dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 833
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 16653
  1. #461

    Domyślnie

    Oczywiście że miałam na myśli izolację obwodową - wkradł się w trakcie pisania błąd. Co do linku to nie pytałam choć też nie wierzę w to co mówił mi ten człowiek od certyfikatów przez telefon. No chyba że miał na myśli budynek pasywny ale ja takiego nie buduję więc nie drążyłam tematu. Żeby było jasne, to nie mam nic wspólnego z reklamą/handlem materiałami ociepleniowymi. Nie zawsze trzeba dawać styropian pod płytę - można położyć go też na płycie i po kłopocie.

  2. #462

    Domyślnie

    Nie zawsze trzeba dawać styropian pod płytę - można położyć go też na płycie i po kłopocie.
    Wszystko można. Pod różnymi nickami są na tym forum lansowane teorie o izolacji od wewnątrz o grubości 40cm. Najlepiej z kranami bezdotykowymi, bo bez nich ten cudowny sposób nie działa.
    Żeby zachować ciągłość w obwodzie należy wtedy położyć taką samą izolację na ścianach we wszystkich pomieszczeniach i na suficie.
    Kto chce niech próbuje. Powodzenia!

  3. #463

    Domyślnie

    [quote="barrakudda"]
    Wszystko można.

  4. #464

    Domyślnie

    I dlatego, że różne warianty są możliwe do zastosowania decyzja należy do inwestora bo angażuje on swoje pieniądze. A czy podjęte przez niego wybory okażą się słuszne dowie się za kilka/kilkanaście lat po wybudowaniu.

  5. #465

    Domyślnie

    Podoba mi się idea umieszczenia wodnej podłogówki w płycie fundamentowej i tym samym załatwienia kilku problemów na raz, na samym poczatku budowy. Rozumiem, że wymaga to wykwalifikowanej ekipy i musi kosztować, ale jednak koszty porażają. Nie robiłem dokładnego rozeznania na rynku, ale kiedy dowiedziałem się, że rozmawiamy o cenach rzędu 120-160 euro (540-720 zł licząc po 4,5 za euro) za m2, mój zapał trochę ostygł.
    Alternatywa to "normalna" płyta fundamentowa, znalazłem w tym wątku przykłady od ok. 250 zł za m2, płyta z pianobetonu za 330 zł za m2.
    Za ponad 200 zł za m2 powinno sie udać zrobić podłogówkę i przyzwoite wykończenie podłogi.
    Są też inne plusy. Dodatkową zaletą jest swego rodzaju "ubezpieczenie" na wypadek błędów projektu/wykonania podłogówki. Jastrych można w ostateczności skuć i zrobić od nowa, płyty nie można. Projektant płyty nie musi uwzględniać wpływu sieci rurek na wytrzymałość, więc tez ma lżej.
    Na pewno nie wziąłem pod uwagę wszystkich czynników. Myśłę o domu parterowym, ok. 200 m2, z drewnianym stropem i poddaszem absolutnie nieużytkowym.
    Czekam na Wasze komentarze.

  6. #466

    Domyślnie

    A kto wie, czy płyta powinna mieć uziom fundamentowy, czy przez to, że jest ponad poziomem gruntu nie jest to konieczne?

  7. #467
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zukow2

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    gdzie kupić klocki styropianowe do płyty -na obrzeża do "szalunku"??

  8. #468
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    zrobić sobie samemu. Płyta styropianowa + lutownica i jedziesz
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  9. #469

    Domyślnie

    Ja zamówiłam u producenta (Genderka) na konkretny rozmiar, w takiej cenie jak za 1m3 EPS 100, więc było warto.
    A moja płyta fundamentowa wg projektu projektantapłyt stoi gotowa od tygodnia. Jest super!

  10. #470
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zukow2

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    nie za bardzo mam czas na wycinanie, ale kto wie....
    popytam u producentów styro.
    juz niedługo robię swoja płytę. w związku z tym male pytanko: jak "usztywnić" klocki styropianowe żeby beton nie wypchał? w projekcie mam żeby obsypać żwirem, ale wydaje mi się że będzie mało.

    może jakieś zdjęcie na maila

    pozdr

  11. #471
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie



    Jeśli zrobisz tak jak na zdjeciu i obsypiesz pospółką to szalunki nie drgną nawet o milimetr. Sprawdzone.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #472
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zukow2

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    cholerka mam zgryz....czy zgłaszać do starostwa że robię płytę czy nie..
    Pan w starostwie rzekł, że tzreba złozyć wniosek o zmianę decyzji na pozwolenie na budowę.Boję się że zaczną robić problemy.
    Podobno nie trzeba zgłaszać, wystarczy wpis w dziennik.

    JAK ROBILIŚCIE U SIEBIE?

    pozdr

  13. #473
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    zmiana nieistotna. Kierbud wpisuje w dziennik załączając projekt płyty.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #474

    Domyślnie

    A co z podcieniami?
    Mam podcień i filary na stopach. Kiedy płyta zacznie osiadać (por. pełzanie styropianu), a stopa nie to mi wszystko popęka...
    Pilnie szukam rzeczoznawcy do operatu (działka + przyszły dom).

  15. #475
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SZUMI

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    ja mam w projekcie stopy wylewane osobno.
    Płyta stanowi całość bez podcieni, stopy osobno na których będą słupy.

  16. #476
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    StolarzS

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    295

    Domyślnie

    Cześć!
    Bordzo podoba mi się pomysł płyty - w sumie same zalety.
    Mam jednak wątpliwość jak rozwiązać posadowienie garażu z pomieszczeniem gospodarczym dodudowanymi do domu?
    Pojechać płytą pod całość, czy pod dobudowane robić jakiś kiepski fundament?
    Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

  17. #477

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    zmiana nieistotna. Kierbud wpisuje w dziennik załączając projekt płyty.
    i tu sie nie zgodze z kolegą... to jest istotna zmiana i dlatego też miałem odpowiedni załącznikw projekcie przy składaniu o PNB,,

    pozdrawiam

    Browar


    ps..
    jak zwykle w piątek ochoczo browar sączy

  18. #478

    Domyślnie

    Cytat Napisał zukow2
    cholerka mam zgryz....czy zgłaszać do starostwa że robię płytę czy nie..
    Pan w starostwie rzekł, że tzreba złozyć wniosek o zmianę decyzji na pozwolenie na budowę.Boję się że zaczną robić problemy.
    Podobno nie trzeba zgłaszać, wystarczy wpis w dziennik.

    JAK ROBILIŚCIE U SIEBIE?

    pozdr
    jeżeli projekt płyty maszz ze wszystkimi "bajerami" typu wylicznie obciążenia,uprawnienia projektanta itd.. to żadnych "problemów" nie przewiduję.

    pozdrawiam

    Browar

    ps.
    jak zwykle w piątek ochoczo browar sączy

  19. #479

    Domyślnie

    Cytat Napisał StolarzS
    Cześć!
    Bordzo podoba mi się pomysł płyty - w sumie same zalety.
    Mam jednak wątpliwość jak rozwiązać posadowienie garażu z pomieszczeniem gospodarczym dodudowanymi do domu?
    Pojechać płytą pod całość, czy pod dobudowane robić jakiś kiepski fundament?
    O tym samym myślałem, płyta podoba mi się przede wszystkim jako rozwiązanie łatwiejsze do zaizolowania i wyeliminowania mostków termicznych.

    Ale co w przypadku nieogrzewanych pomieszczeń gospodarczych, które co gorsza mogą być obok pokoi ogrzewanych podłogówką?

    I jak wyeliminować mostek przy ścianie 3W na płycie?

  20. #480
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SZUMI

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja mam płytę na całości (bez tarasów i podcieni). W ten sposób nie mam żadnych schodków, różnic poziomów itp. Z tym tylko że garaż z założenia ma byc nieocieplany.
    Trochę strat ciepła będzie, bo część ciepła przeniknie przez płytę, a część przez ściany. Dlatego też ściany garażu beda ocieplone stropianem, a straty z płyty będą utrzymywały mi plusowe temp w garazu

Strona 24 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony