dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 29
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 570
  1. #61

    Domyślnie

    Serwis twoja teoria podobnie jak indianca jest bledna to zwykle uprzedzenia.
    Podobnie jak mniemanie, ze twoj dom to pasyw.

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar inwent
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24 Zobacz post
    (...) szmatowanie/foliowanie to jest bardziej pracochłonne. Niby technicznie ziemianie się rozwijają ale izolacje nadal grube pozdr adam
    Adam, moim zdaniem, jeśli wykorzystasz folie paroprzepuszczaną (wysokoparoprzepuszczalną) to stosowanie szczeliny jest zbędne. Zwróć uwagę, że jeśli stosujemy folię wysokoparoprzepuszczalną dozwolone jest zrezygnowanie ze szczeliny nawet ocieplając wełną. Jeśli chodzi o nakład pracy to folię i tak musisz położyć pod blachę czy co tam na dach kładziesz. (chyba, że stosujesz papę).

    pozdr
    tomek k

  3. #63
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar inwent
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał PoloCocta Zobacz post
    Serwis twoja teoria podobnie jak indianca jest bledna to zwykle uprzedzenia.
    Podobnie jak mniemanie, ze twoj dom to pasyw.
    Kto to jest indianiec i o jakiej teorii piszesz.

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Indianiec to Rom-Kon . PoloCocta jeśli możesz to napisz coś więcej na temat, proszę.
    Jeśli z zewnątrz papa i coś przez nią wleci to teoretycznie powinno wylecieć/wyparować, ale w jedną stronę może woda wlecieć łatwo i szybko a odparowywanie może trwać dłużej. Tylko nikt nie wie jak długo Czy przy papowaniu jakaś folia jest potrzebna ? i w którym miejscu ? i po co ? Może ktoś zamieści jakiś przekrój jak to powinno wyglądać dla PUR ? pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  5. #65
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar inwent
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    148

    Domyślnie

    Adam

    Ja to rozumiem tak: jeśli stosujesz papę to musisz zrobić szczelinę wentylacyjną, jeśli stosujesz folię paroprzepuszczalną na deskowanie, zamiennie za papę, to szczelina jest zbędna.
    Indianiec - dobre

  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar inwent
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    148

    Domyślnie

    Dziś dostałem taką to odpowiedź w sprawie deskowania:

    "jeśli będzie deskowanie, to można zastosować odrazu piankę otwarto komórkową, natomiast jeśli membrana to zalecane by było najpierw zaaplikowanie materiału zamknięto komórkowego dla nadania sztywności membrany a następnie wypełnienie materiałem otwarto komórkowym"

    pozdr
    tk

  7. #67
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ciril
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    571
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Interesujące... nawet bardzo. Jak dla mnie poważna alternatywa dla wełny, bo o styropianie nie myślałam... Ostatnio właśnie ktoś mi zostawił w drzwiach domu płytkę z filmikiem jak to robią. I dodatkowo kwestia tylko tych 2-3 dni roboty.... Minusem może być cena, ale to jeszcze trzeba dokładnie przekalkulować...

    inwent czy możesz podrzucić mi namiary na jakąś firmę, która to wykonuje na priv???
    Tu czytaj i pisz
    "Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza tego dowodu w słowach."G.Eliot

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar inwent
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    148

    Domyślnie

    Dostaję informację, że masz pełną skrzynkę odbiorczą i nie mogę wysłać.

    pozdr
    tomek k

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar inwent
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    148

    Domyślnie

    Korespondowałem z dwiema firmami:
    TECH-SPRAY technika izolacji s.c. www.tech-spray.eu

    MR-PUR izolacje s.c. [[email protected]]

    pozdr
    tk

  10. #70

    Domyślnie

    A co myślicie o takim rozwiązaniu :
    Dać wełnę do poziomu krokwi, tak żeby wyrównać i na to X cm pianki ??
    Czy takie połączenie może się sprawdzić ???

  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar inwent
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    148

    Domyślnie

    Trzeba by wełnę dobrze zamocować - nie wiem czy, zwykle wykorzystywane, sznurki-linki utrzymają to podczas nakładania pianki. Na pewno pianka musiała by stykać się bezpośrednio z krokwiami - musi się czegoś trzymać. Myślę, że technicznie jest to wykonalne. Tylko rozważyć trzeba sens ekonomiczny - ile przy tym zaoszczędzimy. Wełna jest tańsza niż pur, ale dochodzi koszt ułożenia jej to raz a dwa cena pianki 1 cm/grubość jest zależna od całkowitej jej grubości i powierzchni - np mam ofertę na m2 o grubości 15 cm - 80pln a o 20cm 96pln. Różnica niby niewielka, ale jest.

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar inwent
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    148

    Domyślnie

    Membrana paroizolacyjna od wewnątrz według mnie zbędna. Paroprzepuszczalna od strony pokrycia według mnie powinna być - zawsze to jakieś zabezpieczenie w przypadku drobnych nieszczelności pokrycia, paroprzepuszczalna bo jakaś wilgoć tam się znajdzie przynajmniej na początku: z więźby dachowej, czy zwykła techniczna.

  13. #73
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar mijas
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwent Zobacz post
    Dziś dostałem taką to odpowiedź w sprawie deskowania:

    "jeśli będzie deskowanie, to można zastosować odrazu piankę otwarto komórkową, natomiast jeśli membrana to zalecane by było najpierw zaaplikowanie materiału zamknięto komórkowego dla nadania sztywności membrany a następnie wypełnienie materiałem otwarto komórkowym"

    pozdr
    tk
    Rozmawiałem w sprawie natrysku z właścicielem firmy tech-spray i również zaproponował mi na membranę najpierw warstwę 3cm zamknięto komórkowej pianki a następnie otwartą. Jak dla mnie nie ma to najmniejszego sensu (poprawcie mnie jeśli źle pisze) gdyż pianka zamknięta nie przepuszcza pary wiec wilgoć będzie gromadziła się w warstwie otwartej.
    Korespondowałem z przedstawicielem przedstawicielem DEMILEC USA producenta SEALECTION 500 (wiem że reklamuje swoje ale jest to sensowne) i on napisał:

    "Jeżeli jest to dach budynku mieszkalnego, to jak najbardziej
    pianka otwarto komorowa, ze względu na przemawiające
    na jej korzyść parametry:

    1. paro przepuszczalność - czyli ,,oddychanie" (proszę zauważyć
    że sam Pan pisze o folii paro *przepuszczalnej)

    *2. wygłuszenie (przydatne zawsze, ale przecież szczególnie pożądane przy dachu blaszanym)

    3. ekologia

    Argumentacja:

    pian twardych używa się powszechnie do budynków, powierzchni nie mieszkalnych (w których
    na stałe nie śpią i nie przebywają ludzie). Są to zewnętrzne powierzchnie dachów przemysłowych,
    kurniki, obory, przechowalnie owoców i warzyw itp. Jest to spowodowane tym, że pianka o zamkniętych
    komorach (tzw.ciężka lub twarda) stanowi powłokę gazoszczelną a więc nie przepuszcza powietrza. Może
    wprawdzie użyć Pan takiej pianki, ale pod jednym KONIECZNYM warunkiem: ZAINSTALOWANIU BARDZO
    WYDAJNEGO SYSTEMU REKUPERACJI - WENTYLACJI POWIETRZA, który zapewni
    wyprowadzenie wilgoci z pomieszczeń i zniweluje warunki sprzyjające rozwojowi pleśni i grzybów.

    W kwestii drugiego aspektu, a więc wygłuszenia budynku /dachu/ konstrukcji/, to proszę zauważyć, że fale dźwiękowe
    to drgania. Sztywne struktury (w tym pianka twarda) przenoszą drgania, wręcz wzmacniając niekorzystne efekty dźwiękowe
    co szczególnie daje się we znaki
    w domach stojących w pobliżu torów, czy jezdni, ale także np przy padającym deszczu.
    Otwarte komory pianki lekkiej pochłaniają drgania i wytłumiają ich przenoszenie do wewnątrz budynku
    i konstrukcji.

    W kwestii trzeciego aspektu - ekologii, pianka lekka SEALECTION 500 jest jedynym poliuretanem
    nie zawierającym formaldehydów i freonów, a więc związków szkodliwych. Jej formuła w znacznym stopniu
    jest oparta na bazie oleju sojowego i wody (dlatego między innymi produkt, mówiąc prosto, nie śmierdzi)


    Pianka o otwartych komorach powstała właśnie z przeznaczeniem do pomieszczeń mieszkalnych, więc jakieś
    powody musiały być, że mimo istniejących już dawno produktów poliuretanowych (pianki twarde) stworzono
    specjalistyczny wyrób dla dociepleń wewnętrznych budownictwa mieszkaniowego.

    Decyzja oczywiście nadal należy do Pana, a ja starałem się tylko podzielić się informacjami, którymi dysponuję.

    p.s. Architektów, którzy projektują domy mieszkalne a także budują własne, interesuje wyłącznie pianka lekka. "

  14. #74
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar inwent
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    148

    Domyślnie

    Pianka otwarto komórkowa jak zauważyłeś przepuszcza parę wodna. Czy przy kombinacji domu z wentylacja mechaniczną + rekuperator warto stosować taką - "tracisz" parę wodną a tym samym pieniądze.
    Ta kombinacja warstwowa zamknięto komórkowa a potem otwarta też do mnie nie przemawia właśnie ze względu na gromadzenie się pary wodnej. Myślę w całości o zamknięto komórkowej. Ale zobaczymy co jeszcze się wykluje na forum.

  15. #75
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar inwent
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    malo tego poczatowa wilgotnosc wiezby musi byc zerowa
    Na budownictwie się nie znam, ale na drzewie trochę i moim zdaniem nie uzyskasz wilgotności więźby zrobionej z drzewa na poziomie 0% - takie drewno jest kruche i łatwo pękające.

    Co do membrany to właśnie od strony pokrycia będzie ona leżała na krokwiach (czyli jeśli chodzi o drewno migracja pary będzie występowała). Jeśli chodzi o membranę to najważniejsze moim zdaniem jest, że można wyeliminować deskowanie, stanowić będzie rodzaj konstrukcji dla pianki (tu nie ma znaczenia czy jest paroprzepuszczalna czy nie).

  16. #76

    Domyślnie

    Cześć. Też ocieplam dom poliuretanem ( z rozbiórki płyt warstwowych ) i mam kilka spostrzeżeń ( znalazłem tani dostęp do tego materiału i chciałem nim ocieplić wszystko co się da, buduję dom pasywny ? energooszczędny ? - zobaczymy co wyjdzie ). Używałem płyt poliuretanowych grubości 10 cm i 6 cm często klejonych i uzupełnianych pianką montażową. Płyty te też mają deklarowny współczynnik U około 0,25 są dość ciężkie ( cięższe od twardego podłogowego styropianu ), przy produkci są odpowiednie rygory technologiczne ( wtrysk odpowiedniej ilości pianki między dwie sztywne blachy ) piankia z pojemnika rozpręża się dowolnie ( myślę że z tego urządzenia do natrysku też ) jest dużo bardziej miękka i lżejsza od kawałka płyty poliuretanowej - co zatem idzie nie wierzę że trzyma takie parametry cieplne. Główną wadą pianki jest zapach jaki wydziela, szybkie utlenianie ( na powierzchni płyty po kilku miesiącach pojawia się nalot łatwo zeskrobywalny paznokciem głebokości około 1 mm ) oraz jak już ktoś wcześniej napisał ogromna łatwopalność. Zaletę wytrzymałość na ściskanie ( gdzieś znalazłem że dana w posadzkę znosi obciążenia do 15 ton - najlepsze styropiany podłogowe do 6 ton - chyba ) trochę parametrów na stronie ecotherm-pl.com ( bardzo drodzy panowie ). Reasumując dałem 20 cm pianki w formie płyt na ścianę w murze 2 warstwowym oraz 20 - 25 cm w posadzki, nie ocieplę nią poddasza. Dom do obejrzenia ( i wąchania, oraz próby ognia ) w Siemiatyczach woj. podlaskie jeszcze około miesiąc.
    salata

  17. #77

    Domyślnie

    ja mam ocieplone płytami pir/pur 100m2 dachu nakrokwiowo , jest ciepło ale izolacja akustyczna jest mizerna !
    Ostatnio edytowane przez k***a*z ; 15-04-2010 o 07:52
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  18. #78
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Czyli na dach który jest deskowany i papowany, daję od środka szmatę dla szczeliny wentylacyjnej, na to pianka otwartokomórkowa? na to folia ? i deski. Czy ta folia pomiędzy deskami a pianką jest potrzebna czy raczej ją olać? i jaka ta folia miałaby być? I szukam wykonawcy który mi siknie taką pianką Może ktoś kogoś polecić ? pozdrawiam adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  19. #79

    Domyślnie

    Jesli chcesz dac pianke otwarto-komorkowa to nie potrzebujesz juz zadnej dylatacji dla drewna -to stosuje sie dla PUR zamknieto-komorkowej (szczelnej).
    Jesli zakladasz wentylacje mechaniczna (a widze w opisie ze tak) to folii na dobra sprawe pod GK tez nie potrzebujesz -ale pewnie nie powinna zaszkodzic.
    PUR otwarto-komorkowe przepuszczaja pare wodna w ograniczonym zakresie ale jednak, wiecej niz styropian ale duzo mniej niz welna - podobne dzialanie to jak membrana dachowa.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  20. #80
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    E&K

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamieniarz Zobacz post
    ja mam ocieplone płytami pir/pur 100m2 dachu nakrokwiowo , jest ciepło ale izolacja akustyczna jest mizerna !
    WItam, Obserwuje watek i zamierzam wykonac ten typ izolacji a wczensiej czegos sie jeszcze dowiedziec...

    Moze to dlatego ze te plyty szczenie nie dochadza i zawsze dzwiek przecisnie sie pomiedzy... A co dokladnie masz na mysli pod pojeciem izolacja akustyczna jest mizerna? Czy ktos kto ma wykonany natrysk z pianki PUR moze sie wypowiedziec jak to wyglada u niego?

Strona 4 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony