dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 618 z 833
Pokaż wyniki od 12.341 do 12.360 z 16653
  1. #12341
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Rozumiem że ta PE63 to docelowa woda a nie przepust. A za te aroty to jestem pewien że elektrycy będą cię na rękach nosić. Chyba że to jakieś metrowe odcinki bez zakrętów.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  2. #12342
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    woda docelowa pe 32, wszyscy mówili że lepszy pe 63 jako przepust niż karbowany arot. Na pewno fi75 i 110 są bardziej wygodne ale wszystkie przepusty mam zaraz przy ścianie zewn. więc jakoś to się przepcha
    Ostatnio edytowane przez Marcin34_Śl ; 06-07-2016 o 16:49

  3. #12343
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    woda docelowa pe 32, wszyscy mówili że lepszy pe 63 jako przepust niż karbowany arot. Na pewno fi75 i 110 są bardziej wygodne ale wszystkie przepusty mam zaraz przy ścianie zewn. więc jakoś to się przepcha
    U mnie tez jest 75 arot na wodę przy ścianie i właśnie PE32 bez problemu przeszło. Jak piszesz, krótki odcinek tyle co by przez płytę było na wylot i nie ma problemu. A na rurę made in home grzybek co by nie haczyła . Jak ktoś ma głębiej to chyba lepiej gładka kanaliza 110.

    A jak już przy wodzie to mnie dziś w***** przyszła pompa głębinowa. Miał być za dopłatą kabel 35m a jest fabryczne 20... szkoda że kapnąłem się gdy już ją spuściłem i do wody nie dotarłem (lustro 22m) :/ wrrr

    Powodzenia w zalewaniu!
    Ostatnio edytowane przez Janek795 ; 06-07-2016 o 17:41

  4. #12344

    Domyślnie

    Ja na prąd (4x10mm2) miałem arota 75 i poszło bez bólu (oczywiście najpierw pilot z kotłowni, na zewnątrz przywiązanie kabla, i wciągnięcie pilotem z kotłowni do środka).

    Na wodę (PE, chyba 40) również arot 75, również poszło OK.

  5. #12345
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    dostałem info od projektanta jak ma wyglądać moja płyta (3kat szkód górniczych, ok 170m2, dom parterowy, grunt: piasek):

    - Płyta 25 cm grubości wraz z wieńcami pod ścianami nośnymi ( wszystkie wieńce zbrojone fi 16)
    - Dodatkowo rdzenie żelbetowe zbrojone fi 16
    - Chudy beton - 10 cm
    - Na chudym betonie warstwa poślizgowa 2 x papa
    - Podbudowa - podsypka piaskowo żwirowa zagęszczona grubość 30 cm
    - ocieplenie - około 10 - 20 cm ( ostateczna grubość wyjdzie przy wyliczaniu współczynnika " U" )

    wg was, ten chudziak to konieczność?
    Co to są te rdzenie żelbetowe?
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 07-07-2016 o 12:49
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  6. #12346
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    dostałem info od projektanta jak ma wyglądać moja płyta (3kat szkód górniczych, ok 170m2, dom parterowy, grunt: piasek):

    - Płyta 25 cm grubości wraz z wieńcami pod ścianami nośnymi ( wszystkie wieńce zbrojone fi 16)
    - Dodatkowo rdzenie żelbetowe zbrojone fi 16
    - Chudy beton - 10 cm
    - Na chudym betonie warstwa poślizgowa 2 x papa
    - Podbudowa - podsypka piaskowo żwirowa zagęszczona grubość 30 cm
    - ocieplenie - około 10 - 20 cm ( ostateczna grubość wyjdzie przy wyliczaniu współczynnika " U" )

    wg was, ten chudziak to konieczność?
    Co to są te rdzenie żelbetowe?
    Pod parterówkę to mi śię wydaje, że trochę przesadził.
    Ja mam 23cm pod piętrowy.
    Pierwszy projekt miałem chudziak, papa i 30cm płyty - zmieniłem projektanta
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  7. #12347

    Domyślnie

    @uciu - można bez chudziaka, tylko więcej pracy przy wyrównywaniu podbudowy, aby styro nie klawiszował.
    Ja mam 20cm pod parterowy, zbrojenie fi10 na wieńcu i siatce dolnej i górnej płyty. Pierwotnie miały być fi12, bo konstruktor chciał mieć większy dupochron, ale w końcu się ugadało, że 10 będzie wystarczający zapas, ale blisko granicy jak to określił
    Fakt, że mam lekkie materiały - BK, wiązary kratownicowe itd. no i nie wiem jak u Was jest z tym szkodami górniczymi. Może tak trzeba...

    Rdzenie żelbetowe to słupy. W Twoim przypadku łączące płytę z wieńcem. Ja u siebie w projekcie nie mam.

  8. #12348
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Pod parterówkę to mi śię wydaje, że trochę przesadził.
    Ja mam 23cm pod piętrowy.
    Pierwszy projekt miałem chudziak, papa i 30cm płyty - zmieniłem projektanta
    Ale Hajne .. czy też masz dom na szkodach górniczych? Może tu tak po prostu trzeba Zwłaszcza jak widzę pręty 16-tki to sama płyta 23cm płyty i tak chyba ok.

  9. #12349
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek795 Zobacz post
    Ale Hajne .. czy też masz dom na szkodach górniczych? Może tu tak po prostu trzeba Zwłaszcza jak widzę pręty 16-tki to sama płyta 23cm płyty i tak chyba ok.
    Mam 1kategorię szkód. Też miałem chudziak i 2x papa - to miała być warstwa poślizgowa dla właściwej płyty wg projektanta...

  10. #12350
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    tak prawde mówiąc obecnie nie mam szkód ale dostałem pismo z urzędu górniczego ze przewidują 3kat po 2020 bo wtedy mają wybierac pode mną.
    A co do samego projekto to coś czuje ze mi bunkier projektują bo chciałem wiązary to powiedzieli ze nie bo szkody górnicze i lepiej wieniec połączyć z lanym stropem by usztywnił konstrukcje. I tym samy tania parterówka idzie z kosztami.....w kosmos :-/
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  11. #12351
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Projektant nie płaci....
    Jest na forum dziennik Arturo72 płyta na 3 kat. i parterówka poszukaj.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  12. #12352

    Domyślnie

    U mnie płyta zalana. Zalet dużo. Wada to taka, że wyszło 4m3 betonu więcej niż z obliczeń.

  13. #12353
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    U mnie płyta zalana. Zalet dużo. Wada to taka, że wyszło 4m3 betonu więcej niż z obliczeń.
    To chyba temu co liczył kalkulator szwankuje. Chyba że liczył po 13-tej (starsi będą wiedzieć o co chodzi)
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 08-07-2016 o 15:20
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #12354
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    To chyba temu co liczył kalkulator szwankuje. Chyba że liczył po 13-tej (starsi będą wiedzieć o co chodzi)
    Pewnie wyparowało w betoniarni po drodze

  15. #12355

    Domyślnie

    No nie tu matematyka była prosta.
    Co ciekawe pan z pompo betoniarki dobrze ocenił ile może brakować jeszcze betonu po zalaniu najpierw jego betonu (7m3) i następnej betoniarki (9m3) . Następna betoniarka mogła wziąć tylko 10m3 a pan z pompy policzył że powinno jeszcze pójść 11m3. Pozdrowienia dla niego, chyba że faktycznie gdzieś beton wyparował po drodze. Brakujące 1,5m3 (0,5m3 dałem z naddatkiem ) wylałem bezpośrednio z betoniarki bez pompy, bo pan z pompy tak wykombinował że można było podjechać później z betoniarką bezpośrednio pod płytę. Musiał jechać na następną budowę.
    Także wyliczenia poszły w las, a kroki pana z pompy dobrze oceniły brakujące ilości betonu.

  16. #12356
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    No nie tu matematyka była prosta.
    Co ciekawe pan z pompo betoniarki dobrze ocenił ile może brakować jeszcze betonu po zalaniu najpierw jego betonu (7m3) i następnej betoniarki (9m3) . Następna betoniarka mogła wziąć tylko 10m3 a pan z pompy policzył że powinno jeszcze pójść 11m3. Pozdrowienia dla niego, chyba że faktycznie gdzieś beton wyparował po drodze. Brakujące 1,5m3 (0,5m3 dałem z naddatkiem ) wylałem bezpośrednio z betoniarki bez pompy, bo pan z pompy tak wykombinował że można było podjechać później z betoniarką bezpośrednio pod płytę. Musiał jechać na następną budowę.
    Także wyliczenia poszły w las, a kroki pana z pompy dobrze oceniły brakujące ilości betonu.
    Prostym wytłumaczeniem jest fakt, że pan pompiarz dobrze wiedział ile poszło na ogrodzenie znajomego.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 09-07-2016 o 06:48
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #12357
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Moja płyta wylana w czwartek po południu. Prace rozpoczęte w poniedziałek. Jestem mega zadowolony z efektu i szybkości prac.

    Dom z poddaszem - powierzchnia płyty 100m 2, płyta 25 cm, zbrojona fi12 co 25 cm pod wzmocnienia na obwodzie i ścianami nośnymi. XPS Synthos 12 cm pod i na bok, opaska z EPS Aqua, drenaż i beton Agilla B30 z pompy. Wanna z XPS i szalunek z drewna. Przepusty Arot 50 i 75 + na wodę PE 63

    Koszty materiałów poglądowo dla tych co rozpoczynają i główkują płyta czy ławy:
    - beton 28 m3 (wylewałem też stopy pod taras - 7500
    - stal 4000
    - XPS 5500
    - koparka i 120 ton piasku - 3100 (40 cm podbudowy)
    - drenaż i kanaliza - 1400
    - drewno do szalunku1 m3 - 600
    - żwir do drenażu 560 zł (7 ton)
    - eps opaska - 1000
    - folia 400 zł
    - przepusty, dystanse, kleje, inne - 450 zł
    - bednarka 300 zł
    - zagęszczarka i geolog - 600 zł

    W sumie około 25 000 zł + robocizna. Mam płyę 100 m więc wyszło to o czym pisali ludzie na forum, że średni koszt płyty to około 330 m2. Koszt podraża ilość XPS i trudne warunki gruntowe.

    Problemy - pierwsze badania zagęszczenia wyszły za słabo i musiałem wypożyczyć zagęszczarkę 300 kg . Musiałem zapłacić za wypożyczenie + drugie badanie które wyszło idealnie.

    Dziękuje wszystkim użytkownikom za pomoc, sugestie i wiedzę. Wrzucę więcej fotek jak będzie można (coś szwankuje)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160707_193124.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	360436   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyta.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	360435  
    Ostatnio edytowane przez Marcin34_Śl ; 09-07-2016 o 08:54

  18. #12358
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    U mnie płyta zalana. Zalet dużo. Wada to taka, że wyszło 4m3 betonu więcej niż z obliczeń.
    Jak można pomylić się o 4m3 (jakieś 15%) materiału przy tak nieskomplikowanym elemencie, jak płyta ??
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #12359

    Domyślnie

    Ano właśnie. Mam jeszcze dwa stropy do wylania więc prawdopodobnie zmienię dostawcę. Tym bardziej że logistyka dostaw też nie najlepsza. A do tego 23% Vat.
    Mimo wtopy z betonem to jestem miło zaskoczony kosztami materiałowymi płyty. Marcin_34 podał swój wykaz. Mam bardzo podobną płytę ok 94m2 powierzchni.
    Piasku też mi wyszło 120t. Betonu podobnie mimo że miałem betonowaną tylko płytę. XPS 10 cm pod spodem i na boki. Nie mam jeszcze drenażu i opaski przeciw wysadzinom (ale materiał mam bo został mi jeszcze XPS ). Nie mam bednarki wokół budynku.
    Koszt materiałów ok. 22628 zł.
    Generalnie miałem obawy że wybrałem płytę, ale widzę dużo plusów w stosunku do ław.
    Przede wszystkim dla mnie szybkość wykonania, łatwość budowy i nie ma problemów z wodą i pogodą (wystarczy dwa dni dobrej pogody żeby mieć podbudowę pod płytą )
    Ostatnio edytowane przez Darkat ; 09-07-2016 o 10:43

  20. #12360
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Prostym wytłumaczeniem jest fakt, że pan pompiarz dobrze wiedział ile poszło na ogrodzenie znajomego.
    10/10 ... Lepiej bym tego nie określił Dziś lałem strop gdzie liczyłem podciągi, płyty, obniżane wieńce, balkony- więc jest gdzie się ciut pomylić. Z zapasem (około 0,8 kubika) wyszło mi 32m3 - i dokładnie ów zapas poszedł na podjazd. 4m3 to kosmos...

    Darkat szukaj innego... nawet ze względu na ten Vat! Zawsze tysiak-dwa w kieszeni. U mnie np. w betoniarni biorą skan PB i to im starcza aby robić jako usługę na 8%. Sa i tacy co są skorzy zrobić bez ale kto wie czy wiozą wtedy B25 FV to FV
    Ostatnio edytowane przez Janek795 ; 09-07-2016 o 17:15

Strona 618 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony