dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 655 z 833
Pokaż wyniki od 13.081 do 13.100 z 16653
  1. #13081
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    Daruj sobie te madrości
    Daruj sobie złośliwości.

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Akumulator to ja mam w samochodzie
    A Elektrociepłownia Siekierki i właściciele płyt ogrzewanych mają poza samochodem.

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Jak chce miec +10 stopni w garazu i dac podlogówke to ta podlogowka mam grzac ziemie?
    Dla +10 to nie trzeba niczym grzać. Miałem w nieogrzewanym garażu grubo na plusie nawet, jak było przez ładnych kilka dni poniżej -20 na zewnątrz. Oczywiście grzał grunt a izolowały ściany.

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    A myślisz, że mądrzejsze jest zatapianie instalacji wodnej w płycie? A moze pod płytą?
    Nie. W ścianie, nad sufitem, pod sufitem.
    W płycie tylko ogrzewanie, bo tylko to ma jakąś wartość dodaną.

    Odpowiesz na pytania?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 16-01-2017 o 09:09

  2. #13082
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    W Polsce zgodnie z prawem nie wolno umieszczać w płycie fundamnetowej instalacji ogrzewania chyba, że jest do niej swobodny dostęp i w razie konieczności jest możliwość wymiany.
    Rury z wody po ścianach ? Rżnać te wszystkie działówki nośne itd. weż Ty sie czasem zastanów co piszesz.
    Pod sufitem? a jak ktos nie ma podwiesszanego sufitu ? Nad sufitem ? To to samo co po podłodze tylko że drożej.
    Czytam te Twoje posty w działach ogrzewania i widzę, że inni coś tam Ci tłumaczą a Ty dalej swoje, tak wiec dyskusja nie do końca ma sens...

  3. #13083
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    W Polsce zgodnie z prawem nie wolno umieszczać w płycie fundamnetowej instalacji ogrzewania chyba, że jest do niej swobodny dostęp i w razie konieczności jest możliwość wymiany.
    Masz na to jakieś poparcie czy powtarzasz zasłyszane informacje?

    Prawo Budowlane, tekst jednolity
    http://www.gunb.gov.pl/akty/obowiaz/..._bud_290zm.pdf
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  4. #13084
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Rozporzadzenie w sprawie warunków technicznych

    § 138. Obudowa przewodów instalacji ogrzewczej powinna umożliwiać wymianę instalacji bez naruszania konstrukcji budynku.

  5. #13085
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    W Polsce zgodnie z prawem nie wolno umieszczać w płycie fundamnetowej instalacji ogrzewania chyba, że jest do niej swobodny dostęp i w razie konieczności jest możliwość wymiany.
    I to jest jedyny argument przeciwko ogrzewaniu. Ale wielu się tym nie przejmuje.


    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Rury z wody po ścianach ? Rżnać te wszystkie działówki nośne itd. weż Ty sie czasem zastanów co piszesz.
    A w czym problem?


    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Pod sufitem? a jak ktos nie ma podwiesszanego sufitu ?
    To nie problem zrobić kawałek. Ludzie dla światełek więcej robią - a tu przy okazji można zrobić obudowę dla LEDów, i jednocześnie schować tam rury.

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Nad sufitem ? To to samo co po podłodze tylko że drożej.
    Czemu drożej? Kładę rury, tak jak rekuperację i DGP przykrywam wełną z rolki. Tanio, prosto i łatwo się dobrać, jakby coś się działo. W posadzce muszę przycinać styropian, układać, owijać rury otuliną (otulina też kosztuje - a wełnę daję na strop tak czy inaczej).

    Odpowiesz na pytania?

  6. #13086
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    No i widzisz taka jest z Toba dyskusja - są dopuszczalne poziome bruzdy - ich długości, szerokości i głebokości w ścianach nośnych, a jak ktoś ma działówkę 6 cm i na całej jej długości walnie bruzdę poziomą 3-4 cm to jak stabilna będzie to ściana ?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To nie problem zrobić kawałek. Ludzie dla światełek więcej robią - a tu przy okazji można zrobić obudowę dla LEDów, i jednocześnie schować tam rury.
    Jak ktoś nie może mieć podwieszanego sufitu bo ma za małą wysokość pomieszczenia to jak zrobi to na suficie?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czemu drożej? Kładę rury, tak jak rekuperację i DGP przykrywam wełną z rolki. Tanio, prosto i łatwo się dobrać, jakby coś się działo. W posadzce muszę przycinać styropian, układać, owijać rury otuliną (otulina też kosztuje - a wełnę daję na strop tak czy inaczej).
    Widzisz Ty myślisz tylko chyba i wyłącznie o swoim przypadku i myślisz, że wszyscy mają tak jak TY.
    A jak ktoś ma piętro to po kiego grzyba ma ciągnać rury do góry żeby je ułożyć na stropie a pozniej w doł do pomieszczenia w którym jest pobór wody ?>

    Powiedz mi czerpiesz jakas przyjemność z takiego rodzaju dyskusji z ludzmi na tym forum ?

  7. #13087
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    jak stabilna będzie to ściana ?
    To może wybrać inną opcję.



    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Jak ktoś nie może mieć podwieszanego sufitu bo ma za małą wysokość pomieszczenia to jak zrobi to na suficie?
    Nie może bo?
    Mam kawałek sufitu podwieszanego dla LEDów w bloku - wysokość pomieszczenia bez tego sufitu 245cm.


    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    A jak ktoś ma piętro to po kiego grzyba ma ciągnać rury do góry żeby je ułożyć na stropie a pozniej w doł do pomieszczenia w którym jest pobór wody ?
    Zalety nie ukrywania rur pod podłogówką podałem. A sprecyzuj, co to znaczy "po grzyba" i jakie zalety ma instalacja wody pod podłogówką?

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Powiedz mi czerpiesz jakas przyjemność z takiego rodzaju dyskusji z ludzmi na tym forum ?
    Ano fakt. Tylko pytasz i podważasz. Fantazjujesz o pękających i lewitujących odwodnieniach, a na żadne pytanie nie chcesz odpowiedzieć. Żadnych liczb, żadnych argumentów (poza deklaracjami wiary co jest droższe, a co tańsze).

    Odpowiesz na pytania?

  8. #13088
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.402

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    Rozporzadzenie w sprawie warunków technicznych

    § 138. Obudowa przewodów instalacji ogrzewczej powinna umożliwiać wymianę instalacji bez naruszania konstrukcji budynku.
    Ale to jest w sensie, że MUSI czy że POWINNA? Bo jak "musi" to czy nie musi z urzędu zainterweniować Nadzór? a jak powinna to zależy od inwestora czy decyduje się na dobre praktyki czy nie?

    Przy okazji witam, bo jestem nowy na forum. Przymierzam się do budowy domu, a jestem zielony w tematach budowlanych, więc nie bijcie... nie chcę bić piany tylko autentycznie mnie to interesuje.

    Być może trochę za dużo informacji w tym wątku (i na innych forach) na raz przyswoiłem, więc teraz mały mętlik. Właśnie jestem na etapie rozgryzania jak układa się instalacje w płycie i w okolicach. Chcę podłogówkę pod całością. Początkowo byłem za ogrzewaniem w wylewce, ale teraz poważnie zastanawiam się nad instalacją w płycie (bo czas i koszty). Tym bardziej, że aż tak bardzo mi nie zależy na separacji termicznej różnych pomieszczeń, chyba wolę jak w całym domu jest w miarę równa temp. W razie co w łazience i tak obowiązkowo będzie niezależny elektryczny grzejnik rurowy, więc się dogrzeje. Gorzej z sypialniami czy spiżarką...
    A jeśli miałaby być wylewka, w niej ogrzewanie to zastanawiam się czy dać pod wylewkę ocieplenie EPS (zmniejszając ilość droższego XPS pod płytą) i w tym styropianie drutem oporowym zrobić kanaliki pod instalacje, na to ewentualnie grubsza wylewka dla większej akumulacji (szczególnie, że najprawdopodobniej będę musiał zrezygnować z przyłącza gazowego, więc zostaje prąd).

    Teraz konkretne pytanie. Gdzieś czytałem jednak, że dodatkowe ocieplenie między płytą a podłogówką nie jest zalecane z powodu pewnych niekorzystnych zjawisk, ale nie pamiętam szczegółów i teraz nie mogę znaleźć. Ktoś może naświetlić problem? Czy jest się czego bać?

  9. #13089
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cale prawo jest pisane ze powinno poczytaj sobie cale rozporzadzenie, nie ma tam zwrotu "musi "

  10. #13090
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.646
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A co za różnica, na którym etapie? I tak wiele kibelka czy odpływu liniowego nie przesuniesz, jak na płycie dasz 10cm styro.
    Odpływ bez problemu.
    Zmieniła się nam koncepcja łazienki i tylko kibel pozostał - z nim byłby problem.
    Ale umywalka, odpływ bez problemu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #13091

    Domyślnie

    To że dodatkowa wylewka ułatwia wiele spraw jest dla mnie tak oczywiste, że aż się dziwie tej dyskusji.

    A puszczanie instalacji wody sufitem (i w ścianach, tylko, +robienie na tę okoliczność cudaków z karton-gipsu) ...

  12. #13092

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Odpływ bez problemu.
    Zmieniła się nam koncepcja łazienki i tylko kibel pozostał - z nim byłby problem.
    Ale umywalka, odpływ bez problemu.
    U mnie wykonawca "pomylił" sie o kilka centrymetrów i rura fi110 pojawiła się w garderobie zamiast w pralni ...
    Zapewne nie uwzględnił że zamiast muru 25cm jest 18cm
    Gdybym miał wszystkie instalacje w płycie to byłby duży problem ...

    A jak bedzie jeszcze 10cm styropianu i na to wylewka 7cm to ... problemu nie ma , bo hydraulik poprawi i nic nie bedzie widać ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #13093
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.402

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Cale prawo jest pisane ze powinno poczytaj sobie cale rozporzadzenie, nie ma tam zwrotu "musi "
    A zatem jaka jest zwyczajowa wykładnia? Z innej dziedziny - rozporządzenie do ustawy o broni ws warunków przechowywania broni palnej określa, że broń jest przechowywana (z pewnymi określonymi wyłączeniami) w urządzeniach spełniających warunki co najmniej klasy S1. Ani słowa "powinno", "należy", "musi"... po prostu tak się przechowuje i koniec. Przy czym choć w przepisie nie ma ani słowa o wymogu certyfikacji (norma jest dla producenta) przyjęło się zwyczajowo, że choćby to urządzenie było samym Fortem Knox to przy braku naklejki z certyfikatem grozi odebranie pozwolenia. Czym więc grozi realizacja płyt grzejnej (bo chyba nie da się ukryć, że wymiany CAŁEJ instalacji nie sposób przeprowadzić bez naruszenia konstrukcji) w przypadku podkablowania przez "życzliwego"?

  14. #13094
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.646
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    U mnie wykonawca "pomylił" sie o kilka centrymetrów i rura fi110 pojawiła się w garderobie zamiast w pralni ...
    Zapewne nie uwzględnił że zamiast muru 25cm jest 18cm
    Gdybym miał wszystkie instalacje w płycie to byłby duży problem ...
    Gdybyś miał projekt ze ścianami 18cm to nie musiałby nic uwzględniać....

    No, ale fakt - takie błędy, czy zmiany koncepcji warstwa izolacji na płycie i wylewka wybacza.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #13095
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    A zatem jaka jest zwyczajowa wykładnia? Z innej dziedziny - rozporządzenie do ustawy o broni ws warunków przechowywania broni palnej określa, że broń jest przechowywana (z pewnymi określonymi wyłączeniami) w urządzeniach spełniających warunki co najmniej klasy S1. Ani słowa "powinno", "należy", "musi"... po prostu tak się przechowuje i koniec. Przy czym choć w przepisie nie ma ani słowa o wymogu certyfikacji (norma jest dla producenta) przyjęło się zwyczajowo, że choćby to urządzenie było samym Fortem Knox to przy braku naklejki z certyfikatem grozi odebranie pozwolenia. Czym więc grozi realizacja płyt grzejnej (bo chyba nie da się ukryć, że wymiany CAŁEJ instalacji nie sposób przeprowadzić bez naruszenia konstrukcji) w przypadku podkablowania przez "życzliwego"?
    Ja prawnikiem nie jestem, ale często jest napisane w różnych rozporządzeniach , że coś powinno i traktuje się to jako wymóg, rozporządzenie to nie zalecenie.
    Jak widać są inaczej napisane rozporządzenia - no cóż mamy burdel.
    Odnosząc się do drugiego pytania, to wydaje się, że jest to podobnie traktowane jako np nieprzepisowe oddalenie od granic działki, tylko , że oddalenie odrazu jest zauważane przez urzędnika, a ten paragraf jest widocznie bardzo niewielu znany.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Odpowiesz na pytania?
    Cały czas Ci odpowiadam

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To może wybrać inną opcję.
    Oczywiście droższą np dookoła



    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie może bo?
    Mam kawałek sufitu podwieszanego dla LEDów w bloku - wysokość pomieszczenia bez tego sufitu 245cm.
    Bo przepisy niepozwalają, co Ty sobie zrobisz w swoim domku to Twoja sprawa, ale niekoniecznie może to być legalne.



    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zalety nie ukrywania rur pod podłogówką podałem. A sprecyzuj, co to znaczy "po grzyba" i jakie zalety ma instalacja wody pod podłogówką?.
    Ale te "zalety" nieukrywania dla kogoś innego nic nie znaczą, bo co to za zaleta, że jak bedzie awaria to zaleje mi sufit, podłoge bo z sufitu bedzie sie lac i cała woda pojdzie w wylewke.

    Po kiego grzyba to chodziło mi o to, że jeżeli moge pojsc z rurami po podlodze to po co niepotrzebnie wydłużać instalacje i wchodzic z nia na sufit zeby w innym pomieszczeniu zejsc na podloge w celu podłączenia.

    Darujmy sobie te dyskusje, rob sobie jak chcesz, ja sobie zrobie jak ja bede chcial i Twoje argumenty mnie nie przekonuja.
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 17-01-2017 o 09:37

  16. #13096
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    U mnie wykonawca "pomylił" sie o kilka centrymetrów i rura fi110 pojawiła się w garderobie zamiast w pralni ...
    Zapewne nie uwzględnił że zamiast muru 25cm jest 18cm
    Gdybym miał wszystkie instalacje w płycie to byłby duży problem ...

    A jak bedzie jeszcze 10cm styropianu i na to wylewka 7cm to ... problemu nie ma , bo hydraulik poprawi i nic nie bedzie widać ..
    Pomylił czy w projekcie był zły wymiar? U mnie też kilka razy złapałem się że wymiary się nie sumują, problem z przesuwaniem ścian i czasami wymiar się nie "złapie" poprawnie

    Ufaj i weryfikuj
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  17. #13097

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad Podgórski Zobacz post
    Pomylił czy w projekcie był zły wymiar? U mnie też kilka razy złapałem się że wymiary się nie sumują, problem z przesuwaniem ścian i czasami wymiar się nie "złapie" poprawnie

    Ufaj i weryfikuj
    W projekcie rura fi110 jest w murze (grubośc muru 25cm) ...
    Po zmianie grubości muru z 25cm na 18cm wyszło widać poza murem ..

    Ale jak pisałem nie jest to tak naprawdę problem , bo hydraluik sobie poradzi ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #13098
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Pytanie:
    Jak wpływ na konstrukcje płyty o wymiarach 9x16m ma zamiana materiału na ścianach zewnętrznych z 24cm BK na 18cm SILKI? Czy będzie to tylko kwestia zagęszczenia zbrojenia czy również pogrubienia płyty ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  19. #13099
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Pytanie:
    Jak wpływ na konstrukcje płyty o wymiarach 9x16m ma zamiana materiału na ścianach zewnętrznych z 24cm BK na 18cm SILKI? Czy będzie to tylko kwestia zagęszczenia zbrojenia czy również pogrubienia płyty ?
    Ja zmieniałem 24 BK na 24 Silki i konstruktor powiedział ze nie ma problemu - grubość płyty została ta sama -21cm ( wymiary ok 9x24m pret fi10 oczko 15x15)
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 17-01-2017 o 10:22
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  20. #13100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Ja zmieniałem 24 BK na 24 Silki i konstruktor powiedział ze nie ma problemu - grubość płyty została ta sama -21cm ( wymiary ok 9x24m pret fi10 oczko 15x15)
    Hmmm... czyżby różnica w ciężarze ścian zewn. była na tyle mała, że nie stanowi dużej różnicy w naprężeniach płyty?, czy może pierwotna płyta była zaprojektowana "nadmiarowo" ?
    A może zastosowany materiał pod płytą (XPS?) odgrywa tutaj główną rolę (odpór gruntu)?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

Strona 655 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony