dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 551 z 833
Pokaż wyniki od 11.001 do 11.020 z 16653
  1. #11001
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jerrry1
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    203

    Domyślnie

    Wszystko jasne dziękuje za info

  2. #11002
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jerrry1
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    203

    Domyślnie

    Czy ktoś zna opinie o XPS-e Ravatherm G300 nadaje się na płytę?

  3. #11003
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Co do styku pex/zbrojenie to nikogo na to nie namawiam ani odradzam. Kumpel będzie robił mi hydraulike i chce tak to zrobić więc kupie mu te uchwyty i opaski. Projektant płyty też twierdził, że lepiej dać te dystanse jak i nakazał dać rurki pod górną siatką a nie na dolnej żeby ewentualne naprężenia zniwelować czy cuś tam.
    Co do niwelatora to musiałbym wypożyczyć ale cena nowego faktycznie nie zabija. A co powiecie na temat poziomicy laserowej- tą miałbym za darmo.
    Z242 na kujawach

  4. #11004
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xesxpox Zobacz post
    Co do styku pex/zbrojenie to nikogo na to nie namawiam ani odradzam. Kumpel będzie robił mi hydraulike i chce tak to zrobić więc kupie mu te uchwyty i opaski. Projektant płyty też twierdził, że lepiej dać te dystanse jak i nakazał dać rurki pod górną siatką a nie na dolnej żeby ewentualne naprężenia zniwelować czy cuś tam.
    Co do niwelatora to musiałbym wypożyczyć ale cena nowego faktycznie nie zabija. A co powiecie na temat poziomicy laserowej- tą miałbym za darmo.
    OK. Jak hydraulik się upiera, to spoko. Co do naprężeń termicznych, to najbardziej optymalnie byłoby dokładnie w środku wysokości płyty, ale przy temp. wody w rurkach max.28-30 st.C to nie ma (chyba) większego znaczenia.

    Ja jutro, albo pojutrze kładę rurki na dolną siatkę. Ciekawe, co mi z tego wyjdzie, bo będzie to mój pierwszy raz

  5. #11005
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xesxpox Zobacz post
    Co do niwelatora to musiałbym wypożyczyć ale cena nowego faktycznie nie zabija. A co powiecie na temat poziomicy laserowej- tą miałbym za darmo.
    Wypróbować nie zaszkodzi jak masz, ale te tanie marketowe to o kant tyłka roztrzaskać. Kup w markecie waserwagę za 30-40zł - wężyk PVC z dwoma końcówkami z miarką. Dwie osoby do obsługi tego cacka, trochę cierpliwości i wszystko masz przemierzone ...albo sam wężyk fi8 lub fi10 przeźroczysty w hurtowni budowlanej 20 metrów, czarny marker i po temacie.

  6. #11006
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    szwagier robi tynki maszynowe na tej poziomicy więc chyba taka konkretniejsza, ale właśnie też waserwaga jest bardzo dokładna i w połączeniu z laserową poziomicą jak nie kupie niwelatora to będzie musiało mi to styknąć.
    Rób fotki z budowy płyty bo ja za kilka dni startuje i napewno będę się wspomagał
    rurki do ściągania betonu na czym będziesz ustawiał?
    Z242 na kujawach

  7. #11007
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xesxpox Zobacz post
    szwagier robi tynki maszynowe na tej poziomicy więc chyba taka konkretniejsza, ale właśnie też waserwaga jest bardzo dokładna i w połączeniu z laserową poziomicą jak nie kupie niwelatora to będzie musiało mi to styknąć.
    Rób fotki z budowy płyty bo ja za kilka dni startuje i napewno będę się wspomagał
    rurki do ściągania betonu na czym będziesz ustawiał?
    Nie wiem, to już zrobi "ekipa", ale rurek chyba żadnych nie będzie. Po prostu łata wibracyjna, potem śmigło do zacierania ...i praktyka. Co z tego wyjdzie - sam nie wiem ale twierdzą, że nie powinno być odchyłek powyżej 0,5cm. Jak będzie - zobaczymy, a fotki wrzucę. Szalunek z XPS zmierzyliśmy niwelatorem - jest poniżej 0,5 cm różnic na wysokościach. Najbardziej boję się, że garby wyjdą gdzieś na środku takie, że kleju do kafli pójdzie parę palet

  8. #11008
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    może się nie znam ale jakoś ten beton trzeba rozciągać-chyba nie na oko bo mogą wyjść fale dunaju. Z tego co pamiętam masz siatkę 15x15, a jak gęsto dajesz rurki w płycie? Też mam siatkę 15x15 i zastanawiam się czy w cieniu prętów puścić rurki czy trochę większe odstępy zastosować...rurki rehau? masz liczone ozc? jakiej grubości folie dałeś? dziennik jakiś zakładasz?
    Z242 na kujawach

  9. #11009
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xesxpox Zobacz post
    może się nie znam ale jakoś ten beton trzeba rozciągać-chyba nie na oko bo mogą wyjść fale dunaju. Z tego co pamiętam masz siatkę 15x15, a jak gęsto dajesz rurki w płycie? Też mam siatkę 15x15 i zastanawiam się czy w cieniu prętów puścić rurki czy trochę większe odstępy zastosować...rurki rehau? masz liczone ozc? jakiej grubości folie dałeś? dziennik jakiś zakładasz?
    Nie wiem jak to zrobią. Po weekendzie napiszę, ale na oko tak całkiem na pewno nie. Może faktycznie rurki, ale nie gdybajmy.
    Rurki Rehau RauthermS 17x2 łazienka 10cm, kuchnia 15cm, pokoje 20cm, wiatrołap 30cm, garaż 60cm (wszystko wg projektu).
    OZC bez cwu: 32,8 / 5100
    Folia 0,5mm pomiędzy dwoma warstwami XPS, ale tak na prawdę, przynajmniej przy moich warunkach gruntowych - zbędna.
    Na dziennik nie mam czasu

  10. #11010
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jerrry1
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    203

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydzadam Zobacz post
    j.w., a potem, przed samym zalaniem płyty można co większe szpary i ubytki wypełnić pianą niskoprężną
    Szanowni mój kier bud wymyślił dziś by boczny XPS (jedna warstwa 12cm.) połączyć z betonem kołkami do styropianu
    Stwierdził że po zalaniu styropian się rozjedzie i nie będzie się "trzymać kupy", czy ktoś stosował takie rozwiązanie?

  11. #11011
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerrry1 Zobacz post
    Szanowni mój kier bud wymyślił dziś by boczny XPS (jedna warstwa 12cm.) połączyć z betonem kołkami do styropianu
    Stwierdził że po zalaniu styropian się rozjedzie i nie będzie się "trzymać kupy", czy ktoś stosował takie rozwiązanie?
    Aż nie wiem, co Ci odpowiedzieć. Pozwól, że to przemilczę

  12. #11012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerrry1 Zobacz post
    Szanowni mój kier bud wymyślił dziś by boczny XPS (jedna warstwa 12cm.) połączyć z betonem kołkami do styropianu
    Stwierdził że po zalaniu styropian się rozjedzie i nie będzie się "trzymać kupy", czy ktoś stosował takie rozwiązanie?
    On ma rację, tyle, że kołki nie rozwiązuja problemu. Styro trzeba dobrze zablokować, inaczej przy wylewaniu faktycznie się rozjedzie. Najprościej obsypać z zewnątrz ziemią lub piaskiem. Jak beton stwardnieje to żadne kołki nie są potrzebne.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  13. #11013
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jerrry1
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    203

    Domyślnie

    W koło styropianu jest szalunek z desek, więc nie wiem już co z tymi kołkami
    Po zastygnięciu betonu i usunięciu szalunku, czego będzie się trzymał styropian, skoro pomiędzy styro a betonem będzie folia?
    Mój kierownik chyba nie robił nigdy płyty fundamentowej

  14. #11014
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    odpaść nie odpadnie , a docelowo szalunek zastąpisz z pewnością ziemią którą obsypiesz dookoła dom
    nie dawałbym kołków - styropian przez "chwilę" nie odpadnie
    ściągasz szalunek , dajesz folie kubełkową i obsypujesz styropian ziemią dociskając go do płyty

  15. #11015
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar inż.maliniak
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    433
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydzadam Zobacz post
    Nie wiem jak to zrobią. Po weekendzie napiszę, ale na oko tak całkiem na pewno nie. Może faktycznie rurki, ale nie gdybajmy....
    ...Firmy zazwyczaj używają lasera, rurki im nie są potrzebne do szczęścia

  16. #11016
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydzadam Zobacz post
    Ja kupiłem 500 szt. opasek elektrycznych, którymi przypnę pex do dolnej siatki. Prościej i taniej się chyba nie da

    Proponuję niwelator (pożyczyć), bo może być potem małe kuku z poziomami. Poziomnica i sznurki mogą nie wystarczyć. Na tak dużych odległościach (obrys domu) to już lepiej sprawdzi się archaiczna, ale skuteczna waserwaga, jak nie znajdziesz niwelatora. Niech praktycy mnie poprawią, jak piszę głupoty.
    na płytę około150m2, idzie nam zawsze około 2000szt. opasek el. Nie żałuj ich, beton potrafi mocno pociągnąć rurkę. Poza tym, budujesz się w pięknym miejscu - podoba mi się bardzo

  17. #11017
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał vega1 Zobacz post
    na płytę około150m2, idzie nam zawsze około 2000szt. opasek el. Nie żałuj ich, beton potrafi mocno pociągnąć rurkę. Poza tym, budujesz się w pięknym miejscu - podoba mi się bardzo
    Dzięki za radę. W takim razie jutro spieszę na zakupy do hurtowni elektrycznej. A miejsce fakt - widokowo dość ciekawe, 30km od Gdańska, a u nas niezłe górki do ponad 300 metrów n.p.m.

  18. #11018
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerrry1 Zobacz post
    Szanowni mój kier bud wymyślił dziś by boczny XPS (jedna warstwa 12cm.) połączyć z betonem kołkami do styropianu
    Stwierdził że po zalaniu styropian się rozjedzie i nie będzie się "trzymać kupy", czy ktoś stosował takie rozwiązanie?
    Ja obstawiam ze chodzilo mu o kolkowanie po zalaniu. Tak robil tez u siebie Sadysta. Jak masz wanne wylozona folia i w to beton to ten styro sie trzyma teoretycznie tylko przytrzymany ziemia z zewnatrz, jak go troche odkopiesz zeby zrobic cokol czy cos to nie koniecznie musi przylegac w 100% do plyty. Ja mam miejsce gdzie sie lekko rusza, tam tez dam kolek.

  19. #11019
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jerrry1
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    203

    Domyślnie

    Kołki pójdą przed zalaniem żeby nie trzeba było wiercić w betonie.
    Koszt nie wielki (ok 150 kołków), myślę że nie powinno to wpłynąć negatywnie na żadne paramerty płyty czy jej wytrzymałość.
    Dam te kołki no chyba że są jakieś powody dla których nie powinno się dawać

  20. #11020

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    On ma rację, tyle, że kołki nie rozwiązuja problemu. Styro trzeba dobrze zablokować, inaczej przy wylewaniu faktycznie się rozjedzie. Najprościej obsypać z zewnątrz ziemią lub piaskiem. Jak beton stwardnieje to żadne kołki nie są potrzebne.
    U mnie nawet piasek wokol (bo na szerokosci okolo 1m ziemia tez wymianiona na piasek) to zageszczarka potraktowali.
    Ale juz tez nie pamietam dokladnie


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

Strona 551 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony