dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 62 z 86
Pokaż wyniki od 1.221 do 1.240 z 1709
  1. #1221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian_D Zobacz post
    Panowie, po prostu ciśniecie rozwiązania które sprzedajecie. Trudno żebyście byli obiektywni
    To tak, jakby od właściciela salonu Renault oczekiwać, że powie że Opel jest lepszy. Wiadomo że każdy sprzedawca da się pokroić za to, że najlepszy jest produkt który sprzedaje. Kasa... kasa... kasa
    Tak ci się tylko wydaje. Nie poszedłeś do salonu, tylko wszedłeś na ogólne forum motoryzacyjne, gdzie siedzą mechanicy i pasjonaci różnych marek. Tam napisałeś że nie kupiłeś najnowszej eSki AMG, bo nie można samemu wymienić sprzęgła. Siłą rzeczy naskoczył na ciebie naczelny forumowy fan marki, ale to by jeszcze przeszło bez większego echa.
    Potem zacząłeś wypisywać że mietki to syf, że azja ich zje i w ogóle to sobie kupisz rower elektryczny bo widziałeś taki na targach.
    Ja akurat sprzedaję hondy, skody i toyoty. Ale jestem tutaj nieoficjalnie i osobiście uważam, że mietki to są dobre fury. Prestiżowe, wyposażone, wygodne i szybkie.

  2. #1222
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sturmer
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Płock
    Posty
    228

    Domyślnie

    dendrytus to nie twoje prywatne forum więc się chamie opanuj. Typowa odpowiedź - jestem zajebiście wspaniały i drogi i cię na mnie nie stać. To co cieciu robisz na bieda forum zrób to sam?
    Chcemy waszego dobra – powiedział rząd, a ludzie, słysząc te słowa, przestraszyli się i zaczęli chować swoje dobra w bezpiecznych miejscach.

  3. #1223

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    Tam napisałeś że nie kupiłeś najnowszej eSki AMG, bo nie można samemu wymienić sprzęgła.
    On niekupi AMG czy eSki bo:
    1. Nie wie o czym piszesz.
    2. Ma najlepszy na świecie samochód czyli 15 letniego diesla w kombi z koncernu VW z przebiegiem prawie 200 tys, kiedy podobne egzemplarze mają po 500 tys - 600 tys. Z minimalnym wyposażeniem, żeby się nie psuł. A nabył go od pedantycznej, niepalącej emerytki, jeżdżącej nim w zasadzie do kościoła bo był to 6 samochód w rodzinie stąd tak niski przebieg.

    Cytat Napisał Sturmer Zobacz post
    Typowa odpowiedź - jestem zajebiście wspaniały i drogi i cię na mnie nie stać.
    Ale przecież to FAKT, że NIE ZAPŁACIŁBYŚ mi 200 zł + 23% VAT z powodu, że cię nie stać, a nie z powodu: bo nie.
    Zresztą ta opłata świetnie zniechęca podobnych mądralińskich jak ty i jest to jeden z powodów dla których została wprowadzona.

    To co cieciu robisz na bieda forum zrób to sam?
    Dla sportu i dla paru osób, które w przeciwieństwie do ciebie nie pracują jako cieć, a chcą się czegoś dowiedzieć.
    Dla osób, które mogą na dzień dobry obniżyć wartość swojego mieszkania czy domu o 20 tys. - 30 tys. bo posłuchają jakiegoś oszołoma i wydadzą kilkaset złoty na skrętkę komputerową.
    Dla osób, które mogłyby sobie zrobić instalacją pod system, którego nienawidzą i który jest "bez przyszłości" w ich mniemaniu, chociaż tak naprawdę ich na niego nie stać.

    Twój pobyt jak to nazwałeś "bieda forum zrób to sam" świetnie potwierdza tezę, że nie stać cię na moje usługi.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 11-10-2014 o 10:44
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  4. #1224

    Domyślnie

    Teraz już wiem dlaczego do konfiguracji mojego inteligentnego domu nie potrzebowałem żadnego programu za 1000EUR - bo mam nowy samochód i to jeszcze benzynę.
    Ja też nie rozumiem dlaczego KNX chcę jakieś pieniądze za program do konfiguracji i to jeszcze tak absurdalne.

  5. #1225

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaprycho Zobacz post
    Ja też nie rozumiem dlaczego KNX chcę jakieś pieniądze za program do konfiguracji i to jeszcze tak absurdalne.
    A dlaczego AutoCAD kosztuje kilkanaście tysięcy?
    A dlaczego ktoś miałby coś robić za darmo.
    Może po prostu dlatego, że KNX musi się z czegoś utrzymać, a ani czego nie produkuje, ani nie sprzedaje?

    Dla twojej informacji to gość smażący frytki w McDonaldzie kupi go sobie za 55% swojej pensji.

    PS.
    Cytat Napisał kaprycho Zobacz post
    Teraz już wiem dlaczego do konfiguracji mojego inteligentnego domu nie potrzebowałem żadnego programu za 1000EUR - bo mam nowy samochód i to jeszcze benzynę.
    Gratuluję nowego samochodu za 1000€. Pamiętaj, aby wysłać kartkę na święta do sprzedawcy.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 11-10-2014 o 10:51
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  6. #1226

    Domyślnie

    Forum od rozwiązań "zrób to sam" to elektroda. Tam znajdziecie konkretne porady w tym zakresie.
    Na muratorze dyskusja w większości dotyczy rozwiązań komercyjnych, na które ktoś daje gwarancję.

    KNX jest drogi z definicji, tak jak drogie są mietki, bumy czy audice, gdzie prawdę mówiąc dużo kasy się dolicza za samą markę. Po co te bezsensowne dyskusje i wyjazdy? Bogaci sobie kupią na co mają ochotę.

    Jest wiele alternatywnych rozwiązań w sensownych cenach, które mogą ale nie musza korzystać z magistrali KNX. Można zrobić sobie też sensowny inteligentny dom okablowany w gwiazdę. Trzeba tylko zadawac odpowiednie pytania, a nie kłócić się o bezsensowne rzeczy.

  7. #1227

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post

    Tak stkop tym razem to ja, zerżnąłem listę z twojej strony
    Ok. Szkoda tylko, że nie prawidłowo, a nawet bezmyślnie... System SIMET? System Bluetooth?

    Jeśli uważasz, że "przedruk" treści gdzie bardzo wyraźnie wskazałem autora i źródło jeszcze dodając własny komentarz to rżnięcie... to też nie ma sprawy. Rżnięcie zostało usunięte jak tylko zauważyłem Twoją dezaprobatę... tak powinienem poprosić o możliwość wykorzystania fragmentu treści z forum. Czy jeszcze będziesz to wspominał... Aha i jeszcze raz przepraszam, że nazwałem Cię tam wtedy w komentarzu trollem... cięgle szukam innej nazwy.
    Ostatnio edytowane przez stkop ; 11-10-2014 o 12:32

  8. #1228

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Załóżmy, że jestem studenciakiem zafascynowany technologią KNX.
    Co jest w tym złego? NIC.
    Ano to, że prawdopodobnie okłamujesz innych wypisując ileż to instalacji nie robisz i dla jakich bogatych klientów. Przedszkole i żenująca dziecinada.

    Tak jak pisałem: moim zdaniem nie jesteś żadnym instalatorem KNXa czy właścicielem firmy, bo ilość czasu jaką spędzasz na jednym tylko forum temu przeczy. Również pewne kwestie, które podkreślasz (szczególnie zamożność Twoich klientów) ewidentnie wskazują, że nie możesz być właścicielem żadnej firmy.

    Patrząc na to jak łatwo się irytujesz i jak niezwykle szybko przechodzisz do obrażania innych osób na forum, można wyciągnąć wniosek że jesteś osobą bardzo niezrównoważoną, a takie osoby rzadko odnoszą sukces we współpracy z klientem, a już na pewno nie z segmentem zamożnych klientów


    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Naprawde nie chcę, aby tacy ludzie o mentalności Marian_D czy Sturmer mieli dom w KNX, dlatego podaję kilka "alternatyw":
    Konkurencja się cieszy że człowiek utożsamiany przez wielu na tym forum z KNX'em wypisuje takie rzeczy. Producenci KNX'a pewnie mniej
    Ostatnio edytowane przez Marian_D ; 11-10-2014 o 12:45

  9. #1229

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    A dlaczego AutoCAD kosztuje kilkanaście tysięcy?
    A dlaczego ktoś miałby coś robić za darmo.
    Może po prostu dlatego, że KNX musi się z czegoś utrzymać, a ani czego nie produkuje, ani nie sprzedaje?
    a może dlatego żeby klient musiał płacić za każdą zmianę ?

    Cytat Napisał dendrytus
    Gratuluję nowego samochodu za 1000€. Pamiętaj, aby wysłać kartkę na święta do sprzedawcy.
    Nie znasz się na marketingu. To raczej On powinien zrobić i robi.

  10. #1230

    Domyślnie

    Cytat Napisał stkop Zobacz post
    Ok. Szkoda tylko, że nie prawidłowo, a nawet bezmyślnie... System SIMET? System Bluetooth?
    To bez znaczenia, bo i tak nikt tego nie będzie sprawdzał, a jakby sprawdzał, to z korzyścią dla niego

    Ale OK, dorobię gwiazdki.

    Jeśli uważasz, że "przedruk" treści gdzie bardzo wyraźnie wskazałem autora i źródło jeszcze dodając własny komentarz to rżnięcie... to też nie ma sprawy. Rżnięcie zostało usunięte jak tylko zauważyłem Twoją dezaprobatę... tak powinienem poprosić o możliwość wykorzystania fragmentu treści z forum.
    ???
    Nie wiem powinienem ci zrobić laską?

    Czy jeszcze będziesz to wspominał... Aha i jeszcze raz przepraszam, że nazwałem Cię tam wtedy w komentarzu trollem... cięgle szukam innej nazwy.
    ???
    Nie mam bladego pojęcia o co ci chodzi.

    Cytat Napisał Marian_D Zobacz post
    Ano to, że prawdopodobnie okłamujesz innych wypisując ileż to instalacji nie robisz i dla jakich bogatych klientów.
    Może powinieneś poznać znaczenia słowa ZAŁÓŻMY w innym znaczeniu niż założyć gacie?
    Przedszkole i żenująca dziecinada.
    Przedszkole i żenująca dziecinada to położenie instalacji o którym nie ma się ZIELONEGO pojęcia, a którego się nienawidzi i dodatkowo wróży mu się rychłą śmierć

    Patrząc na to jak łatwo się irytujesz i jak niezwykle szybko przechodzisz do obrażania innych osób na forum, można wyciągnąć wniosek że jesteś osobą bardzo niezrównoważoną, a takie osoby rzadko odnoszą sukces we współpracy z klientem, a już na pewno nie z segmentem zamożnych klientów
    Nie jesteś w stanie mnie zirytować i nigdy nikogo na tym forum nie obraziłem.
    Tak jak nigdy nie nazwałem białego człowieka murzynem. Owszem murarzyna nazywam murzynem.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 11-10-2014 o 13:27
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  11. #1231

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Nie jesteś w stanie mnie zirytować i nigdy nikogo na tym forum nie obraziłem.
    Tak jak nigdy nie nazwałem białego człowieka murzynem. Owszem murarzyna nazywam murzynem.
    Doprawdy? Nazywanie innego użytkownika "pajacem" tylko dlatego, że napisał że nie toleruje twojego poziomu dyskusji? Twoim zdaniem ten człowiek jest "pajacem" bo nie chce, byś robił chlew z publicznego forum?

    W ciągu ostatnich 24h mnie wielokrotnie nazwałeś głupcem bo ośmieliłem się z Tobą dyskutować i poddawać w wątpliwość Twoje tezy oraz nazwałeś innego użytkownika "pajacem" tylko dlatego, że uważa że ton Twoich wypowiedzi jest żenujący.

    Mam nadzieje, że moderatorzy wreszcie zrobią z Tobą porządek.

  12. #1232

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian_D Zobacz post
    Doprawdy? Nazywanie innego użytkownika "pajacem" tylko dlatego, że napisał że nie toleruje twojego poziomu dyskusji? Twoim zdaniem ten człowiek jest "pajacem" bo nie chce, byś robił chlew z publicznego forum?
    Pajac jest pajacem tak jak murzyn jest murzynem. Takie są fakty.
    Ty jesteś ignorantem i głupkiem i to też są fakty. A że jestem pierwszym, który ci to mówi, nie zmienia stanu rzeczy i że TAKIE SĄ FAKTY.
    W ciągu ostatnich 24h mnie wielokrotnie nazwałeś głupcem bo ośmieliłem się z Tobą dyskutować i poddawać w wątpliwość Twoje tezy oraz nazwałeś innego użytkownika "pajacem" tylko dlatego, że uważa że ton Twoich wypowiedzi jest żenujący.

    Mam nadzieje, że moderatorzy wreszcie zrobią z Tobą porządek.
    OK. Mogę przestać cię nazywać głupcem, mimo że SAM wielokrotnie to udowodniłeś, ale będę nazywał cię "geniuszem inaczej". Zadowolony?
    Dla mnie dziad jest dziadem, a nie "bogatym inaczej", ale skoro się lepiej od tego poczujesz to będę używał dwóch określeń zamiast głupiec - "geniusz inaczej", a zamiast ignorant "profesjonalista inaczej".
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  13. #1233

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    Forum od rozwiązań "zrób to sam" to elektroda. Tam znajdziecie konkretne porady w tym zakresie.
    Na muratorze dyskusja w większości dotyczy rozwiązań komercyjnych, na które ktoś daje gwarancję.
    Na muratorze dyskusja wcale nie dotyczy "rozwiązań komercyjnych". Dlaczego? Bo niestety od dłuższego czasu praktycznie nikt nie pisze o ciekawych rozwiązaniach w branży, bo nie ma to najmniejszego sensu. Po prostu każdy post nie wychwalający KNX'a jest od razu torpedowany przez jednego, nawiedzonego osobnika.

    Zauważcie jak mało jest nowych wątków. Ludzie po prostu nie chcą nic pisać, bo szkoda im nerwów. Zapewne nie piszą również dlatego, że nie chcą być nazywania "pajacami", "głupcami" i "ignorantami", tylko dlatego, że ośmielają się pisać o czymś innym niż wszechwielebny KNX.

    Każdy system, który nie jest KNX'em jest od razu nazywany "chińszczyzną", "tandetą" itp. Jaką więc dyskusję masz na myśli, skoro przez jednego osobnika nie można w normalny sposób rozmawiać o czymkolwiek innym niż KNX?

    KNX jest bardzo drogi. Niewielu w Polsce niego stać. Ludzie zapewne chętnie pogadaliby o innych tańszych alternatywach, ale tutaj zwyczajnie się nie da.

  14. #1234

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Ale OK, dorobię gwiazdki.
    .
    Jeśli chodzi o ścisłość to zrób gwiazdki od Anfakable w dół. Wychodzi na to, że masz co najwyżej mgliste pojęcie na temat działalności tych firm. Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez stkop ; 11-10-2014 o 15:34

  15. #1235

    Domyślnie

    Cytat Napisał stkop Zobacz post
    Jeśli chodzi o ścisłość to zrób gwiazdki od Anfakable w dół.
    Do którego miejsca?

    Wychodzi na to, że masz co najwyżej mgliste pojęcie na temat działalności tych firm. Powodzenia.
    A po co mam się zdobywać pojęcie na temat tych firm, skoro wszystkie robią to samo o takich samych możliwościach tylko z z innymi napisami i obudowami?
    Praktycznie żaden nie potrafi integrować się z systemami alarmowymi, nawet z satelem, jeśli już to tylko z integrą.
    ŻADEN nie ma czujek obecności z prawdziwego zdarzenia.
    Każdy jest kompatybilny praktycznie tylko ze sobą.
    Większość przestanie istnieć w ciągu 5 lat.

    Źródłem informacji o tych firmach jest twoja strona o inteligentnych domach, więc o co chodzi? Skoro ty znawca wszystkich polskich systemów umieszczasz na blogu o ID te firmy, to założyłem, że wiesz o czym piszesz, a teraz się okazuje że to moja wina.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  16. #1236
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sturmer
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Płock
    Posty
    228

    Domyślnie

    Ale przecież to FAKT, że NIE ZAPŁACIŁBYŚ mi 200 zł + 23% VAT z powodu, że cię nie stać, a nie z powodu: bo nie.
    Zresztą ta opłata świetnie zniechęca podobnych mądralińskich jak ty i jest to jeden z powodów dla których została wprowadzona.
    Za toi toia na budowie płacę więcej niż ta twoja zaporowa cena. Może zapisz się na jakiś kurs PR, savoir vivre`u, pójdź do kościoła, spowiedzi, w ogóle wyjdź z wirtualnego świata i najlepiej zniknij z tego forum a gwarantuję, że wszyscy instalatorzy knx`a będą ci bardzo wdzięczni.Do samego systemu nic nie mam, ale mierzisz mnie jako osobnik i nie daj Boże instalator. Ładowanie do standardowego polskiego domu systemu knx jest ekonomicznie nieuzasadnione ale dendrytus wie lepiej.
    Chcemy waszego dobra – powiedział rząd, a ludzie, słysząc te słowa, przestraszyli się i zaczęli chować swoje dobra w bezpiecznych miejscach.

  17. #1237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sturmer Zobacz post
    Za toi toia na budowie płacę więcej niż ta twoja zaporowa cena.
    Ponieważ masz pompę ciepła Panasonica, to powinien cię zainteresować moduł PA-AW-KNX-1i służy do PEŁEN I DWUKIERUNKOWEJ komunikacji miedzy pompą a systemem inteligentnego domu.

    Cytat Napisał Sturmer Zobacz post
    Ładowanie do standardowego polskiego domu systemu knx jest ekonomicznie nieuzasadnione ale dendrytus wie lepiej.
    Instalacja KNX jest tak samo ekonomicznie uzasadniona jak instalacja pompy ciepła panasonica.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  18. #1238

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Ponieważ masz pompę ciepła Panasonica, to powinien cię zainteresować moduł PA-AW-KNX-1i służy do PEŁEN I DWUKIERUNKOWEJ komunikacji miedzy pompą a systemem inteligentnego domu.
    I znowu wciskasz tego swojego KNX'a.

    Z katalogu Panasonic Aquaarea: "Kompatybilność: integracja z*systemami KNX, Zig Bee i*Modbus umożliwia pełny
    dwukierunkowy monitoring i*sterowanie wszystkimi parametrami roboczymi".

    Jednym słowem do dwukierunkowej transmisji z pompą ciepła Panasonic można wykorzystać również modbus - a na rynku sporo systemów IB ma możliwość komunikacji modbus.

    Więc po co przepłacać za KNX jeśli wiele innych, tańszych systemów to potrafi to samo?
    Ostatnio edytowane przez Marian_D ; 13-10-2014 o 10:42

  19. #1239

    Domyślnie

    Edit: Nie ten wątek

  20. #1240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian_D Zobacz post
    Jednym słowem do dwukierunkowej transmisji z pompą ciepła Panasonic można wykorzystać również modbus - a na rynku sporo systemów IB ma możliwość komunikacji modbus.
    Tak, a które?
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

Strona 62 z 86

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony