dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 30
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 600
  1. #581
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paroofka
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    165

    Domyślnie

    Tak to ciężko będzie to odnieść do rachunków... Teoretycznie powinny być niższe, ale o ile to zależy od bardzo wielu czynników - od metrażu, jakie masz okna, jak zaizolowane poddasze, czym przykryty dach...
    Dom - mission complete
    (zasiedlony 11.2012)

  2. #582
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Dokładnie, w tym przypadku nie można uogólnić, bo zależy od stanu istniejącego. Jeśli kupowałeś projekt pracowni domów gotowych np. Archipelag, Archtim, Murator - to możesz jeszcze skorzystać z BDEC (http://bdec.builddesk.pl) i wczytać gotowy swój projekt z listy i wtedy zobaczyć EK, zmienić grubość izolacji w przegrodzie i porównać EK z tym wcześniejszym. Jakby co mogę pomóc tylko sprawdź czy Twój projekt jest w bazie BDEC.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  3. #583
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    Witam - mam problem - bo pod moja nieobecnosc wybudowali mi sciany z Solbet 36 odmiany 600, mialy byc odmiany 400 - tak chcialem, za to zaplacilem, tak bylo w kosztorysie ... - kto ponosi tutaj wine ..?? kierownik budowy czy firma budujaca - mam umowe z firma, ktora buduje i zalatwia materialy sama bo ja nie mam czasu, czesto i dlugo jestem poza domem - i czy teraz bede ZMUSZONY docieplac styropianem czy niekoniecznie ...?? mialem miec sciane jednowarstowa w miare "ciepla", a tutaj tak mnie wyrobili ....

  4. #584

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Dokładnie, w tym przypadku nie można uogólnić, bo zależy od stanu istniejącego. Jeśli kupowałeś projekt pracowni domów gotowych np. Archipelag, Archtim, Murator - to możesz jeszcze skorzystać z BDEC (http://bdec.builddesk.pl) i wczytać gotowy swój projekt z listy i wtedy zobaczyć EK, zmienić grubość izolacji w przegrodzie i porównać EK z tym wcześniejszym. Jakby co mogę pomóc tylko sprawdź czy Twój projekt jest w bazie BDEC.
    Projekt Klasyka z biura Krajobrazy.

  5. #585
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    Witam - mam problem - bo pod moja nieobecnosc wybudowali mi sciany z Solbet 36 odmiany 600, mialy byc odmiany 400 - tak chcialem, za to zaplacilem, tak bylo w kosztorysie ... - kto ponosi tutaj wine ..?? kierownik budowy czy firma budujaca - mam umowe z firma, ktora buduje i zalatwia materialy sama bo ja nie mam czasu, czesto i dlugo jestem poza domem - i czy teraz bede ZMUSZONY docieplac styropianem czy niekoniecznie ...?? mialem miec sciane jednowarstowa w miare "ciepla", a tutaj tak mnie wyrobili ....
    Jeśli miałeś na umowie konkretnie BK odm.400 to firma odpowiada za bubel,inaczej pora przełknąć drugą gorzką pigułkę
    Pierwsza to ściana 1W i BK 36cm
    Podziękuj firmie,że jednak musisz ocieplić dom...nie ma ściany 1W "w miarę" ciepłej,zawsze będzie zimna,gdyż nie jest izolowana a przy okazjii spoiny ma na zewnątrz.
    Prawdopodobnie nie będąc bezpośrednio przy budowie przełkniesz nie jedną gorzką pigułkę
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 07-06-2013 o 21:16

  6. #586
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    Witam - mam problem - bo pod moja nieobecnosc wybudowali mi sciany z Solbet 36 odmiany 600, mialy byc odmiany 400 - tak chcialem, za to zaplacilem, tak bylo w kosztorysie ... - kto ponosi tutaj wine ..?? kierownik budowy czy firma budujaca - mam umowe z firma, ktora buduje i zalatwia materialy sama bo ja nie mam czasu, czesto i dlugo jestem poza domem - i czy teraz bede ZMUSZONY docieplac styropianem czy niekoniecznie ...?? mialem miec sciane jednowarstowa w miare "ciepla", a tutaj tak mnie wyrobili ....
    A tak z ciekawości spytam - jak duży dom budujesz i na jaki system ogrzewania się zdecydowałeś ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #587
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    dom niewielki - okolo 120m2 parter plus poddasze uzytkowe - wszedzie podłogówki i grzanie ekogroszkiem, rekuperacja w zestawie, szyby 3 warstowe - jak czytalem to niby ta sciana odmiany 600 miesci sie w przepisach dla sciany jednowarstwowej, ale pewnie bede musial ocieplic - orientuje sie moze ktos ile moze kosztowac ocieplenie styropianem 15 cm(nie musi byc grafitowy ) takiego domku ..?? wymiary podstawy domu 10x9m

  8. #588
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Rekuperacja i okna trzyszybowe, ale za to ściana jednowarstwowa.

    O tempora, o mores!
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  9. #589
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BCS

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Żelazowa Wola
    Posty
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    dom niewielki -.... - orientuje sie moze ktos ile moze kosztowac ocieplenie styropianem 15 cm(nie musi byc grafitowy ) takiego domku ..?? wymiary podstawy domu 10x9m
    Od około 90zł/m2....ale dobrze przeanalizuj grubość bo: 15 cm może być za ciepło i za szeroko(wymiary/obrys)

  10. #590
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BCS

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Żelazowa Wola
    Posty
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ar-Tur Zobacz post
    Nie potrzebuję dokładnie wiedzieć. Wystarczyłoby żeby ktoś napisał, o ile mniej więcej zmniejsza się zapotrzebowanie na gaz przy takim ociepleniu.
    To co wcześniej pisano -wróżki tu nie ma, ale....uogólniając, jak liczymy innym ocieplenie, to zakładają,. że nie masz innych błędów- bo mieszkasz i jest nie źle, to nie więcej niż 10-20% zmniejszysz zużycie ....ale trzeba dokładnie policzyć.

  11. #591

    Domyślnie

    Właśnie chciałem żeby ktoś pomógł mi to wyliczyć.

  12. #592
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur-69 Zobacz post
    ale dobrze przeanalizuj grubość bo: 15 cm może być za ciepło )
    Normalnie jakbym słuchał "fachowców" od ocieplenia u sąsiada-"Panie daj Pan 10cm żebyś Pan domu nie przegrzal".Gdybym takie coś u siebie usłyszał to ani sekundy dłużej ten fachman by nie stał na moim terenie... Jednak ludziska są zacofani i nie nadarzaja za rozwojem.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 08-06-2013 o 17:55

  13. #593
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    O kurcze! Zgadzam się z tobą.Można sensownie?Można.

  14. #594
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Normalnie jakbym słuchał "fachowców" od ocieplenia u sąsiada-"Panie daj Pan 10cm żebyś Pan domu nie przegrzal".Gdybym takie coś u siebie usłyszał to ani sekundy dłużej ten fachman by nie stał na moim terenie... Jednak ludziska są zacofani i nie nadarzaja za rozwojem.
    No przegrzanie tez nie jest dobre! Pomijając kwestię życia w takim spoconym domu to ważniejsze jest że jeśli taki budynek będzie tani w eksploatacji to własciciel nie będzie płacił podatków! przecież w nośnikach energii - obojętnie jakich - pewnie ze 60% to same podatki! No i jeszcze aspekt społeczny: zapal zbędną żarówkę - daj pracę górnikowi! I jeśli z pierwszego (spocony dom) można się śmiać to z drugiego już mniej. Wzrost zużycia energii (konsumpcjonizm) powoduje rozwój gospodarki. Państwu nie opłaca się inwestować w technologie energooszczędne - górnik pójdzie na kuronia i wszyscy będziemy go utrzymywać. Lepiej niech kopie wungiel, niech sam się utrzymuje ale my ten wungiel musimy kupować - ale po co jeśli nam nie potrzebny bo mamy energooszczędny dom? No i kwadratura koła...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  15. #595
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Normalnie jakbym słuchał "fachowców" od ocieplenia u sąsiada-"Panie daj Pan 10cm żebyś Pan domu nie przegrzal".
    He he, moi fachmani drapali się po czuprynach i wspominali coś o termosie. Po co tyle ocieplenia?. Stare, sprawdzone słowo termos stosują wszędzie tam gdzie ich wyobraźnia nie sięga. Chcieli mi montować kratki wentylacyjne w styro na narożnikach budynku i szczeliny na dole, żeby ściany oddychały . Człowiek dowiaduje się ciekawych rzeczy z forum, 15cm na elewacji może przegrzać dom zimą? Latem chyba będzie ograniczało nagrzewanie się ścian ?. Ehh... Wodzu Rom-Kon dobrze prawi, nie zabierajmy pracy górnikom, pomóżmy budżetowi i nie szalejmy z energooszczędnością. Howgh!
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  16. #596
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BCS

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Żelazowa Wola
    Posty
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    ..... ani sekundy dłużej ten fachman by nie stał na moim terenie... Jednak ludziska są zacofani i nie nadarzaja za rozwojem.
    Trochę źle się wyraziłem -na skróty, nie chodziło mi o to, że za ciepło w ogóle, tylko nieproporcjonalnie do innych elementów domu- poddasze, okna i problem, który może wyjść przy montażu okien (inwestor może nie akceptować glifów wewnętrznych po 30cm), a do tego problem z powiększonym obrysem, trzeba przeanalizować wszystkie aspekty.
    Jak inwestor w czasie rozmowy z nami upiera się, że da na standardowy mur 10cm styropianu bo mu tyle doradzali że wystarczy - od siebie dajemy gratis+2, żeby dziadostwa nie robić i od razu pasuje 12cm
    Też uważam że ocieplenia nigdy nie dość, na swój dom daje 26 cm wełny.
    Ostatnio edytowane przez BCS ; 09-06-2013 o 20:47

  17. #597
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ar-Tur Zobacz post
    Projekt Klasyka z biura Krajobrazy.
    Obawiam sie, ze tego biura nie ma.
    Są takie:
    AGart
    Agrobisp
    Archeco (Dom Dla Ciebie)
    Archeton
    Archi-Projekt
    Archipelag
    Archon+
    Archtim
    DOM PASJA
    Domena
    Domy z wizją
    Horyzont
    KB Projekt
    LK & Projekt
    M.& L.Lipińscy p
    MTM Styl
    Murator
    Studio Atrium
    Z 500

    Tak więc niestety wymaga to pełnego wprowadzenia budynku, a to już jest trochę pracy.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  18. #598
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur-69 Zobacz post
    Trochę źle się wyraziłem -na skróty, nie chodziło mi o to, że za ciepło w ogóle, tylko nieproporcjonalnie do innych elementów domu- poddasze, okna i problem, który może wyjść przy montażu okien (inwestor może nie akceptować glifów wewnętrznych po 30cm), a do tego problem z powiększonym obrysem, trzeba przeanalizować wszystkie aspekty.
    Jak inwestor w czasie rozmowy z nami upiera się, że da na standardowy mur 10cm styropianu bo mu tyle doradzali że wystarczy - od siebie dajemy gratis+2, żeby dziadostwa nie robić i od razu pasuje 12cm
    Też uważam że ocieplenia nigdy nie dość, na swój dom daje 26 cm wełny.

    mam podobne zdanie...

    Gdzies na forum wycztałem, że to co zaoszczędzisz na ociepleniu - wydasz z nawiązką w ogrzewanie.
    I coś w tym jest... trzeba sie sumiennie zastanowić i dobrze przeliczyć czy chcemy dom tani w budowie czy tani w eksploatacji....

    A co do dodania 2 cm gratis od firmy - to moim zdaniem ewenement, który można dać za przykład postępowania uświadamiającego niewiedzę inwestora...

    1, Jeden sąsiad powie mam 10 cm styropianu i mam w zimę gorąco
    2. Drugi sąsiad powie, że ma 10 cm styropianiu i ma w zimie zimno
    3 Trzeci powie że ma 20 cm styropianu i ma akurat

    Jaki wniosek? obydwaj mają rację tylko trzeba dopytać o inne szczegoły - ocieplenie poddasza / dachu, ilośc zużytego opału, jakie okna itd.... a przede wszystkim co oznacza pojęcie "ciepło" co "zimno" a co "akurat"

    Dla mnie Ciepło w domu to 20 stopni
    Dla mojej żony ciepło to minimum 24 stopnie
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  19. #599
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał atsyrut Zobacz post
    mam podobne zdanie...

    Gdzies na forum wycztałem, że to co zaoszczędzisz na ociepleniu - wydasz z nawiązką w ogrzewanie.
    I coś w tym jest... trzeba sie sumiennie zastanowić i dobrze przeliczyć czy chcemy dom tani w budowie czy tani w eksploatacji....

    (...)
    Ale czasem wystarczy przekierowanie pieniędzy. rezygnujemy z czegoś a dokładamy do ocieplenia. To tak jak z wentylacją mechaniczną. Wystarczy uwzględnic ją w projekcie i już są mniejsze koszta a czasami mamy w cenie niedziałającej grawitacyjnej sprawną mechaniczną. Jeśli uwzględnimy enerooszczędność od samego początku czyli od fundamentów to taki budynek nie kosztuje więcej.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  20. #600
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Ale czasem wystarczy przekierowanie pieniędzy. rezygnujemy z czegoś a dokładamy do ocieplenia. To tak jak z wentylacją mechaniczną. Wystarczy uwzględnic ją w projekcie i już są mniejsze koszta a czasami mamy w cenie niedziałającej grawitacyjnej sprawną mechaniczną. Jeśli uwzględnimy enerooszczędność od samego początku czyli od fundamentów to taki budynek nie kosztuje więcej.
    i to też stwierdzenie z którym się zgadzam wyjątkowo ugodowy jestem

    tylko właśnie nie zawsze da się przewidzieć wszystko na etapie projektu .
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

Strona 30 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony