dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewex18

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    7

    Domyślnie Docieplenie ścian

    Witam,mam do rozwiązania problem i może ktoś z forum jest w stanie mi pomóc.Otóż mam w suterenach dwa pokoje z aneksem kuchennym po założeniu centralnego ogrzewania i zmianie okien z drewnianych na plastikowe w rogach pomieszczenia zaczął tworzyc się grzyb.Dom od zewnątrz nie jest ocieplony styropianem i moje pytanie jest następujące czy mogę pokoje od środka ocieplic styropianem i na to przykleic płytę gipsowo kartonową czy lepiej jednak będzie ocieplac dom od zewnątrz.Bardzo proszę o odpowiedż.

  2. #2

    Domyślnie

    ocieplenie od srodka tylko powiekszy problem grzyba co prawda zamaskuje go ale chyba nie o to chodzi.moje zdanie na ten temat to ogrzewac i wietrzyc.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Ocieplenie styropianem od zewnątrz może pomóc, ale i zaszkodzić.
    Zależy to od bezpośredniej przyczyny powstawania tego grzyba (wentylacja i przemarzanie). Na pewno nie zaszkodzi ocieplenie od zewnątrz wełną, ale czy jest konieczne też trudno jednoznacznie powiedzieć.

  4. #4

    Domyślnie

    Ocieplanie od wewnątrz to temat niemal na doktorat. Wrzuć w Goo... to sam zobaczysz. Kiedyś mnie interesował i trafiłem na niego w Muratorze (4/2004). Wyjątkowo trudne do zrealizowania przy otworach i mostkach. Jeśli nie zależy Ci na elewacji to tylko od zewnątrz.

  5. #5

    Domyślnie Re: Docieplenie ścian

    Pozytywny efekt da docieplenie od zewnątrz SUCHYCH ścian. Jaka jest wilgotność murów ? Zrób prosty test - zrób otwór 5cm głębokości w cegle usuwając wcześniej kawałek tynku, zbierz to co wywiercisz z muru. Jeśli się rozsypuje w pył - jest ok. Jeśli się lepi - trzeba osuszać dom.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewex18

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Niestety w moim przypadku ogrzewanie i wietrzenie jakoś nie przynosi wymiernych efektów.Wietrzę pomieszczenie nawet jeśli na dworze jest mróz,ale niestety powietrze po jakim czasie i tak wydaje się ciężkie i takie jakieś zatęchłe.Po głębszej lekturze forum dochodzę do wniosku,że może faktycznie najlepszym rozwiązaniem będzie docieplenie ścian od zewnątrz.Czy lepszy będzie styropian czy wełna?Jaka grubośc docieplenia?Dziękuję wszystkim za odpowiedzi na moje pytanie pozdrawiam:)

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewex18
    Niestety w moim przypadku ogrzewanie i wietrzenie jakoś nie przynosi wymiernych efektów.Wietrzę pomieszczenie nawet jeśli na dworze jest mróz,ale niestety powietrze po jakim czasie i tak wydaje się ciężkie i takie jakieś zatęchłe.Po głębszej lekturze forum dochodzę do wniosku,że może faktycznie najlepszym rozwiązaniem będzie docieplenie ścian od zewnątrz.Czy lepszy będzie styropian czy wełna?Jaka grubośc docieplenia?Dziękuję wszystkim za odpowiedzi na moje pytanie pozdrawiam

    Wygląda na to, że masz wilgoć w murach. W takim przypadku zdecydowanie lepiej ocieplić wełną.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Wygląda na to, że masz wilgoć w murach. W takim przypadku zdecydowanie lepiej ocieplić wełną.
    Jak można doradzać by ocieplać mokrą powierzchnię wełną... Zawilgocona nie izoluje - równie dobrze może ocieplić starą szmatą. Dom trzeba osuszyć. Jedynym materiałem izolacyjnym, który nie traci właściwości w wilgotnym otoczeniu jest poliestyren ekstraktowany.

  9. #9

    Domyślnie

    to suterena czyli czesc budynku ktora znajduje sie czesciowo ponizej poziomu ziemi wiec moze przed ocieplaniem i innymi zabiegami warto by bylo poszperac wokolo i moze bedzie wiadomo skad tam ta wilgoc

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał william.bonawentura
    Cytat Napisał zbigmor
    Wygląda na to, że masz wilgoć w murach. W takim przypadku zdecydowanie lepiej ocieplić wełną.
    Jak można doradzać by ocieplać mokrą powierzchnię wełną... Zawilgocona nie izoluje - równie dobrze może ocieplić starą szmatą. Dom trzeba osuszyć. Jedynym materiałem izolacyjnym, który nie traci właściwości w wilgotnym otoczeniu jest poliestyren ekstraktowany.

    Gdyby woda ciekła po ścianach to nie byłoby o czym mówić. Osuszenie nic nie da jeśli nie zlikwiduje się źródła wilgoci. W tej chwili wygląda to tak, że mury wilgotnieją, ale brak izolacji pozwala na odparowanie tej wilgoci. Przykrycie tego styropianem pogorszy sytuację, czego nie będzie przy użyciu wełny. Para w wełnie się nie skropli, czyli zawilgocona nie będzie.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewex18

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Z jednej strony dom był izolowany,odkopano do fundamentów ,następnie je olepikowano ,położono korek na spod peszla ,obsypano żwirem.Inic to nie pomogło,wilgoc jak wychodziła w tym miejscu tak dalej wychodzi.

  12. #12

    Domyślnie

    a podcinka jest zrobiona?

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewex18

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nie wiem co to podcinka ja tylko prosta kobieta jestem i na tak fachowej terminologii sie nie znam,proszę o wybaczenie.

  14. #14

    Domyślnie

    izolacja pozioma bo tak sie zastanawiam skoro sciany zostaly zaizolowane a wilgoc dalej tam jest to albo cos zostalo przeoczone albo izolacja jest zle zrobiona

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewex18

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Zielonego pojęcia nie mam, mąż zna się trochę na budowlance ale nawet on rozkłada bezsilnie ręce.Może tak byc,że od początku żle coś zostalo zrobione a dopiero po latach użytkowania teraz to wychodzi.Teraz są inne technologie to i efekty są inne.pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewex18
    Z jednej strony dom był izolowany,odkopano do fundamentów ,następnie je olepikowano ,położono korek na spod peszla ,obsypano żwirem.Inic to nie pomogło,wilgoc jak wychodziła w tym miejscu tak dalej wychodzi.
    przeczytaj mój post w innym dziale - powinien Ci pomóc. Pozdrawiam. oto link:
    http://forum.muratordom.pl/remont-st...ki,t177360.htm

  17. #17

    Domyślnie

    no tak, osuszanie pobożnymi życzeniami...

  18. #18

    Domyślnie

    temat wprawdzie wygasł sam ale podciągam bo M wrzucił artykuł o ocieplaniu od wewnątrz. Może się komuś przyda:

    http://muratordom.pl/budowa/remont-w...0.html?&page=0

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony