dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69
  1. #61

    Domyślnie

    Jakbyśmy mogli te pokłady kreatywności co zużywamy na obchodzenie głupiego prawa zużyć na budowanie biznesu to Polska byłaby potęgą gospodarczą
    http://forum.muratordom.pl/jak-stwor...ia,t180442.htm
    Wszystkie problemy świata można rozwiązać w ogrodzie.

  2. #62
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kristo1973

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-543
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojciech Majda
    Jakbyśmy mogli te pokłady kreatywności co zużywamy na obchodzenie głupiego prawa zużyć na budowanie biznesu to Polska byłaby potęgą gospodarczą
    Pod tym się podpisuje obiema rękami.

    Jeden z sąsiadów właśnie "niechcąco" wyrwał ciągnikiem starą akację - przeszkadzała przy wjeździe na posesję, a była tak stara że za kilka lat pewnie by się przewróciła. Jak go zagadnąłem o pozwolenie to mi prawie kazał się stuknąć w czoło bo to "taka miastowa biurokracja".
    Taką ma prostą chłopską logikę. Czy to znaczy że jest złym człowiekiem?
    Ta sama chłopska logika w ubiegłym roku kazała mu obsadzić pół hektara sosnami i modrzewiami. Bo czemu ma "rola odłogiem leżeć jak drzewka przynajmniej powietrze będą dawały"?
    Chłopska logika jest lepsza od wszelkich praw.
    Niestety prawo musi być, żeby chronić naturę przed zachłannością ludzi, którzy poza swoim portwelem nic nie widzą.
    I pod tym też muszę się podpisać.
    Prawo ułomne jest lepsze od żadnego. (Co nie zmienia faktu że mozna by je poprawić)

  3. #63

    Domyślnie

    Kristo,

    Uwaga!

    Na wycięcie krzaków (krzewów jak sądzę), też potrzebne jest zezwolenie!

    Art. 83. 1. Usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości może nastąpić, z zastrzeżeniem ust.
    2, po uzyskaniu zezwolenia wydanego przez wójta, burmistrza albo prezydenta miasta na wniosek
    posiadacza nieruchomości. Jeżeli posiadacz nieruchomości nie jest właścicielem - do wniosku dołącza
    się zgodę jej właściciela.

    Pozdrawiam
    Marek0wy

  4. #64
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kristo1973

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-543
    Posty
    62

    Domyślnie

    Pisząc kszaczory miałem na myśli chaszcze (chwasty sięgające 1,5m wysokości), widoczne na pierwszym planie zdjęcia.
    Krzaków to ja na działce nie mam.

  5. #65

    Domyślnie

    Odgrzebuje wątek...

    Jeden pan w Australii wyciął niezgodnie z prawem drzewa, by zabezpieczyć swój dom przed pożarem buszu. Dostał z tego powodu karę 50tyś dolarów australijskich. Nie mniej opłaciło mu się, bo jego dom jako jedyny w okolicy 2km przetrwał...

    http://www.smh.com.au/national/fined...0212-85bd.html
    http://forum.muratordom.pl/jak-stwor...ia,t180442.htm
    Wszystkie problemy świata można rozwiązać w ogrodzie.

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojciech Majda
    Odgrzebuje wątek...

    Jeden pan w Australii wyciął niezgodnie z prawem drzewa, by zabezpieczyć swój dom przed pożarem buszu.
    A co to za argument na nasze, polskie klimaty?!

    Chcesz chronić drzewa, czy usprawiedliwiać ich nie zawsze legalną wycinkę?

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zastanawiam się ile dostałby z odszkodowania za dom?

  8. #68

    Domyślnie

    U mnie ogród jeszcze bez drzew. Szkoda, bo cienia malo, za mało Marze, że moje drzewka mają już co najmniej 1,5m i mogę sobie pod nimi kawę pić. A jeszcze mieszkam na osiedlu, gdzie nagminnie jakieś drzewo wycinają A to, że wilgoć na parterze przez drzewo, a to,ze dla pielegnacji osiedla to już w ogóle bzdura, bo ogołocili prawie wszystkie drzewa, dla pielegnacji A jedna akacja bardzo komuś przeszkadzała, ponieważ nie dostali zgoy na jej usunięcie to ktoś w nocy z piłką podciął ja w pół, w tym roku pewnie uschnie i bedzie do usuniecia.
    Ja tam kocham drzewa i uważam, że im więcej tym lepiej. Oczywiscie, że jak ktoś musi to musi, ale u nas za osiedlu to jest raczej dla wygódki

  9. #69

    Domyślnie

    Witajcie, mam pytanie do expert Elfir Nabyliśmy od gminy działkę w mieście (jeszcze RIV), która dawno temu była ogrodem/sadem i jest cała porośnięta drzewami owocowymi oraz krzewami i totalnie zachaszczona. Niestety wszystko to nadaje się do wycięcia, ale znalazłem ze znajomym jesiona samosiejkę który ma ok.25 cm obwodu na wys. 1 m i jeszcze jedno coś co nie jest raczej dz. owocowym:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_ads.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	34,3 KB
ID:	174413
    Co to?

    Mam oczywiście zamiar otoczyć się zielenią i drzewami, marzę o małym sadzie, ale ....
    Co robić teraz, czy składać wniosek o wycinkę? Zależy nam na czasie, a podejrzewam że może to wszystko zając ok. 1 mies.

    serdeczne pozdrowienia ze Śląska
    Wiola i Adam

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony