dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 833
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 16653
  1. #501
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rafał_
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał projektantpłyt
    Co jeśli położy Pan w dowolnym miejscu 2,5 m łatę? Jakie wychodzą różnice ? Jaka ampituda odchyłek poziomu wyszła na całości płyty?
    Odchyłki od poziomu nie przekraczają 3mm, ale mam chyba ze 4 jakby "kałuże" (średnicy 30-50cm) gdzie odchyłka wynosi 5mm.

  2. #502
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zenonX

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Switetne zdjecia Rafal_

    Dzieki za zdjecia - w koncu wiem jak to sie robi - tez przymierzam sie do plyty+podłogowki.
    - Czy za calosc odpowiadala jedna firma - czy kilka osobnych ekip.
    - jakie były koszty?

    Pozdrawiam,

  3. #503
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rafał_
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    143

    Domyślnie Re: Switetne zdjecia Rafal_

    Cytat Napisał zenonX
    - Czy za calosc odpowiadala jedna firma - czy kilka osobnych ekip.
    - jakie były koszty?
    Płytę i ogrzewanie robiłem sam z pomocnikiem, jedynie do wylania i zatarcia betonu zamówiłem ekipę od posadzek przemysłowych. Koszt to 244zł/m2 ze wszystkim (płyta, instalacje co, wod-kan).

    Pozdrawiam

  4. #504
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    StolarzS

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    295

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad połączeniem płyty z podłogówką zasilaną PC. Robił ktoś z Was w ten sposób?
    Jak wyprowadzić zasilanie do kolektora z budynku? Naturalnie eż pod płytą, ale nie wiem jak to w praktyce wygląda.
    Czy wylewając płytę jeszcze raz zmienilibyście coś?
    Pomożecie?
    Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

  5. #505
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SZUMI

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie





    Zdjęcie 500px na forum:
    [img]
    [/img][/img]

    Przepraszam że tak długo, ale ja ciągle na budowie. Już zalewają mi strop. W stropie mam tak samo podłogówkę

    Mój koszt z wynajęciem ekip to 240 zł/m2. Więcej zdjęć postaram się zamieścić póżniej

  6. #506
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    StolarzS

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    295

    Domyślnie

    No ładnie...
    Gratulacje.
    Montaż ogrzewania zleciłeś specjalistycznej firmie czy normalny "polski hydraulik" od ogrzewania dał radę?
    Jakich rur użyłeś?
    To zbrojenie jakieś ładne. Malowane?
    Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

  7. #507
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SZUMI

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Płytę robiła firma która wykonała już kilka takich w swojej karierze. A hydraulik zrobił resztę
    Miał narysowane ściany, żeby było łatwiej. Ułożył podłogówkę po pierwszej warstwie siatki. Potem Panowie położyli druga warstwe i tylko ja podwiesił do górnego zbrojenia zeby lepiej grzała. Zastowałam rury Purmo pex/al/pex i ochronne peszle do wody.

  8. #508

    Domyślnie

    Witam,
    Śledzę wątek, który jest bardzo interesujący i konstruktywny dlatego skorzystam i chciałbym spytać o dwie sprawy:
    - czy ktoś mieszka i korzysta z płyty fundamentowej z wodnym ogrzewaniem i jak
    wygląda w tym przypadku bezwładność cieplna takiego systemu ogrzewania?
    Ile czasu potrzeba by ogrzać pomieszczenia domu i jak wygląda współpraca z
    automatyką sterowania ogrzewaniem? czy są z tym problemy?
    - czy któryś z szanownych Panów zastosował płytę grubości 15 cm pod dom w
    technologi murowanej z poddaszem użytkowym?

  9. #509
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zukow2

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    ratunku!!!
    w poniedziałek jak pogoda będzie zaczynam robić płytę.

    mam duży problem z wyborem kruszywa. Początkowo myśałem o pospółce (mieszanina żwiru i piasku niesortowane ze żwirowni za 30zł Tona).Ale niestety nie ma tego za wiele w moim regionie a jak jest to zaraz tiry zabierają- trzeba pilnować cały dzień, a ja nie mogę spać na żwirowni

    Dzwoniłem do projektanta płyt.Poradził wsypać kruszywo ze złoża -piasek kopany (żółty za 13zl tona) - warstwa górna i dolna a w środku kruszywo grube niesortowane(33zł tona).Niestety grubego też cholera brak.

    dziś znalazłem pospółkę rzeczną -żółty piasek +glina żółta +kamienie rzeczne (niektóre dość duże).Jest to wykorzystywane pod drogi, chodniki i jest po zagęszczeniu bardzo twarde.KOszt 25zł tona.Obawiam się jednak,że przy układaniu rur kanalizacji będzie problem z tymi wielkimi kamieniami.

    mogę ew. czekać na pospółkę ze żwirowni z nadzieją że dostanę odpowiednią ilość.

    co poradzicie i co dawaliście pod swoją płytę??????

  10. #510
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał zukow2
    dziś znalazłem pospółkę rzeczną -żółty piasek +glina żółta +kamienie rzeczne (niektóre dość duże).

    Moim zdaniem glina jest wykluczona pod płytą. Nie da się jej zagęścić i jest gruntem wysadzinowym.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #511
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zukow2

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    właśnie ta glina mnie wkurza.

    pozostaje rozbić namiot na żwirowni i czekać na każdą ilość pospółki żwirowo-piaskowej.

    dzięki

  12. #512
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zukow2

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    na temat całości napiszę za 2 tyg ja skończę

  13. #513
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SZUMI

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72
    Cytat Napisał SZUMI
    Mój koszt z wynajęciem ekip to 240 zł/m2. Więcej zdjęć postaram się zamieścić póżniej
    jest to koszt całościowy ? Tzn. kruszywem,betonem,zbrojeniem,rurkami,robocizną ?
    TAK.
    koparka, pospółka,stropian,betonem,zbrojeniem,podkładki dystansowe pod zbrojenie, rurkami do ogrzewania, rury kanalizac pomarańczowe, peszle ochronne, pianka, klej do stropianu, siatka,robocizną i jakies drobiazgi

    za płytę 137 m2 zapłaciłam 33 tys.

  14. #514

    Domyślnie

    Cytat Napisał SZUMI
    koparka, pospółka,stropian,betonem,zbrojeniem,podkładki dystansowe pod zbrojenie, rurkami do ogrzewania, rury kanalizac pomarańczowe, peszle ochronne, pianka, klej do stropianu, siatka,robocizną i jakies drobiazgi

    za płytę 137 m2 zapłaciłam 33 tys.
    Czy orientujesz sie jaka bedzie bezwładność takiego ogrzewania (również mam na myśli strop) i czy w czymś to przeliczałaś?
    Masz tylko podłogówke na poddaszu czy również grzejniki?

    Jak z kosztami ogrzewania - czy grzanie całej płyty nie wyjdzie jednak troche drożej niż niz podłogówka założona "po Bożemu".

    W dokumencie http://www.gdi.at/gdi_passivhaus_details.pdf szeroko opisują zastosowanie płyty fundamentowej jednak ogrzewanie dali tam osobno.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Buduję 3-5 litrowy

  15. #515
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    StolarzS

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    295

    Domyślnie

    [quote="pga"]

    Jak z kosztami ogrzewania - czy grzanie całej płyty nie wyjdzie jednak troche drożej niż niz podłogówka założona "po Bożemu".

    quote]

    A niby dlaczego? Jeżeli przy układaniu rur masz wymalowane linie ścian, to układasz w pomieszczeniach i tam grzejesz.
    Drożej wyjdzie wylewanie kolejnej warstwy betonu na płytę. Po co lać 2 razy skoro można raz?
    Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

  16. #516
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SZUMI

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    ja nie bede grzała całej płyty, tylko konkretne pomieszczenia. Jest tylko jeden minus, że ciepło po płycie rozchodzi sie ok 0,5 m - 1 m od ostatniej rury. Zatem pomieszczenia w ktorych jest podłogówka i przylegajace do nich pomieszczenia w których podłogówki nie ma, sa czesciowo ogrzewane np garaz.
    Ale ja założyłam sobie, że nie zaszkodzi jak to ciepło tam troche ucieknie, bo przynajmniej temp beda plusowe i nie zagnieździ sie grzyb. W końcu garaż jest w bryle domu, więc powinny tam być temp plusowe. Oczywiście bez przesady, dlatego ściany garażu od wew jego strony są ocieplone stropianem.

    Natomiast na pietrze mam podłogówkę tylko w łazienkach, hallu i pom gosp.. W sypialniach grzejniki.
    Jeżeli zaś tutaj ciepło przedostanie sie do pomieszczenia przylegajacego to też nic się nie stanie, bo wszystkie będą ogrzewane.

    Poza tym mam w projekcie na suficie parteru stropian 5 cm (czyli pod stropem) aby ciepło które jest na dole nie uciekało do góry i nie grzało pomieszczeń u góry. Wg mnie to rozsądne rozwiązanie, gdyż w zasadzie całe życie rodzinne toczy się na dole, a do góry tylko spać. Po co zatem grzać pomieszczenia z których się nie korzysta.

    To tyle co do moich rozwiązań. Kto chce niech skorzysta, a kto ma inne zdanie zrobi wg wlasnego pomysłu i potrzeby

  17. #517
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SZUMI

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zapomniałam dodać, że w górnej płycie czyli w stropie mam tez rozprowadzenie ciepła od kominka do 3 sypialni.

    No i cały system rurek wody, kanalizy i rury od grzejników.

    W ten sposób wychodzi zdecydowanie taniej, bo nie musze robic dodatkowych posadzek. Chociaż jest jeden minus. Jak coś się popsuje, to trudniej będzie to naprawić. Ale nie ma rzeczy niemożliwych, sa tylko trudne do wykonania

  18. #518

    Domyślnie

    Cytat Napisał SZUMI
    ja nie bede grzała całej płyty, tylko konkretne pomieszczenia. Jest tylko jeden minus, że ciepło po płycie rozchodzi sie ok 0,5 m - 1 m od ostatniej rury.
    Właśnie też to miałem na myśli. Poza tym ciepło ogrzewa całą grubość płyty.
    Ale przy dobrej izolacji doje to po prostu niezły akumulator ciepła ;-)

    Cytat Napisał SZUMI
    Natomiast na pietrze mam podłogówkę tylko w łazienkach, hallu i pom gosp.. W sypialniach grzejniki.
    Jeżeli zaś tutaj ciepło przedostanie sie do pomieszczenia przylegajacego to też nic się nie stanie, bo wszystkie będą ogrzewane.
    Acha - czyli standard. Ja u siebie planuje jedynie grzejnik drabinkowy w łazience,
    reszta domu podłogówka. Ale ten pomysł z wykonaniem podłogówki w stropie
    wydaje się być ciakawym i ekonomicznym rozwiazaniem.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Buduję 3-5 litrowy

  19. #519

    Domyślnie

    Cytat Napisał StolarzS
    A niby dlaczego? Jeżeli przy układaniu rur masz wymalowane linie ścian, to układasz w pomieszczeniach i tam grzejesz.
    Drożej wyjdzie wylewanie kolejnej warstwy betonu na płytę. Po co lać 2 razy skoro można raz?
    Tylko że beton który zalewa ogrzewanie podłogowe to nie płyta ceramiczna
    w nowoczesnej kuchence która przewodzi ciepło tylko w pionie.
    Beton będzie akumulował to ciepło, prety zbrojenia też temu pomoga.
    To wcale nie jest wada - szczegolnie przy dobrze ocieplonym budynku.

    Ale zatanawia mnie sterowanie - czy standardowe sterowanie podłogówki nie będzie miało problemów z uwagi na większą bezwładność.

    Na pewno ma się zagwarantowana dzieki temu bardziej stabilna temperature w pomieszczeniach.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Buduję 3-5 litrowy

  20. #520
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zukow2

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    właśnie robimy płytkę

    pytanko do tych co zrobili : CZy na rurki od wody dawaliście otulinę i na to peszel czy samą otulinę lub sam peszel ???
    poradźcie bo jutro robię wodę

Strona 26 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony