dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 130
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 2583
  1. #2001
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ane3ka1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    2.222

    Domyślnie

    Nie było najmniejszych problemów. Dostarczyliśmy jedynie kartkę ze szpitala. Staś był gwiazdą ceremonii Pominąwszy to, że krzyczał jak się dało, to jeszcze fotograf nie wiedząc, że Staś jest chrzczony wodą, poszedł z pretensjami do księdza (w trakcie mszy), że ten zapomniał No i na koniec ksiądz z ambony wyjaśniał, że jednak nie zapomniał
    POMOC DLA NELLI SZA

    Nasza Paprotka - galeria zdjęć

    ----------------------------------------------------------------------
    If you want to make God laugh, tell him about your plans - Woody Allen

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  2. #2002
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aneta s
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6.958

    Domyślnie

    Bedziecie miec co wspominac!

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  3. #2003
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Aniu, ja oczywiście nie o kostce, ta jest droga i droższa od granitu.
    My mamy na wszystko pozwolenie, ale na wsi szkoda gadać, ludzie robią co chcą a mnie to wcale nie cieszy.

    W kwiatach ogranicz się do kilku kolorów.
    I nikt Ci nie napisał, że myślisz nielogicznie, więc to chyba faktycznie hormony. Napisałam Ci jak ja myślałam a czy to logiczne? Też niekoniecznie bo nakupiłam roślin i nie mogę ich powsadzać do gruntu sama widzisz.
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  4. #2004

    Domyślnie

    o rany Aniu - teraz ja mam wyrzuty sumienia!

    wcale nie zamierzałam sugerować, że myślisz nielogicznie! nie myślę tak!
    chciałam tylko zwrócić uwagę początkującej właścicielce ogrodu (nie obraź się za to pliiiiz) na kilka kwestii do przemyślenia, żeby potem nie było płaczu, że coś jest do poprawy!
    gdybym umiała poradzić co do kształtu rabaty, to bym poradziła (sama przecież widzisz, jak lubię się wymądrzać), ale to jest tylko część całości.
    nie znając całego planu, nie potrafię poradzić co do jednej rabatki. to tak jakby doradzać wybór paska, nie znając sukienki.

    strasznie mi przykro że tak wyszło
    Sometimes “good enough” is good enough.

    American dream...

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  5. #2005
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ane3ka1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    2.222

    Domyślnie

    ok, nihiru, nie ma sprawy. Zostałam troszkę kopnięta w zadek do pomyślenia i poczytania. Problem polega na tym, że podobają mi się ogrody zarówno nowoczesne - geometryczne,jak i te wiejskie. Biorąc pod uwagę nasze otoczenie i wielkość działki muszę jednak przemyśleć obłe linie. Aranżacja ogrodu zajmie trochę czasu z uwagi na koszty. Altanę chcielibyśmy wykonać sami, więc dodatkowo potrzeba czasu.
    POMOC DLA NELLI SZA

    Nasza Paprotka - galeria zdjęć

    ----------------------------------------------------------------------
    If you want to make God laugh, tell him about your plans - Woody Allen

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  6. #2006

    Domyślnie

    Cytat Napisał ane3ka1 Zobacz post
    Tylko pamiętaj o mnie na przyszłość.

    A ja się zwracam do Was z prośbą. Co prawda w domu nie mamy wszystkiego pokończonego, a raczej jest jeszcze dużo do wykańczania, ale po robotach brukarskich trzeba było zabrać się za plac. Zostały nam po budowie belki konstrukcyjne z dachu i pocięliśmy je na takie 20cm klocki. Z tych klocków chciałabym zrobić jakieś obramowanie grządki/rabatki. Tylko nie mam pojęcia jak ułożyć te klocki. Chciałabym posadzić w tej rabatce trawę pampasową, gdzieś w pobliżu lawendę. Może macie jakieś pomysły. Ułożyć to w kółko? w trójkąt w rogu? Jak myślicie? Poniżej zd.







    trawa i lawenda


    A tu już nasze nasadzenia - klon czerwony czy jak go zwą, jałowiec skyrocket i brzoza youngii. Na tyłach zdziczałe tuje z którymi nie wiem co zrobić...


    Taras, który czeka na drewnianą wstawkę


    Tu kiedyś chciałabym mieć ogródek warzywny


    Podjazd z tujami
    Witaj Aniu ja z tych kosteczek zrobiłabym rabatkę koło tarasu ,zrobiłby się taki fajny trójkąt na roślinki ,fajnie nawiązywałoby do wstawki drewnianej w tarasie .A lawendę zasadziłabym w koło tego koła w podjeździe a na środku np.wierzbę hauruko albo modrzewia na pniu lub trzmielinę na pniu.
    Lato,lato,lato ach to Ty .

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  7. #2007
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ane3ka1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    2.222

    Domyślnie

    Witaj Renato! Właśnie na podjeździe mamy hakuro (pisałam przed chwilą u yokasty). Bardzo mnie drażni! Moja mama mówi na nią MOP
    POMOC DLA NELLI SZA

    Nasza Paprotka - galeria zdjęć

    ----------------------------------------------------------------------
    If you want to make God laugh, tell him about your plans - Woody Allen

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  8. #2008

    Domyślnie

    Aniu fajnie, że jesteście już po... Mnie też takie uroczystości strasznie stresują, więc też planuję chrzciny na oddzielnej uroczystości, a nie na mszy. U nas trwa takie 'coś' tylko 15 min, więc stres skrócony co najmniej o 30 min
    Podoba mi się wizualka wklejona przez jedną z dziewczyn. Tylko wzdłuż kostki posadziłabym właśnie lawendę, a nie jakieś przypadkowe kwiatki.
    Nie muszę wspominać, że czekamy na zdjęcia Stasia. Buziaki!
    ...

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  9. #2009

    Domyślnie

    ruszona wyrzutami sumienia, że tylko się wymądrzam, zamiast naprawdę pomóc, zrobiłam naprawdę_bardzo_wstępną_kocepcję:



    założenia:
    1. zgodnie z Twoim życzeniem - linie geometryczne. choć myślę że plan na bazie okręgów też by się sprawdził;
    2. domyślam się że południe jest od strony wejścia i podjazdu; tylko na jednym starym zdjęciu widać słońce (wszystkie pozostałe są robione przy pełnym zachmurzeniu!), więc nie wiem, czy słusznie;
    3. na razie zrobiona tylko część frontowa, resztę obmyślę potem, jeśli ten kierunek Ci się spodoba

    uwagi:
    1. jeśli faktycznie front domu wychodzi na południe, to warzywniak od tyłu, w cieniu domu to nienajlepszy pomysł;
    2. w związku z tym, że taras i altana będą trochę schowane od słońca, proponowałabym pod oknem jadalnym postawienie ławeczki, do wygrzewania się na słońcu; nad ławeczka pergola obrośnięta jakimś pachnącym pnączem (róże lub wiciokrzew);
    3. podjazd (od tyłu, przy drewutni też) proponuję oddzielić od ogrodu niskim płotkiem (w takim stylu: http://pinterest.com/pin/192897322/); przy małym dziecku, ewentualnie psie, poprawia to bezpieczeństwo;
    4. niedaleko furtki wejściowej proponuję lipę: pięknie pachnie, latem ocieni nasłoneczniony podjazd i okno kuchenne, zimą nie zasłania słońca; wiele ludzi boi się dużych drzew (niepotrzebnie), ale Ty chyba do nich nie należysz

    wiem, że ten plan nie robi jeszcze zachęcającego wrażenia. trochę jestem "skrzywiona" projektami johna brooksa. masz jego książkę, więc znasz jego styl: mocno geometryczne kształy złagodzone dużą ilością bylin i krzewów. dla pozostałych tutaj jest kilka dobrych przykładów: http://www.johnbrookes.com/portfolio.asp

    u siebie planuję właśnie taki styl, jednak myślę że dla Ciebie jest za bardzo "ułożony", że u Ciebie lepiej sprawdzą się bardziej swobodne nasadzenia, podobnie jak u Yokasty
    jeszcze legenda:
    ciemnozielone plamy to wysokie krzewy i niewielkie drzewa
    jasnozielone - niskie krzewy i byliny
    szary - ścieżka
    na biało - oczywiście - trawnik.

    co o tym wszystkim myślisz?
    Sometimes “good enough” is good enough.

    American dream...

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  10. #2010

    Domyślnie

    a, jeszcze jedno: z małym dzieckiem będziesz potrzebowała miejsca na piaskownicę, huśtawkę itp. może w prawym dolnym kącie, między drzewami?
    Sometimes “good enough” is good enough.

    American dream...

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  11. #2011
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Aniu, ja mam pytanko. Jako rasowa zazdrośnica równych wygrabionych, niezarośniętych terenów pytam: jak to zrobiliście? Te nasadzenia które pokazywałaś są na takiej ładnej ziemi że aż mnie skręca bo tych moich skib perzu to grabiami nie daję rady ruszyć a pod spodem tego jeszcze więcej .

    A czemu Cię drażni ta hakuro? Tnie się ją trzy razy w roku i jak się zagęszcza wygląda pięknie
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  12. #2012
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ane3ka1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    2.222

    Domyślnie

    nihiru, teraz Ty mnie zawstydzasz!
    Ja chyba jednak pójdę w stronę obłych kształtów, bo te, jak wyczytałam bardziej nadają się na wieś no i sprawiają wrażenie, że ogród wydaje się większy.
    Przy projektowaniu ogrodu trzeba jeszcze wziąć pod uwagę położenie okien w domu, bo niestety nie wszędzie da się postawić pergole czy ławeczkę. W linkach podanych przez yokastę zainspirowały mnie koliste ścieżki znikające w rabatach. One podobno też powiększają ogród. Myślę o takich, wykonanych z granitu, ale to już spory koszt i nie na teraz. Podoba mi się pomysł posadzenia dużego drzewa przed dom. Nie boję się drzew. Denerwuje mnie jak ludzie je wycinają. W szczególności bez pozwolenia! Ja w tym miejscu chciałam posadzić trawę pampasową.
    A usytuowanie działki względem stron świata jest następujące


    yokasta, działka wygląda jak wygląda, bo przez to, że było robione odwodnienie, była cała rozkopana. Potem dodatkowo nawieźliśmy czarnoziemu. Koparka rozgarnęła a ja, jak tylko Stasio pozwolił rozgrabiałam dziękując, że plac jest taki mały. U Ciebie to chyba ciężko. Dość, że z robotą idzie się zajechać, to jeszcze duże koszty...
    A hakuna matata jest dla mnie za sztuczna, zbyt nowoczesna, wygląda faktycznie jak mop, przynajmniej na razie i przeszkadza na środku podjazdu. Noi u nas wszyscy j a mają a ja nie lubię jak wszyscy
    Ostatnio edytowane przez ane3ka1 ; 10-10-2011 o 13:40
    POMOC DLA NELLI SZA

    Nasza Paprotka - galeria zdjęć

    ----------------------------------------------------------------------
    If you want to make God laugh, tell him about your plans - Woody Allen

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  13. #2013
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Ja miałam na planie napisane wierzba ozdobna to wzięłam hakuro ładnie się wybarwia ale na widoku nie będzie tylko gdzieś za altaną. Faktycznie dużo osób ją ma i jest za nowoczesna do naszego wiejskiego ogrodu. Może dlatego jej jeszcze nigdzie nie wsadziłam do gruntu heheh. Na pewno możesz ją gdzieś wkomponować, szkoda drzewka .

    Ścieżka znikająca w rabacie to super pomysł, widziałam też takie rozwiązanie z lustrem na końcu rabaty, fajnie wyglądało i nadawało głębi ale żeby to było praktyczne to pewnie nie.

    Swojego czasu też mieliśmy rozkopaną działkę, niestety czarnoziemu nie nawieziemy bo to za duże koszty, tylko trochę od frontu po zrobieniu szamba i podjazdu. Wygląda fajnie .
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  14. #2014

    Domyślnie

    hm, ale na tym zdjęciu ta część od tarasu wygląda na większą niż na planie który wrzuciłaś wcześniej? Wg planu wychodzi mi że od tarasu do granicy działki masz ok. 8 m, a na tym zdjęciu tak jakby ze 2 metry więcej...

    mnie okno nie przeszkadza w postawieniu ławeczki, ale ze zdjęcia widać, że tam nie ma miejsca, więc ławeczkę wykreślamy.
    altanka, jak rozumiem, ma być na miejscu tego blaszaka i mniej więcej tej samej wielkości?

    dobrze że ze stronami świata się pomyliłam, bo front od południa to bardzo niekorzystna wystawa

    i mnie się wydaje że obłe linie będą tu lepiej pasowały, więc myślę nad kolejną koncepcją
    Sometimes “good enough” is good enough.

    American dream...

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  15. #2015
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ane3ka1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    2.222

    Domyślnie

    yokasta. Wyobrażam sobie takie lustro w ogrodzie na wsi, przy ptakach, muchach i wiecznym kurzu. I mojej obsesji...
    P.S. Sprawdź prv.
    POMOC DLA NELLI SZA

    Nasza Paprotka - galeria zdjęć

    ----------------------------------------------------------------------
    If you want to make God laugh, tell him about your plans - Woody Allen

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  16. #2016
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ane3ka1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    2.222

    Domyślnie

    nihiru, rysunek robiony w AutoCADzie ma prawidłowe wymiary. Na zdjęciu to tak tylko na oko. Mam już też pewne nasadzenia, jak wcześniej pisałam: wzdłuż podjazdu tuje, wzdłuż boku, na który wychodzi taras tuje i w rogu po prawej na dole (rysunek) kilka drzewek.
    Altana kiedyś będzie, przynajmniej taka jak blaszak i bardziej dosunięta do rogu działki. Na tyłach domu warzywnik.
    POMOC DLA NELLI SZA

    Nasza Paprotka - galeria zdjęć

    ----------------------------------------------------------------------
    If you want to make God laugh, tell him about your plans - Woody Allen

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  17. #2017

    Domyślnie

    Cześć Aniu
    Kostka super,jak ja ci zazdroszczę już tej czystości.
    Teraz zaczyna sie projektowanie ogrodu,super!
    Stasiu śliczny duży chłopczyk
    "Kto nie ma odwagi do marzeń,nie będzie miał siły do walki.."

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  18. #2018
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ane3ka1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    2.222

    Domyślnie

    Nadulko, dziękowac. Staś i duży i ciężki.

    Co do ogrodu, to sobie zrobiłam taki wstępny plan. Wygląda tak:

    To w prawym górnym rogu to nie brodzik ani wanna narożna, tylko altana.

    A czy ktoś mi może powiedzieć jak się nazywają te kwiatki... ???
    POMOC DLA NELLI SZA

    Nasza Paprotka - galeria zdjęć

    ----------------------------------------------------------------------
    If you want to make God laugh, tell him about your plans - Woody Allen

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  19. #2019

    Domyślnie

    No i bardzo ładnie! bardzo podoba mi się ten pomysł ze ścieżką zachodzącą za klon

    Tylko dlaczego ta ścieżka kończy się tak dziwnie pod oknem, a nie idzie aż do podjazdu?

    Widzę również że nie zaplanowałaś żadnych rabat przy ścianach -rozumiem że to celowo?
    Zwykle sadzi się tam jakieś roślinki, żeby był ładniejszy widok od strony ogrodu, a nie tylko z tarasu.

    A ta roślina którą pokazałaś to jakaś odmiana rozchodnika okazałego. Bardzo lubię tę roślinę, bo znosi suszę i słabą ziemię, czyli akurat warunki na mojej działce
    Do tego ma fajny pokrój, więc jest ozdobna cały sezon, a nie tylko w trakcie kwitnienia.

    Bardzo fajnie sobie poradziłaś! Brawo
    Sometimes “good enough” is good enough.

    American dream...

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  20. #2020

    Domyślnie

    Tak tak rozchodnik okazały ,są różne kolory kwiatu jak i liśći też się w nich zakochałam i zaczełam kolekcjonować ,są też takie skalniakowate ,dość szybko się rozrasta .
    Lato,lato,lato ach to Ty .

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

Strona 101 z 130

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony