dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 13
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 255
  1. #221
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar reraham
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    Dawno sie nie odzywalem, ale teraz musze to nadrobic.

    na poczatek, zrzut licznika pradu z konca miesiaca maja:



    oczywiscie ogrzewanie wylaczone i pompa robi nam tylko CWU. Nie ma tragedii, ale tez jakos super tanio to nie wychodzi. Niemniej, na cieplej wody nie oszczedzamy.

  2. #222
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar reraham
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    zrobilem wreszcie porzadek z dyndajacym kablem od rekuperatora... zmotywowala mnie usterka, bo pewnego pieknego dnia manipulator w kotlowni sie wysypal i nie pomagaly zadne resety przyjechal serwisant i okazalo sie, ze w urzadzeniu padla plyta glowna. Dowiedzialem sie przy okazji, ze rekuperator powinien byc zasilony (dla bezpieczenstwa) przez listwe przepieciowa (taka, jak do komputera).

    no i po naprawie przenioslem manipulator do salonu na cale szczescie, pociagnalem sobie skretke od pompy ciepla do salonu, zeby podpiac czujnik temperatury pokojowej. Co prawda, potrzebny byl do tego tylko kablem 2x0.5, ale poniewaz tekiego nie mialem, a w domu walala sie skretka, to pociagnalem skretke i w ten oto sposob mialem do wykorzystania 3 wolne pary



    dzieki temu manipulator wisi w salonie. w przyszlosci, obok powisimy jeszcze manipulator od pompy ciepla.

  3. #223
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar reraham
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    zrobilo nam sie "male zoo"

    jakis czas temu znalazlem przed domem malutkiego bazanciego kurczaczka




    zlapal sie w siatke, ktora sluzy nam jako zabezpieczenie sosen przed sarenkami i nie potrafil sobie wyjsc. Gdzie blisko sie wykluly i teraz grasuja po okolicy
    strasznie sympatyczne zwierzatko!!

    poza tym, codziennie odwiedza nas ostatnio kos! siada na antenie od radia (jest najwyzej) i spiewa sobie swoja stala melodyjke. Bardzo sympatyczny ptaszek. Musze mu nastepnym razem zrobic zdjecie.

    i jeszcze jeden sympatyczny ptaszek odwiedzaja nas dziecioly zielone dwa! jak mi sie kiedys uda, to tez mu zrobie zdjecie

  4. #224
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar reraham
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    poza przyjemnosciami trzeba tez zabrac sie za "robotki reczne", bo w domu jest naprawde sporo rzeczy do zrobienia.

    Mamy naprawde fajny garaz, ale nie mamy w dalszym ciagu, jak do niego wjechac!! trzeba to zmienic i juz nad tym pracujemy. Andrzej ze swoimi tygrysami wylal nam juz lawe pod scianki oporowe dla podjazdu:




    teraz czekamy az bedzie mial znowu chwilke i postawi nam scianki. Trzeba wreszcie ogarnac temat i miec jak wjechac autami pod dach.

    Natomiast ja zabralem sie za gore. Mam plan, zeby do konca tego roku wykonczyc dom w srodku i od przyszlego roku zabrac sie za elewacje i otoczenie. Wykonczeniowke oczywiscie bede robil sam, tradycyjnie
    Zaczalem od dwoch pokoi dziecinnych. W zimie mielismy problemy z kominem, bo na laczeniu pustakow (komin systemowy) pojawialy sie mokre plamy...



    po roznych konsultacjach, wniosek byl prosty: komin jest szczelny, ale przemarza!! co prawda, w tym roku sytuacja nie powinna sie powtorzyc, bo wilgotnosc powietrza w domu bedzie znacznie mniejsza, ale lepiej temat zabezpieczyc tak, zeby nie bylo szans na podobna sytuacje. Tak wiec, zabieram sie za ocieplenie komina welna mineralna, taka jak do poddasza: SuperMata, 100mm:



    a przy okazji robie kawalek plastkiego sufitu, ktory rowniez jeszcze docieple (wszystko przez komin!!), tez welna SuperMata, tyle ze tym razem wsadze jej tak duzo, ile tylko wejdzie. czyli 20cm lub wiecej. Jest z tym troche zabawy, ale poniewaz chcielismy kominek, to musimy teraz uporac sie z problemami, jaki niesie za soba komin w domu.
    ...i to jest wlasie cos, z czego bym chyba zrezygnowal, jesli zaczalbym budowe jeszcze raz! Komin!! raczej juz bym tego nie powtorzyl!
    Ostatnio edytowane przez reraham ; 26-06-2011 o 21:49

  5. #225
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar reraham
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    w dalszym ciagu walcze z tematem krokwii, ktore postanowilem ladnie przeszlifowac musze porobic zaluzje, zwlaszcza przed najwiekszym oknem. Detal mam od jakiegos czasu narysowany i wyglada to tak:



    caly bajer polega na dobraniu kata pochylenia zaluzji w taki sposob, zeby w lecie wycinaly slonce calkowicie, a w miesiacach zimowy, puszczaly taka ilosc, ile tylko sie da, mozliwie bez strat. I tak jest to wlasnie pomyslane. Trzeba teraz tylko zrealizowac ten pomysl

    natomiast ja znalazlem osatnio nowe zastosowanie dla mojego najwiekszego okna jest lato, czesto mamy burze wiec stawiam tam aparat na stojaku i robie zdjecia:



  6. #226
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar reraham
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    udalo sie !!

    zrobilem zdjecie naszego prywatnego kosa, ktory pieknie nam spiewa na antenie



    a tu zblizenie:



    moze uda sie jeszcze kiedys zlapac dzieciola zielonego

  7. #227
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar reraham
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    Wreszcie sie doczekalismy !!

    w poniedzialek zaczely sie prace nad rozbudowa sieci elektrycznej i wszystko na to wskazuje, ze do konca wakacji bedziemy miec prad!!

    tu zakopany kabel tuz przy naszym domu, przy naszej skrzynce (ktorej jeszcze nie ma) ze zlaczem kablowym


    zakopany kabel wzdluz naszej drogi


    i jeszcze odkopany przez przepust

  8. #228
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar reraham
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    Walki z ociepleniem komina ciag dalszy!!

    przy wykanczaniu dwoch pokoji dziecinnych przy okazji walcze z docieplenim nieszczesnego komina. Ostatnio pokazywalem jedens stelaz, a teraz mam juz skonczone oba. Przy okazji dorzucilismy dodatkowe punkty oswietleniowe

    a sam komin docieplam tak, ze tym razem nie ma prawa pojawic sie zadne zimne miejsce:



    konstrukcja komina ocieplona jest 10cm welna SuperMata Isover. Dodatkowo uznalem, ze musze go docieplic przy samej kalenicy, poniewaz z przyczyn technologicznych, docieplenie komina w taki sposob, jak bym sobie tego zyczyl, nie bylo mozliwe. Wiec teraz wpycham sobie welne (nienawidze tego robic!! ) i w ten sposob likwiduje jeden z nielicznych mostkow!! tak wiec, konstrukcja komina - 10cm SuperMata, a komin przy samej kalenicy dodatkowo 20cm SuperMata!! teraz powinno byc juz super!!



    na to wszystko oczywiscie przyjdzie paroizolacja i jak zwykle, szczelnie poklejona.

  9. #229
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar reraham
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    dawno nic nie pisalem, bo cos malo tych wolnych chwil, zeby cos porobic w domu nie mowiac juz o tym, zeby to pozniej opisac. Wreszcie udalo mi sie skonczyc ocieplanie komina i zabudowe GK... na samym klejeniu paroizolacji schodi sporo czasu:



    nie mowiac juz o innych rzeczach... jak np dodatkowe punkty oswietleniowe. przkrecenie plyt...



    i jeden dzien zlecial na jeden pokoj.... teraz tylko szpachlowanie i szlifowanie. Najwiekszy syf!!

    zabralem sie tez za zabudowe mojego HEB-a nad oknem w sypialni.



    trzeba go dobrze odizolowac od wnetrza domu, bo to naprawde kawal zimnej stali... tak wiec,zdystansowalem sie od niego profilami tak bardzo, jak to bylo tylko mozliwe i cala zabudowe wypelnilem welna:



    a pozniej jeszcze tylko paroizolacja, zeby ograniczyc dojscie pary wodnej z mieszkania do welny i elementu stalowego.... i plyty GK:



    powoli koncze juz zabawe w te ostatnie regipsy. zostanie jeszcze tylko szpachlowanie. A pozniej gruntowanie i malowanie. bedzie mozna powoli odgruzowac cala gore i zabrac sie za lazienki i moja saune !! tego ostatniego juz sie nie moge doczekac!!

  10. #230
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar reraham
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    W miedzyczasie zaczalem zabawe nad pergola, ktora bedzie stala na tarasie:




    mamy juz drewno!!
    niestety, przyjechalo takie mokre, ze nawet dobrze sie go oheblowac nie dalo! mialem problem z dosuszeniem nawet poprzekladanego w garazu... wiec musialem na dwa dni wystawic na taras, na slonce, chociaz wiem, ze nie powinienem...

    ale troszke podeschlo i moglem sobie je wyszlifowac



    i teraz trafilo znowu do garazu, a tam spokojnie sobie lezy juz zaimpregnowane i pomalowane:



    mam sporo tematow rozrzebanych, ktore czekaja na zamkniecie. Ale niestety, wszystko musi swoje odczekac, a ja mam tylko dwie rece!

  11. #231
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar reraham
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    Dalej mam rozgrzebane rozne tematy, ale powoli zaczyna byc widac efekty! moze juz niedlugo bedziemy mogli WRESZCIE wjechac do garazu! Majster skonczyl nasze murki oporowe i teraz zostalo tylko wyrownanie podloza, zageszczenie i zasypanie tluczniem granitowym



    na kostke bedzie trzeba niestety poczekac chwil kilka... bo kostka bedzie granitowa, a to niestety spory wydatek i temat wymagajacy glebszych przemyslen. niemniej, podjazd juz bedzie i spokojnie wytrzyma jakas chwile czasu.

    a z drugiej strony domku... pergolna poskaldana



    i jeszcz tak:



    szkielet juz zlozony. zostaly tylko do poprawy detale. Drobne oszlifowanie i podmalowanie. Pozniej dojda jeszcze szczebelki i takie tam rozne udziwnienia. Przy okazji majster domurowal nam murki na balkonie przy sypialni, ktorych wczesniej nie mozna bylo zrobic, zeby uniknac mostkow. teraz trzeba tylko obciagnac je sietka i klejem... dolozyc obrobki blacharskie, pas nadrynnowy i rynny i bedzie super. a w przyszlym roku, mam nadzieje, bedziemy robic elewacje.

  12. #232
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar reraham
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    dawno sie nie odzywalem, ale teraz postanowilem zaczac nadrabiac zaleglosci. Idzie zima, a ja chcialbym w miare sensownie przedstawic dane zwiazane z kosztami ogrzewania naszego domku, w pierwsza zamieszkana ziemie. W kazdym razie, mamy teraz 16 pazdziernika, temperatory w okolicach Wroclawia sa, jakie sa... a my dalej nie grzejemy, a w domu jest komfortowa temperatura 22-23C i wilgotnosc na poziomie 36-41%. Jest po prostu przyjemnie. Wroce dokladniej do tych danych w jednym z kolejnych postow.

    A teraz chcialem sie pochwalic tym, ze wreszcie skonczylem moja instalacje antenowa.



    skretka dochodzi do skrzynki IP66, a w niej jest doczepiony jumper do urzadzenia koncowego. W przyszlosci, w razie potrzeby bedzie mozna tam w latwy sposob dorzucic jakis inny sprzet zasilany po PoE. Staralem sie, zeby to bylo w miare wygodne przyszlosciowo w razie potrzeby rozbudowy.
    Natomiast przy instalacjach antenowych przydalo mi sie doswiadczenie przy pracy na stacjach bazowych telefonii komorkowej. Wszystkie konektory, polaczenia jumperow z kablami z wewnatrz budynkow, sa zabezpieczone tasmami bitumicznymi i izolacyjnymi, dokladnie takimi, jakie sie stosuje przy izolacji konektorow 7/16 w telefonii komorkowej nie ma sily, zeby dostala tam sie woda. ten bitum pieknie sie wulkanizuje i jest absolutnie nie do ruszenia.



    za to w domku pomierzylem sobie kable, czy wszystkie konektory sa dobrze zarobione i czy nigdzie nie ma uszkodzenia kabla:



    znow przydalo sie doswiadczenie i sprzet podobny jak przy stacjach bazowych i cala instalacja multiswitcha juz pospinana....



    razem ze wzmacniaczem antenowym i AP-kiem w naszym domku.

  13. #233
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar reraham
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    Przed zima zabralem sie jeszcze za dreny przy rurach spustowych... mam dosc wody wkolo domu i musze zrobic z tym porzadek.



    przy okazji w wykop wrzucilismy troche kabli elektrycznych, a fakt, ze mamy doskonale podloze - ponizej 40cm humusu mamy piekny zolty piaseczek do glebokosci 4-8m. Dzieki temu wystarczy zawinac dren geowloknina i wszystko bedzie dzialac bardzo ladnie.

    tutaj juz zasypane



    i od razu widac nasz wjazd do garazu! Udalo sie to tez uporzadkowac. Moze nie jest to najpiekniejsze rozwiazanie, ale z pewnoscia jest skuteczne i "na jakis czas" wystarczy. 27ton klinca granitowego wystarczylo, zeby zrobic w miare stabilne podloze. Docelowo bedzie tam piekna granitowa kostka brukowa, ale to jest melodia przyszlosci

  14. #234
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar reraham
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    No i wejdzmy jeszcze do srodka

    tutaj szalu nie ma! ale tez caly czas cos sie dzieje. pokoj naszego malutkiego Szykma



    a to lustrzany do niego pokoj:



    jak widac, wreszcie uporalem sie z kominem i podwieszanym sufitem jest juz czysto, sa kolory na scianach!! pozakladalem znowu anemostaty, a na podlodze leza juz drzwi i czekaja! az je pozakladam wiec wszystko jest calkiem przyjemnie.

    sypialnia tez ma juz kolorki rzucone



    teraz zostaja mi tylko lazienki i jakies panele... lazienki = mniej przyjemne panele = w ramach relaksu

  15. #235
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar reraham
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    Wracam do tematu, ktory wczoraj zaczalem na samym poczatku.

    Jak juz wspomnialem, nie zaczelismy jeszcze grzac. tutaj wrzucilem wykres pokazujacy temperature na zewnatrz i wewnatrz domu przez ostatnie poltorej doby.



    jak widac, wyglada to bardzo sympatycznie i nic nie wskazuje na to, zeby byla potrzeba wlaczania ogrzewania nawet przy ciut nizszych temperaturach, jesli tylko utrzyma sie sloneczna pogoda. Zyski sloneczne robia naprawde niesamowita robote!! nawet przymrozki nad ramen nie robia balaganu! widac wyraznie, jak temperatura w domu spada nieznacznie w nocy, ale jest to zjawisko naprawde minimalne. Natomiast w dzien, podczas dosc krotkie juz dnia, wyraznie rosnie, dzieki zyskom slonecznym. Wszystko wyglada fajnie i dziala fajnie. Rekuperator kreci sie pomalutku, okien nie otwiramy i mieszka sie doskonale. Roznice temperatur w domu w poszczegolnych pomieszczeniach nie przekraczaja 1C, a wynika to z faktu, ze czesc pomieszczen jest zwyczajnie po Pn stronie i nie pada tam slonce w ciagu dnia.

    Natomiast mam inny problem. Nasza pompa ciepla "za wszelka cene" chce wlaczyc juz ogrzewanie wyrzuca jakies dziwne alarmy rano, ze jest juz mroz i ona MUSI wlaczyc ogrzewanie, bo na dworze jest zimno i wszystko sie moze popsuc. Na cale szczescie, da sie wylaczyc automatyke i przejsc na sterowanie reczne - dzieki temu w dalszym ciagu ogrzewanie jest wylaczone. Natomiast te ostrzezenia sa dosc denerwujace, bo nie da sie ich wylaczyc!

    i na koniec dodam jeszcze, ze czujnik temperatury zewnetrznej mamy umieszczony na wysokosci ok 4m nad poziomem terenu, jest schowany pod dachem na Pn stronie domu w okolicach drzwi wejsciowych. Tak wiec jest w zacisznym i calkowicie zacienionym miejscu.

  16. #236
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar reraham
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    Nadchodza pierwsze Swieta Bozego Narodzenia w naszym nowym domu bedzie baaaardzo sympatycznie! Choinka juz jest ubrana i ma UWAGA!! 3.7m!! zdjecie drzewka oczywiscie wrzuce, bo malo kto moze sobie postawic w domu takie cudo!

    natomiast nadrabiam zaleglosci "energetyczne" i wrzuce stany licznikow z 1 listopada:



    i z 1 grudnia:



    o pazdzierniku nie bede sie rozpisywal, bo kosztowal nas naprawde grosze. Listopad byl juz ciut drozszy, bo kosztowal 304kWh na caly miesiac grzania CWU i CO. Tez niewiele... Przy zalozeniu, ze CWU kosztuje nas 60-70PLN miesiecznie przy zuzyciu wody na poziomie 10-12m3/miesiac. W takim wypadku miesiac listopad kosztowal nas za CO 110-120PLN. To naprawde niewiele, biorac pod uwage fakt, ze mamy do ogrania kubature 570m3

    jestem ciekaw, czy uda sie zamknac sezon grzewczy w kwocie do 1000PLN. Na chwile obecna jestesmy na najlepszej drodze. Kluczowe miesiace: styczen, luty, dopiero przed nami. Marca sie juz nie boje

    a tak poza tym, to toczymy walke o stworzenie sterownika i kontrolera pompy ciepla i rekuperatatora! postepy juz sa znaczne:
    1. jest hardware
    2. jest OS, wybrane srodowisko i czesc software
    3. sa znane protokoly komunikacyjne sprzetu
    4. przetestowana komunikacja - wszystko dziala
    5. rozkminione obejscia ograniczen narzuconych przez producentow!!

    na razie to wyglada tak:

    czyli kiepsko

    jestesmy juz blisko a musze przyznac, ze najwieksze problemy byly z rekuperatorem! Swoja droga, to naprawde dziwne, ze producenci az tak utrudniaja zrobienie czegos w oparciu o ich sprzet... zwlaszcza w dobie inteligentnego budownictwa, domow pasywnych i powszechnie panujacej automatyce. To troche wbrew logice, zeby utrudniac komunis efektywne wykorzystanie danego urzadzenia. Przeciez sensowny instalator wybierze sprzet, do ktorego ma dokumentacje! a taki z ktorym jest problem, po prostu sobie odpusci.

  17. #237
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar reraham
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    termowizja!

    zawsze chcialem zrobic badanie kamera termowizyjna domu. Chcialem, i wreszcie sie udalo. Okazalo sie, ze kolega z zaprzyjaznionej firmy ma kamere termowizyjna i pozyczyl mi ja do zabawy na dwa dni. W srode robilem sobie testowe zdjecia. Temperatura na dworze byla okolo -2C, w domu mielismy +22C, w garazu +6C.

    tyle, jesli chodzi o suche dane... a teraz zdjecia.
    Wszystkie zdjecia robilem na tym samym zakresie temperatur, zeby byl jakis punkt odniesienia. Detale, dla potrzeb wlasnych robilem oczywiscie wedle potrzeb.

    Zaczne od domu, ktory mam po sasiedzku... dla porownania:



    a to juz nasz dom:








    ta czerwona kropka na elewacji, to jest wyrzutnia od rekuperatora



    a tutaj juz poprawnosc zamontowania okien (zdjecie gory okna). Widac na tym zdjeciu, ze okno jest zamocowane praktycznie bez mostka. Straty ciepla na polaczeniu szyba/rama sa wieksze, niz rama/budynek.



    a tutaj dol okna i cieply parapet. Widac poprawnosc zamontowania i absolutny brak mostka!!



    i jeszcze nasze drzwi... chyba najzimniejszy element naszego domu...



    ale to juz zgodnie z oczekiwaniami.

  18. #238
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar reraham
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    no i na sam koniec, zdjecie operatora



    wykonane oczywiscie kamera termowizyjna jako odbicie ciepla w oknie

    w przyszlym tygodniu maja byc porzadne mrozy. Bede mial jeszcze raz kamere. Przy wiekszej roznicy temperatur bedzie zdecydowanie lepiej widac.

    aha... jeszcze ciekawostka. Tutaj jest zdjecie (chyba, bo nie dam glowy) domu pasywnego Lipinskich, ktory jest w Smolcu pod Wroclawiem.



    wydaje mi sie, ze w porownaniu z moim wcale szalu nie robi!!

  19. #239
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar reraham
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    czesc jeszcze raz.

    lada chwila zrobie zestawienie zapotrzebowania na energie przez nasza pompe ciepla za miesiac styczen, a tymczasem wrzuce na strone dane za grudzien, czego jeszcze do tej pory nie zrobilem.

    tak wiec wychodzi to calkiem przyzwoicie.

    stan licznika:


    stan licznika pompy ciepla:


    tak wiec PC zuzyla w miesiacu grudniu 414kWh, z czego okolo 50h jej pracy to byla CWU, a 110h, to CO. Przy produkcji CO pompa ma troszke nizsza sprawnosc z wiadomych powodow, wiec mozna przyjac, ze okolo 155kWh poszlo na CWU a 260kWh na CO, co nam daje, przy cenie kWh 0.57PLN, jakies 148PLN za ogrzewanie w miesiacu grudniu!! calkiem niezle!!

    z tego co widze, styczen nie jest wiele drozszy. We wtorek zestawienie za miesiac styczen!

  20. #240
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar reraham
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    troszke przymrozilo ale w zimie musi byc zimno.

    ja chcialem wrzucic dzis wykres temperatur z kilku ostatnich dni. Wyglada to tak:



    wiadomo... temperatura wewnatrz domu, na zewnatrz... i dokladny zarejestrowany czas pracy pompy ciepla w trybie ogrzewania. Podzialka jest co 6h. Data pokazuje zmiane daty, czyli np. 30.01 godzina 24:00. Widac rowniez, jak zbawienny wplyw na temperature domu maja sloneczne dni temperatura w domu tez nie nalezy do najnizszych.

Strona 12 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony