dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy odkurzacz centralny...?

Głosujących
231. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Beam

    40 17,32%
  • Aerovac

    8 3,46%
  • Allegro

    2 0,87%
  • Disan

    3 1,30%
  • Venton

    6 2,60%
  • Borysowski & aertecnica

    5 2,16%
  • Profi

    29 12,55%
  • Husky

    8 3,46%
  • Pama-vac

    0 0%
  • Vacuflo

    59 25,54%
  • Sach

    1 0,43%
  • Aspilusa

    30 12,99%
  • Cyclovac

    40 17,32%
Strona 36 z 57
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 1138
  1. #701
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Jest tylko jeden problem, jestem leniwy, poza tym jestem leniwy, a jak się już za coś sam wezmę to musi być zrobione perfekcyjnie, więc często poprawiam idealnie zrobioną rzecz myśląc że może być lepiej i zazwyczaj ją spieprzę na gorzej niż było -- a wtedy już włącza mi się słomiany zapał. Łomatko, to aż cztery problemy w jednym.

    Hint o szufelkach dobry, muszę to przemyśleć bo nienawidzę hałasu (głównie po to chcę OC -- w sensie żeby mi puszka z silnikiem za plecami nie biegała).

    Może w takim razie jacyś alternatywni producenci?

    Ps. a czy jest system "wodny" w OC? W sensie taki vroom tylko potrafiący także ssać wodę?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #702
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Jeżeli wychodzimy z takiego założenia, to po co kupujemy komfortowe samochody lub markowe ubrania? Przecież maluchem (nic nie mam do małych fiatów) też pojedziemy a w spodniach z lumpeksu też będziemy chodzić.
    Nie porównuj odkurzacza centralnego do samochodu bo ma się to nijak. Tu komfort podróży jest zauważalny - zwłaszcza przy dłuższych trasach. Jeszcze raz zapytam w czym przy OC za 3,5K cyclo odkurzanie stanie się bardziej komfortowe w porównaniu z odkurzaczem za 2 nawet z workiem odwróconym.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #703
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Jest tylko jeden problem, jestem leniwy, poza tym jestem leniwy, a jak się już za coś sam wezmę to musi być zrobione perfekcyjnie, więc często poprawiam idealnie zrobioną rzecz myśląc że może być lepiej i zazwyczaj ją spieprzę na gorzej niż było -- a wtedy już włącza mi się słomiany zapał. Łomatko, to aż cztery problemy w jednym.
    Jak już wyłożysz te 2 tysie za robociznę i zobaczysz jaka to prosta robota to od razu pożałujesz tego lenistwa. Na YouTube masz pełno filmików instruktażowych jak to robić. Ja za swój odkurzacz razem z montażem dałem 2300zł + 1 weekend pracy własnej. OC na pięcioletniej gwarancji door to door. Jakbym miał ponad piątkę na to wyłożyć nigdy bym się nie zdecydował...

    Hint o szufelkach dobry, muszę to przemyśleć bo nienawidzę hałasu (głównie po to chcę OC -- w sensie żeby mi puszka z silnikiem za plecami nie biegała).
    Koniecznie musisz zatem posłuchać takiej szufelki Ja u siebie tego nie montowałem, bo lubię uczyć się na błędach innych i czytam fara, ale mój szwagier się uparł na szufelkę w kuchni i teraz narzeka, raz na hałas, a dwa na to że tą miotłą trzeba się nieźle namachać żeby dokładnie posprzątać, szczególnie przy okolicach samej szufelki - a przecież nie o to chodzi w montażu OC.

    Może w takim razie jacyś alternatywni producenci?

    Ps. a czy jest system "wodny" w OC? W sensie taki vroom tylko potrafiący także ssać wodę?
    Do ssania wody możesz zastosować separator, u mnie akurat był taki w zestawie - po podłączeniu można ssać gruz, popiół, wodę i inne trudne materiały.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  4. #704
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Jeżeli wychodzimy z takiego założenia, to po co kupujemy komfortowe samochody lub markowe ubrania? Przecież maluchem (nic nie mam do małych fiatów) też pojedziemy a w spodniach z lumpeksu też będziemy chodzić.
    Widzę, ze plusfoto już odpowiedział, ale ja też dołożę swoje trzy grosze, bo miałem okazję odkurzać różnymi OC, nawet takimi za 10tys. i uwierz mi, że różnicy takiej jak pomiędzy maluchem, a mercedesem tam nie znajdziesz. Komfort jest identyczny, bo jednostka musi być tez dobrana do instalacji, jak zainstalujesz sobie najmocniejszy TC na 10mb instalacji i 2 gniazdka to on wcale nie będzie pracował komfortowo, bo nie oderwiesz ssawki od podłogi. Wszystko trzeba robić z głową, a nie wydawać więcej tylko dlatego, że się ma pieniądze...
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  5. #705

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Nie porównuj odkurzacza centralnego do samochodu bo ma się to nijak. Tu komfort podróży jest zauważalny - zwłaszcza przy dłuższych trasach. Jeszcze raz zapytam w czym przy OC za 3,5K cyclo odkurzanie stanie się bardziej komfortowe w porównaniu z odkurzaczem za 2 nawet z workiem odwróconym.
    Tego oczekiwałem. Widzę kolego, że argumenty Ci się skończyły!

  6. #706
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Tego oczekiwałem. Widzę kolego, że argumenty Ci się skończyły!
    O jakich argumentach piszesz. Zadałem w pierwszym swoim poście proste pytanie, które powtórzyłem i oczekuję jasnej i prostej odpowiedzi. Byłbym wdzięczny gdybyś jej udzielił mnie laikowi a nie wykręcał się jakimś brakiem argumentów z mojej strony. Ręczę Ci że przy swoim kominku który planujesz będziesz miał nieporównywalnie więcej roboty niż przy takim OC za 2K.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #707
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Jak już wyłożysz te 2 tysie za robociznę i zobaczysz jaka to prosta robota to od razu pożałujesz tego lenistwa. Na YouTube masz pełno filmików instruktażowych jak to robić. Ja za swój odkurzacz razem z montażem dałem 2300zł + 1 weekend pracy własnej. OC na pięcioletniej gwarancji door to door. Jakbym miał ponad piątkę na to wyłożyć nigdy bym się nie zdecydował...

    Koniecznie musisz zatem posłuchać takiej szufelki Ja u siebie tego nie montowałem, bo lubię uczyć się na błędach innych i czytam fara, ale mój szwagier się uparł na szufelkę w kuchni i teraz narzeka, raz na hałas, a dwa na to że tą miotłą trzeba się nieźle namachać żeby dokładnie posprzątać, szczególnie przy okolicach samej szufelki - a przecież nie o to chodzi w montażu OC.

    Do ssania wody możesz zastosować separator, u mnie akurat był taki w zestawie - po podłączeniu można ssać gruz, popiół, wodę i inne trudne materiały.
    W takim razie uderzę np. do VacuFlo o wycenę porównawczą i ew. przemyślę jeszcze wyeliminowanie szufelek na rzecz ujęć ściennych. Możesz przypomnieć jaki Ty masz system OC?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #708
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    W takim razie uderzę np. do VacuFlo o wycenę porównawczą i ew. przemyślę jeszcze wyeliminowanie szufelek na rzecz ujęć ściennych. Możesz przypomnieć jaki Ty masz system OC?
    Vacuflo FC500, instalacja 3 gniazdkowa, tymi rencami
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  9. #709

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Vacuflo FC500, instalacja 3 gniazdkowa, tymi rencami
    I to jest wybór najlepszy z możliwych! Pełen cyklon, żadnych dodatkowych filtrów i wyświetlaczy LCD. Mniej rzeczy do psucia się. Planuję Vacuflo 288q i to już postanowione. Jeszcze raz gratuluję wyboru. Pozdrawiam.
    Ps. Należy pamiętać, że jeśli jednostka centralna posiada dodatkowe gniazdo w obudowie, to już nie jest pełen cyklon (a wszelkie próby przekonania przez dystrybutora co do cyklonu, to nic innego jak szeroko pojęty marketing).

  10. #710
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    map widzę że masz wpięty w instalację tłumik. Czy on jest niezbędny? On jest na wylocie czy na wlocie?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #711
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    map widzę że masz wpięty w instalację tłumik. Czy on jest niezbędny? On jest na wylocie czy na wlocie?
    Tłumik jest na wylocie. Czy jest niezbędny to nie wiem, przyszedł w zestawie z odkurzaczem to go podłączyłem. Bez niego odkurzacz pracuje wyraźnie głośniej, ale jako, że jest w garażu to w domu i tak tego nie słychać.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  12. #712
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    I to jest wybór najlepszy z możliwych! Pełen cyklon, żadnych dodatkowych filtrów i wyświetlaczy LCD. Mniej rzeczy do psucia się. Planuję Vacuflo 288q i to już postanowione. Jeszcze raz gratuluję wyboru. Pozdrawiam.
    Ps. Należy pamiętać, że jeśli jednostka centralna posiada dodatkowe gniazdo w obudowie, to już nie jest pełen cyklon (a wszelkie próby przekonania przez dystrybutora co do cyklonu, to nic innego jak szeroko pojęty marketing).
    Ten na zdjęciu to nie jest TC tylko FC i ma gniazdko w obudowie - przypatrz się. Kupowałem świadomie taką jednostkę gdyż na moje 3 gniazda i około 12m instalacji każdy TC byłby za mocny. Z resztą ten też jest trochę ca mocny - jak odkurzam welurową tapicerkę w aucie to wręcz nie jestem w stanie oderwać ssawki, wiec odkurzanie staje się wręcz uciążliwe...
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  13. #713

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Ten na zdjęciu to nie jest TC tylko FC i ma gniazdko w obudowie - przypatrz się. Kupowałem świadomie taką jednostkę gdyż na moje 3 gniazda i około 12m instalacji każdy TC byłby za mocny. Z resztą ten też jest trochę ca mocny - jak odkurzam welurową tapicerkę w aucie to wręcz nie jestem w stanie oderwać ssawki, wiec odkurzanie staje się wręcz uciążliwe...
    Przepraszam, ale nie zauważyłem tego gniazda. Nie zmienia to faktu o marce.

  14. #714
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Ten na zdjęciu to nie jest TC tylko FC i ma gniazdko w obudowie - przypatrz się. Kupowałem świadomie taką jednostkę gdyż na moje 3 gniazda i około 12m instalacji każdy TC byłby za mocny. Z resztą ten też jest trochę ca mocny - jak odkurzam welurową tapicerkę w aucie to wręcz nie jestem w stanie oderwać ssawki, wiec odkurzanie staje się wręcz uciążliwe...
    Czemu FC są tylko na alledrogo a nie można ich kupić u dystrybutora? Wycofują się z nich? Różnica w cenie pomiędzy FC i TC jest dwukrotna. TC są pozłacane? Z tego co widzę TC też będzie dla mnie za mocny (a może nie, bo mam 6 gniazdek -- ale sama instalacja krótka -- 10m do najdalszego miejsca w kuchni):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OC--parter.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	52,2 KB
ID:	342670

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OC--pietro.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	35,2 KB
ID:	342666

    Gdzie
    Niebieski - Jednostka Centralna
    Zielone - Gniazdka pod Węże
    Czerwone - VR/WF (BTW czy VR też jest pozłacany w stosunku do WF?)

    Jeśli jednak FC jest z gniazdkiem w obudowie, to można go postawić w garażu i nie robić tam kolejnego ujęcia (?)...
    Fajnie wygląda system HaH, ale cena to jakiś kosmos. To już chyba lepiej zgodnie z planem pierwotnym szafkę na gniazdko, na wąż i duperele.
    Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 08-01-2016 o 22:26
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #715
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Myjku, postaram się po kolei

    Co do sprzedaży FC tylko poprzez allegro to najlepiej zadzwoń do Vacuflo Polska i spytaj się o co Go, bo na prawdę nie wiem.

    Co do różnic pomiędzy FC, a TC to TC nie posiada żadnego filtra i jest mocniejszy, a jego obsługa polega jedynie na opróżnianiu kubła. FC posiada filtr, który podczas opróżniania filtra trzeba otrzepać i pewnie co jakiś czas wymienić.

    Co do instalacji, nie wiem jaki masz metraż, ale jak dla mnie na pierwszy rzut oka wygląda, że jest tam za dużo punktów. Cały komfort OC rozbija się o to aby na jednym gniazdku "obrobić" jak największą powierzchnię. Ja mam piętra po około 80m2 i ogarniam to jednym centralnie umieszczonym gniazdem przy użyciu 9m węża. także ja na Twoim miejscu dałbym po jednym gnieździe na każdym piętrze plus WF w wiatrołapie i Vroom w np szafce pod zlewem. Dodatkowo gniazdo na jednostce w garażu lub w przypadku TC gniazdo na rurze tuż przy OC. I OC przeniósłbym, na ścianę zewnętrzną żeby wyrzut zużytego powietrza był jak najkrótszy bo to niepotrzebne starty dla instalacji.

    Co do różnic pomiędzy WF, a Vroom, to WF to po prostu wąż elastyczny o zasięgu około 3m, a Vroom to wąż w kasetce zwijany automatycznie o długości bodajże 7m.
    System HaH moim zdaniem jest super, ale to już gruba inwestycja bo licząc co najmniej 2 x HaH (WF i V już przy tym raczej zbędne) plus jednostka TC (bo do tego musi być większa moc) to taki zestaw może się w dyszce nie zmieścić,a to IMHO spora za dużo...
    Ostatnio edytowane przez map78 ; 31-01-2016 o 10:27 Powód: literówka
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  16. #716
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Wymiary są w załącznikach. Są to dwa pełne piętra, każde o pow. ~90m2 + garaż + pom. gosp. + kotłownia. W sumie jakieś 220m2 (borze!... i znowu się zastanawiam na cholerę mi tyle). Napisałem już wczoraj do Vacuflo, zobaczymy co naskrobią.

    Czyli sugerujesz ułożenie w ten sposób:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OC--parter-map.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	51,5 KB
ID:	342692

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OC--pietro-map.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	34,7 KB
ID:	342694

    Czy niezależne ujęcia w łazienkach są zbyteczne? Myślałem żeby włosy po goleniu/strzyżeniu/czesaniu odkurzać (bo moje dwie kobity mają z tym problem) -- nie przydaje się?

    VR fajne samo w sobie, ale też kosmicznie drogie. Jeśli innych zalet poza automatycznie zwijanym wężem nie ma, to chyba wystarczy mi WF. Dziękuję bardzo za uwagi, proszę o jeszcze.

    Ps. Jak się zachowuje taki OC przy WM? Ma jednak trochę wydatku -- czy wtedy po prostu zasysa bez problemu powietrze z WM? Czy wyrzut robi się zawsze na zewnątrz? Można zrobić wyrzut do garażu?
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 09-01-2016 o 14:41
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #717
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    No jak dla mnie nowe schematy to optymalny układ

    Co do łazienek, to pewnie taki WF by się tam i przydał - też mam dwie kobity w domu więc znam ten ból. Choć z drugiej strony nie wiem czy WF to optymalny wybór do łazienki, bo pewnie będziesz miał tam jakiś chodniczek, dywanik, itp, wiec i rurkę ze ssawkami byś pewnie potrzebował, a jak już po to pójdziesz to w sumie taniej i równie szybko będzie po prostu podłączyć rurę do gniazda. Ja w sumie odkurzam codziennie, więc specjalnie nie odczuwam potrzeby posiadania tam dodatkowego "sprzętu".

    Co do wentylacji to ja akurat ma WG, ale szwagier ma WM i IMHO przy założeniu, że odkurzanie to czynność, która zajmuje średnio 15min dziennie to wielkiego wpływu na wentylację to nie ma.

    Ja mam wylot na zewnątrz, bo uważam, że to właśnie tam powinien trafiać syf wyciągnięty z domu, ale znajdziesz też takich, którzy wala to do garażu uważając to za dodatkowe ogrzewanie Wybór pozostawiam Tobie - jak będziesz chciał to możesz sobie ten wylot prosto do salonu zrobić, tak jak w normalnym odkurzaczu
    Technicznie nie ma do tego przeciwwskazań, natomiast dla mnie idea OC to między innymi pozbycie się syfu na zewnątrz.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  18. #718
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Hm. Jest jeszcze coś takiego jak Spot opisane na stronie (i to by się chyba nadało do łazienek), ale już w sklepie tego nie widzę i nie wiem jakie to koszty. Czy można ew. podciągnąć rurki do łazienek i je zaślepić bez szkody dla instalacji? W razie gdyby mi jednak brakowało tam ssania dokupić później WF i zainstalować? Nie chcę sobie potem pluć w brodę, że można było mieć, a się nie zrobiło.

    Kwestii wyrzutu nie rozpatruję przez pryzmat oszczędności a pytam tylko w odniesieniu do ew. tworzenia się podciśnienia w domu.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  19. #719
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Zaślepić można. Wpływu wielkiego na instalację mieć to nie powinno.
    Co do podciśnienia to Ci nie odpowiem, bo mam WG. Mogę zapytać szwagra, ale musiałbyś mi podpowiedzieć w jaki sposób to podciśnienie stwierdzić, bo szwagra o taką wiedzę nie podejrzewam, a ja na WM nie znam się w ogóle.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  20. #720

    Domyślnie

    Ja mam właśnie OC i WM z reku , a ponieważ w garażu i tak musisz mieć WG i dla jakiejś tam oszczędności wyrzut mam do garażu . Po 3 latach nie zaobserwowałem negatywów. ( wg mnie przy nawet słabym wietrze 2-3 otwarcia bramy i więcej syfu wleci do grażu niż przy odkurzaniu ). Mam właśnie vacuflo z HaH i szczerze polecam. PS jak dobrze się potargujesz na pewno będzie sporo poniżej 10 tys.

Strona 36 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony