dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 97
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1926
  1. #1

    Domyślnie american dream? chciałabym...

    Zaczynam wątek o swoim domu. Który był remontowany, jest i będzie, tak więc w dającej się przewidzieć przyszłości nie zamierzam rozstawać się z forum.

    A skoro tak, to ominę długie wstępy i przejdę od razu do spraw najpilniejszych (a pozostałe będę wyjaśniać na bieżąco).

    Domek ma 20 lat i tak zwany "potencjał". Niestety, poprzedni właściciel (szalenie miły człowiek - tak na marginesie) miał więcej chęci niż możliwości i/lub umiejętności. Przykładowo - elewacja, która jest tematem niniejszego postu, jeszcze dwa tygodnie temu wyglądała następująco: 5 cm styropianu, zaciapanego klejem, tu i ówdzie położony jakiś tynk strukturalny, jakieś plastikowe listwy, udające płytki elewacyjne, fruwająca siatka i do tego twórczość własna właściciela. Jednym słowem - dramat.

    Rok przemieszkaliśmy w takim stanie i dłużej już nie damy rady. Robimy elewację. Dom z żółto-brązowego ma przejść na kremowo-szary. Zasadniczo na ścianach będzie gładki tynk i tylko przy wejściu głównym i tarasowym będzie drewno. I tutaj dochodzimy do tytułu wątku: drewno nie będzie naturalne, "drewniane" tylko malowane. Efekt w założeniu ma przypominać domy amerykańskie.

    Na dobry początek pokażę kilka inspiracji (bo nic nie zachęca do odwiedzin bardziej niż piękne zdjęcia) Efekt najbliższy planowanemu jest na przedostatnim zdjęciu.

    Jeżeli ktoś ma u siebie tego typu deski (albo mieszka/ł w USA i zna tego typu wykończenie), to opinie szczególnie mile widziane.

    Ps.: Wybaczcie małe zdjęcia - mimo że staż forumowy mam dość długi, to jeszcze poprawnego wklejania zdjęć nie opanowałam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja drewniana 1.jpg
Wyświetleń:	2638
Rozmiar:	37,1 KB
ID:	74754   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja drewniana 3.jpg
Wyświetleń:	2519
Rozmiar:	29,6 KB
ID:	74755   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja drewniana 2.jpg
Wyświetleń:	2485
Rozmiar:	61,2 KB
ID:	74756   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja drewniana.jpg
Wyświetleń:	2115
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	74742  
    Ostatnio edytowane przez nihiru ; 14-09-2011 o 22:06

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To jest galeria zdjęć domów wybudowanych przez forumowiczów a nie koncert zyczeń. Albo wkleisz zdjęcia z realizacji, albo usunę.

  3. #3

    Domyślnie

    Się robi - Niecierpliwy Adminie. Tylko - jak się właśnie okazało - muszę jeszcze zmniejszyć zdjęcia, bo mam za duże.

    Edit: udało się.

    Wszystkie zdjęcia pokazują dom od strony ogrodu.
    Cała ściana "we wnęce" ma byc drewniana. Tam, gdzie są wymalowane kwiatki i na piętrze ma być tynk.

    Styropian w połowie już leży (wisi? jest zamocowany? mniejsza o to) ale z wklejaniem zdjęć poczekam aż fachowcy zaczną układać deski na ścianie.

    Deski już leżą przygotowane, troskliwie zaimpregnowane i pomalowane osobiście przeze mnie szarą farbą kryjącą Fluggera, a ja obgryzam paznokcie, żeby efekt nie wyszedł więzienny. Bo ten szary odcień na próbniku o wiele piękniej wyglądał niż na desce.

    Jedyne co mnie pociesza, to że jakby co, to za rok mogę przemalować te dechy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja przed 1.jpg
Wyświetleń:	2434
Rozmiar:	52,3 KB
ID:	74761   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja przed 2.jpg
Wyświetleń:	2579
Rozmiar:	65,7 KB
ID:	74762   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja przed 3.jpg
Wyświetleń:	2446
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	74763  
    Ostatnio edytowane przez nihiru ; 14-09-2011 o 22:28

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Cytat Napisał nihiru Zobacz post
    Się robi - Niecierpliwy Adminie.
    Też mam alergię na Adminów

    Witam się, inspiracje piękne, a metamorfozy uwielbiam także będę podglądać, jeśli można

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ale to nadal inspiracje a nie galeria twojego domu, nihiru. Może przenieść ten watek do prawidłowego działu?

  6. #6

    Domyślnie

    Elfir - zdjęcia domu już są, kolejne będą się pojawiać. Wnętrza też. Powstrzymaj nożyczki

    Cytat Napisał agawi74 Zobacz post
    Też mam alergię na Adminów

    Witam się, inspiracje piękne, a metamorfozy uwielbiam także będę podglądać, jeśli można
    Agawi - serdecznie zapraszam. Metamorfoza mam nadzieję będzie dramatyczna. Zwłaszcza z zewnątrz, bo tutaj nic jeszcze nie robiliśmy.
    W środku dom przeszedł już częściowy remont (tylko tyle żeby się dało mieszkać). Niestety, zgubiłam zdjęcia stanu z daty zakupu domu, więc efekt nie będzie tak powalający. Powiem jedno: w tym domu było MNÓSTWO boazerii

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ale to nadal inspiracje a nie galeria twojego domu, nihiru. Może przenieść ten watek do prawidłowego działu?
    A może przenieść ADMINA do prawidłowego działu?

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za wsparcie

    Jest dokładnie tak, jak piszesz Yokasto: na razie będę pokazywała dom tylko z zewnątrz, bo to mamy na tapecie. Pokojami zajmiemy się później - w zależności od tego, ile kasy nam zostanie po zrobieniu elewacji. A lista robót rośnie, oj rośnie....

    No ale wolę zrobić porządnie jeden temat, a z resztą czekać na kolejny przypływ gotówki, niż trochę tu, trochę tam.

    Na razie spadam, bo jutro czeka mnie kolejny dzień malowania.
    Dobranoc.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ok. Po prostu zadaniem admina jest pilnować, by watki znajdowały się w prawidłowych działach, co ułatwia poruszanie się po forum i odnajdywanie szukanych informacji. Po pierwszym poście nie zanosiło się na galerie domu Nihiru tylko galerię zdjęć - inspiracji amerykańskim domem. A projekty pokazujemy w innym dziale.

  10. #10

    Domyślnie

    No więc tak: na zdjęciach tego nie widać, ale na dachu jest zwykła blacha falista, czerwona i obdrapana. Na wymianę kasy nie było, więc skończyło się na malowaniu. Tak naprawdę to się jeszcze nie skończyło, bo przemalowana tylko jedna połowa dachu. Mąż miał to robić sam, tylko zapomniał chłopina że ma lęk wysokości. I codziennie słyszę że a to deszcz, a to wiatr, a to słońce mu przeszkadza. A urlop się kończy, więc kiepsko to widzę.

    A wracając do stolarki - wielkim problemem okazało się zdobycie listew wykończeniowych. Punkty, które sprzedają deski elewacyjne w ogóle o czymś takim nie słyszały, w tartakach tez nie ma. Jedynie w Praktikerach, OBIch itp są drewniane kątowniki i listwy wykończeniowe, ale malutkie, nie zasłonią frezu. Zaraz będę dzwoniła do stolarza i obróbki wyniosą nas prawdopodobnie tyle samo co wszystkie dechy.

    Jak spojrzycie na inspiracje, to widać, że wszędzie tam drewno jest wykończone listwami. Nie da się tych desek dociąć tak jak u nas się wykańcza elewacje z drewna egzotycznego. Do tego okna i drzwi muszą być wykończone ładną szeroką listwą, żeby miały wygląd. Na inspiracji listwa jest pomalowana na ciemnoszaro, ale ja nie będe ryzykowała i dam białe wykończenia. Do tego planowałam jeszcze białe rynny, ale wszyscy odradzają i sama, jak zobaczyła jak wygląda próbka w składzie budowlanym, to się zniechęciłam.

    Posiadacze białych rynien proszeni są o opinie, jak się je użytkuje!

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Cytat Napisał nihiru Zobacz post
    Do tego planowałam jeszcze białe rynny, ale wszyscy odradzają i sama, jak zobaczyła jak wygląda próbka w składzie budowlanym, to się zniechęciłam.Posiadacze białych rynien proszeni są o opinie, jak się je użytkuje!
    hmm, białe próbki wyglądają ładnie Gorzej z ich użytkowaniem. Mieliśmy białą podbitkę i białe rynny w poprzednim mieszkaniu i po prostu cholernie widać wszelaki brud i zacieki. Myślę, że szarości byłyby stanowczo lepsze.

  12. #12

    Domyślnie

    Wracam po krótkiej przerwie.
    Koniec końców, zamówiliśmy właśnie grafitowe rynny. Bardzo żałuję białych - w okolicy pojawiło się kilka domów z białymi obróbkami i wyglądają ŚWIETNIE - ale nie zamierzam za dwa lata znowu ich wymieniać.

    Elewacja ciągle się robi, więc zdjęć na razie nie będzie. Powiedziałabym Wam - cierpliwości! - ale sama już poganiam chłopaków, żeby zostawili w cholerę ten garaż, a zajęli się kładzeniem desek. Na razie nie chcą mnie słuchać. Tymczasem z każdym kolejnym dniem leżenia desek w garażu coraz bardziej się boję że wybrałam za jasny kolor i będzie źle wyglądał.

    Dla uspokojenia nerwów wrzucę kuchnię, która jest jednym z dwóch pomieszczeń urządzonych w 90%. Mimo że ma wiele wad (sama mogę wymienić, jeśli Wy się krępujecie), jest bardzo przyjemna i lubimy w niej siedzieć - zwłaszcza o zachodzie słońca, kiedy promienie wpadają wprost przez okno


    widok od strony wejścia


    zbliżenie na witrynę


    telewizor mam zamiar zastąpić jakąś witrynką; stół i krzesła (pozostałości z poprzedniego wystroju) również do wymiany


    tutaj dobrze widać moją ukochaną lampę (co prawda co chwila ktoś wali głową w klosz a żarówki dają siedzącym po oczach, czego nie cierpię, ale lampa jest tak piękna że jej to wszystko wybaczam; prawie) oaz równie ukochane zasłony (uczciwy 100-procentowy len, kupiony za śmieszne pieniądze);


    drugie zbliżenie na okno - widać fajną Tildę, którą dostałam od mamy


    widok na wejście do kuchni - tutaj szybko potrzebna jest zmiana. wiec czego chcę, ale nie wiem jak to osiągnąć - zaraz będę Was prosiła o rady, ale na razie zakończę tą prezentację



    a to moja chluba: osobiście odnowiony kredens; uwierzcie mi, jak mąż go zobaczył po raz pierwszy, od razu chciał go wyrzucić na spalenie!

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iskanna
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    275

    Domyślnie

    Kuchnia przefajna, ale kredens - WOW!

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zmiana na szybko drzwi.
    Drzwi masz dość minimalistyczne, co kłóci się ze stylizowana kuchnią. Szybka zmiana to naklejenie profili sztukateryjnych lub drewnianych listew udających obramowanie płyciny drewna. A potem pomalowanie całości.
    Do tego wymiana szyldów na podłużne i klamek na mosiężne.



    Szkoda, ze lodówka nie jest w zabudowie

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    wyposaza*

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    151

    Domyślnie

    Ma klimat ten Twój domek

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Zmiana na szybko drzwi.
    Drzwi masz dość minimalistyczne, co kłóci się ze stylizowana kuchnią. Szybka zmiana to naklejenie profili sztukateryjnych lub drewnianych listew udających obramowanie płyciny drewna. A potem pomalowanie całości.
    Do tego wymiana szyldów na podłużne i klamek na mosiężne.
    Elfir - to nie są minimalistyczne drzwi, tylko jakaś zwykła sklejka, która jeszcze komunizm pamięta
    Drzwi (te i w pokojach - są takie same) są właśnie malowane na biało, klamki się kupują. Nad listwami myślę, tylko nie wiem czy będą się trzymać takiej pokrzywionej sklejki. Może jakby przybić gwoździkiem, a nie na klej? [drapie się po głowie]

    [/QUOTE]Szkoda, ze lodówka nie jest w zabudowie[/QUOTE]

    Wiesz, jak robiłam wcześniej kuchnię w bloku, to nie wyobrażałam sobie lodówki wolnostojącej, a jak robiłam tą, to nie wyobrażałam sobie w zabudowie


    Skoro został poruszony temat drzwi, to od razu PROSZĘ O RADĘ:
    jak widać, są dwie pary: te otwarte do holu, to zamknięte do wiatrołapu. W założeniu miały służyć jako droga na skróty z zakupami, ale ich nie używamy - co widac po stojącym krześle. Zdecydowanie coś trzeba z nimi zrobić.
    Dodatkowo, w trakcie użytkowania kuchni wyszlo, że nie mam żadnej szafki na tyle wysokiej, żeby się w niej mieściła woda mineralna. Potrzebuję jakiegoś stoliczka, barku, szafki, czegokolwiek i właśnie pasuje mi ta wnęka w drzwiach.
    Na razie koncepcję mam taką, żeby zamienić skrzydło drzwi na płytę k-g, pomalować farbą tablicową (tworząc w ten sposób miejsce na spisywanie listy zakupów) a we wnękę wpasować jakiś barek. Ewentualnie nad barkiem powiesić jeszcze półkę (niekoniecznie).
    Nie mam jednak pojęcia, jakie proporcje ten barek-stoliczek powinien mieć, żeby nie wyglądać dziwnie w połączeniu z sąsiadującym kredensem.
    Jakiś help by się przydał!
    Sometimes “good enough” is good enough.

    American dream...

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Przypełzłam z rewizytą. Witam się więc serdecznie.

    Co do drzwi to Elfir zdecydowanie ma rację - musicie coś z nimi zrobić. Jeśli nie da się wymienić (ja bym tę opcję najbardziej polecała, tym bardziej, że można kupić takie drzwi w niezbyt wysokiej cenie (jakieś no name), to przynajmniej je przeróbcie jak Elfir radzi.

    Drugie drzwi jak nie używane to zamurować, można na to nakleić jakąś fajną fototapetę i postawić stolik - może np. z kończyn od Singera, jak na inspiracji:



    Oczywiście trzeba by to dopasować do stylu kuchni, ale rozwiązanie myślę, że niezłe.

  18. #18

    Domyślnie

    Witam się i ja
    Przyszłam pozachwycać się twoim kredensem - jest prześliczny , odwaliłaś kawał dobrej roboty.
    Co do drzwi to bardzo dobrze Cię rozumiem, nie można wszystkiego wymienić na raz - trzasem trzeba trochę poczekać . Jak je pomalujesz to napewno będzie o niebo lepiej.
    Oj i podoba mi się ta twoja zieleń w kuchni - inaczej sobie to wyobrażałam jak pisałaś u mnie o zielonych ścianach .
    Czekam na fotki przemalowanej boazerii.

    Pozdrawiam Mada

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    po co ci barek jak masz stół w kuchni?
    Ja bym raczej zamurowała drzwi i zrobiła składzik w narożniku kuchni, na szczotki, zgrzewki z wodą:

    A kredens przesunąć bliżej drzwi holu.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    nihiru, gdzie Ty widzisz te wady kuchenne? Kilka malutkich zmian i będzie cacy.
    Lifting drzwi to super pomysł

Strona 1 z 97

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony