dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie Buduję Bażanta II

    Czytam Wasze dzienniki a sama boję się żeby nie zapeszyć. Ale co tam...

    Pomysł na domek zrodził się gdy musieliśmy zwolnić nasze mieszkanko. Zmęczeni ciągłym byciem nie na swoim szukaliśmy czegoś. Ceny mieszkań zabójcze. Znaleźliśmy nawet jedno ciekawe ale właścicielka cos zwlekała z decyzją. W końcu przeprowadziliśmy się do rodziców i tam dalej mysleliśmy. Gdy niesmiało zaczeliśmy cos w tym kierunku robić okazało się, ze gmina uchwala plan zagospodarowania przestrzennego i wszystko wstrzymane. A więc czekamy. W międzyczasie wystawiamy działki na sprzedaż (z czegoś trzeba budowe sfinansować) A było to koło sierpnia 2009. Oglądamy różne projekty, od tych większych po te malutkie. Początkowo myslimy o poziomce 3 z Archonu+. Ale coś nam nie pasuje . Szukamy dalej...
    Ostatnio edytowane przez yamatokai ; 05-09-2010 o 18:10

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Projekt wybrany
    Przedstawiam Państwu SMOLIK EKO





    A oto rzuty



  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jesteśmy na etapie WZ. Wydaje się, ze nie będzie problemów bo działka niby rolna ale w studium przeznaczona pod zabudowę, ale nigdy nic nie wiadomo. Jak na razie to jakieś drobne wydane na mapki ale jak liczymy to liczymy.
    Pierwsze mapy z sierpnia 2009 - 40 zł
    Teraz musiałam zrobić dodatkową mapkę bo pani z urzędu się nie podobała ta, która miałam. I wyobraźcie sobie, ze zapłaciłam 30 zł za mapkę A3, która różni się od tej A4 tylko umiejscowieniem naszej działki na papierze. Ponieważ działka rolna nie jest wyrysowana w starostwie juz liczę koszty jakie weźmie geodeta.

    A tu nasza działka z Zumi.

    Większe czerwone to planowane ogrodzenie, a mniejsze to dom

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Chcemy doprojektować garaż, a nad nim taras. W środku tez małe zmiany.





    Wniosek o warunki zabudowy złożony 12.03.20104 i czekamy.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dostałam dzisiaj informację o wszczęciu postepowiania o WZ. Masakra. Strasznie niecierpliwa jestem.
    Chociaż nasz plan na ten rok to papiery i może fundamenty. Mamy ten komfort, ze mieszkamy obok działki więc coś tam pomalutku będziemy działać. Pierwszy krok to doprowadzenie dzialki do jako takiego wyglądu bo na razie wygląda nieciekawie. Zdjecia póżniej.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Strasznie dawno nie pisałam ale za bardzo nie było o czym. Po wizycie u pani architekt i poleconego geodety musimy się wstrzymać do listopada, kiedy to wchodzi plan zagospodarowania przestrzennego gminy. Wtedy to ruszamy z kopyta. Aha i projekt już nie ten, wiec zmieniam nazwę dziennika. Projekt to aga eko, blisko smolika ale troszkę inaczej.

    To Aga z przodu


    I z tyłu


    oraz rzuty


    Ostatnio edytowane przez yamatokai ; 17-07-2010 o 17:53

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Kobieta zmienną jest... Ale ile razy można. Bo znowu mamy inny projekt. Może teraz nie wklejam już go tylko link do strony bo jak znowu zmienię to szkoda miejsca i zamieszania. W więc projekt na dzisiaj to http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcj...y&id_domku=156 Bażant. Co mamy
    - warunki zabudowy więc wiem co mogę zbudować ale czekamy na wejscie Planu Zagodpodarowania
    - warunki techniczne gazu: i tu pozytywne zdziwienie. Gazownia bierze na siebie budowę/rozbudowę gazociągu 174 m my mamy tylko zapłacić za przyłączenie 1458,66 zł + VAT, termin realizacji 13 miesięcy.
    - warunki techniczne prądu; na razie tylko potrzebne są do pozwolenia bo działka nie podzielona. Po podzieleniu wystapimy o nowe bo teraz za tą samą kwotę zrobią przyłącze tylko do początku działki a jak podzielimy do do tego miejsca co chcemy. Może na zdjeciu lepiej to wyjaśnię. Za podłączenie 2354 zł przyłącze kablowe



    Nasza działka wykoszona



    Nasza działka to ta pierwsza od strony skrzyzowania dróg. Jedna idzie tam gdzie te kwadraty (to zabudowania) a druga prawie prostopadle do niej, równolegle do naszej działki. Jak będa tak podzielone to mi podciągną prąd do początku tej mojej działki.

    Co jeszcze
    - mapa do celów projektowych się tworzy - 650 zł
    - musimy zrobić rozgraniczenie pisemko do urzędu gminy poszło, czekamy.
    - wniosek o wyznaczenie warunków zjazdu złozone 80 zł
    - warunki wody sa do odebrania pewnie już, jutro pojadę sprawdzić.

    i to na tyle. Podobno około połowy września ma być głosowany plan zagodpodarowania, około połowy listopada się uprawomocni więc wtedy możemy coś dalej. Ale moze jeszcze w miedzyczasie ogrodzimy dzialkę ale to dopiero po rozgraniczeniu. Budowa domu to nauka cierpliwosci, pokory i dyplomacji.
    Ostatnio edytowane przez yamatokai ; 05-09-2010 o 19:04

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nasz Bażant u architekta więc projekt już klepnięty. A więc ogłaszam wszem i wobec że budujemy Bażanta II. Pani architekt powiedziała, że potrzebuje dwa tygodnie na prace i potem składa wniosek o pozwolenie. Jak widac nie czekaliśmy na uprawomocnienie planu tylko zlożyliśmy na warunkach. W duchu sie ciesze bo warunki umiejscowiały nasz domek tam gdzie bardziej chciałam czyli dalej na działce.

    Takie zmiany zleciliśmy:


    Aha projekt w odbicu lustrzanym.


  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    26.10.2010 złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę a raczej za nas pani architekt. I czekamy. Nic nie zaczniemy przed zimą ale nie ma to jak mieć pozwolenie w kieszeni. Wtedy to się jest gość.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    I nic się nie dzieje. Zasypało nas i w sumie dobrze. Zima przyszła to i w końcu odejsc musi a po zimie działanie. Plan zagospodarownia wchodzi juz na 1250% 17 grudnia. Jestem niecierpliwa wieć podzwoniłam gdzie trzeba, poczytałam co trzeba i wiem że został ogłoszony 17 listopada + 30 dni uprawomocniania i mamy plan obowiązujący. Podział juz się robi. Więc powolutku ale do przodu.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tadam... Dostałam pozwolenie na budowę. 14 dni na uprawomocnienie i mozna by działać ale wiadomo.... ZIMA. No ale nic. Jak przyszła to pójdzie a wtedy zaczynamy.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Czekając na nadejście wiosny powoli przygotowujemy się do budowy. Pierwszym krokiem, który chcielibyśmy zrobić to ogrodzenie działki. Potrzebujemy ok. 50 słupków do siatki. W związku z tym byliśmy dzisiaj w Sosnowcu u pana, który oferował sie w internecie, że wykonuje słupki. Za słupki środkow chce 18 zł za jeden (pomalowany na czarno, z przyspawanymi nakrętkami i zatyczką metalową), za narożne 50 zł, a za początkowe 30 zł. Jak się orientowłam to chyba dobra cena szczególnie, że pan oferuje dowóz za małą opłatą. Za siatką się jeszcze rozglądamy.

    Budowa sie nieuchronnie zbliża więc zajeliśmy się także rozplanowaniem kuchni. Marzyła nam się wyspa w kuchni i nie byliśmy pewni czy nie trzeba będzie zrobić jakiś podjeśc pod odpływ czy coś. W trakcie analizy projektu okazało się, ze ta nasza kuchnia to za bardzo ustawna nie jest. Bo tu okno, tam okno, tu drzwi itp więc postanowiliśmy
    trochę pozmieniać: zamiast dwóch wąskich okien na ścianie południowej - jedno większe, zamiast dwóch wejść do salonu jedno większe. Planowalismy ją w plannerze Ikei ale chodziło bardziej o układ niż o konkretne meble bo do tego jeszcze bardzo daleko.



    Taki układ jest i chcemy zmienić okna i przejścia do salonu i kuchni;


    Pani architekt wyraziła zgodę na zmiany ale trzeba zmieniać pozwolenie na budowę koszt 300 zł.
    Ostatnio edytowane przez yamatokai ; 05-02-2011 o 16:07

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zrobiliśmy dzisiaj rozeznanie w poleconych składach budowlanych . Bardzo pozytywne wrażenie wywarł na nas skład "Pabud". Zostawiliśmy projekt do wyceny bo mają tam prawie wszystko. Zobaczymy ile wyjdzie. Ale tak przy wstępnych zapytaniach to ceny ok. Hurtownia "Anitex" - drożej. Fajnie też że jeśli będziemy dużo brać to transport gratis.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No i mamy wycenę;
    Etap I - fundamenty 9663,43
    Etap II - chudy beton + ściany parteru 16109, 41
    Etap III - ściany poddasza+beton na strop 6490,83

    Komin Presto fi 20 +W 7 mb - 2307,78
    system rynnowy 1123,18
    strop teriva 6063, 65

    więźba - 8208,5
    okno dachowe 1186,34

    Blacha 8118,9
    dachówka 11514,2

    Zastanawiamy się nad dachówką - różnica nieduża ale trzeba jeszcze doliczyć koszt ekipy bo liczyli sobie na blachę. Ale na szczęście mamy trochę czasu.
    Brakuje jeszcze wyceny okien ale na to tez jeszcze czas. Trochę nie zgadza sie ilość pustaków wyliczona przez skład i przez naszego wykonawcę. Wykonawca policzył mniej. Ale to jeszcze przed zamówieniem dokładnie wyliczymy.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dostaliśmy wycenę wentylacji mechanicznej z firmy Tora z Częstochowy:

    sprzęt: 13 144,14 zł w tym centrala wentylacyjna firmy Brink Climate Systems typu Renovent HR 400 (L-wersja lewa) z automatycznym bypassem i sterownikiem tygodniowym IB-TRON
    6 264,00 zł

    robocizna 4 104,00 zł
    razem 17 248,14 zł ale minus koszt wykonywanego u nich projektu 340 zł i mamy 16 908,14 zł. Chyba dobrze, nie?

    Jutro jedziemy podpisać umowę na przyłącze prądu i gazu - bo terminy odległe i się obudzimy w pięknym domku bez mediów
    Aha, i składamy zgłoszenie na ogrodzenie frontowe.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie



    To zrobilismy ostatnio. Niby nic, parę słupków - (50) ale jak cieszy. Część siatki też już założona, reszta czeka na stopnienie śniegu. Masakra z tym śniegiem ale podobno jutro ma go już nie być. Słupki kupione za ok. 18 zł za sztukę (zwykłe), 3 narożne po 50 zł i 2 końcowe po 30 zł, siatka kosztowała (150 m) 1540 zł i inne elementy ok. 300 zł. Do tego piasek 100 zł za 2 tony z przywozem.

    Miałam podpisać umowę na gaz ale przepisywaliśmy pozwolenie na budowę i dopiero 22.03 się uprawomocni. Z prądem też okazało się że jednak musimy poczekać na podział działek a mieliśmy nadzieję, ze coś tam uda szybciej załatwić. Ogrodzenie frontowe to samo. Decyzja musi być prawomocna. Oczywiście dopiero teraz wyczytałam, że prowizoryczne ogrodzenie frontowe (czyli ogrodzenie terenu budowy) można robić bez żadnego zgłaszania. Dzięki "Murator". Do tej pory jak mi takie coś wyskakiwało i okazywało się, ze mogłam zrobić coś szybciej to się bardzo denerwowałam. Teraz wrzuciłam na luz. Głową muru się nie przebije. A urzędy i panie pracują według swojego tempa. A to pani na urlopie, a to kierownik co miał podpisać nie ma czasu a to coś tam innego. I z dwóch tygodni robi się miesiąc. To samo z podziałem działek: zaczął się w styczniu- miał zakończyć do kwietnia i chyba nici z tego. Bo papiery swoje poleżeć muszą.

    Mamy kolejne wyceny.
    okna:
    firma Oknoland Radzionków -8 003,67 zł +
    Wyposażenie dodatkowe za dopłatą:
    + Rolety nadstawne Termolux PA 39, kolorystyka: (skrzynka 200/255 biała pod zabudowę z zew./ wew.)
    rewizja biała, prowadnice, pancerz i listwa dolna "złoty dąb" napędy ręczne (pasek) razem 13 szt:
    = 6613,00 zł brutto
    + Napęd elektryczny z przełącznikiem do OB poz. 7 x 1 kpl. = 450,00 zł brutto
    + Rygle automatyczne 12 szt/kpl. (zabezpieczenie pancerza przed podniesieniem z zew.) = 780,00 zł
    brutto
    +Wieszak blokady pod nap. elektryczne 1 kpl. = 400,00 zł brutto
    +Montaż okien na stan surowy (puste otwory okienne bez obróbki tynkarskiej) = 1552,00 zł brutto
    Łączna wartość oferty 17 798,00 zł brutto

    firma Elprim Tarnowskie Góry
    Okna brutto wraz z montażem 9908,80
    Rolety zewnętrzne pod zabudowę szt. 13 8895 brutto
    razem 18803, 8 zł

    Zdecydowaliśmy się także na dachówkę zamiast blachy. Jak na razie myślimy o Robenie Plus kolor Antracyt. W związku z tym zmieniła się cena budowy domu. I tak w trakcie negocjacji ustaliliśmy cenę za wybudowanie domu wraz z dachem 40 000 zł.

    Elektryk wycenił nam koszt instalacji na ok. 7000 zł ( w tym cała elektryka, instalacja antenowa, internetowa, alarm)

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Powoli ruszamy. Zakupiliśmy garaż 3x2. Oto on.



    Malutki ale wiekszego nam nie potrzeba. Mamy ten przywilej, że mieszkamy obok budowy (zabudowania w tle) i mamy gdzie przechowywać cenniejsze rzeczy. Ten garaż to tylko z lenistwa - trzymamy tam czego nam sie nie chce nosić a nie żal jak ktoś zakosi.

    Ogrodzenie boczne też dokończone.


    Nawet już mamy wytyczony nasz domek. W sobotę był pan geodeta i powbijał multum deseczek. Ale zdjęcia później.
    Jutro przyjeżdża koparka.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    I koparki nie było. Zadzwonił pan i przełożył kopanie. Nie wyrobił się gdzieś z pracą i tak wyszło. Umówiliśmy się na wtorek. Przyjechały dzisiaj bloczki, folia kubełkowa, cement, dysperit, styropian (jakiś taki specjalny do fundamentów) i inne pierdółki potrzebne na fundamenty. I niby coś się dzieje ale wolno. Za wolno.






    Ostatnio edytowane przez yamatokai ; 17-04-2011 o 09:18

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jutro mają przyjść panowie budowlańcy i robić zbrojenie na ławy. Podział działek jeszcze trochę będzie trwał. Ostateczną decyzję o podziale i prawomocną będę mieć najpóźniej 11 maja, chyba, że uda się coś tam przyspieszyć. 2 maja mam zaklepane spotkanie z panem Wójtem na temat wodociągu - w jakim stopniu gmina ma zamiar uczestniczyć w jego budowie. Jak działki będą podzielone to mogę składać o warunki na ten wodociąg bo wcześniej nie chcieli przyjąć, mówiąc, że nie wiedzą ile tych przyłączy ma być itp. Jak dla mnie to działanie na zwłokę ale niech im będzie.

    A taki będę mieć widok z kuchni.


  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A więc panowie przyszli, zbrojenia robią. Koparka niestety w poniedziałek sie popsuła. Ale od czego jest internet. Poszukałam, podzwoniłam i sie znalazła jakaś wolna. We wtorek powstała dziura, która stopniowo zamieniała się w basen.



    W basenie tym panowie zaczęli robić ławy.



    Ławy są skończone i zalane warstwą chudziaka. Teraz kończymy robić zbrojenie. ( Jakoś mi się źle pisze, że panowie coś tam robią i będę pisac że pierwszej osobie ale w domyśle chodzi o naszych wykonawców. Chociaż M. tam cały czas przed pracą ich dogląda i pomaga. Nieśmiało się pyta ile płacą.)

    Kupiliśmy rury na drenaż i geowłókninę. W związku z tą wodą, która cały czas nam towarzyszy i nie chce zniknąć mimo odpompowywania zdecydowaliśmy się na drenaż wokół domu. Myślimy także o drenażu działki w jej najwyższym miejscu aby odprowadzać cześć wody zanim dotrze do fundamentów domu.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony