dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 161 do 177 z 177
  1. #161
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Pozdrawiam inwestorów z okolic. Remontujemy dom po sąsiedzku. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-01-2012 o 15:12

  2. #162
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anulkawj
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Witam! Widzę, że dawno nie było nowych wpisów z Twojej strony, więc nie wiem, czy jeszcze tu zaglądasz. Tak czy inaczej JA MUSZĘ!!! Dom jest przepiękny, tak bajkowy i oryginalny w naszych stronach. Gratuluję pomysłu, życzę wspaniałego zamieszkiwania, pozdrawiam Ania

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    Widok przez okno
    [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

    alez piekny widok z okna
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  4. #164
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Witam ponownie wszystkich odwiedzających Zrobię jeszcze trochę zdjęć, wpisów i opisów - czyli niby dziennik po budowie. Mieszka się dobrze choć pewne zmiany już bym robił Chyba tak jest zawsze, że po czasie mamy inne pomysły
    Na ten moment jako przestroga dla innych - za mało powierzchni gospodarczej - brakuje miejsca na pierdoły których nie można wyrzucić.
    Jest tego dosyć sporo i gdzieś to trzeba trzymać, zrobię małą listę rzeczy które trzeba gdzieś przechowywać a o których się nie myśli wcześniej.
    pozdrawiam Adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  5. #165
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Nawet nie wiesz jak Cię rozumiem... jeśli chodzi o takie sprawy to mam naturę chomika
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  6. #166
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kuracja
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    77
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witaj, przejrzałem Twój dziennik budowy ( jeszcze nie cały ) ale nurtuje mnie kilka pytań:
    1 - ładując tak wielkie pieniądze w dom, stolarkę okienną zrobiłeś z PCV - czym się kierowałeś inwestując w tak szkodliwą technologię ?? Przecież drewniane okna to tylko kilka tys. zł więcej ?
    2 - czy ta ogromna ilość styropianu, tak pieczołowicie uszczelniona nie zamieniła Twojego domu w termos ? Gdzie masz miejsce na wentylację ścian ? którędy ucieka wilgoć ?
    Fajnie, że GWC żwirowe sie sprawdza. Też zrobiłem, lecz jeszcze nie wykorzystam z braków środków ( zamontuję rekuperator z bypasem )
    Szkoda, ze więźba nie była robiona z drewna giętego - widać to teraz na dachówkach
    Domek bajkowy, piękny i okolica cudowna.
    PS. folia pod pierwszą warstwę pustaków pozwala pracować ścianą niezależnie od fundamentów - unika się pękania, lub nawet zawalenia - lepsza papa, folię pierwszy raz widziałem

    PS.PS. piszę po butelce wina, wiec jestem pewnie nadkrytyczny, z góry przepraszam

  7. #167
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Hej. Wino musiało być bardzo dobre bo nie zauważyłeś, że nie mam stolarki z pcv - choć nic do niej nie mam i aż tak bardzo by mi nie przeszkadzała, a drewno jest jednak wymagające i po latach domaga się konserwacji.
    Termos - temat szeroko poruszany na forum Jest reku i jest wentylacja i to działa aż nadto dobrze bo problemem jest raczej brak wilgoci
    Więźba gięta raczej nie rozwiązałaby problemu piania dachówek, przy tej długości i takich krzywiznach musiałaby być zupełnie inna dachówka ( tzw. wieżowa) praktycznie nie do kupienia w normalnych cenach i terminach.
    Folia pod pierwszą warstwę wyszła przypadkowo, nie zastanawiałem się zbytnio nad tym, może masz rację z tym co piszesz.
    pozdrawiam i powodzenia życzę przy budowie, cieszę się, że mam to już za sobą
    ps
    pozostało mi jeszcze kilka rzeczy do zrobienia ale po zamieszkaniu to już nic się nie chce
    adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  8. #168
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kuracja
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    77
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wino faktycznie dobre i świetnie poprawia trawienie
    W takim razie z czego masz profile ? Z alu ?
    ja swoją budowę już kończę, a dziennika jakoś nie chce mi się uzupełniać - zostawię to na zimę
    pozdrawiam

  9. #169
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Witam! Przejrzałem cały DB. Fajny domek, pasujący do otoczenia. Poruszasz kilka ważnych spraw, jak np. ocieplenie szczytów- mam ten sam problem, ale miejsca na poprawkę nie bardzo. Mam pytanie dotyczące czujników temperatury i samego termometru- jakie to urządzenia. Sam szukam czegoś podobnego, ale jakoś nie trafiłem na takie jak Twoje. Dzięki z góry za odpowiedź, choć widzę, że rzadko zaglądasz. Pozdrawiam.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  10. #170
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Witam budujących
    Zaglądam ale już nie tak często jak kiedyś bo czasu brak
    Czujniki to popularne dallasy i jakiś wyświetlacz do tego, jakoś to działa ale trudno było kupić ciekawy wyświetlacz na większą ilość czujników i kupiłem taki na 4 i przepinałem w zależności od ciekawości. Teraz nawet już nie patrzę na te odczyty bo niewiele się zmieniały w czasie.Ciekawość została zaspokojona
    Cały czas koło domu coś jest do wykończenia, rośliny rosną i co chwila zmieniają miejsce, pomysłów wiele, tylko czasu mało.
    pozdrawiam adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  11. #171
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Witaj aadamuss24, dopiero teraz trafiłem na twój dziennik. Bardzo ciekaw jestem pomiarów temp. w przegrodach. Możesz podać jak te temp. się teraz kształtuja?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  12. #172
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Hej. Z braku czasu dawno nie robiłem pomiarów w przegrodach ale bliżej im było do temp. wewnętrznych niż zewnętrznych.
    Postaram się napisać coś więcej o eksploatacji już po 3 latach mieszkania.
    pozdrawiam adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  13. #173
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Czekam z niecierpliwością !
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  14. #174

    Domyślnie

    Witam, czy istnieje możliwość przywrócenia zdjęć z Twojego dziennika?
    Mój dom: z162, OZC(-20): 27kWh/m2(20 st) , 37kWh/m2(23 st).Ocieplenie: 18cm xps ławy, isomur, 25cm EPS 100 podłoga, solbet 600 + 20cm grafit 0,031 dach skosy: 36cm wełny 0,032(skosy), reszta dachu:wełna 54cm 0,032 , okna Uw około 1,wentylacja mechaniczna z GWC(reku na zimnym strychu) ogrzewanie: podłogowe wodne w całym domu gb072(14kW)+rc35, kominek 8kW. 2013/14: co(20st):460m3 cwu:100m3; 2014/15: co(23st):470m3 cwu:180m3; 2015/16: co(23st):411m3 cwu:216m3

  15. #175
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia jak się przywraca zdjęcia proszę podać o jakie zdjęcia chodzi to mogę podesłać coś na mail.

  16. #176

    Domyślnie

    Interesowały mnie zdjęcia dotyczące obróbki okna tarasowego od zewnątrz były umieszczane gdzieś obok posta Montaż styroduru przy drzwiach tarasowych
    Mój dom: z162, OZC(-20): 27kWh/m2(20 st) , 37kWh/m2(23 st).Ocieplenie: 18cm xps ławy, isomur, 25cm EPS 100 podłoga, solbet 600 + 20cm grafit 0,031 dach skosy: 36cm wełny 0,032(skosy), reszta dachu:wełna 54cm 0,032 , okna Uw około 1,wentylacja mechaniczna z GWC(reku na zimnym strychu) ogrzewanie: podłogowe wodne w całym domu gb072(14kW)+rc35, kominek 8kW. 2013/14: co(20st):460m3 cwu:100m3; 2014/15: co(23st):470m3 cwu:180m3; 2015/16: co(23st):411m3 cwu:216m3

  17. #177

    Domyślnie

    Witam Adamie
    Dawno nikt nie pisał ale mam kilka pytań?
    Jak się mieszka? Miałeś napisać o błędach.
    Czy warto łączyć pompę ciepła, bufor i solary?
    Jakie masz teraz temperatury dolnego źródła?
    Czy myślałeś aby wspomagać dolne zrodlo kolektorem słonecznym?

Strona 9 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony