

    co do mocowań to nie wiem musiałabym dopytać mojego fachowca

  4. #4

    Domyślnie

    Fajne rozwiązanie. też poszukuje czegoś pod wiszący tv, to co oferuja sklepy podoba mi sie ale dla mnie mało ergonomiczne. Myślałam właśnie o czymś takim ale bez zawinięcia do góry i krótsze. Chodzi o to aby postawic dekoder i dvd jedno nad drugim, półka bez pleców aby łatwo przełączac kable i w ogóle podłączać. Pytanie tylko jest kto mógłby to zrobić i nie zrujnować kieszeni klienta.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  5. #5

    Domyślnie

    Anna,

    Czyli 2 półki połączone z jednej strony tylko? jakie wymiary?? i jaki materiał? matowe czy lakierowane? postaram się powiedzieć ile mniej więcej to by Cię kosztowało

  6. #6

    Domyślnie

    Dziekuję za odpowiedź, teraz jestem przy kompie gościnnie ale w przyszłym tygodniu odezwę się. Długośc orientacyjnie około metea, szerokośc ze 40 mcm tak aby dekoder i dvd zmieścił się. Wg mnie sztuka polega na wygięciu deski. Mam w głowie kilka pomysłów, poza tym byłam wczoraj w Ikei w Jankach w Warszawie, mają tam mnóstwo fajnych stojaków o różnych rozmiarach. Chcę aby było to jak najmniejsze a jednocześnie wygodne.
    Tylko skąd Ty jesteś an 100 ? Bo ja pod Szczecinem.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  7. #7

    Domyślnie

    ojj ja z Siedlec (niedaleko warszawy) - kawał drogi mieszkałam kiedyś w szczecinie co prawda 3 miesiące ale zawsze coś hehe

    No więc taka półka na zamówienie (gięty mdf lakierowany) musisz liczyć ok 2 tys więc pewnie lepiej znaleźć coś gotowego. jak mówisz, że w ikei są fajne to pewnie koszystniej iść w tą stronę.

    pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie Re: Nowoczesna konstrukcja - półka/blat pod TV

    Cytat Napisał Miky
    Czy ma ktoś pomysł z czego/jak wykonać taką ciekawą konstrukcję jak ta widoczna na poniższym zdjęciu, pod (i nad) telewizorem? Takie zaokrąglone boczki można pewnie zrobić ze styroduru, ale z czego cały blat, i jak go zamontować, żeby to było wytrzymałe?



    Wieksze zdjęcie tutaj.

    kurcze to jest mój typ
    Mam to zdjęcie w moim osobistym pliku "wnętrza - wariacje" heheh

  9. #9

    Domyślnie

    sa nawet licznie w sprzedazy takie powyginane czy zaokraglone stoliki,lawy,polki etc,ale zdaje mi sie,ze troche drogawo

    np malenki stolik http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=946405137

  10. #10

    Domyślnie

    a może z płyty budowlanej, takiej zbrojonej z obu stron siatką, w środku jest twarda pianka, ja mam z tego zrobione blaty w łazience, jest też taka płyta ponacinana, którą można dowolnie formować

    to są chyba te creativplatte http://www.kaba.rzeszow.pl/upload/File/pecidur.pdf
    Maja

  11. #11

    Domyślnie

    jest jeszcze cos takiego jak sklejka elastyczna
    http://www.forner.pl/produkty/p13.html#
    moze ten material daloby sie jakos pokleic warstwowo,zeby uzyskac odpowiednia grubosc takiej polki ze zdjecia Miky

    to sie podobno moczy,przyklada do modelu,czeka az wyschnie i przyklada kolejne warstwy na klej

  12. #12

    Domyślnie

    jeszcze dla chętnych przypomniała mi się nazwa innych płyt budowlanych - wedi, potem na to gładź i farba
    http://www.wedi.pl/plyta-budowlana-w...budow-okraglyc
    Maja

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mokil

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    1

    Red face A ja to mam ;)

    Z Szanowną nieodmiennie Małżonką zaszaleliśmy i ku zgorszeniu konserwatywnych teściów i rodziców ciachneliśmy taką wariację połączoną z opaską dookoła pokoju i schodzącą na kominek. Właśnie to kończymy. Zbudowane jest z nieziemskiego materiału jakim jest płyta kartonowa + wzmocnienia z kątowników. Dla nas wygląda świetnie. O ile ktoś będzie zainteresowany zamieszczę fotki. A dla niedowiarków odnośnie wytrzymałości powstałych półek to dodam,że ważąc ciut poniżej 100 kg siedziałem na niej i nie runęła.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mokil Zobacz post
    Z Szanowną nieodmiennie Małżonką zaszaleliśmy i ku zgorszeniu konserwatywnych teściów i rodziców ciachneliśmy taką wariację połączoną z opaską dookoła pokoju i schodzącą na kominek. Właśnie to kończymy. Zbudowane jest z nieziemskiego materiału jakim jest płyta kartonowa + wzmocnienia z kątowników. Dla nas wygląda świetnie. O ile ktoś będzie zainteresowany zamieszczę fotki. A dla niedowiarków odnośnie wytrzymałości powstałych półek to dodam,że ważąc ciut poniżej 100 kg siedziałem na niej i nie runęła.
    Jestem bardzo ciekawa jak to wyszło! Proszę o umieszczenie fotek, gdy skończycie

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar adriang24
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok...
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mam coś podobnego tylko mój pomysł narodził się w głowię i wyszło tak:



    Konstrukcja to profil ścienny plus płyta gk i duża cierpliwości..

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Nowicjusz1987

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Grójec
    Kod pocztowy
    05-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał adriang24 Zobacz post
    Mam coś podobnego tylko mój pomysł narodził się w głowię i wyszło tak:



    Konstrukcja to profil ścienny plus płyta gk i duża cierpliwości..
    Mam pytanie dotyczace elementow polokraglych...jak je dokladnie wykonac?

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Darekdar0

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-854
    Posty
    2

    Cytat Napisał Nowicjusz1987 Zobacz post
    Mam pytanie dotyczace elementow polokraglych...jak je dokladnie wykonac?
    Wykonuje się je również z płyty G-K tyle, że 6mm grubości, zbrojonej. Wszystko na konstrukcji metalowej. W tak wygiętym kształcie będzie niesamowicie trwałe. Trzeba dobrze rozplanować przewody by były niewidoczne i nie psuły całego efektu. Swoją drogą... bardzo ciekawy projekt do wykonania... możę się skuszę

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    STELMI

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Z góry przepraszam za odkop tematu, ale chce coś podobnego wykonać w swoim mieszkaniu i nachodzi mnie jedno pytanie:
    Czym pomalować/pokryć wystający element, żeby można było go normalnie wycierać szmatką z kurzu, bo nie sądzę, żeby jedyną opcją było malowanie co tydzień?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony