dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 9
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 177
  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Elfir, dziękuję, wszystko dochodzi Poczata wysyłana trafia na dwie skrzynki, normalną i plusnetową. Normalna przyjmuje wszystko, plusnetowa mało i to ona odbija, że nie dotarło. Problemowe są duże pliki które szybko zapełniają skrzynkę. A plusnetowa przydaje się bardzo bo powiadomienia wysyła
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  2. #62
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PrzemcoOl

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witaj
    Z przyjemnością oglądam Twoj dziennik - praktycznie codziennie wchodzę czytam i oglądam fotorelacje.
    Pełen profesjonalizm. Gratuluję.
    Jednak dziś, kiedy zobaczyłem fotorelację z podłogówki myślałem, że pomyliłem dziennik.
    Po pierwsze, dlaczego zrezygnowałeś z elektrycznego ogrzewania podłogowego?
    (przymierzaleś się - widziałem pytanania w innych wątkach).
    Po drugie: sam obliczaleś podłogówkę, ktoś Ci obliczał, ktoś to sprawdzał ?
    Proszę udowodnij mi, że budujesz pasywniaka i pokaż wyliczenia tej podłogówki.
    Jeszcze jedno, widziałem również, że pytałeś w innym wątku czy rozkładać podłogówkę bezpośrednio na płycie lub na dodatkowej warstwie styropianu.
    Co przeważyło, że dałeś jeszcze dodatkowy styropian?

    P.S.
    Mój drugi post, nie jestem ekspertem - proszę o logiczne wyjaśnienie.
    Pozdrawiam i życzę wytrwałości w dalszej budowie.
    Przemek

  3. #63
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Logicznie wyjaśnić nie dam rady Później napiszę więcej Dziękuję za odwiedziny bo są potwierdzeniem, że ktoś to ogląda
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Aleś tej rury utopił.
    Moim zdaniem niepotrzebnie, nawet jeśli ma być pompa ciepła.
    Napisz jaką temp. zasilania chcesz uzyskać dla obliczeniowego szczytowego zapotrzebowania !?

  5. #65
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Witam. Obliczenia się jeszcze robią (chyba, że ktoś szybko wyliczy, że to głupota Lubię ciepło zwłaszcza zimą więc ogrzewanie musi być przewymiarowane. Rury mogłoby być mniej ale zależy mi na jak najniższej temperaturze zasilania. Miało być jeszcze ogrzewanie ścienne ale grubej rury nie chciałem dawać a na cienką długo się czeka, więc zrezygnowałem. W planach mam jeszcze wspomaganie ogrzewania solarami ale nie wiem czy się to sprawdzi. Ktoś na forum coś już pisał na ten temat (chyba 1950?), że się to za bardzo nie sprawdza Problemem jest montaż kolektorów, miały być na dachu ale brzydko by wyglądały więc jeśli będą to na ziemi. Myslałem nad ogrzewaniem elektrycznym (kable) ale pompa ciepła jednak wychodzi taniej w ekploatacji a poza tym do wodnego mogę zawsze podłączyć inne źródło ciepła, nie wiadomo co się jeszcze pojawi lub czy za parę lat nie kupię jakiegoś stałopalnego kotła/kominka i nie stwierdzę, że bawi mnie rąbanie Dodatkowo dochodzi podgrzewania podjazdu gdzie tu również mogę wykorzystać pompę ciepła. Dom w założeniach ma być bardzo tani w eksploatacji, na gaz ziemny nie mam co liczyć, propan drogi, olej śmierdzi, groszek wymaga obsługi. Koszty rzeczy istotnych na budowie ponoszą rzeczy mniej istotne czyli takie które za jakiś czas mogę zmienić Zamiast pompy ciepła mógłbym podłączyć grzałkę elektryczną do ogrzewania wodnego ale to też drożej niż pompa.
    PrzemcOl, witaj. Wiem, że pasywny powinien się obejść bez właściwego ogrzewania, ale w naszej szerokości jest to kwestia dyskusyjna. Ważne są też zyski bytowe, na które u mnie nie mogę za bardzo liczyć, w ciagu dnia pusto, bez gotowania, nawet TV brak (kable są . Samo dogrzewanie elektryczne może by wystarczyło ale mogłoby podnosić rachunki gdybym chciał mocniej grzać niż 21 stopni. Koszt rur i styropianu na dzień dzisiejszy nie jest taki duży, myślę, że porównywalny do kabli grzejnych. Co do styropianu pod wylewką to też są dwie szkoły, nie przekonała mnie ani jedna ani druga, wybrałem niby pośrednie rozwiązanie Nie wiadomo jak po latach zachowa się styropian pod płytą (zniknie, będzie mokry, coś go zeżre czy cholera wie co? ) Gdybym dał podłogówkę na płycie to musiałbym zawsze wierzyć we właściwości styro pod płytą. Jeśli dałem dodatkową warstwę styro pod wylewkę to zawsze coś tam będzie. Miało być 2x5cm styropianu pod wylewkę ale okazało się, że do dobrego styro 5cm nie chcą chwytać klipsy do podłogówki więc zostałą tylko 5 styro i 3cm styro podłogowego z folią z przyklejoną folią. Na tej 3 cm warstwie klipsy trzymają super, trudno by było ułożyć tak gęsto podłogówkę gdy klipsy wyskakują. W sumie to dobrze bo wyszło troszkę więcej wylewki na rury. Wątpliwości miałem sporo jakie rozwiązanie wybrać bo wszystko ma swoje plusy i minusy. Za jakiś czas się okaże czy dobrze wybrałem. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem Pozdrawiam Adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  6. #66
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Muszę Cię zmartwić bo przy takim rozstawie po pierwsze :

    Będzie bardzo niska temp. zasilania co sprawi że nie będzie tak przyjemnie.
    Zagęszczenie rurek w domu o niskim zapotrzebowaniu nie wpływa zbytnio na wydajność płyty grzewczej.
    Znacznie zwiększają się opory instalacji.
    IMHO trudniej będzie to wyregulować.

    Co do tej temp. zasilania to przeważnie ( do -10 C) nie powinna przekroczyć 24 C a to oznacza na prawdę zimną podłogę
    No chyba że parkiet.

    PS. Obliczenia zrobiłby Ci ktoś w kilka dni !

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Zdaję sobie sprawę, że podłoga nie będzie ciepła ale nawet przy zasilaniu ok 24 stopni dla mnie już jest ok. Przy mniejszej ilości rurek nie wykorzystałbym już tego przy wspomaganiu solarami. Co do oporów to w praktyce mam sprawdzone, że do 1800 mb rury daje radę pompa 40, więc będzie ok. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  8. #68
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Czyli nie przyjmujesz krytyki ?



    Powodzenia w przyszłych pracach i pogody życzę, pozdr.

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Odpowiadam - uzasadniam - przyjmuję Co tracę na większym zagęszczeniu rurek ? Brak ciepłej podłogi - tak ale to jest dla mnie do przyjęcia. Myślałem nawet o kręceniu podwójnych pętli aby uruchamiać np. co drugą gdybym chciał mieć ciepłą podłogę, ale dałem sobie spokój. Mogę również zamknąć niektóre pętle aby wymusić mocniejsze grzanie tam gdzie będę chciał mieć cieplejszą podłogę, ale to też już chyba przyjdzie mi w teorii realizować bo jak będę miał 21 stopni w powietrzu to ciepło mi będzie. Układ trudniejszy do regulacji ? Myślę, że przy przepływomierzach jest to łatwe do ogarnięcia. Minusem może być jeszcze koszt wykonania takiej podłogówki ale jest to kwota którą zabieram z umeblowania więc jakoś przeżyję Pozostają jeszcze żyły wodne pod stopami ) Na pogodę liczę bo teraz czas czekania na schnięcie tynków i posadzek. pozdrawiam adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pwasylcz
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    O kurcze - naprawdę zrobiłeś ten dach Kiedy zobaczyłem pierwszy post, myślałem, że to żart

    Bardzo mi się podoba, jak budujesz, widać, że fachowiec i nie boi się dobrych rozwiązań (wibrowanie betonu, szalunki z OSB itp.).

    Czy mógłbym prosić o namiar na firmę, która robiła wiązary? - jeśli podjęli się tego, to już chyba nic im niestraszne

  11. #71
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Witaj, Piotrze. Więźbę, deskowanie, papowanie robiła firma Wiązar, tartak Witkowscy http://www.wiazar.pl/start, kontakt w sprawach nietypowych - Paweł Wierzbicki.
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  12. #72

    Domyślnie

    hej, dobrze że tu trafiłem, twoje tempo mnie przeraża w pozytywnym rozumieniu.
    Trafiłem na jedną sprawę, która w całym forum znalazłem tylko tu. Pisałeś 2 razy w dzienniku, o podwójnej kanalizacji brudnej i czystej. Z jakich źrodeł bedziesz miał brudną a z jakich czystą?
    Było też na temat zacienienia okien i okapów. Teraz dla ciebie to już po fakcie ale znalazłem na forum ciekawy link www.susdesign.com. Łatwo można poobserwować jak słoneczko będzie świecić w okienka.
    takie coś budujem z40

  13. #73
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Hej, sysia_w Kanalizacja czysta: prysznic, umywalka, wanna, zmywarka. Kanalizacja brudna: kibelki. Zrobiłem też możliwość podłącznia zmywarki i pralki do ciepłej wody, choć wszyscy narzekają, że się nie wypłucze. Ciekawe czy narzeka ktoś kto tak ma czy tylko słyszał Dziękuje za link do słonca, choć teraz to już w praktyce obserwuję ale jakieś markizy może się pojawią ? pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  14. #74

    Domyślnie

    pytałem o ten rozdział kanalizacji, bo ja mam rozłożone rury do czystej jak ty a na kibelki są osobno rury kał i mocz. Pozostaje kwestia dorwania jak to nazywają w necie toalety separującej. Konkretnie chodzi mi tu o system dubbletten - toalety mokre. W Polsce nigdzie nie znalazłem gdzie to kupić, a pochodzenie systemu jest w Szwecji. W ostateczności będą zwykłe muszle i jedna rurka niewykorzystana.

    Dopisze jeszcze bo zapomiałem zapytać o najważniejsze. Jaki masz cel w podzieleniu tej kanalizacji w ten sposób?
    Ostatnio edytowane przez sysia_w ; 11-05-2010 o 20:48
    takie coś budujem z40

  15. #75
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Rozdzielenie kanalizacji zrobiłem jeszcze bez wyraźnego celu, aby jednak mieć mozliwość wykorzystania tej wody w przyszłości. Na dzień dzisiejszy myśle tylko o odzysku ciepła z wody pralki, zmywarki, umywalek i prysznica. Dlatego też chcę spróbować prać i zmywać w ciepłej wodzie, tak aby pralka czy zmywarka nie lała zimnej wody. Może kiedyś pobawię się w jakieś uzdatnienie tej wody do innych celów. Na dzień dzisiejszy jakikolwiek odzysk wody jest nieopłacalny, nawet deszczówka średnio się opłaca. co do toalet o któych piszesz to chyba Krzyszrtof Lis coś o tym pisał. Cały czas zastanawiam się jeszcze nad deszczówką ale to robi się lekko problematyczne, zaczynając od odprowadzenie wody z dachu a kończąć na opróżnianiu zbiornika na zimę i przełączaniu spustów. Koszt jakiegokolwiek zbiornika też nie jest mały. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    sysia_w
    Warmińsko–Mazurski Zakład Doskonalenia Zawodowego w Olsztynie

    ul. Mickiewicza 5 10-548 Olsztyn

    tel. 89 527 67 62
    tel. 89 527 67 40
    fax 89 535 39 84
    e-mail: [email protected]
    nawiązał jakiś czas temu współpracę z panem Bobbym Bogdanem Mrozowskim, producentem WC - Dubbletten.
    może oni będą mogli pomóc w zdobyciu tego produktu.

    Opracowanie na temat Toalety Dubbletten sygnował
    Prezes zarządu Warmińsko–Mazurski Zakład Doskonalenia Zawodowego w Olsztynie, pan Henryk Narwojsz.

    Sprzedażą suchych systemów zajmuje się firma Separett
    http://www.separett.pl/faq.htm

    Może Ci te informacje pomogą, a może i Serwis24 się skusi
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  17. #77

    Domyślnie

    serwis24 - myślałem tak jak i ty nad podpięciem ciepłej wody do pralki i zmywarki - po odrobieniu lekcji odrzuciłem to, min dlatego że i tak wszystko będzie na prąd, a przesyłanie cw do tych urządzeń nie trzyma się kupy (nie planuję np solara). Zmywarka i pralka i tak będą działały w II taryfie, i woda będzie w nich podgrzewana na miejscu, poza tym zmywarka jest u mnie daleko od bojlera. Odzysk ciepła z tej wody też sobie darowałem, ale tu można wykorzystać samo urządzenie. W droższych wersjach mają one wymienniki w których wyrzucana, zużyta woda podgrzewa tą pobieraną.
    deszczówka - też się zastanawiałem i odrzuciłem. Policzyłem ile mnie kosztuje teraz woda miejska i nie opłaca mi się wprowadzać deszczówki do domu dodatkowo. Owszem wrzucę w ziemię 4 kręgi które leżą mi niepotrzebne i w razie potrzeby skorzystam z tej wody do celów ogrodowych. Wydaje mi się, że deszczówki mógłbym użyć jedynie wtedy gdy nie miałbym dostępu do miejskiej wody, studnia nie jest tania, wtedy po wodę do celów spożywczych do sklepu, a deszczówka do mycia i prania. Nie sprawdzałem tego dokładnie czy naprawdę warto bo mam tą miejską wodę.
    Poszukam tego K Lisa

    Jani twe podpowiedzi prowadzą prosto do źródła. dzięki. WMZDZ koordynował 1 instalację takiej toalety w Mrągowie przy udziale p. B. Mrozowskiego z Dubblettenu w ramach projektu za kasę z EU. Pan Henryk Narwojsz szybko udziela odpowiedzi i wysłał mi nawet broszurę na ten temat, którą można znaleźć w necie w pdf -ie. Polecił jednak kontak u źródła, ale p. B. Mrozowski nie jest już taki szybki w odpowiedzi - może ma za dużo lub mało spraw na głowie, więc poczekam jeszcze chwileczkę.
    Separett ma jedynie suche systemy, a to mi nie pasuje, więc ciągle jestem na lodzie.
    Swoją drogą ciekawe, że na FM nic nie ma o takich rozwiązaniach - biała plama.

    Jarek
    Ostatnio edytowane przez sysia_w ; 12-05-2010 o 22:32
    takie coś budujem z40

  18. #78
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Witam. Opłacalność wykorzystania deszczówki byłaby może na pustyni ale nie u nas Jeśli znajdę tanio jakiś zbiornik to go zakopię i będzie ale tak żebym specjalnie kupował duży zbiornik betonowy to raczej nie. Zrobię coś raczej symbolicznego, może jakieś kręgi lub małe szambo betonowe. Pralkę i zmywarkę zamierzam napędzać ciepłą wodą bądź z solara, bądź z pompy ciepła. Zawsze to trochę korzystniej niż samo podgrzewanie elektryczne pralki czy zmywarki. Jeszcze nie wiem ile kolektorów i jakie uda mi się zamontować. Kolektory wyleciały z dachu a na ziemi jeszcze szukam lokalizacji dla nich. Nie miałem też jeszcze czasu szukać jakiegoś zasobnika do odzysku ciepła z wody szarej, myśle tylko, że lepszy byłby poziomy zasobnik. Kibelki bedę miał tradycyjne ale może za jakiś czas coś nowego w kwestii kibelków się pojawi
    Biała plama na forum pewnie dlatego, że to mało opłacalne jest pozdrawiam adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafek11
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    174

    Domyślnie

    Niezła styro-ściana. To platinum+ czy jakaś inna lambda? Jak dobierałeś grubość styro, bo ja nigdzie nie mogę znaleźć kalkulatorów współcz.U dla styro grubszego niż 20cm?

  20. #80
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Styropian to jakaś Termoorganika, lambda coś 0,31-0,32? Grubość styro dobierana na zasadzie: finanse/grubość muru z ociepleniem tak aby nie było za grubo. Nie liczyłem tego kalkulatorem W praktyce się okaże czy warto było. Przy tych deszczach to szkoda, że nie pakowali jakoś styropianu w folię. Będę potrzebował trochę suchych dni aby przesuszyć styropian przed klejeniem. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

Strona 4 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony