dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 92
  1. #21

    Domyślnie

    I jeszcze o schodach. Jestem zakochana bez wzajemności w takich:



    Bez wzajemności, bo nie chcą być cholery tańsze. Mogę sobie podglądać u Monah i zazdrościć.

    Drugi typ jest taki (i raczej też poza moim zasięgiem):



    Zbliżając się do czegoś w realnej cenie...

    [/img]

    Tylko cały czas nie jestem pewna czy ta blacha - w kuchni by pasowała, ale w salonie jakoś tak za bardzo industrialnie.

    Fajne proste schody (a ja bardzo lubię proste rzeczy) podpatrzyłam u anety s, ale po rozmowie ze stolarzem zaatakowała mnie praktyczna strona rzeczywistości, o której pisała też Monah. Muszę mieć schody zabiegowe, bo tak sobie projektant poddasza wymyślił (kupowaliśmy gotowe acz puste jeszcze). I wychodzi na to, że będą albo ładne albo bezpieczne. Ponoć stopnie zabiegowe trzeba rozłożyć tak, żeby się nie zbiegały w jednym punkcie, wtedy po wewnętrznej stronie nie ma "przepaści". Tylko wtedy wychodzą takie, które mi się kompletnie nie podobają - z każdą belką pod innym kątem. Albo z mniejszym zabiegiem i stopniami o wysokości 19 cm. Hmm...
    Ostatnio edytowane przez Beithe ; 02-04-2010 o 21:38

  2. #22

    Domyślnie

    Rysik - witam u siebie Nie martw się o teak, ten mój jest po prostu jakiś beznadziejny. Mam dwoje znajomych, którzy mają teak w łazience i jest piękny

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beithe
    Mogę sobie podglądać u Monah i zazdrościć
    eeeee, nie, moje nie są aż takie ładne bo niestety w celach praktycznych musiały zostać nieco zeszpecone taśmą antypoślizgową... wolę zepsuć image schodów niż skręcić kark, tfu-tfu... niestety, schody zabiegowe i wąska klatka schodowa = problem.
    czyli co - Wy macie poddasze...2 poziomowe? czy antresolę dodatkową? tłumacz się!
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  4. #24

    Domyślnie

    Podzielam Twoją miłość do schodów dywanowych Ale ze względu na piwnicę odpuściłam

    Może zatem ażurowe?
    Pozdrawiam,
    Agnieszka
    Nasz Dziennik
    Nasza Galeria

  5. #25

    Domyślnie

    Monah - mamy twór przedziwny wynikający z kombinacji dewelopera, który to miał pozwolenie na wybudowanie w lesie dwukondygnacyjnych domków jednorodzinnych. Wybudował domki dwukondygnacyne składające się z parteru, I piętra, poddasza i antresoli Razem jakie 300 m2. Oczywiście niewiele osób zdecydowało się na wieżę mieszkalną, więc potem stwierdził "ups, nie sprzedało się, trzeba podzielić" i tak postały czterokondygnacyjne domki dwurodzinne I w ten sposób nasze lokum składa się z garażu, warsztatu, ciemni i pralni znajdujących się w półpiwnicy, 2,5 kondygnacji naszej własnej klatki schodowej, która dochodzi tylko do I poziomu poddasza i dwóch kondygnacji poddasza (ściemą z tą antresolą, piętro jak piętro, tylko skos jest do samego dołu ). Stwierdziłam, że jak wszystkie ciężary będę mogła zostawić na dole dopóki mąż mi nie przytarga, to mogą sobie te schody być

    Famelia - małżonek też mnie namawia na takie ("przecież to wygięte da się pospawać z blachy" ), tylko jakoś się nie mogę przekonać do belki na środku.

  6. #26

    Domyślnie

    aaaa, wszystko jasne ale developer rzeczywiście fantazję miał no i stąd ten jeden komin... była bitwa, czy sąsiedzi zaanektowali na zasadzie pierwszeństwa? czy choc trochę Wam grzeje?
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  7. #27

    Domyślnie

    Witam, okropnie skomplikowane te wasze lokum, tyleee kondygnacji...

    Wnętrza przypadły mi do gustu okropnie więc ogłaszam, że będę podglądać i się inspirować - nasza budowa rusza na wiosnę tego roku.

    Pozdrawiam!

  8. #28

    Domyślnie

    Sąsiedzi byli pierwsi Ale za to nie mają garażu
    Mam nadzieję, że komin nie grzeje, bo jest w garderobie za kurtkami Za to przy odpowiednim wietrze przez nawiewniki czuć delikatnie zapach dymu, takiego ładnego z palącego się drewna

  9. #29

    Domyślnie

    CudSzwej - witam na moim skomplikowanym poddaszu Znajomi i rodzina najbardziej zakręceni byli na klatce schodowej. Pierwsze piętro - żadnych drzwi, drugie piętro - żadnych drzwi, trzecie piętro - nasze poddasze. "Zamurowaliście sąsiadów??!"

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    Cześć. Pięknie u Ciebie. To kolejne wnętrza spędzające sen z powiek!

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Baaardzo mi sie u Ciebie podoba i byc moze mnie zainspirowalas do czegos, ale na razie nie chce zapeszac...

    Szare rekawice mowisz? Moze takie? http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?...=STRK:MEWAX:IT

  12. #32

    Domyślnie

    O! Kolejne fajne wnetrza Bede podgladac!
    Pozdrawiam,
    Karolina

  13. #33

    Domyślnie

    malgos2 - rękawice super, przynajmniej na katalogowym zdjęciu, szkoda, że ich nie można pomacać gdzieś bliżej U Ciebie jestem stałym podglądaczem od jakiegoś czasu, więc mam nadzieję, że się pochwalisz jak inspiracja wyjdzie

    Nelli i popcarol - witam I bez przesady z tym spędzaniem snu z powiek

  14. #34

    Domyślnie

    Po pierwsze - dzień dobry,

    Po drugie - pieknie tu u ciebie,

    Po trzecie - wpraszam się, zostaję i będę kibicować!!

    Powodzenia!!!!

  15. #35

    Domyślnie

    Witam

    Doskonale cię rozumiem, ja już od roku mieszkam i mam w zasadzie wszystko tymczasowe przerobiliśmy dom letniskowy na całoroczny i końca nie widać. Pamiętam twoją pierwszą odsłonę, też się wtedy błąkałam po tym forum i robię to do dzisiaj. Mam nadzieję, że w tych mękach coś się w końcu sensownego stworzy, co nagle to po diable Bardzo fajnie wszystko dobierasz. Schody to trudna decyzja ja poszłam na kompromis tz. znalazłam gościa który zrobił mi je z sosny. Użytkuję 2 rok i nie widzę specjalnie zużycia. Tu na forum niektórzy twierdzą, że z sosny nie robi się schodów. Ja ze swoich jestem zadowolona, zwłaszcza z ceny Będę podglądać i kibicować

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beithe
    malgos2 - rękawice super, przynajmniej na katalogowym zdjęciu, szkoda, że ich nie można pomacać gdzieś bliżej U Ciebie jestem stałym podglądaczem od jakiegoś czasu, więc mam nadzieję, że się pochwalisz jak inspiracja wyjdzie
    Dalas mi do myslenia ta kuchnia murowana... U Ciebie wyglada to swietnie i tak pomyslalam, ze zamiast czekac 100 tys. lat zanim sie dorobie kuchni meblowej, moze warto zrobic taka... Tylko to by wymagalo wspolpracy malza, bo nikomu tego nie dam zrobic. Za duzo sie juz naogladalam grzebkowej "jakosci".

    Wpadaj do mnie, wpadaj, nie krepuj sie. U mnie ujawniaja sie najlepsi.

  17. #37

    Domyślnie

    Lutajko - witam serdecznie

    Chopinetko - ja też Cię pamiętam z "dawnych czasów" To wbrew pozorom pocieszające, że tyle znajomych nicków wciąż jeszcze można tu znaleźć - nie czuję się samotna w moim opóźnieniu

    Malgos - ja jestem z murowanej kuchni bardzo zadowolona, tylko wymaga ona bardzo dokładnego przemyślenia, bo jak już jest to trudno cokolwiek poprawić. I trudniej zmienić jak się znudzi Łatwo o błędy w detalach - my na przykład założyliśmy że szafki będą płaskimi kubikami, tylko z lekko wystającym blatem, a teraz męczymy się ze zmywarką, bo okazuje się, że jak nie ma podciętego cokołu, to front zmywarki zawadza o cokół przy otwieraniu. Wymiary szafek trzeba dostosować do modułu płytek, żeby gdzieś, np. na skraju blatu nie zostały ogryzki. Płytki na blat dałam 30x60, dzięki temu na całym blacie mam 4 fugi, co w kontekście narzekania ludzi z kaflowymi blatami na czyszczenie fug jest bezcenne - u mnie ich czyszczenie to cztery machnięcia szorstką stroną gąbki

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    A powiedz, gdzie kupowaliscie fronty i cala ta reszte szafkowa? Najwazniejsze, ze Twoja kuchnia nie jest za grosz rustykalna, kurcze namieszalas mi w glowie jak malo kto.

  19. #39

    Domyślnie

    Szuflady własnej roboty - kupiliśmy prowadnice Bluma, zamówiliśmy pocięte formatki z płyty wiórowej i zmontowaliśmy szuflady (mhm, -śmy=mąż zmontował ) Można też oczywiście kupić całe gotowe szuflady kuchenne i się nie męczyć, tylko u nas były mocno nietypowe wymiary. Na fronty też mamy zamówione formatki z płyty + fornir (to szare to fornir modyfikowany z szarzonego dębu). Miały też być własnej roboty ale jak się nie ma wprawy to wolno idzie - na razie powstały 3 pary drzwiczek, a co do reszty to chyba wymuszę zawiezienie do fornirowania, bo przez następne 10 lat się nie doczekam Tym bardziej, że znaleźliśmy fajną firmę z fornirami, która od razu okleja co się chce Co prawda jeszcze nie sprawdzona jakościowo, ale będziemy testować w najbliższym czasie.
    Przydatne adresy:
    www.dacter.pl
    www.akcesoria.meble.pl
    www.forplyt.pl
    www.zagloba.com.pl

  20. #40

    Domyślnie

    No i kolejna kuchnia po której mam chęć rozwalić tą moją (która jest przypadkowym zlepkiem kompromisów)i zrobić tak jak chciałam , czyli po prostu inaczej
    Pięknie u Ciebie, piękne drewniane akcenty,ja strasznie bałam się drewna w łazience, dlatego u mie na piętrze gres ( RUDY, nie pasujacy do niczego ), później zaryzykowałam i na dole ... drewniany blat .
    Bardzo ładne i oryginalne wnętrze tworzysz . Pozdrawiam

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony