dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    czytaj ze zrozumieniem. Dlaczego chudziak wysadziło to wszyscy wiemy. Wykonawca twierdził [niby] ze chudziak "(przypuszczalnie jak się płyta chudziaka rozpierała)" napisałem ze na mrozie materiały sie kurczą nie puchną.
    przecież chudy beton jak sie napije tez rozwala

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezka Zobacz post
    przecież chudy beton jak sie napije tez rozwala
    ściany fundamentowe ? nie przasdzaj co to za ściany

  3. #23

    Domyślnie

    słabo ubita ziemia, pod chudziak musi być solidnie ubite... a nie szybko, szybko a zaś myśleć co dalej

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maciej3011

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam.
    Musi Pan wiedzieć , że popękane fundamenty i posadzka posiadają już twałe uszkodzenia !!!!!
    Rady typu : rozkuć i zalać od nowa - nie załatwią sprawy.
    Zostawienie stanu po zimie jest bardzo ryzykowne !!!

    Jest na rynku technologia, która naprawia wewnętrzną strukture materiałów.
    Jeśli ma Pan nadal problenm to proszę o kontakt

    Pozdrawiam

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej3011 Zobacz post
    Rady typu : rozkuć i zalać od nowa - nie załatwią sprawy.
    Zostawienie stanu po zimie jest bardzo ryzykowne !!!
    Poproszę o jakies uzasdnienie powyższych teorii, w szególności tej że skucie i wykonanie do nowa nie załtwi sprawy.
    Skucie nie, zostawienie nie , czyli tylko chemia którą oczywiście kolega proponuje? No pogratulowac pomysłu.

  6. #26

    Domyślnie

    Jakaż to cudowna chemia ma uzdrowić popękane posadzki a to ciekawe?
    Ostatnio edytowane przez M K ; 19-05-2010 o 09:26

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maciej3011

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Proponuje Panu załatwić problem Polską technologią o nazwie Oxydtron (Eurokalmatron)
    Prosta aplikacja a naprawde skuteczna.
    Naprawia ona wewnętrzną strukture (przeprowadza nowy procec krystalizacji)

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej3011 Zobacz post
    Proponuje Panu załatwić problem Polską technologią o nazwie Oxydtron (Eurokalmatron)
    Prosta aplikacja a naprawde skuteczna.
    Naprawia ona wewnętrzną strukture (przeprowadza nowy procec krystalizacji)
    ten preparat to jak dawniejsza maść na szczury naprawia wszystko,widziałem reklame jego uzycia już w dwudziestu postach, ściana pękła? preparacik,posadzka popekana -preparacik,

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    suniok

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie Popękany chudziak

    Witajcie,

    Fundamenty ocieplone - scianki trójwarstwowe, glina + piasek 30-40cm zagęszczony (środki fundamentów zostały nieruszone, wsypali gliny, koparka ugniotła łychą i na to warstwa piachu). Chudziak był wylewany jakieś 7-8 m-cy temu. Budynek już pod dachem. Wczoraj trochę zamiotłem i zauważyłem pęknięcie chudziaka w jednej części domu. Nie potrafię stwierdzić kiedy powstało, na zimę były ściany, strop, chudziak, bez okien. Z ciekawości rozkułem dzisiaj beton w dwóch miejscach i nie ma żadnej przerwy pomiędzy chudziakiem a piachem, nic sie nie zapadło, nic nie wysadziło. Kierownik mówi, żeby zostawić, że przez mróz. Co mam zrobić?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał suniok Zobacz post
    wsypali gliny, koparka ugniotła łychą i na to warstwa piachu
    A tą warstwe piasku to zagęściłeś chociaz skoczkiem ?

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    suniok

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    piach zagęszczony zagęszczarką płytową, w miejscach które sprawdziłem nie siadło...

    Przyszedł mi jeszcze jeden pomysł odnośnie przyczyny:

    W miejscu pęknięć podstemplowany był strop teriva oparty na podciągu, wiec teoretycznie tam było największe obciązenie chudziaka. W innych miejscach domu nie ma pęknięć...
    Ostatnio edytowane przez suniok ; 22-06-2010 o 12:13

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał suniok Zobacz post
    piach zagęszczony zagęszczarką płytową
    Jaka była duża ta zageszczarka? Waga?

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    suniok

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    hmmm.... na oko 150-200kg

  14. #34

    Domyślnie

    To sie nie ma czym przejmować, tylko budować

  15. #35

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    suniok

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie :(

    Ostatnio zacząłem przygotowywać się do ogrzewania podłogowego, i wkuwałem odpływy kanalizacyjne w ściany. Jedna rurka wychodząca z chudziaka była pęknięta, więc postanowiłem rozkuć chudziaka dookoła i wymienić kolanko na nowe... iiii i pod chudziakiem 5cm pustki. Już wiem, że cały chudziak trzeba skuć, tylko co dalej? Chudziak był wylewany rok temu, grunt nie zapadł się na tyle, aby zalać "skuty" chudziak. Poza tym w wielu miejscach nie jest zapadnięty (przynajmniej tak wygląda).

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    moo88

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Ko Shaolin
    Dzielnica
    UE
    Posty
    214

    Domyślnie

    Moja uwaga to nie zagęszczać skoczkiem. Działa zbyt dynamicznie. Jeśliściana fundamentowa nie ma odporu z drugiej strony to może popękać, a nawet się przewrócić.

    Co do płyty. To standardowy problem. Bo wykonacy nie zagęszczają kruszywa przed wylaniem płyty. Albo w ogóle nie dają kruszywa. Byle zamknąć i wziąć kasę,

    Proponuję sprawdzić co jest pod płytą (samemu rozkuć kawałek betonu) gdzieś w okolicy centrum budynku. Zobaczyć co jest pod spodem i ile tego jest.

    Jeśli glina albo 5-10 cm piasku to wykonawca powinien skuć i wylać podłogę od nowa na własny koszt.

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    suniok

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    hmmm no w centrum budynku jak odkułem chudziaka to piasek leży zaraz pod nim, nie ma szczeliny, ale nie jestem w stanie sprawdzić, czy chudziak na nim leży... Dzisiaj rozkute zostało pomieszczenie gospodarcze i tam również chudziak wisi, a w gruncie mozna kopać szpadlem bez żadnego problemu...

    Problem w tym momencie nie polega na tym, czy kuć wszystko, tylko ile tego wybrać , żeby bezpiecznie to zagęścić?

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Cytat Napisał suniok Zobacz post

    Problem w tym momencie nie polega na tym, czy kuć wszystko, tylko ile tego wybrać , żeby bezpiecznie to zagęścić?
    Wybrać wszystko co było zruszone i nie zagęszczone lub słabo. Przyjmij ze wzdłuż ścian wybierasz do ławy (tyle ile bylo wykopu) w środku pom mniej. Moze byc ze srodek pom jest ok newralgiczen sa okilice ścian, szczególnie przy opsianej przez Ciebie metodzie zasypania.

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    moo88

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Ko Shaolin
    Dzielnica
    UE
    Posty
    214

    Domyślnie

    Jeśli masz sporo czasu i nie śpieszy ci się z budowaniem (w co wątpię - szczególnie jak jesteś w związku małżeńskim ) to można zostawić odsłonięte do następnego lata i czekać na naturalne ułożenie, a później zagęścić zagęszczarką płytową przed wylaniem nowej płyty.

    A jak nie masz czasu to skuć. Lać wodę i stać z kijem nad wykonawcą przy zagęszczaniu. Można pomieszczenie po pomieszczeniu. Wybrać 30 cm - zagęścić - zasypać - zagęścić.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony