dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 21
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 409
  1. #241
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kempess74
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Wiązowna
    Kod pocztowy
    05-462
    Dzielnica
    Stefanówka
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witajcie,

    mamy już zalany strop, a co za tym idzie decyzje co do ścianek i okien na parterze już za nami
    A więc największa niespodzianka to taka, że zostawiliśmy gabinet na dole - długo się nad tym zastanawialiśmy. Jednak fakt wydłużenia salonu o 0,6 m oraz rezygnacja z kominka spowodował, że nawet po podziale salon już duży. Tym bardziej, że ma się w nim znaleźć miejsce tylko na TV, wypoczynek oraz stolik "kawowy". Jadalnia też nie zabiera nam miejsca z salonu - stół będzie bardziej "wciśnięty" we wnękę jadalni, ponieważ budynek od strony ściany jadalniano kuchennej został wydłużony o 1,2 m. Jeśli chodzi o wejście do kuchni, to jest ono u nas naprzeciw schodów, a więc bliżej salonu. Przypomnę, że klatkę schodową zamieniliśmy miejscami z WC - a naprzeciw WC mamy dużą szafę wnękową o dł. 2 m i głębokości 0,7 m.
    Problem z ustawieniem TV w salonie rozwiązaliśmy następująco : wejście do gabinetu jest przesunięte w stronę tarasu, tzn. drzwi będą w odległości 1,2 m od ściany taraseowej. Powstały w ten sposób "narożnik" na ścianie oddzielającej salon od gabinetu oraz ścianie oddzielającej klatkę schodową od salonu wykorzystamy na umiejscoweinie sofy. Natomiast TV ustawimy naprzeciw tego narożnika ( także w narożniku), w miejscu gdzie na projekcie jest umieszczona sofa. Co prawda takie rozwiązanie spowoduje, że TV będzie bardzo widoczny z holu, jednak nam aż tak to nie przeszkadza w porównaniu np z brakiem gabinetu.
    W kwestii okien na parterze w stosunku co do oryginału wnieśliśmy następujące zmiany.
    - kuchnia - okno przy zlewie (z racji wydłużenia tej ściany) zostało powiększone do rozmiaru 1,8 m szer, wys.1,5 m, drugie okno bez zmian
    - jadalnia - okno na ścianie kuchenno jadalnianej bez zmian, natomiast drugie (to naprzeciw okna kuchennego) w takim samym rozmiarze jak kuchenne czyli 1,8 m / 1,5 m
    - salon - jedno duże okno tarasowe o szerokości 2,7 m (jeszcze nie wiemy czy będą 3 x 0,9 m otwierane, czy podzielimy je na pół i zrobimy jedną część przesuwną a druga fix)
    - gabinet - bez zmian


    Jednak największą naszą zmianą, o której nie wspominaliśmy wcześniej jest wyciągnięcie ściany od strony wejścia do domu, tzn. drzwi wejściowe nie są w lini prostej na tej samej ścianie co okno kuchenne. Wyciągnięcie tej ściany było z naszej strony dużym ryzykiem co do wyglądy budynku, jednak dziś oceniam tan pomysł na bardzo dobry. Dzięki temu udało nam się wstawić na wyciągniętej ściance okno, które będzie doświetlało witarołap.

    Digitalgirl, czy możesz wstawić zdjęcie ukazujące elewację zewnętrzną od strony dużego pokoju nad garażem oraz pokoju nad salonem. My także zastanawiamy się nad wstawieniem tam okien 3 skrzydłowych.

    pozdrawiamy

    "Miej ty sobie pałace, ja mój domek ciasny. Prawda, nie jest wspaniały, szczupły, ale własny." - Ignacy Krasicki
    [/SIZE]
    Bata Igor Tomasz

  2. #242
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kempess74
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Wiązowna
    Kod pocztowy
    05-462
    Dzielnica
    Stefanówka
    Posty
    29

    Domyślnie



    aha i jeszcze jedno....


    czym zamierzacie ogrzewać Wasze domki ? My bardzo długo zastanawialiśmy się nad pompą ciepła jednak jest ona jeszcze dla nas za droga, gazu nie ma - więc raczej bedzie ekogroszek. Czy ktoś z Was wybrał takie ogrzewanie, jeśli tak to napiszcie proszę jaki piec wybraliście, no i czy grzejniki czy podłogówka? My skłaniamy się ku podłogówce w całym domu (prawdopodbnie dół będzie w płytkach drewnopodobnych a góra w panelach).


    "Miej ty sobie pałace, ja mój domek ciasny. Prawda, nie jest wspaniały, szczupły, ale własny." - Ignacy Krasicki
    [/SIZE]
    Bata Igor Tomasz

  3. #243
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Siem

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Razem z mężem rozważamy zakup projektu promień słońca. Czy ktoś z forumowiczów buduje dom w województwie podlaskim? Bardzo mi zależy na mozliwości obejrzenia na żywo domku. Bardzo proszę o kontakt. Z góry dziękuję.

  4. #244
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jola L.

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Wrząsowice
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam,
    my również mamy zamiar stać się szczęśliwymi posiadaczami Promienia słońca!
    Bardzo ucieszyło mnie to forum, bo dzięki Wam zwróciłam uwagę na wiele rzeczy o których wcześniej nie pomyślałabym nawet...w najbliższym czasie chcemy się spotkać z architektem, żeby omówić zmiany, które chcemy wprowadzić, mamy na razie zamówioną mapę 500 u geodety; chcielibyśmy zacząć budowę latem 2013 - zobaczymy czy się uda.
    Planujemy - jak wszyscy - trochę zmian. Podstawowa zmiana to poszerzenie o jakiś metr domu tak aby uzyskać większą jadalnię i szerszą kuchnię. Planujemy też wydłużenie domu o jakieś 2 metry dzięki czemu powiększymy salon i zostawimy gabinet, który będzie u nas pełnił funkcję biblioteki - na co dzień chcielibyśmy, żeby był to pokój otwarty na salon (planujemy wstawić tam duże rozsuwane drzwi). W bibliotece postawimy rozkładaną sofę dzięki czemu po zamknięciu drzwi będzie ona mogła służyć jako pokój dla gości.
    Poza tym planowane zmiany NA DOLE:
    - przeniesienie spiżarni na przód kuchni (wykorzystując poszerzenie kuchni i zabierając troszkę przestrzeni z wiatrołapu) i dodanie jej malutkiego okienka
    -w miejsce spiżarni - po stronie kuchni: wnęka na lodówkę a od strony holu: szafa na płaszcze
    - zgodnie z waszymi sugestiami zmienimy wielkości okien na bardziej standardowe
    - dodamy okno w salonie (jak go wydłużymy to wyjdzie nam jedna ciemna ściana, a bardzo chcemy mieć jasną tzw "część dzienną"
    - w gabinecie likwidujemy okno na wprost przesuwnych drzwi, bo całą tą długą ścianę chcemy zabudować regałami na książki
    - rezygnujemy z tarasu przy jadalni (drzwi zamieniamy na okno)
    U GÓRY:
    - rezygnujemy z balkonu z boku domu natomiast balkon z tyłu chcielibyśmy zamienić na loggę dzięki której uzyskalibyśmy zadaszony taras
    - w dużej sypialni bardzo zależy mi na garderobie
    - w miejscu pralni - garderoba dla dzieci
    - ponieważ pokój nad salonem będzie większy po naszym wydłużeniu, ukradniemy z niego kilka metrów na pralnię do której będzie się wchodzić przez łazienkę
    to chyba na razie tyle zmian... Co o nich myślicie?
    Piszę pewnie trochę chaotycznie, ale to mój pierwszy wpis na forum.
    Pozdrawiam serdecznie wszystkich budujących, planujących i marzących o budowie !!

  5. #245
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jola L.

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Wrząsowice
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    aha! Jeszcze jedno... Czy kto z Was, budujących w okolicy Krakowa, zgodziłby się żebyśmy z mężem podglądnęli Wasz Promień?

  6. #246

    Domyślnie

    Projekt super !
    Zobacz, jakie są najlepsze akcesoria dla niemowlaków

  7. #247
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kempess74
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Wiązowna
    Kod pocztowy
    05-462
    Dzielnica
    Stefanówka
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witajcie

    Jolu L. my co prawda budujemy w mazowieckim, ale gdybyś chciała zobaczyć - zapraszamy. Z naszych wcześniejszych wpisów wyczytasz, że nasz Promień został poszerzony od strony kuchni i jadalni o 1,2 m oraz wydłużony o 1,8 m (po 0,6 m weszło w salon, klatkę schodową i garaż). Jesteśmy na etapie wieźby i uważam, że te zmiany były trafione w 100%. Zachowaliśmy gabinet na dole, poszerzyliśmy zbyt wąską klatkę schodową zachowując prysznic w WC na dole. Nie mamy spiżarni - mam nadzieję, że nie będziemy tego żałować. Przestrzeń ze spiżarni podzieliliśmy na dwa i dzięki temu mamy dostępną z holu wielką wnękę na szafę (2,10 m szerokość, głębokość 0,7 m) oraz miejsce w kuchni na wysoką zabudowę.
    Teraz intesywnie myślimy co dalej Za chwilę deskowanie dachu. Wybraliśmy też dachówkę - będzie ceramiczna Creaton Premion w kolorze czarnym matowym angoba. Na żywo wygląda jak grafitowa, czasami wpada w brąz - wszystko zalęzy od kąta padania światła. Okna dachowe wybraliśmy Fakro - będą w rozmiarze 94/140.

    pozdrawiamy i piszcie, piszcie

    Czy ktoś z Was będzie ogrzewał domek ekogroszkiem ?

    "Miej ty sobie pałace, ja mój domek ciasny. Prawda, nie jest wspaniały, szczupły, ale własny." - Ignacy Krasicki
    [/SIZE]
    Bata Igor Tomasz

  8. #248
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ania_hubi

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgnieszkaMirek Zobacz post
    Jesteśmy na etapie wykończeniowym. Dachówkę wybraliśmy Robena czarną glazurowaną.
    Sprowadzali ją nam z Niemiec, gdyż na rynek polski był kolor czarno-brązowy a my chcieliśmy tylko czarną i błyszczącą, za 1szt. dachówki podstawowej płaciliśmy 2,75 brutto.
    Witam,
    Jesteśmy na etapie dachu naszego promienia, czy możemy prosić o przybliżony koszt dachu (więźby, dachówki z oknami, robocizny).
    Z góry bardzo dziękuję

  9. #249
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jola L.

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Wrząsowice
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam,
    dzięki wielkie za "odzew" Strasznie żałuję, że Warszawa jest tak daleko (szczególnie daleko przy małych dzieciakach: niespełna 2-letnim i 5-miesięczym), bo chciałabym zobaczyć jak wygląda promień po takim powiększeniu jak nam się marzy. Kempess74 - moglibyście nam przesłać wasze rzuty po zmianach? I - jeśli mogę zapytać - ile zapłaciliście za zmiany w projekcie? Niektórzy nam mówią, że chcemy zrobić tyle zmian, że taniej wyszedłby nas projekt na zamówienie- myślicie, że to może być prawda?
    Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej budowie!

  10. #250
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kempess74
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Wiązowna
    Kod pocztowy
    05-462
    Dzielnica
    Stefanówka
    Posty
    29

    Domyślnie

    Jolu L.,

    za nasze zmiany wraz z adaptacją oraz planem zagospodarowania nieruchomości (zmian było naprawdę dużo, ponieważ rozciągając budynek "rozjechał" nam się dach) zapłaciliśmy 2 tys. zł. Przy czy nasza Pani architekt za indywidualny projekt liczy sobie 4 - 5 tys.zł.
    Podaj swój email - to prześlę rzuty. Niestety jeszcze nie opanowałam umieszczania zdjęć na forum

    pozdrawiam

    "Miej ty sobie pałace, ja mój domek ciasny. Prawda, nie jest wspaniały, szczupły, ale własny." - Ignacy Krasicki
    [/SIZE]
    Bata Igor Tomasz

  11. #251
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jola L.

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Wrząsowice
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dzięki wielkie Kompess74 za informację - ulżyło mi, bo bałam się, że to większy wydatek.
    to mój adres: [email protected] - z góry dzięki za rzuty.

  12. #252
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ania_hubi

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    10

    Domyślnie Dach Promień Słońca

    Cytat Napisał jude23 Zobacz post
    witam

    Ja własnie skończyłem dach i zamówiłem okna a co do drzwi to raczej będe zamawiał z Gerdy nie pamiętam modelu i na pewno nie drewniane bo za bardzo pracuja
    Witam,
    Ponawiam wątek, jeśli ktoś pamięta (+/-) koszty dachu to bylibyśmy wdzięczni za info. My jesteśmy właśnie na tym etapie, czy możemy prosić o przybliżony koszt dachu (więźby, dachówki z oknami, robocizny).
    Pozdrawiam
    Ania

  13. #253
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jola L.

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Wrząsowice
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam,
    niestety doszliśmy do wniosku, że zbyt wiele zmian chcemy wprowadzić do promienia . Zastanawialiśmy się nad projektem na zamówienie, ale w rezultacie zamówimy nutę nostalgii (M41a). Niestety nie znalazłam jak do tej pory nikogo na forum kto budowałby nutę, ale mam nadzieję, że to się zmieni i że spotkam tak samo miłych ludzi jak tutaj .
    Jeszcze raz powodzenia dla wszystkich budujących!!
    Pozdrawiam,
    Jola

  14. #254

    Domyślnie

    Witam,
    my powiększaliśmy dom i pow.dachu wyniosła 300m2
    Koszt z oknami, rynnami i innymi dodatkami z robocizną, dachówka ceramiczna bez więźby 55 tyś.

    pozdr.

    Cytat Napisał ania_hubi Zobacz post
    Witam,
    Ponawiam wątek, jeśli ktoś pamięta (+/-) koszty dachu to bylibyśmy wdzięczni za info. My jesteśmy właśnie na tym etapie, czy możemy prosić o przybliżony koszt dachu (więźby, dachówki z oknami, robocizny).
    Pozdrawiam
    Ania

  15. #255

    Domyślnie

    Witam

    Właśnie skończyliśmy elewacje na naszym domku. Czekam na Wasze opinie.
    Nazwa projektu: Promień słońca
    Dachówka: Rupp Ceramika Turmalin kolor Antracyt
    Kolory elewacji: Greinplast silikonowy 0110 i na boniach 0230
    Podbitka i wykończenia z blachy koloru 8019
    Okna, brama i drzwi w kolorze orzech
    Barierki metalowe czarne malowane proszkowo

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1822.jpg
Wyświetleń:	714
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	139315Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1823.jpg
Wyświetleń:	609
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	139316Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1824.jpg
Wyświetleń:	589
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	139317Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1825.jpg
Wyświetleń:	591
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	139318Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1826.jpg
Wyświetleń:	572
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	139319

  16. #256

    Domyślnie

    I tu jeszcze kilka


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1827.jpg
Wyświetleń:	703
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	139325Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1828.jpg
Wyświetleń:	686
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	139326Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1829.jpg
Wyświetleń:	640
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	139327Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1830.jpg
Wyświetleń:	622
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	139328Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1831.jpg
Wyświetleń:	715
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	139329

  17. #257
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ania_hubi

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    10

    Domyślnie

    Domek wygląda SUPER!!!
    Mam dwa pytania: 1. Jakiej długości macie okna dachowe 140 czy 118? 2. Czy zostawiliście gabinet na dole?
    Pozdrawiam
    Ania

  18. #258
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ania_hubi

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    10

    Domyślnie

    I jeszcze jedno pytanie, czy macie może zdjęcia kominka??
    Ania

  19. #259

    Domyślnie

    Okna mamy 140 cm. Nie mamy gabinetu na dole i salon wygląda super. Kominka jeszcze nie mamy ale skłaniamy sie ku temu http://www.befpolska.com/pl/katalog-...ic-wh-v-850-cp tylko ta cena ....

  20. #260
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    majtyna

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wow domek rzeczywiście wygląda pięknie U nas niebawem zaczną stawiać więźbę i właśnie stoimy przed wyborem dachówki. Luksus możesz mi napisać co macie za dachówkę? Bardzo mi się podoba właśnie taka płaska, ale mam obawy, że może źle wyglądać na żywo, bo widziałam już parę dachów z taką właśnie dachówką i zawsze coś było "nie tak". Obecnie wyceniają nam Turmalin Braasa, Domino Creatona. Z tego co widzieliśmy na wystawkach to Braas robi na nas lepsze wrażenie...

Strona 13 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony