dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 86
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1709
  1. #201
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar piorun
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Pszczółki , Pomorskie
    Posty
    12

    Domyślnie

    tez mysle o systemie http://www.nexwell.eu/ a to z uwagi na Alarm ,wideodomofon , monitoring i wiele inych w JEDNYM . A co dokładnie wycenili ci w tym zestawie ?? pewnie nie tylko mi sie przyda to info .

  2. #202
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    homiq

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    100

    Domyślnie

    Tak jak pisałem, z tego porownania szybkości wyszedł nam maly OT techniczny . Niemniej warto zwrócić uwagę na opóźnienia związane ze zwykłymi klawiszami sciennymi i ich reakcja na np. zapalenie światła. Z praktyki wolna reakcja niektórych systemów, zwlaszca bezprzewodowych jest denerwujaca.
    Co do iPhona to bardziej chodzi o prędkość działania całego interfejsu i łatwość (skomplikowalnosc=czas) dotarcia do potrzebnej funkcji.

    W domu najlepiej sprawdzają się piloty w formie iPod touch. Są bardzo łatwe w użyciu, bateria starcza na bardzo długo, no i Apple czyli największe możliwe wsparcie aplikacyjne do tego aby przy okazji nasz iPod był pilotem do telewizora, klientem poczty email, sterownikiem do multiroomu itd...

    Z technicznego punktu widzenia instalacje bezprzewodowe z rozproszonymi modulami to dobre rozwiazanie dla kogoś kto ma już instalacje i nie ma innego wyjścia.
    Dla nowo budowanych instalacji rozwiązania przewodowe są zdecydowanie lepsze i przyszlosciowo dające znacznie wiecej możliwości. Bez watpienia instalacje scentralizowane są lepsze do serwisowania, konserwacji i zabezpieczenia przed niepowolanym dostępem oraz wpływem czynników zewnętrznych

    Jeżeli chodzi o porównanie kosztów instalacji to rzucanie ceny bez dokładnej specyfikacji mija się kompletnie z celem. Aby to sensownie prownac powinnismy mieć instalacje o dokładnie tej samej funkcjonalności, wiedzieć czy cena zawiera montaż, dostawę, gwarancje, serwis, jakie są ew. koszty eksploatacykne itp.
    Z doświadczenia wiem, ze porownanie 1:1 rożnych systemów jest niemożliwe. Przy wyborze proponuje kierować się względem :
    1. Moje ptrzeby
    2. Mój budżet
    3. Omówienie pkt. 1 i 2 ze wstępnie wybranymi dostawcami, aby nasza wizje przesledzil specjalista praktyk (to bardzo ważny punkt, często spotykany błąd to podejście typu dużo znaczy dobrze... wręcz odwrotnie!)
    4. Ocena pod katem rozbudowy i elastycznosci rozwiązania.

    No i jeszcze jedna uwaga. Nigdy ale to nigdy nie godzić się na rozwiązania częściowe typu kawalek instalacji analogowej w piwnicy bo systemowa jest niepotrzebna a na horyzoncie widać oszczędność . Widziałem już miny ludzi, którzy inwestowali w ekrany dotykowe a jak wychodzą z domu to musza iść zgasic światło w garażu...

    Wesołych Świat !

  3. #203
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Z tego co wyczytałem to niewiele osób tutaj na forum wspomina instalację By-me włoskiej firmy Vimar a szkoda. W ciągu ostatnich kilku miesięcy miałem możliwość zapoznać się z możliwościami tego systemu. Tak naprawdę to ma możliwość podłączenia wszystkiego i sterowanie wszystkim. Własne rozwiązania dla alarmu, ogrzewania czy łączności zdalnej przez telefon to podstawa. Wadą (na razie) są zbyt małe panele w porównaniu do tych, które oferujecie ale jest możliwość obsługi z dowolnego TV za pomocą Microsoft Media Center a paleta osprzętu klawiszy, gniazd itd jest tak przeogromna, że chyba nie ma elementu, którego by ktoś nie potrzebował.

  4. #204

    Domyślnie

    No i jeszcze jedna uwaga. Nigdy ale to nigdy nie godzić się na rozwiązania częściowe typu kawalek instalacji analogowej w piwnicy bo systemowa jest niepotrzebna a na horyzoncie widać oszczędność . Widziałem już miny ludzi, którzy inwestowali w ekrany dotykowe a jak wychodzą z domu to musza iść zgasic światło w garażu...
    Ale pewnie jako praktyk, a nie specjalista od marketingu, pomogłeś człowiekowi, i podpowiedziałeś proste rozwiązanie, które zna każdy przeciętny elektryk i kosztuje mniej niż 100 zł.

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał jka222 Zobacz post
    Ale pewnie jako praktyk, a nie specjalista od marketingu, pomogłeś człowiekowi, i podpowiedziałeś proste rozwiązanie, które zna każdy przeciętny elektryk i kosztuje mniej niż 100 zł.
    To mniej niż 100zł + oczywiście koszt integracji tego z danym systemem - pewnie kolejne 100zł

  6. #206
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    homiq

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    100

    Domyślnie

    Pamiętajcie, że koszt urządzenia w takim wypadku to nic w porównaniu do nawet najmniejszej przebudowy okablowania w wykończonym budynku....

  7. #207

    Domyślnie

    Jakie przebudowy okablowania? W każdej normalnej instalacji dołóż jeden stycznik za 50 zł i wyłączysz wszystkie lampy, łącznie z tą w garażu.

  8. #208
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    homiq

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    100

    Domyślnie

    Nie bardzo widzę stycznik do całego oświetlenia, zakładając przy tym, że są obwody załączane czasowo, zmierzchowo itp. poza tym każda instalacja jest inna..
    Zasadniczo niepotrzebna ta polemika, jak ktoś robi nową instalację inteligentną to powinien przewidzieć sterowanie każdego obwodu.

  9. #209

    Domyślnie

    homiq, zanim rozpoczniesz kolejną dyskusję, zakończ może tematy które rozpocząłeś.
    A zanim odpowiesz w prześmiewczym, lub ironicznym tonie pomyśl, że jesteś przedstawicielem producenta oferującego takie rzeczy. I że Twoja postawa rzutuje na obraz firmy jaki kształtujesz w sieci.

    Pozdrawiam

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał kany
    Wlasnie dostalem wstepna wycene systemu nexwell (ten system bedziesz mogl sterowac czym chcesz) .Wycena miesci pelny alarm nawadnianie na zewnątrz sterowanie roletami do tego centralka (...) cena to 9000 zl .Jak myslicie czy to dobra cena ??
    No na pewno lepsza niż 14000 Euro, choć podejrzewam, że i iNELS zawarłby się w tej cenie (ok 9000 PLN), jeżeli chodzi o powyższe zagadnienie, choć jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia .

    Cytat Napisał Wakmen
    Z tego co wyczytałem to niewiele osób tutaj na forum wspomina instalację By-me włoskiej firmy Vimar a szkoda.
    A czy to czasem nie jest jakieś KNX-owe coś?

  11. #211
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał homiq Zobacz post
    W domu najlepiej sprawdzają się piloty w formie iPod touch. Są bardzo łatwe w użyciu, bateria starcza na bardzo długo, no i Apple czyli największe możliwe wsparcie aplikacyjne do tego aby przy okazji nasz iPod był pilotem do telewizora, klientem poczty email, sterownikiem do multiroomu itd...
    Zapytam najzupełniej poważnie - masz takiego w domu? używasz? Bo pomijając sens ekonomiczny takiego pilota, to u mnie fascynacja pocketopodobnymi pilotami skończyła się kiedy siedząc na kanapie i chcąc np opuścić rolety, kolejny raz akurat złośliwie pilot wziął się i rozładował. Powtórzę się, jako bajer do szpanowania - fajnie ale jako opcja do używania na codzień - męczące. W zależności od stopnia uwielbienia dla gadżetów - odpuścisz sobie po miesiącu lub dwóch na rzecz zwykłego pilota z paroma zdefiniowanymi przyciskami

    Cytat Napisał homiq Zobacz post
    Dla nowo budowanych instalacji rozwiązania przewodowe są zdecydowanie lepsze i przyszlosciowo dające znacznie wiecej możliwości. Bez watpienia instalacje scentralizowane są lepsze do serwisowania, konserwacji i zabezpieczenia przed niepowolanym dostępem oraz wpływem czynników zewnętrznych
    Dają wiecej możliwości? chyba odwrotnie, to w bezprzewodowym systemie mam swobodę rozbudowy kiedy po 5 latach nagle mi się zachce dodatkowy włącznik dołożyć. Poza tym topologia instalacji tu nie ma znaczenia, też można zrobić to jako sieć z punktem centralnym, choć moim zdaniem to lepiej to pomieszać. Funkcje podstawowe realizuję bez centralnego punktu/komputera a dodatkowe "bajery" serwerem. Jak się coś/cokolwiek stanie z centralą/serwerem to nadal będę w stanie sobie światło zapalić.
    Kolejny argument to wpływ czynników zewnętrznych - jakich niby? To jest tak mała przestrzeń, że spokojnie jestem sobie zagwarantować dobry odbiór sygnału w każdym miejscu. Z praktyki - stycznik sterujący rozładowaniem pieca akumulacyjnego zainstalowałem go sobie w ŚRODKU metalowej obudowy pieca. Następnie z najbardziej skrajnego pomieszczenia leci przez trzy ściany bez żadnego routingu do komputera centralnego zabudowanego w ścianie. Niedowierzącym jestem w stanie to zademonstrować. Więc o jakich tu kolego czynnikach zewnętrznych mówisz? Uprzedzając ewentualne argumenty - pasmo do automatyki domowej to specjalnie wydzielone bodajże 868 MHz.
    Jedyny słaby punkt, z którym mógłbym się zgodzić to narażenie na niepowołany dostęp. Sieć jest co prawda kodowana pinem ale masz rację, jest prościej niż przy kablu.



    Cytat Napisał homiq Zobacz post
    No i jeszcze jedna uwaga. Nigdy ale to nigdy nie godzić się na rozwiązania częściowe typu kawalek instalacji analogowej w piwnicy bo systemowa jest niepotrzebna a na horyzoncie widać oszczędność . Widziałem już miny ludzi, którzy inwestowali w ekrany dotykowe a jak wychodzą z domu to musza iść zgasic światło w garażu...
    Nie no pewnie, do Azora do budy na podwórku tez magistrale rzucić, bo może mu się kiedyś miskę samonapełniającą w KNX zrobi Bez przesady, elastyczność systemu , którą tak podkreślasz powinna dać możliwość jej prostej rozbudowy w dowolnym momencie, bo żaden, nawet najlepszy projektant nie będzie w stanie przewidzieć nawyków i upodobań użytkownika,co najlepsze, sam użytkownik także nie będzie w stanie tego określić
    Dopiero kiedy minie mu okres fascynacji gadżetem, dojdzie do wniosku co mu jest naprawdę potrzebne, ważne, żeby miał możliwość prostej rozbudowy a nie prucia połowy domu.

  12. #212
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    homiq

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał magicc Zobacz post
    homiq, zanim rozpoczniesz kolejną dyskusję, zakończ może tematy które rozpocząłeś.
    A zanim odpowiesz w prześmiewczym, lub ironicznym tonie pomyśl, że jesteś przedstawicielem producenta oferującego takie rzeczy. I że Twoja postawa rzutuje na obraz firmy jaki kształtujesz w sieci.

    Pozdrawiam
    lepiej pozostań obserwatorem tego tematu, bo nic nie wnosisz

    kamyk68 - bez komentarza.... (pozostaje czekać na reakcję Moderatora)

    Przewas :

    osobiście korzystam z iPoda i iPhona (moja żona i dziecko również)
    jest to bardzo proste i intuicyjne rozwiązanie, z którego korzysta praktycznie każdy nasz Klient
    o zdalnym dostępie nie wspomnę dzięki, któremu podnoszę ogrzewanie jadąc z biura itp.
    dodatkowo z poziomu tych urządzeń mamy sterowanie dźwiękiem strefowym i inne dodatkowe opcje związane z oprogramowaniem firm 3-ich

    co do rozwiązań bezprzewodowych to osobiście nie znam budynku 200mkw. z pełną integracją opartą o RF
    widziałem pomniejsze instalacje na x-comfort i osobiście nie uważam tego rozwiązania za złe aczkolwiek przy budowie nowej instalacji nie zastanawiałbym się 3sek. przy wyborze przewód / bez-przewód - zdecydowanie to 1.
    była już dyskusja na temat spowolnień i problemów z 868MHz (dzwonki, splitery do cyfry i inne czynniki)
    co do działania bez serwera to nasz system realizuje podstawowe funkcje bez jego udziału, rozwiązanie z centralnym serwerem i interfejsem przez www pozwala na rozwinięcie funkcjonalności bez konieczności zmiany sprzętu - jakoś nie widzę wprowadzenia nowych funkcji w pilocie x-comfortu.....
    ta większa elastyczność rozbudowy jest pozorna, proszę pamiętać, że jak zapomnimy o przewodzie elektrycznym w danym miejscu to bezprzewodowa pastylka nas nie uratuje
    zgadzam się z tym,*że ma to znaczenie przy dodatkowym włączniku i w takim przypadku zapomniany punkt w łatwy sposób możemy wyposażyć we włącznik bateryjny (nasza firma pracuje na rozbudową idącą w tym kierunku) ale zasadniczo jest to funkcja ratunkowa, bo nie wyobrażam sobie 30 włączników z koniecznością sprawdzania i wymiany baterii

    co do tej budy i projektantów to wiele rzeczy da się przewidzieć i jeżeli osoba odpowiedzialna (nie Klient) ma doświadczenie i praktykę to pomyłki można zminimalizować, wręcz wyeliminować
    ja osobiście decydując się na psa w budzie doprowadziłbym zasilanie do tego punktu (ogrzewanie), tak samo do gniazd przy płocie i w podbitce tarasu gdzie idealnie nadadzą się do kosiarki, lamp owadobójczych no i teraz do lampek

    elektryczność to bardzo ważny element budynku i całe szczęście coraz więcej Inwestorów zaczyna poświęcać na jej realizację odpowiedni czas

  13. #213

    Domyślnie

    Mam u siebie automatykę budynku w systemie eHouse - produkcji polskiej który posiada szereg możliwiści sterowania począwszy od pilota podczerwieni, przez panele naścienne, tablety, PC, przeglądarkę www, klienta FTP, email, SMS, a skończywszy na PDA czy telefonie komórkowym pracującym pod windows mobile lub java mobile. System użytkuje 6 lat więc wyrobiłem sobie już zdanie odnośnie metod zarządzania automatyką budynku.

    Oczywiście jest to moje prywatne zdanie.

    Uważam że panele stacjonarne nawet nie wiem jak bajeranckie to pomyłka jeśli chodzi o funkcjonalność. Może robią wrażenie na gościach i podnoszą prestiż jednak i tak trzeba wstać z fotela żeby coś zmienić, szczególnie że ceny na rynku są "zaporowe" dla przeciętnego Kowalskiego (bez urazy jeśli jakiś to czyta ). Sterowania przez www i ftp praktycznie nie używam bo nie jest zbyt wygodne. I tak trzeba mieć dostęp do PC, bo przez PDA jest bardzo wolno i zajmuje dużo czasu zrobienie czego kolwiek.

    Panele mobilne, PDA i telefony komórkowe są dla mnie najlepsze do zarządzania systemem spoza domu. Mam w systemie sterowanie przez SMS czy internet z których korzystam jak mnie nie ma w domu, jednak jeśli chodzi o sterowanie lokalne w domu to nie jest to najlepsze rozwiązanie. Problemem jak dla mnie jest wolny czas działania urządzeń mobilnych pracujących pod aplikacjami i tryb ochrony mocy, który powoduje że urządzenie będące w stand-by potrzebuje koło 10 sek na nawiązanie połączenia WiFi, BlueTooth czy innych łączy po przejściu do normalnego trybu pracy. W przeciwnym razie WiFi powinno być cały czas aktywne co powoduje, że urządzenia muszą być łądowane raz dziennie przez parę godzin więc są i tak na kablu.

    Dla mnie najlepszą i najczęściej używaną przeze mnie metodą zarządzania automatyką budynku w domu jest pilot podczerwieni do pełnego sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, programami, ściemnianiem itd. Sterowanie jest online i piloty, które używam kosztują po 50PLN za sztukę (W standardzie SONY orginalne piloty). Mam parę pilotów w których baterii nie wymieniałem przez te 6 lat użytkowania domu. Dodatkowo możliwe jest nauczenie systemu sterowania sprzętem audio / video / tv przez emulację sygnałów podczerwieni i powiązanie z przyciskami standardowego pilota Sony. Dzięki temu jednym pilotem obsługuję cały sprzęt HiFi / TV oraz automatykę budynku 1 pilotem podczerwieni. Zasięg podczerwieni jest ok 10m do najbliższego sterownika.


    Można oczywiście kupić Logitecha za 1000PLN czy Philipsa za 5000PLN jeśli ktoś potrzebuje stworzyć interfejs graficzny do sterowania domem.


    Co do elastyczności to niestety po paru miesiącach od zamieszkania już chciałem coś zmieniać, jednak na szczęście udało się to obejść softwarowo z poziomu aplikacji pracujących na PC i realizujących niektóre algorytmy i funkcje o których wcześniej nie pomyślałem podczas projektowania domu. Pomogły zresztą przewody porozciągane po całym domu i zostawione pod gipso-kartonem. Przewody z robocizną może kosztowały 1000PLN drożej i wszystkich na pewno nie wykorzystam ale kompleksowy remont najmniejszego pomieszczenia i tak więcej by kosztował, więc dobrze mieć "plan B" i "plan C". Na szczęście w systemie eHouse nie płaciłem za pojedyncze wyjścia czy wejścia więc miałem ich duży zapas, który już napocząłem.

    Osoby które "szyją na miarę" instalacje elektryczne czy inteligentne i próbują ograniczyć wydatki, wyjścia sterujące najczęściej sezon po wprowadzeniu muszą zrobić kapitalny remont z kuciem ścian włącznie, tak jak pisze PAWAG. Najlepszy projektant ani my sami nie przewidzimy co będziemy potrzebowali w domu za rok czy za pięć a koszty wszyscy znają. Nawet przy 3 własnym domu popełnia się błędy lub wpakuje w jakąś nową technologię dzięki "umiarkowanie uczciwym formom reklamy" lobbingowi, sponsorowanym artykułom w gazetach, w które my wierzymy, że są bezstronne. Ideałem niestety było by pomieszkanie co najmniej rok w nowo budowanym domu w stanie surowym

  14. #214
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mona7
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Wszystko super tylko wciąż mieszamy tu montowanie samemu i różne kombinacje i tak naprawdę czytając wciąż nie wiem co to znaczy gotowy system w dobrej cenie, bo mało kto podaje jakie wyceny i za co konkretnie i w jakiej firmie mu zaproponowano a myślałam, że o to chodzi co cena i firma żebyśmy mogli między sobą porównywać jaki system czym steruje i za ile o i iloma np. roletami. Niektóre mają ograniczenia tylko np do 5 rolet a resztę spuszczaj jak chcesz Więc prosiłabym tych, którzy już mają wyceny o podanie ile za co i gdzie na pewno wszystkim się takie porównanie przyda

  15. #215
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał inelsman Zobacz post
    Napisał Wakmen
    Z tego co wyczytałem to niewiele osób tutaj na forum wspomina instalację By-me włoskiej firmy Vimar a szkoda.

    A czy to czasem nie jest jakieś KNX-owe coś?
    Vimar w swojej ofercie również ma knx'a ale BY-ME jest na własnym protokole transmisji choć kilka innych firm można już z tym "pożenić".

  16. #216
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    homiq

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    100

    Domyślnie

    Nasza firma korzysta z włączników VIMAR (możemy stosować klawisze dowolnego producenta)
    Mają olbrzymią gamę materiałowo - kolorystyczną i modułową budowę co pozwala na wiele konfiguracji.
    Jeżeli chodzi o By-me to wodotrysków nie ma a cena zbliżona do KNX-a powoduje, że jest to średni system za wysoką cenę.
    Sterowanie z poziomu media center dostępne jest w wielu systemach od dawna i nie widzę praktycznej strony użycia tej opcji (włączony komputer przy TV i wielopoziomowe menu to do zapalenia światła czy ruszenia rolet jak armata na zapałkę) Zdecydowanie łatwiej wziąść do ręki ipoda, który przy okazji jest pilotem do TV, komunikatorem skype i wideodomofonem.

    Mona7
    Bardzo trudno zrobić takie porównanie cenowe. Zasadniczo mogę podać orientacyjne koszty dla budynku 200mkw. :
    (urządzenia automatyki, montaż i konfiguracja - bez kabli i instalacji elektrycznej)

    System kombinowany na centralce alarmowej, przekaźnikach ok. 10 - 15tys.
    + niska cena
    - skomplikowana obsługa
    - problemy z serwisem
    - mało możliwości

    Systemy gotowe produkowane przez znane w branży firmy ok. 20 - 80tys.
    + rozwiązanie gotowe i sprawdzone
    + duże możliwości (nowe technologie)
    - brak standardu
    - różne wersje okablowania budynku

    Systemy stowarzyszenia KNX ok. 50 - 100tys.
    + KNX jest standardem (technologicznie przestarzałym )
    + wsparcie standardu przez wielu producentów
    - wysoka cena
    - certyfikowana kadra dysponuje podstawową wiedzą (problemy z serwisem)

    tak najkrócej i najprościej jak się dało...
    proponuję przeprowadzić rozmowę z kimś doświadczonym aby dobrać zestawienie funkcji dla Twojego budynku
    na tej podstawie powstanie zestawienie do wyceny przez wybranych dostawców

    pozdrawiam forumowiczów!

  17. #217

    Domyślnie

    Widzę, że jest tu przedstawicieli kilku producentów, dlatego też mam pytanie.

    Na jesieni zakończyłem stan surowy i zastanawiam się nad zakupem systemu inteligentnego budynku (dom 300m^2). Szukam możliwości obejrzenia takiego systemu w praktyce. Jak na razie poczytałem trochę materiałów i obejrzałem działające instalacje KNX, Crestron i LCN.

    Czy można zobaczyc Wasze systemy "w akcji" w instalacjach z pełnym zakresem funkcjonalności? Nie chodzi mi o pokazanie walizki z dwoma sterownikami i prezentacji power-point, tylko rozbudowanego systemu zainstalowanego w średniej wielkości budynku, z możliwością ponaciskania i zobaczenia co i jak (również od strony ustawień).

  18. #218
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    homiq

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    100

    Domyślnie

    W miarę możliwości staramy się pokazywać naszym Klientom działanie systemu na żywo.
    Chętnych zobaczenia HOMIQ-a w akcji zapraszam na największe targi budowlane BUDMA 2011 w Poznaniu (11-14 stycznia).
    Będziemy w hali 12 stand 48. Postaramy się uruchomić jak najwięcej funkcji i będzie niespodzianka dla odwiedzających.
    W wolnej chwili proponuję się zapoznać z możliwościami naszego systemu na stronie - homiq.com

    Walizkom nasza firma mówi nie

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mona7 Zobacz post
    Wszystko super tylko wciąż mieszamy tu montowanie samemu i różne kombinacje i tak naprawdę czytając wciąż nie wiem co to znaczy gotowy system w dobrej cenie, bo mało kto podaje jakie wyceny i za co konkretnie i w jakiej firmie mu zaproponowano a myślałam, że o to chodzi co cena i firma żebyśmy mogli między sobą porównywać jaki system czym steruje i za ile o i iloma np. roletami. Niektóre mają ograniczenia tylko np do 5 rolet a resztę spuszczaj jak chcesz Więc prosiłabym tych, którzy już mają wyceny o podanie ile za co i gdzie na pewno wszystkim się takie porównanie przyda
    Najlepiej przesłać dane dotyczące instalacji (czyli np.: ile rolet chcemy wysterować, ile obwodów świetlnych, stref grzewczych/alarmowych itp.). Każdy producent wówczas takie zapytanie wyceni i będzie można sobie porównać.

  20. #220
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    elektryk42

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-315
    Posty
    1

    Domyślnie

    Do listy powyższych systemów "do sprawdzenia" dorzucam ingenium: ingenium-system.pl . Wygląda ciekawie, rozmawiałem z właścicielem i dostałem cennik - wynika z tego, że inteligentny dom można zrobić już od poniżej 10 kpln.

Strona 11 z 86

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony