dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 95
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ayashi21

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mam pytanko, przepraszam ze tak z grubej rury. Wcześniej pisałaś że kończą wam się pieniądze i trzeba oszczędzać...ciekawi mnie ile już wydaliście? Ja będe brała na całość kredyt z jednej strony wolałabym jak najmniejszy wiadomo lżej spłacać a z drugiej lipa jakby zabrakło ;/ Pozdrawiam

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar monika_fal
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam ayashi21
    Wydaliśmy (bez działki) ok. 250 tyś, wykończyliśmy domek ale zabrakło na wyposażenie np. wypoczynek meble lampy itp. Ciężko wszystko od razu kupić dlatego powoli odkładamy a jak na razie mamy stare meble. Wszystko zależy w jakim standardzie chcecie budować i wykończyć dom. My oszczędzaliśmy na materiałach, mąż dużo robił sam.
    Pozdrawiam

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar monika_fal
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Może napisze co tam u Nas
    Mieszka się super chociaż dojazdy do pracy zwłaszcza jak spadnie śnieg to masakra. No i niestety jestem na chorobowym, 14.02 miałam wypadek samochodowy.
    Wracałam z pracy, stoję sobie grzecznie na czerwonym świetle a tu .... pisk, trach, huk.... ocknęłam się 100 m dalej ciężarówka wpadła w poślizg i skasowała mi pół samochodu. Na szczęście jestem prawie cała, prawie bo mam skręcony kręgosłup w odcinku szyjnym i ogólnie jestem poobijana.

    Przedstawiam Wam nowego mieszkańca domu i członka rodziny Brutus




    Biedactwo też był w samochodzie w trakcie wypadku ale na szczęście nic mu się nie stało.

  4. #44

    Domyślnie

    Patrze i patrze I napatrzeć się nie mogę
    Nie mogę się doczekać takiego stanu jak Wy już macie

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar monika_fal
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ale kurzu w tym dzienniku !!!! Dawno nie pisałam ale cóż.... brak czasu i chęci, problemy kłopoty wzloty i upadki
    Po dłuuugim chorobowym wróciłam do pracy co cieszy i smuci (zwłaszcza jak jest piękna pogoda) problemy spowodowały że tak naprawdę dużo się u nas nie działo. Wiecznie brak kasy żeby zrealizować do końca nasze marzenie. Trzeba się cieszyć z tego co się ma ..... to moje motto od jakiegoś czasu.
    Czego nie ma a co mam nadzieję zostanie zrobione w tym roku:
    - podjazd na działce (zaczyna mnie denerwować te błotko)
    - elewacja (mąż mówi że zaraz nam klej z siatką odpadnie)
    Elewacja, projekt jest ale czy zostanie zrealizowany czas pokarze
    planuję wykorzystać płytkę klinkierową i drewno (elewacja biała)

    zabudowa tarasu

    pojawiła się markiza (halogeny będą przesunięte)


    W wolnym czasie ......


    Ogród
    ehhh powiem wam że mam kochaną teściową.... gdyby nie jej pomoc miałabym za oknem krajobraz księżycowy




    Na koniec moja kochana małpa Was pozdrawia


    Uciekam do pracy
    Ostatnio edytowane przez monika_fal ; 18-06-2013 o 10:27

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar monika_fal
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Moich "mądrych" pomysłów ciąg dalszy Nic dziwnego że jak tylko pokarze jakiś pomysł to mój mąż mówi "sama sobie to zrób jak jesteś taka mądra".
    Na początku roku skończyła budowę moja siostra, jej gust na tyle się zmienił że chciała się pozbyć wszystkich mebli.
    To że będzie wiata wiedziałam od zawsze ale że dostaliśmy kominek z zabudową, skórzany wypoczynek, stół i krzesła zrobiłam projekt.






    Mąż dzisiaj zamówił drewno na zabudowę tarasu
    Gorsza wiadomość ..... będzie pod koniec przyszłego tygodnia wrrrrr

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar monika_fal
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Dusiaczek, Nita miło że zaglądacie do mojego dziennika
    Taras... mąż nie zdawał sobie sprawy ile przy tym roboty i jak na razie narzeka na swój urlop
    Ja cały czas robię im kontrole przez telefon co też ich irytuje ale co tam muszę mieć choć trochę kontroli nad robotą. Właśnie pojechał po płytkę klinkierową... wrrrr ciekawe co wybierze Stara się biedna chłopina robić wszystko zgodnie z projektem. Nie podoba mi się bejca którą wybrałam, bleeee jest za ciemna ale mam nadzieję że na tle białej elewacji będzie lepiej się prezentować.
    Obiecałam fotorelację więc ...... to oczywiście początki ale postaramy się skończyć taras do przyszłej soboty bo robimy imprezkę urodzinową ps. nie zwracać uwagi na bałagan







    A teraz mniej przyjemna część..... koszty.
    - markiza 650,00
    - drewno 450,00
    - bejca 50,00

    Z nowości w domu, od jakiegoś czasu mamy stół ( lampa tymczasowa )





    Postaram się aktualizować fotorelację, dzisiaj mąż robi ściankę z podbitki

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar monika_fal
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    nie ma czasu na komentarz hihihi mąż zadowolony pije piwko, żona zadowolona, sąsiedzi przychodzą z pytaniem "co to jest"? widać po minie ... podoba się









    ps. nie było czasu posprzątać

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar monika_fal
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Czas na aktualizację
    Jeśli ktoś powie że położenie płytki klinkierowej na elewacji to pikuś nie uwierzę.... rany ile to czasu i wysiłku kosztowało ale efekt nam się bardzo podoba
    Doczekaliśmy się też elewacji KABE kol 10010 nawet nie zdawałam sobie sprawy jak takie detale cieszą chociaż efekt końcowy miał być ciut inny. Jak to u nas bywa jeszcze nie skończona ale co tam, przecież to pikuś
    Zdjęcia mogę robić tylko rano, jak wracam z pracy ciemno jak w ....
    Na cokole będą kafle (ciemny szary)







    teraz uwielbiamy nasz taras


  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar monika_fal
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cokół od frontu domu już zrobiony, schody też będą w tym kolorze


    tak wygląda płytka na tarasie


    niestety słabo widać ale w podbitce są zamontowane głośniki (koniec z wyciąganiem radia na taras)




    Mieszkamy prawie dwa lata a ja już się zastanawiam co zmienić w domu
    Nie mogę doprosić się męża o nowy wypoczynek (może na zimę uda się odłożyć trochę kasy). Jak nie lubiłam firanek zasłon itp. teraz nie lubię moich rolet. W salonie jest szaro dlatego chcę dodać jakiś kolor i myślałam o zasłonach i poduszkach na wypoczynku. Tylko teraz jaki kolor ??? (podoba mi się ciemny turkus ale czy nie będzie za dużo szaleństwa)


  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar monika_fal
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Piękna pogoda skusiła nas do pracy w ogrodzie. Układanie kostki doprowadziło do ruiny mój kręgosłup, teraz muszę się rehabilitować.... masakra. I pomyśleć że to dopiero początek
    Dostałam parę roślinek od mojego taty , niestety zdrowie też mu nie pozwala opiekować się ogrodem i musiał sprzedać swoją ukochaną działkę.
    I tu mogłam liczyć na pomoc ukochanej teściowej. Ta kobieta to cyborg, żadnej pracy się nie boi i dopinguje nas do większego wysiłku. Moi sąsiedzi też przecierają oczy ze zdumienia ile może zrobić taka mała kobitka
    Skończona pierwsza rabatka przed domem, przygotowaliśmy kable pod oświetlenie, posadziłam bukszpany i rododendron i znowu taka mała rzecz a tak bardzo nasz cieszy

    Niestety padł ostatni aparat i zdjęcia mam z komóry. Teraz nowy aparat przeliczany jest na ilość metrów kostki którą możemy kupić w tej cenie








  12. #52

    Domyślnie

    Witam.
    Czy już obliczaliście koszta ogrzewania domku w skali roku ?
    Nie długo też będę budował taki sam domek i ciekawi mnie jak to wychodzi z tym ogrzewaniem.
    P.S. Świetna elewacja - stylowa i na topie.
    pozdrawiam

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar monika_fal
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witaj Krzysiek
    Koszt ogrzewania w skali roku: kupujemy 3 tony groszku, tona = ok. 800 zł. więc koszt ok. 2500,00. Zawsze groszku nam trochę zostaje ( 0,5 tony) dlatego w tym roku kupujemy 2 tony. Do tego trzeba doliczyć koszt ogrzewania wody w sezonie letnim: do rachunku za prąd ok. 150 zł.
    Miło że elewacja Wam się podoba
    Pozdrawiam

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar monika_fal
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Jak ja lubię tą porę roku zielono, wszystko kwitnie dlatego skusiłam się na rabatę przy tarasie. Długo musiałam przekonywać męża (nie lubi wszelkiego rodzaju owadów). Zawsze marzyłam o drewnianym tarasie, nie udało się ale po części jest drewniany
    Co tu pisać ..... lubię nasz taras














    Ostatnio edytowane przez monika_fal ; 12-06-2014 o 14:06

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar monika_fal
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Mała dawka zdjęć z poranka














  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar monika_fal
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Na tarasie pojawiły się zasłony (wieczorem żywcem zjadały nas komary)





    Moja chaotyczna kompozycja



    Żeby nie było ogródek warzywny też jest



    Mój mały model pilnuje piłeczki


  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rob_budowniczy

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Sobin
    Kod pocztowy
    59-100
    Posty
    20

    Domyślnie kilka spostrzeżeń

    Witaj,
    jak poradziliście sobie bez garażu ? Buduję podobna wersję właśnie bez garażu i chyba mam dylemat, gdzie umieszczę graciarnię

    Ile arów ma Wasza działka ?

    pozdr.
    Rob

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar monika_fal
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witaj Rob
    Gdybym budowała jeszcze raz garaż byłby w bryle domu a tak mamy blaszaka (kiedyś mam nadzieje stanie w tym miejscu garaż wolnostojący z prawdziwego zdarzenia )
    działka po odliczeniu drogi ma ok 13 arów
    Pozdrawiam

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rob_budowniczy

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Sobin
    Kod pocztowy
    59-100
    Posty
    20

    Domyślnie

    Bez garażu trzeba jakoś przeżyć, w zasadzie auto - jak na wsi- to i tak stoi zawsze pod domem na dworze, ale w garażu może być składzik na rowery, narzędzia itp. Ja planuję w tym celu domek narzędziowy postawić - tak ok 5-6 tys. z montażem. Garaż by mnie wyniósł pewnie ze 3-4 razy tyle. |Może na samo auto będzie wiata, zobaczymy.

    A jak oceniasz powierzchnię domu ? Mieścicie się swobodnie czy czuć, że jest trochę przyciasny ?

    R.

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar monika_fal
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    W tym blaszaku mamy składzik a na poddaszu jest graciarnia Mi tam za bardzo nie przeszkadza że nie ma garażu szkoda tylko że kotłownie mamy w domu No i wściekam się jak muszę skrobać szyby w zimę Powierzchnia domu.... czasami mam wrażenie że jest za duża (jak trzeba posprzątać). A tak poważnie dla nas jest idealna my i nasi goście czujemy się swobodnie.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony