dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 587 z 833
Pokaż wyniki od 11.721 do 11.740 z 16653
  1. #11721

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydzadam Zobacz post
    Zabezpieczyć otwory kanalizacji i inne. Jak PF jest goła bez styropianu po bokach to moim zdaniem nic nie trzeba robić. Żadna siła jej nie zniszczy. Jak jest xps to też nic nie powinno się stać. Zapianować szczelinę między betonem a xps lub styropianem żeby woda nie weszła i nie zamarzła. Jak zachowa się EPS nie wiem. Były opinie żeby PF foliować albo obkładać słomą ale ja tego nie kupuję.

    takie info mam w wycenie firma http://plyta-fundamentowa.pl/
    -- PASSIVE -- wynosi 46,400 zł z 8%VAT
    1. projekt Budowlany Płyty Fundamentowej
    2.usunięcie wierzchniej warstwy ziemi tzw. Humusu
    3.wykonanie podbudowy płyty fundamentowej z podsypki żwirowo-piaskowej do 0,3m
    4.warstwowe zagęszczenia podbudowy płyty
    5.wykonanie zewnętrznego krawędziowego docieplenia z XPS o grubośdi 100mm
    6.uszczelnienie elemantów bocznych
    7.ułozenie poziomej izolacji termicznej
    8.ułożenie i wyprowadzenie instalacji kanalizacyjnej poza obręb płyty
    9.ułożenie i wyprowadzenie poza obręb płyty przepustów instalacji elektrycznej, instalacji wodnej, innych przepustów technicznych
    10.wykonanie zbrojenia betonu wg. projektu konstruktora, stosujemy tylko i wyłącznie siatki wiązane na placu budowy lub siatki zgrzewane, prafabrykowane
    11.zalanie konstrukcji betonem C20/C25/C30/C37
    12.zwibrowanie betonu w celu odpowietrzenia oraz zagęszczenia mieszanki
    13.zatarcie powierzchnie zacieraczką mechaniczną (+/- 10mm)
    14.montaż ścianki przeciw-wysadzinowej po całym obwodzie płyty
    15.montaż pętli grzewczych wraz z wykonaniem próby cisnieniowej instalacji - dotyczy fundamentów grzewczych ENERGO+ oraz PASSIVE+

  2. #11722
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar interbis
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-447
    Posty
    17
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Koszt jest rzędu 140 zł za paletę na terenie polski a na palecie się mieści około 30 m2.

  3. #11723
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał interbis Zobacz post
    Koszt jest rzędu 140 zł za paletę na terenie polski a na palecie się mieści około 30 m2.
    Ale o co chodzi?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #11724
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar interbis
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-447
    Posty
    17
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał inż.maliniak Zobacz post
    ....bardzo dobry system dla domków jednorodzinnych, a szczególnie przy budowie systemem gospodarczym, szalunki lekkie, wszystko do siebie pasuje itp. oczywiście wszystko trzeba przekalkulować bo problematycznym może być nie sam koszt najmu szalunków ale transport do i z budowy...
    Koszt jest rzędu 140 zł za paletę na terenie polski a na palecie się mieści około 30 m2.

  5. #11725

    Domyślnie

    Cześć. Wyłączyłem subskybcję tego wątku jakieś pół roku temu ale wracam bo mam pytanie do posiadaczy płyt fundamentowych.

    Płytę miałem wykonaną na przełomie marca i kwietnia 2015 made by brinkmann, pomijam współpracę bo to może kwestia osobowości i charakteru.
    No i żeby była jasność nie mam sprecyzowanych uwag odnośnie problemów.
    Problemami są pęknięcia na styku ścian zewnętrznych silikat 24 ze ścianami działowymi silikat 12.
    Mam nadzieję, że fota wyraźna i można coś zobaczyć.
    Fachowo to się chyba nazywa pęknięcie włoskowate.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4762.jpg
Wyświetleń:	267
Rozmiar:	116,3 KB
ID:	346447

    Aby uprzedzić pytania to ściana działowa z zewnętrzną była zakotwiona odpowiednio, czyli kilka klocków ze ścian konstrukcyjnych na wysokości ścian działowych było wystawionych do ścian działowych i dodatkowo blaszki i pręty. Nawet na fotce widać, że pęknięcie leci po obrysie wystawionego silikatu.

    Zaprosiłem dziś na budowę kierbuda i ekipę od tynków.

    Tynkarze:

    Mówią, że w narożach siatki się nie daje i to nie ich wina - chyba się z tym zgadzam.

    Kierbud:

    -Nastąpiło niewielkie ugięcie płyty co spowodowało pękniecie włoskowate na połączeniu zewnętrznych nośnych ścian ze ścianami działowymi. -

    na zdrowy rozsądek wydaje się to uzasadnione, bo zauważyłem to po wyschnięciu wylewek. Jest tego trochę, dom jest dość szeroki, przyszło tego materiału, jakby policzyć tynki gipsowe ( a było grubo bo było krzywo, nie było kątów i kable na ścianach ) wylewka na 200m2, będzie z kilkadziesiąt ton.

    Jestem ciekaw opinii mądrzejszych i bardziej doświadczonych ode mnie.

    Info o płycie:
    Jeśli dobrze pamietam grubość PF 20cm, pod nią 15cm xps, zbrojenie rozproszone.

    Tynkarze niezwykle uprzejmi ludzie postanowili rozgrzebać te naroża, wstawili podwójnie siatkę i zatynkowali od nowa.

    Mam nadzieję, że pękło co miało pęknąć i więcej problem nie powróci.
    Okaże się wszystko za jakieś 2-3 miesiące.

    Czekam na Wasze opinie.
    Ostatnio edytowane przez bob_budownik ; 11-02-2016 o 20:19
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

  6. #11726

    Domyślnie

    strop masz jaki?

  7. #11727

    Domyślnie

    Nie ma stropu, są wiązary z pasem dolnym z zastrzałami, ktore spoczywają na wieńcu.
    Sufity dopiero będą z kartongipsu.
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

  8. #11728
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar inż.maliniak
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    433
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    ...konstrukcja pracuje w wielu kierunkach, np. dach również ma wpływ na ściany, to że coś pęka szczególnie w pierwszych miesiącach eksploatacji nie jest czymś nadzwyczajnym, w uproszczeniu można by napisać "bo ma pękać" na pewno trzeba obserwować tego typu miejsca... tego typu zarysowania mogą się również pojawić w kolejnych latach użytkowania, a siatka nie zawsze pomaga więc rysy mogą wrócić w tym samym miejscu... na tych ścianach konstrukcyjnych masz jakiś wieniec żelbetowy?

  9. #11729

    Domyślnie

    Oczywiście.
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

  10. #11730

    Domyślnie

    @bob,
    z tego co widzę spora powierzchnia (ca 12 x 16m?) i bez ścian wewnętrznych nośnych?
    Jak dużo daje sam wieniec przy takich długich ścianach nie wiem (strop żelbetowy by to spiął lepiej, ale przy tym dociążył płytę na krawędziach).
    Wylewki chyba nie ma co liczyć, bo ona leży równo po całości.

    U mnie się coś podobnego (dużo delikaniej) pojawiło na piętrze (strop żelbet nad parterem) w jedym styku działówka / nośna (tylko w pionie, łączenia na blachy).
    Nie mam pewności czy łączenie nośnych z działówkami na strzępia jest dobre (co innego z nośnymi wewnętrznymi). Zdaje mi się że w zeszytach producentów silikatów tego nie zalecano.

    Czy to naprawiać siatką czy lepiej np. taśmą Strait Flex Roll Patch to może pytanie bardziej do karton-gipsiarzy.

  11. #11731
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W dwóch narożach miałem podobne pęknięcie miedzy ściana z silikatu 18 a 12 łączonym na blaszki, ale przebiegające równo w rogu - nie wychodzące na ścianę.
    Przed malowaniem wypełniłem szpachlą gipsową z włóknami, pomalowałem i przez rok nic nie wyszło.
    Dom mam konstrukcyjnie podobny.
    Sądzę, że to była to jednorazowa likwidacja naprezeń i gdyby dom stał rok w SSO, to problemu by nie było, bo stałoby sie to przed tynkami.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 12-02-2016 o 10:56
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #11732

    Domyślnie

    Też masz płyte fundamentową?
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

  13. #11733

    Domyślnie

    Ogólnie z problemem udaj się do konstruktora. Niech poszuka przyczyny i rozwiązania problemu.

    Jak u Ciebie wygląda sufit? Wiązary wykończone już sufitem podwieszanym, bo widzę na tej fotce, że jeszcze nie?
    Masz zrobione stężenie wiązarów płytami OSB?

    Mam projekt Z91 ze studia Z500 - rozmiar parteru ok. 10 m x 15 m. Na ich www piszą (w projekcie też było), że wiązary należy stężyć płytami OSB, bo nie ma żadnych ścian nośnych wewnętrznych. I tak zrobiłem.
    Po jakimś czasie na ich www była informacja, że wprowadzają dodatkowy słup żelbetowy w projekcie dla podparcia wiązarów, bo klienci niby nie robili tego stężenia płytami OSB i ściany zewnętrzne pracowały od dachu.

    Piszę tylko jak było u mnie, u Ciebie może być zupełnie co innego.

    Na pocieszenie dodam, że miałem kiedyś pęknięcia ścian działowych, które jednak cały czas się zdarzają nadal... Ale są jednak mniejszej grubości niż z Twojego zdjęcia.

  14. #11734
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Przecież pisałem. Zresztą jest w stopce.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #11735

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Przecież pisałem. Zresztą jest w stopce.
    sorry nie doczytałem
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

  16. #11736

    Domyślnie

    Budowlany, ile m3 typowej wiezby miales w gotowym projekcie?

    Ile dales za wiazary?

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  17. #11737
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Bob to u Ciebie to spore pęknięcie. Ja dawałem wszedzie na łączenia różnych materiałów ściennych siatke pod tynk i na razie OK (zewnętrzne nośne z BK, wewnętrzne działowe z silikatu). No i całą płytę mam zbrojoną siatką fi10 górą i dołem. Możliwe że ściany popracowały na boki, bo żeby płyta się ugieła to raczej mało prawdopodobne, no chyba że system Thomasa nie jest taki super i lepiej zbroić po całości.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  18. #11738

    Domyślnie

    Tynkarze kładli wszędzie na połączeniu wieńca ze ścianami. W narożach nie dawali. Fotka jest z odległości pół metra z zoomem.
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

  19. #11739
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Macie wiedzę, czy można zamawiać płyty XPS na wymiar, np. 3m x 1m ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  20. #11740

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Macie wiedzę, czy można zamawiać płyty XPS na wymiar, np. 3m x 1m ?
    A XPSa się nie robi przypadkiem w formach (a nie tnie z bloków jak EPS)?

    Tu masz trochę większe formatki:
    http://astrobud.pl/pl/p/Finnfoam-sty...5mm-FL300-/134

    A po co Ci to? Pewnie na płytę skoro pytasz w tym wątku

Strona 587 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony