dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 199 z 217
Pokaż wyniki od 3.961 do 3.980 z 4333
  1. #3961

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geo222 Zobacz post
    Proszę doradźcie mi czy zlew jednokomorowy DOMSJO można montować na blacie z litego drewna? W plannerze jest napisane, że blat musi mieć 3,8 cm (czyli można na tych wiórowych z wierzchnią warstwą z drewna np. KARLBY).
    Czy możecie powiedzieć coś o tych blatach? Sprawdzają się gorzej/lepiej niż te drewniane?
    O którym zlewie piszesz?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z16402102Q,Jednokomorowy-zlew-Domsjo--Kupisz-w-IKEA-za-289-zl.jpg
Wyświetleń:	303
Rozmiar:	26,0 KB
ID:	335749

    czy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dypsfq.jpg
Wyświetleń:	826
Rozmiar:	22,6 KB
ID:	335750

    ten pierwszy zlew można montować we wszystkich blatach, natomiast ten drugi zaleca się montaż w blatach o grubości min. 38mm. Przy niższym blacie trzeba przyciąć minimalnie front pod zlewem.
    Blaty Karlaby mają fornir drewniany grubości około 5mm, wewnątrz płyta wiórowa. Zaletą tych blatów jest to, że nie rozszerzają się/ zwężają pod wpływem zmian wilgotności powietrza, co jest charakterystyczne dla innych drewnianych blatów (w mniejszym stopniu dla egzotyków). Co za tym idzie nie trzeba zachowywać szczelin dylatacyjnych od ścian czy wysokich słupków.
    Drewniane blaty o szerokości 28mm pod wpływem wilgoci mogą się poskręcać.
    Warto dodać, że cena Karlaby jest niższa w porównaniu do drewnianych.
    Sam mam blat Karlaby - dąb w kuchni i łazience i nie ma z nimi żadnych problemów. Trzeba jednak pamiętać o zaolejowaniu blatu najlepiej zaraz po montażu (dotyczy blatów drewnianych i typu karlaby). Polecam olej OSMO - drogi ale bardzo wydajny, wystarczy raz na rok dwa zaolejować i spokój.

  2. #3962
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Agnieszka16076

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-319
    Posty
    5

    Domyślnie

    Nie wiem jak to wygląda z kuchniami z IKEI, ale cały salon mam w IKEI i nie narzekam (a niektóre szafki sporo już przeżyły w ciągu ostatnich 3 lat). IKEA to nie do końca mój styl, ale oferuje dobrą jakość w korzystnej cenie, a to na razie jest dla mnie dość kluczowe przy doborze mebli (w perspektywie przeprowadzka do nowego miejsca).

  3. #3963

    Domyślnie Kuchnia IKEA METOD - zmywarka do zabudowy kupiona nie w IKEA

    Witam,

    Jakiś czas temu IKEA zmieniła swoją ofertę i wprowadziła nową linię - Kuchnie METOD.
    Wraz z tą zmianą niestety nie przewidziano, że kupujący mógłby nie chcieć ich zmywarki (w rzeczywistości mają do wyboru 3 modele o szerokości - 60cm - żaden z nich mi nie odpowiada). Kupując szafkę na zmywarkę - system montowania frontu / drzwiczek jest tak skonstruowany, że będzie działał tylko z ich zmywarkami.
    Mam pytanie - czy ktoś z Was próbował już sobie z tym problemem poradzić?
    Czy jeżeli kupię tylko zwykły front do tej szafki to fachowcy będą w stanie zamontować mi inną zmywarkę?
    Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź - bo na prawdę nie chciałabym kupować tam zmywarki

    pozdrawiam,
    Julia

  4. #3964

    Domyślnie

    Cytat Napisał fubu228 Zobacz post
    Otworzy się, ponieważ do wszystkich zmywarek (również tych spoza ikea) przeznaczonych do zabudowy w systemie metod dodawany jest system mocujący front zmywarki (tych systemów jest dwa w zależności od modelu zmywarki). System ten stosuje się właśnie z uwagi na niski cokół w kuchni metod (8cm). Nawet przy niskich nóżkach front nie będzie zawadzał o podłogę. Najniższe nóżki jakie montowałem miały 3cm i nie było z tym problemu.
    Ja mam właśnie cokół 3 cm i ten problem, że przy froncie z ikei 80cm nie mogę do końca otworzyć drzwi zmywarki - czy mogę dokupić jakiś system prowadnic suwanych? Zmywarka to Hotpoint ELTB 6M124 EU. Proszę o poradę.

  5. #3965

    Domyślnie

    system nazywał się "behjälplig" w ikea podobno już niedostępny - kosztował około 80zł, poszukaj może na all.....lub olx.
    Co do innych zmywarek spoza ikea to można kupić zmywarkę Elektrolux do zabudowy z ruchomym frontem. Zmywarki dla ikei produkuje obecnie firma Elektrolux. W swojej ofercie też ma kilka zmywarek przystosowanych do zabudowy w meblach o wysokich frontach (np. IKEA 80cm).

  6. #3966
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    NieJan

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    172

    Domyślnie

    fubu228 czy pisząc o zmywarkach elektrolux masz na myśli konkretne modele? Możesz podpowiedzieć jakich szukać?

  7. #3967

    Domyślnie

    http://www.electrolux.pl/Produkty/Zm...owy/ESL8810RA/
    w zakładce szczegóły trzeba sprawdzić czy są "zawiasy ślizgowe" trzeba przeglądać kolejno wszystkie zmywarki na stronie elektroluxa.

  8. #3968

    Domyślnie

    Cytat Napisał fubu228 Zobacz post
    http://www.electrolux.pl/Produkty/Zm...owy/ESL8810RA/
    w zakładce szczegóły trzeba sprawdzić czy są "zawiasy ślizgowe" trzeba przeglądać kolejno wszystkie zmywarki na stronie elektroluxa.
    Zmywarki dla IKEA produkuje właśnie Electrolux. Są także pasujące zmywarki Siemens np. SX76P030EU lub SX778D01TE
    http://www.siemens-home.de/produktliste/SX76P030EU
    http://www.siemens-home.de/produktliste/SX778D01TE

  9. #3969

    Domyślnie

    Cytat Napisał astw Zobacz post
    Zmywarki dla IKEA produkuje właśnie Electrolux. Są także pasujące zmywarki Siemens np. SX76P030EU lub SX778D01TE
    http://www.siemens-home.de/produktliste/SX76P030EU
    http://www.siemens-home.de/produktliste/SX778D01TE
    Electroluxowych nie szukałem jeszcze, ale wskazanych siemensowych w polskich sklepach nie znalazłem :/

  10. #3970
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał marduk Zobacz post
    1. Dziwne? Dla ciebie tak - dla mnie nie.
    Opisałam realia osoby o wzroście 160 cm z meblami Ikei, konkretnie z blatem roboczym na wysokości min 91 cm. To są fakty, a nie fantazjowanie. Podnieś swoje blaty o 5 cm i wtedy będziesz równoważna do dyskusji o takim stanie - czy jest ci wygodnie dla pracy (w szczególności przeniesienie garnka 5l z drugiego rzędu palników do zlewozmywaka - np odcedzić makaron, oki?
    Ból pośladków level Extreme
    Ciekawie się to czyta osobie mającej wzrost 154cm i jakość specjalnie nie narzekającej na wysokość szafek

  11. #3971

    Domyślnie

    Cytat Napisał togre Zobacz post
    Electroluxowych nie szukałem jeszcze, ale wskazanych siemensowych w polskich sklepach nie znalazłem :/
    Można zamówić z zagranicznego sklepu dostarczającego do Polski z europejską gwarancją.
    http://www.amazon.de/product-reviews...owViewpoints=1

    Pozytywne opinie odnośnie do możliwości montażu w kuchni Metod " Sehr empfehlenswert für Ikea-Method-Küchen; denn dieser einer der wenigen Spüler, die ohne Anpassungen perfekt passen. Es muss nur die 80cm Front von Ikea montiert werden, extra Scharniere werden nicht benötigt".

    http://www.amazon.de/gp/offer-listin...&condition=new

    Zamiast Electroluxa można kupić zmywarkę IKEA - to to samo a 5 lat gwarancji.

    Proszę sprawdzić jeszcze (czy pasują) poniższe specjalne modele NEFF (grupa BSH) i Bosch. Na stronie są rysunki z wymiarami.

    http://www.redcoon.pl/B605032-Neff-G...elem#datasheet
    http://www.redcoon.pl/B605043-Neff-G...wane#datasheet

    http://www.redcoon.pl/B563575-Bosch-...rowane#databox
    http://www.redcoon.pl/B563559-Bosch-...i-zintegrowane
    Ostatnio edytowane przez astw ; 13-11-2015 o 08:16

  12. #3972

    Domyślnie

    Moze ktos mial podobny dylamet jak ja i mi poradzicie. Kuchnia ikea juz sie sklada i pojawil sie problem w postaci blatu. Mianowicie szafki mam o dlugosci 248cm a blaty Ikeowe sa o wymiarze max 246cm czy mozna dokupic u nich jakies logiczne listwy? Mam na oku ten blat drewniany ale nie mam pojecia jak to ugrysc zeby nie zostala 2 cm dziura. Help

  13. #3973
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Moniskaja
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalafiorek Zobacz post
    A oto nasza półroczna kuchnia z IKEA. Samodzielnie składana. Prosta. Już prawie prawie skończona (pozostało przykręcenie szyby nad kuchnią i uzupełnienie fugi nad listwą przy blacie). Jest to centrum życia rodzinego i zarządzania wszechświatem









    I jeszcze z perspektywy jadalni:


    My naszą kuchnię kochamy i polecamy!
    Kalafiorek mogę prosić o zdjęcie lub linka do ikei Waszego zlewu? Mamy bardzo podobny układ w kuchni i mój projekt jest zbiżony do Twojego tylko ze zlewen jest lekki problem bo bateria nie chce wyjsć na środku okna - przynajmniej mój luby tak twierdzi

  14. #3974

    Domyślnie

    Czy ktoś próbował z szafek ikeowych zrobić zabudowę niekuchenną? Potrzebuję szafki pod tv, a fronty z besty są tragiczne jakościowo i myślałam o metod

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	biała.jpg
Wyświetleń:	397
Rozmiar:	16,5 KB
ID:	337900

  15. #3975

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moniskaja Zobacz post
    Kalafiorek mogę prosić o zdjęcie lub linka do ikei Waszego zlewu? Mamy bardzo podobny układ w kuchni i mój projekt jest zbiżony do Twojego tylko ze zlewen jest lekki problem bo bateria nie chce wyjsć na środku okna - przynajmniej mój luby tak twierdzi
    Very nice kuchnia. Słowa uznania. Brawo.

    Mam pytanie o blat - bo to Ikeowski buk jak sądzę - olejowany czy lakierowany?

  16. #3976
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    99tomcat

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    106

    Domyślnie

    Na moje oko to nie są blaty z ikea- okapów prawie nie ma, więc to raczej nie jest ich standard 63,5cm szerokosci zdaje się.

    Co do zmywarek to jestem po instalacji Elektruluxa z zawaisami ślizgowymi i jest ok. Jedyny minusik, to nie mam zaślepek gniazd na zawiasy we froncie, co z zmywarkach z Ikea jest w zestawie.

    Nie mam 5 lat gwarancji, ale za to szuflada na sztućce w zmywarce za 1699zł co w Ikea było nieosiagalne.


    Takie robocze jeszcze fotki telefonem mojej kuchni(nieco pechowa- wykonawca pod klucz nie miał sprzętu do cięcia blatów i maskownic i skapitulował po zamontowaniu szafek, polecani stolarze po 2 tyg czekania odwalili coś o czym szkoda gadać i kolejny stolarz musiał 2 dni po nich poprawiać, tam gdzi jeszcze sie dało )






    Jedna moja wpadka- nie pomyślałem , że te obkładane blaty są od spodu szaro-czarne i będe musiał tam gdzie spód jest widoczny w półwyspie okleić to jakąś folią.
    Ostatnio edytowane przez 99tomcat ; 20-11-2015 o 08:30

  17. #3977

    Domyślnie

    Cytat Napisał biella Zobacz post
    Moze ktos mial podobny dylamet jak ja i mi poradzicie. Kuchnia ikea juz sie sklada i pojawil sie problem w postaci blatu. Mianowicie szafki mam o dlugosci 248cm a blaty Ikeowe sa o wymiarze max 246cm czy mozna dokupic u nich jakies logiczne listwy? Mam na oku ten blat drewniany ale nie mam pojecia jak to ugrysc zeby nie zostala 2 cm dziura. Help
    Sprawdź, czy nie ma dostępnych też blatów w krószych kawałkach. Jak ja kupowałam były dwie długości - 246 i chyba 78, więc możesz dokupić te krótsze i jakoś połączyć, jeśli to będzie jakoś sensownie wyglądać i nie będzie za dużo łączeń

  18. #3978

    Domyślnie

    Cytat Napisał 99tomcat Zobacz post
    Na moje oko to nie są blaty z ikea- okapów prawie nie ma, więc to raczej nie jest ich standard 63,5cm szerokosci zdaje się.

    Co do zmywarek to jestem po instalacji Elektruluxa z zawaisami ślizgowymi i jest ok. Jedyny minusik, to nie mam zaślepek gniazd na zawiasy we froncie, co z zmywarkach z Ikea jest w zestawie.

    Nie mam 5 lat gwarancji, ale za to szuflada na sztućce w zmywarce za 1699zł co w Ikea było nieosiagalne.


    Takie robocze jeszcze fotki telefonem mojej kuchni(nieco pechowa- wykonawca pod klucz nie miał sprzętu do cięcia blatów i maskownic i skapitulował po zamontowaniu szafek, polecani stolarze po 2 tyg czekania odwalili coś o czym szkoda gadać i kolejny stolarz musiał 2 dni po nich poprawiać, tam gdzi jeszcze sie dało )






    Jedna moja wpadka- nie pomyślałem , że te obkładane blaty są od spodu szaro-czarne i będe musiał tam gdzie spód jest widoczny w półwyspie okleić to jakąś folią.
    Są też blaty u nich wykończone z dwóch stron, ale są robione na zamówienie i czeka się 6-8 tygodni. Zakładam, że nie chcesz wymieniać nowego blatu w tej chwili. Może jakaś biała okleina od dołu?

  19. #3979
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    99tomcat

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    106

    Domyślnie

    Planuję dać jakąs folię zbliżoną wyglądem do frontów mebli i tyle
    Blatów nei ruszam- drogie były do tego ich montaż mnei tyle zdrowia kszotował no i wygladają super.


    Problemem na teraz jest co dać na okno ma 2.52metra i ta krótka ściana z lodówką.

  20. #3980

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnikoPL Zobacz post
    Ciekawie się to czyta osobie mającej wzrost 154cm i jakość specjalnie nie narzekającej na wysokość szafek
    Różne są kółka zainteresowań. Jak ktoś lubi biustem po blacie jeździć, to czemu nie. Nie tylko nie będzie narzekać, a wręcz chwalić sobie, co nie?

Strona 199 z 217

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony