dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 78
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 1825

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Miałem to pisać ale skąd tam 25 C ??
    Aż tak ciepło jest w pomieszczeniu ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.222

    Domyślnie

    Jest błąd pomiaru lub miernika.
    Lokalna Islandia raczej wykluczona.
    Najprawdopodobniej tam nie ma obiegu płynu. Zapowietrzenie jest najbardziej prawdopodobne.
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    Miałem to pisać ale skąd tam 25 C ??
    Aż tak ciepło jest w pomieszczeniu ?
    Nie musi być. Jak układ jest zapowietrzony, to pompka dosyć solidnie się grzeje. Wystarczy, żeby podgrzać do 25 st. C.

    Ale pewnie prawdy dowiemy się za kilka godzin.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Dlatego kiedys sugerowalem zastosowanie rotometrow czy jak to tam sie nazwya - takie co sa np na rozdzielaczu podlogowki itp

    ale jak masz podlaczony ten termometr ??

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Dokładnie!
    W sumie żeby wykluczyć zapowietrzenie trzeba ręką dotknąć pompy.
    Powinna być zimna !

  6. #6

    Domyślnie

    Rury mam 144 metry fi 32 - a płynu ok. 90L

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.222

    Domyślnie

    Wygląda na to, że wszystko się wyjaśnia.
    Pod ziemią utworzyły się kieszonki powietrzne w tej NIE POZIOMO ułożonej rurze.
    Powiedziałbym - stan w miarę normalny, spodziewany.
    Ta pompka, która ma to poruszać jest dobra do PRACY, ale nie sprawdza się przy URUCHOMIENIU.
    Powietrze w tych kieszonkach działa jak sprężyna i "zżera" cały wznios tej pompki, która jest.
    Potrzebna jakaś "bardziej hydroforowa" niż do CO.
    Zapiąć, przepchnąć ciecz, uzupełnić braki i wymienić na pompkę docelową.
    Będzie dobrze.
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #8

    Domyślnie

    Kolektor ziemny nie jest idealnie w poziomie... jak napewno prawie u każdego (osuwająca się ziemia, woda itp.)
    Teraz jestem w delegacji więc czas na GWC będzie za ok. 2 tygodnie.
    System według schematów niby prawidłowy...
    Napełniałem system i niby powietrza już nie było, ciśnienie wzrastało do ok. 2,5 bara, później spuszczałem i tak od nowa.
    Czyli uważasz, żeby kupić większą pompe do CO? o większej mocy? I na czas rozruchu zamienić??

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Skoro miałeś tam takie ciśnienie to powietrze powinno wypchnąć bez problemu.
    Dałeś odpowietrznik ?


    PS. Póki nie możesz sprawdzić czy pompa jest zimna czy gorąca to możemy sobie gdybać

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Da sie ta niebieska rure tak zlamac aby zagiac i sie nie zlamie (nie zrobi sie dziura) ?

    Zaczynam sie bac bo nie bylem przy tym jak ukladali rury
    Chcoc chyba mialem robiona probe szczelnosci. Na tym powinno wyjsc czy jest ok.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  11. #11

    Domyślnie

    Z tym załamanym wężem to raczej nie.... cała rura była ręcznie obsypywana na kilka centymetrów, ale nieszczęścia czasami bywają.
    Pompa była włączona na pierwszym biegu, później zawór zamykający otwarty i pompowałem ręcznie, powietrze przez odpowietrznik uchodziło, ale bardzo słabiutko.

    A może do odpowietrzenia zastosować pompę zanurzeniową do brudnej wody?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.222

    Domyślnie

    trybową....
    Tu ciśnienie potrzebne a nie wydatek....
    Jaką z hydrofora na chwilę pożyczyć....
    Coś ciężko idzie... dziwne...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    W innym temacie natknąłem się na taki kwiatek http://www.blog.karbon.com.pl/wentyl...o-co-ci-gwc-3/
    Co o tym sądzicie? Sam mam zakopane tury pod GWC glikolowy i kupioną chłodnicę więc i tak go zrobię ale nie chcę być niemile zaskoczony.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Rzeczywiście kwiatek (choćby żwirowiec 6-8m3), choć jeśli chodzi o wydajność chłodzenia latem to trochę prawdy w tym jest.
    GWC jako takie nie jest wstanie zastąpić klimatyzacji (znacznie mniejsza wydajność) i skutecznie schłodzić nagrzany dom.
    Ale...
    Jeśli dom jest dobrze izolowany termicznie, a odpowiednio z wymiarowane GWC działa non stop, to niepotrzebne są tak duże moce, bo komfort temperaturowy był utrzymywany cały czas.
    A posiadanie wewnątrz temperatury około 25oC jak na zewnątrz skwar powyżej 30oC to już komfort.
    No chyba że ktoś ma geny Eskimosów.
    O korzyściach z posiadania GWC w okresie zimowym była mowa już nie raz, włącznie z wyliczeniami korzyści płynących z jego posiadania.
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Uff... Bo już myślałem że Weekend będę miał do d... I raczej latem nie będę chciał temp. w domu 16oC 25 jest ok.

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    GWC nigdy klimy nie zastąpi - ale zawsze będzie chłodniej niż jakby go nie było - takimi blogami bym się nie przejmował - przecież pisze je gość który sprzedaje i montuje klimatyzacje

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Każdy, kto liczy na to, że GWC mu zastąpi klimatyzację, ten z całą pewnością się przeliczy. Ale jeśli eksploatacja pompki do GWC w stosunku do uzyskiwanej mocy chłodniczej jest tańsza, niż klimatyzacji, to z całą pewnością warto z niego korzystać.

    Z drugiej strony najwięcej ciepła pozyskuje się latem przez okna, zwłaszcza okna dachowe, ale też okna w ścianach skierowanych na zachód i na wschód. Jak te zyski ciepła ograniczyć, to GWC może naprawdę nieźle się wykazać.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Na dachowe od południowej strony dałem markizy i naprawdę świetnie się spisały tego lata.

  19. #19

    Domyślnie Teraz moja kolej

    Witam,

    w końcu ja również wykonałem na mojej działce pierwszy krok w kierunku GWC wodnego.
    Korzystając z ładnej pogody zakopaliśmy w sobotę 2x110m niebieskiej rury fi25.

    Wygladało to mniej wiecej tak:
    - pierwszy wykop
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201010090913mg7056&#46.jpg
Wyświetleń:	437
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	26519
    - drugi wykop
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201010091148mg7085&#46.jpg
Wyświetleń:	398
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	26520
    Głębokość wykopu 1,7-1,9m. Jak widać rury kładliśmy w zasadzie w wodzie, do tego wszędzie glina.
    Mam więc nadzieję że będzie okay.

    A korzystając z okazji to jeszcze kilka rad dla tych, którzy dopiero do kopania się przymierzają:
    - łatwiej jest układać rurę jak się ją najpierw rozwinie wzdłuż wykopu; rozwijanie kręgu w błocie na dole wykopu jest dość męczące (niestety do tego doszliśmy dopiero przy drugim wykopie )
    - w takich warunkach jak u mnie trzeba rozkładać rurę dość szybko, gdyż stosunkowo łatwo dochodzi do miejscowego osuwania się ziemi do wykopu
    - można ew. od razu częściowo zasypywać, ale uwaga: najpierw należy zawrócić i doprowadzić rurkę powrotną na miejsce, bo może się okazać że "koparkowy się machnął w stosunku do rysunku" i potem nam naglę wykop jest o metr dłuższy niż rura którą mamy
    - jeżeli robicie przepusty pod tą rurę to pamiętajcie żeby nie robić kolana 90', tylko dwa po 45' bo tą rurą dość ciężko się zakręca. A poza tym to w przepustach (wg mnie) trzeba pamiętać że rury muszą iść w otulinie żeby się od siebie nie grzały/chłodziły.... Uwzględnijcie to więc w średnicy przepustu
    - i generalnie to trzeba każdemu patrzeć na ręce, ale to już chyba przy wszystkim na budowie tak jest

    pozdrawiam

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sjk
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    szczecin
    Posty
    127

    Domyślnie

    witam, co myślicie o wykonaniu takiego glikolowego gwc żeby poza pracy z rekuperatorem wstępnie podgrzewał powietrze na wejściu powietrznej pompy ciepła. miało by to pracować w warunkach poniżej -5 stopni tak aby dogrzewać to powietrze do tych ok -5 stopni może zera. planuje coś w stylu PCi ALTERMA lub LG TERMA o mocy ok 12KW do ok 0 stopni.

Strona 15 z 78

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony