dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 601 z 833
Pokaż wyniki od 12.001 do 12.020 z 16653
  1. #12001
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał sztolu Zobacz post
    tak, tak, jest z ppkontruktor, zresztą nie pamiętam czy Ty, ale tak mi się kojarzy, ze ich polecałeś. robią mi cały projekt.



    odsadzka, czyli grubsza płyta na krańcach?
    właśnie tego się bałem, oglądając Twój dziennik, ale na całe szczeście obyło się bez. płytę chcę wykonać sam, a to by trochę utrudniło jej wykonanie.
    Przypomnij mi na jakiej kat. szkód postawiłeś domek i jak się sprawuje płyta?
    podłogówke jednak zatopiłeś w wylewce? właśnie tak się teraz zastanawiam, czy mi się nie rozszczelni, doąśc często tąpie.

    wstawiam zmodyfikowany projekt PF.Załącznik 350877
    Ja bym ocieplenie boku płyty ustawił pionowo ( płyta XPS BASF ma 125 cm długości ), masz izolacje boku płyty i zabezpieczenie przed przemarzaniem zrobione od razu i nie musisz robić opaski, mam tak u siebie.
    Przy 20 cm XPS pod płytą rurki w płycie to najrozsądniejsze rozwiazanie, ma to swoje + i -
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  2. #12002
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzior Zobacz post
    Czy dla takiego sposobu ogrzewania lepsza będzie płyta fundamentowa z zatopionym ogrzewaniem i ociepleniem 20cm XPS pod płytą (większa akumulacja), czy płyta z np. 10 cm XPS pod, na na płycie 10 cm EPS, ogrzewanie podłogowe i wylewki?
    Poprzednia odpowiedz jest słuszna. Jeśli nie chcesz mieć dużej bezwładności, nie zależy ci na tym aby płyta akumulowała ciepło etc... i przede wszystkim chcesz zapłacić więcej za dodatkowa pracę (druga izolacja i wylewka) to 10+P+10. A gaz za X lat może być 1005 droższy niż dziś - kto to wie.

    Jeśli chcesz jak większość tutaj wykorzystać atuty płyty z zatopionym ogrzewaniem to po co dokładać sobie pracy i kosztów. Wylewasz płytę imasz stan zero Ja np jak robi VegaSys będę kład rurki na górę siatki, więc coś tam sterować się tym da lepiej (od może to dla ciebie kompromis)

    No i jeśli pójdziesz w prąd (np pompa ciepła) to masz w nocy połowę tańsze ogrzewanie a płyta ci zakumuluje tego trochę. A w lecie możesz płytę schłodzić i mieć fajniejszy klimat w Home. Zamiast wiec wydawać na wylewki, izolację i dniówki za robotę, to może lepiej sobie dopłacić do PC

    Prąd możesz w przyszłości zbilansować też panelami PV, która stale tanieją...

    Kalkuluj, licz i sam zdecyduj na czym ci właściwie zależy

  3. #12003
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sztolu
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Bieruń
    Kod pocztowy
    43-155
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Ja bym ocieplenie boku płyty ustawił pionowo ( płyta XPS BASF ma 125 cm długości ), masz izolacje boku płyty i zabezpieczenie przed przemarzaniem zrobione od razu i nie musisz robić opaski, mam tak u siebie.
    Przy 20 cm XPS pod płytą rurki w płycie to najrozsądniejsze rozwiazanie, ma to swoje + i -
    dobrze Cię zrozumiałem? pomysł ciekawy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szczegoly plyty.jpg
Wyświetleń:	285
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	350885

  4. #12004
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał sztolu Zobacz post
    dobrze Cię zrozumiałem? pomysł ciekawy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szczegoly plyty.jpg
Wyświetleń:	285
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	350885
    Thomas tak buduje płyty.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  5. #12005
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał sztolu Zobacz post
    dobrze Cię zrozumiałem? pomysł ciekawy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szczegoly plyty.jpg
Wyświetleń:	285
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	350885
    Bardzo dobrze, oczywiście bez opaski, a drenaż na dole pionowej płyty izolacji.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  6. #12006
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Thomas tak buduje płyty.
    Nie do końca tak, wybrałem ofertę Brinkmann-a dla tego pomysłu i dobrych referencji, które potwierdzam.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  7. #12007
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    A ja mam takie pytania dotyczące posiadaczy PF i tarasu drewnianego.
    Założenia - płyta fundamentowa, z boku styropian XPS/EPS, drenaż i kwestia tarasu drewnianego (legary na słupach).

    Gdzie się robi słupy pod legary przy PF? Jeśli słupy są oddalone dość daleko od domu/drzwi tarasowych czy konstrukcja jest stabilna?

  8. #12008
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar drak72
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Krzyki / Brochów
    Posty
    177

    Domyślnie

    Ja mam zamiar zagęścić tłuczeń na to legary, a na nie deski, nie widzę powodu stosowania fundamentu czy słupów pod taras.
    Jedynie styk domu/płyty fundamentowej z tarasem wymaga uwagi, nie wiem czy można kłaść legar na XPS, czy lepiej, żeby dechy wisiały nad ociepleniem?
    Tego jeszcze nie znalazłem, ale nie szukałem dokładnie. Albo ktoś tu doradzi, albo znajdę to się podzielę.

  9. #12009
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sztolu
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Bieruń
    Kod pocztowy
    43-155
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Bardzo dobrze, oczywiście bez opaski, a drenaż na dole pionowej płyty izolacji.
    zastanawiam się tylko, czy nie osłabi to trochę podbudowy, ponieważ jest ona wtedy wybrana na "0"

  10. #12010

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    A ja mam takie pytania dotyczące posiadaczy PF i tarasu drewnianego.
    Założenia - płyta fundamentowa, z boku styropian XPS/EPS, drenaż i kwestia tarasu drewnianego (legary na słupach).

    Gdzie się robi słupy pod legary przy PF? Jeśli słupy są oddalone dość daleko od domu/drzwi tarasowych czy konstrukcja jest stabilna?
    Na jakiej wysokości od gruntu będziesz miał ten taras że chcesz go stawiać na słupach ?
    Taras to konstrukcja lekka nie ma co za bardzo kombinować byle był odizolowany od gruntu bo wilgoć i grzyby i go zje w parę lat.

  11. #12011
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Chodzi mi o taką konstrukcję jak na zdjęciu. Czy jak te pierwsze słupy/bloczki będą oddalone 75 cm od domu czy nie za daleko?
    Deska dochodzi do elewacji?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20140604_003.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	85,3 KB
ID:	350940  

  12. #12012

    Domyślnie

    nie mogą być oddalone te łaty muszą mieć podparcie na końcu można się zastanawiać ile podparć w środku w zależności od przekrojów

  13. #12013
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał alternatywy 4 Zobacz post
    Ja chciałbym zastosować GWC pod płytą, nie wiem, nie doczytałem czy ktoś u siebie instalował? Jeśli chodzi o płytę grzaną, ok. aspekt ekonomiczny mnie przekonuje, ale myślę o tym /ktoś tu wspomniał/, że będzie często następowało przegrzanie.Wtedy reku ma wyrzucać to ciepło?Mam dzieciaki ocierające się o astmę /b. zaawansowana alergia/ i przegrzanie je dobija.Co w przypadku zwariowanych temperatur?Ekonomika tak ,ale komfort i zdrowie przede wszystkim. Dlatego myślę o GWC, też mocno w aspekcie klimatyzowania i wymiany powietrza w lecie.Niestety moje doświadczenia z klimatyzacją tradycyjną są upiorne.
    Gdybym dał GWC, wtedy całe ciepło mam z reku a podłogówka by mi dogrzewała,poza tym mam 100 % sterowalność. Rozumiem i nie neguję grzania w płycie z punktu widzenia portfela , ale patrzę też na to ,że mam się w domu czuć komfortowo.Zaoszczędzę kasę na grzaniu a skrzywdzę rodzinę.Poproszę o komentarz w tym aspekcie.Kombinacje z instalacjami też mnie trochę przerażają.
    plyta grzewcza i rekuperacja, a GWC w sumie tylko pomaga rekuperacji. Wiec, bez GWC tez dziala, tylko masz troche wieksze straty ciepla. Natomiast rownomierny uklad temperatur zalatwiaja plyta dzieku akumulacji oraz wentylacja mechaniczna (znam ludzi, ktorzy nawet nie uzywaja rekuperacje i twierdza, ze sama plyta ladnie grzeje i nic wiecej im nie potrzebne)
    Brinkmann Bodenplatte LLC Sp.K. w Sokołowie
    email: [email protected]



  14. #12014
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayek Zobacz post
    Mam pytanko:

    czy mogę postawić płytę na gruntach wysadzinowych? Konkretnie na glinie twardoplastycznej.
    Projektant mówi że trzeba zrobić wymianę gruntu na niewysadzinowy.
    Wykonawca mówi że dzięki opasce wokół domu, pod domem nigdy nie będzie temperatury ujemnej i nie dojdzie do wysadzania.

    Jak jest naprawdę?
    Wykonawca ma racje
    Brinkmann Bodenplatte LLC Sp.K. w Sokołowie
    email: [email protected]



  15. #12015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Chodzi mi o taką konstrukcję jak na zdjęciu. Czy jak te pierwsze słupy/bloczki będą oddalone 75 cm od domu czy nie za daleko?
    Deska dochodzi do elewacji?
    A dlaczego nie możesz zrobić ich bliźej ? 40cm ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #12016

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Chodzi mi o taką konstrukcję jak na zdjęciu. Czy jak te pierwsze słupy/bloczki będą oddalone 75 cm od domu czy nie za daleko?
    Deska dochodzi do elewacji?
    U mnie będzie podłoga tarasu do ca. 4m od ściany, oraz konstrukcja zadaszenie mocowana na wysokości ca. 3m do ściany (później w powietrzu 3-4m i w dół a do ziemi). Ostatnio się właśnie nad tym zastanawiałem.

    Chyba jeśli chcieć to zrobić poprawnie, należy bloczki betonowe wylać/wkopać trochę głębiej w ziemi (min. 0,5m?), aby ich nie unosiło w zimie (przemarzanie). Przy samej ścianie to może być trudne (opaska płyty) więc tam może choć obłożyć z wierzchu bloczki płytami styro (poziomo). Kolejne bloczki dalej od ściany (1-1,5m i dalej) to już nie problem, można spokojnie posadowić takie betony pod taras głębiej.

    A może to przemarzanie nie jest żadnym problemem...?

  17. #12017
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alternatywy 4

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    61-408
    Posty
    18

    Domyślnie

    Panowie. Jedna z firm na "e" , z którą kiedyś korespondowałem przekonywała że -tu cytat
    " Wykonanie typowego posadowienia obiektu niskoenergetycznego w oparciu o ławy fundamentowe powoduje straty ciepła na poziomie 28-32 % całkowitego zapotrzebowania energetycznego budynku na cele grzewcze, zastosowanie fundamentu płytowego NF40, NF 15 ogranicza straty ciepła poprzez tz podłogę na gruncie około 60%-85 %."
    Mój architekt to wyśmiał i twierdzi ,że te liczby są o połowę niższe. Pogmyrałem w internecie i niby piszą ,że przez posadzkę na gruncie idzie 10 maks 20 %.
    Jak to jest ?

  18. #12018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    U mnie będzie podłoga tarasu do ca. 4m od ściany, oraz konstrukcja zadaszenie mocowana na wysokości ca. 3m do ściany (później w powietrzu 3-4m i w dół a do ziemi). Ostatnio się właśnie nad tym zastanawiałem.

    Chyba jeśli chcieć to zrobić poprawnie, należy bloczki betonowe wylać/wkopać trochę głębiej w ziemi (min. 0,5m?), aby ich nie unosiło w zimie (przemarzanie). Przy samej ścianie to może być trudne (opaska płyty) więc tam może choć obłożyć z wierzchu bloczki płytami styro (
    Ta opaska jest nietykalna ?
    Nie moźna 4-6 otworów fi160 w niej przewiercić ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #12019
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał alternatywy 4 Zobacz post
    Panowie. Jedna z firm na "e" , z którą kiedyś korespondowałem przekonywała że -tu cytat
    " Wykonanie typowego posadowienia obiektu niskoenergetycznego w oparciu o ławy fundamentowe powoduje straty ciepła na poziomie 28-32 % całkowitego zapotrzebowania energetycznego budynku na cele grzewcze, zastosowanie fundamentu płytowego NF40, NF 15 ogranicza straty ciepła poprzez tz podłogę na gruncie około 60%-85 %."
    Mój architekt to wyśmiał i twierdzi ,że te liczby są o połowę niższe. Pogmyrałem w internecie i niby piszą ,że przez posadzkę na gruncie idzie 10 maks 20 %.
    Jak to jest ?
    Posługiwanie się procentami nie jest miarodajne. Tutaj trzeba odnieść się do konkretnego projektu. Możesz to sprawdzić zlecając OZC dla dwóch typów budynku.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  20. #12020
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A dlaczego nie możesz zrobić ich bliźej ? 40cm ?
    wiem, że trzeba zrobić jak najbliżej. Chodziło mi o to, że jeśli jest opaska/drenaż to trzeba się oddalić trochę, żeby właśnie uniknąć wiercenia.

Strona 601 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony