dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 106 z 116
Pokaż wyniki od 2.101 do 2.120 z 2303
  1. #2101
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marta/Daniel

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Boleslawiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    2

    Exclamation Wielka prośba

    Cytat Napisał wiaq Zobacz post
    Górę zmieniliśmy całkowicie. Zrobiliśmy duża sypialnie(z sypialni i łazienki z projektu) wraz z duża łazienka z połączenia drugiej garderoby. Na dniach podesle rzut jak tylko gdzieś odgrzebie... Podgląd pomieszczen można zobaczyć w naszej galerii.
    Do wiaq !!! oraz innych forumowiczów z woj.dolnoslaskiego !!!

    Proszę o informację czy budowaliście Państwo w okolicach Wrocławia i czy istnieje możliwość obejrzenia Państwa dzieła?
    Proszę o odpowiedz, planujemy z mężem zakup projektu Aleksandra modern wersja B i bardzo chcielibyśmy zobaczyć jak domek wyglada w relau. Pozdrawiam Marta

  2. #2102
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zamerdz

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    34

    Domyślnie

    Witam, wszystkich mam pytanie do tych szczęśliwców co już zakończyli budowę. Jaką macie instalacje grzewczą i jakie są miesięczne koszty ogrzewania. Pozdrawiam

  3. #2103

    Domyślnie

    Zamerdz,
    u mnie niestety na razie muszę palić ekogroszkiem (co mnie już strasznie wkurza!). Cały dół mam w podłogówce a górę klasycznie - pokoje - kaloryfery, łazienka z pralnią - podłogówka + drabinki.
    Licząc od początku grzania czyli gdzieś od 20 października spaliłem ok. 2,5- 2,7 t ekogroszku na ogrzewanie i ciepłą wodę. Wydaje mi się, że nie dużo biorąc pod uwagę, że ocieplenie elewacji zaczęli mi robić dopiero w grudniu i do 15 stycznia nie miałem jeszcze w pełni obłożonych styropianem murów.
    Można przyjąć, że na razie wyszło mi średnio mniej niż 1 t miesięcznie. Normalna cena groszku to ok. 800-900 zł za t (kupuję workowany więc jest droższy). Temp. w domu na poziomie 21-23 stopnie bo od 21 grudnia już mieszkamy. Na razie jeszcze eksperymentuję z ustawieniami więc czasem skacze nawet do ponad 24 stopni - szczególnie przy podłogówce.
    Na szczęście dostałem już warunki przyłączenia gazu i mam nadzieję do jesieni się z tym uporać i mieć już czysto w kotłowni...



    Cytat Napisał zamerdz Zobacz post
    Witam, wszystkich mam pytanie do tych szczęśliwców co już zakończyli budowę. Jaką macie instalacje grzewczą i jakie są miesięczne koszty ogrzewania. Pozdrawiam

  4. #2104
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zumek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Okolice Nieporętu
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Jestem nowy na tym forum i tak jak wszyscy zdecydowałem się na Olę - w moim przypadku wersja modern A.

    Na wstępie ogromne dzięki za taka ilość wiedzy i rad jakie można tu znaleźć Biorę się za czytanie. Tymczasem przesyłam zmiany jakie chcielibyśmy z Żoną wdrożyć w projekcie. (robione domowymi sposobami więc prośba o wyrozumiałość)

    Zerknijcie proszę i oceńcie czy jest ok? na co zwrócić uwagę na co uważać itp.


    Z góry dzięki za pomoc i konstruktywną krytykę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parter 2.jpg
Wyświetleń:	261
Rozmiar:	17,2 KB
ID:	302439Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parter1 zmiany okien vs oryginal.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	15,8 KB
ID:	302440Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piętro1 zmiany vs oryginal.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	16,5 KB
ID:	302441Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piętro2.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	18,4 KB
ID:	302442

  5. #2105
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Didusss

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Czarków
    Kod pocztowy
    43-211
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam ja buduje Aleksandre Modern A na śląsku.

  6. #2106
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mati_23 Zobacz post
    Cześć, w załączeniu przesyłam zdjęcia klatki schodowej. Co do wchodzenia schodów w światło drzwi to problemu u nas nie było, gdyż schody nie dolegają do ściany, w innym wypadku trzeba by było trochę wyciąć opaskę (ale schody de facto nie wchodzą w sam otwór).
    Hej możecie pokazać zdjęcie jak umiejscowiliście kominek i ile on miejsca faktycznie zabiera w salonie. Mamy problem z jego zlokalizowaniem.
    Pomożecie ?

  7. #2107
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Prene

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał zamerdz Zobacz post
    Witam, wszystkich mam pytanie do tych szczęśliwców co już zakończyli budowę. Jaką macie instalacje grzewczą i jakie są miesięczne koszty ogrzewania. Pozdrawiam
    Zamerdz

    Ja mam instalacje gazową, piec kondensacyjny jednofunkcyjny Termetu + zbiornik 120l. Na razie bez sterowników pokojowych, piec sterowany pogodynką. Łazienki podłogówki + drabinki, cały dół podłogówka, na górze grzejniki + 2 w garażu. Temp w domu ok. 21-23 st. C. Grzeje teraz 3 sezon, za 2 poprzednie zapłaciłem 2300-2600 za pół roku, od października do marca. Teraz na pewno też więcej nie będzie. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ wszyscy mnie straszyli że przy takim metrażu gaz mnie zrujnuje.
    Aha, mam jeszcze rekuperacje, bez GWC, co też myślę, nie pozostaje bez znaczenia.
    Co do ocieplenia zamiast 20cm dałem 15cm styropianu na dole, 12 cm na górze.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Prene ; 07-02-2015 o 23:13

  8. #2108

    Domyślnie

    cześć,
    mam instalację gazową, piec kondensacyjny Viessmanna, szczegółów nie podam Temp. min. 22 stopnie, kąpię codziennie dzieci w wannie i gotuję również na gazie, nie mam nawet czajnika elektrycznego. Za cały rok 2014 wyszła mi kwota 4.236 złotych.
    pozdrawiam

  9. #2109
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beess Zobacz post
    cześć,
    mam instalację gazową, piec kondensacyjny Viessmanna, szczegółów nie podam Temp. min. 22 stopnie, kąpię codziennie dzieci w wannie i gotuję również na gazie, nie mam nawet czajnika elektrycznego. Za cały rok 2014 wyszła mi kwota 4.236 złotych.
    pozdrawiam
    Hej, możesz podać ile Cie wyszło na sam sezon grzewczy? ewentualnie koszt gazu miesięcznie poza sezonem grzewczym?
    wyniki oscylują około 500zł - to chyba dobry wynik

  10. #2110
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zumek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Okolice Nieporętu
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cześć,
    Mam pytanko odnośnie izolacji fundamentów. Jakie rozwiązania zastosowaliście u siebie i na jakim terenie? Ja właśnie się zastanawiam - wydawałoby się że fundament ważna rzecz na której nie warto oszczędzać. Z drugie jednak strony "starszyzna" w rodzinie twierdzi że nie ma co przesadzać z cudami techniki i jechać standardowo bo teren sprzyjający. Dajcie znać jakie macie doświadczenia i opinie w temacie.

    pzdr

  11. #2111

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    Hej, możesz podać ile Cie wyszło na sam sezon grzewczy? ewentualnie koszt gazu miesięcznie poza sezonem grzewczym?
    wyniki oscylują około 500zł - to chyba dobry wynik
    Czesc, od poczatku pazdziernika 2013 do konca marca 2014 OK. 3.000, pozostale miesiace srednio po 200,00. Nie wiem , czy to dobry wynik, no np. Prene ma mniej mysle, ze jak bym np. dzieci myla pod prysznicem, to juz by byla roznica, bo mam spora wanne. Nie mam w ogole kominka, ktory gdy jest rozpalony w chlodne dni grzeje.

  12. #2112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beess Zobacz post
    Czesc, od poczatku pazdziernika 2013 do konca marca 2014 OK. 3.000, pozostale miesiace srednio po 200,00. Nie wiem , czy to dobry wynik, no np. Prene ma mniej mysle, ze jak bym np. dzieci myla pod prysznicem, to juz by byla roznica, bo mam spora wanne. Nie mam w ogole kominka, ktory gdy jest rozpalony w chlodne dni grzeje.
    zerknelam do rachunkow, bo cos mi nie wychodzilo I tak: IViV-420,00; VI-VII-168, VIII-IX-219.

  13. #2113
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beess Zobacz post
    Czesc, od poczatku pazdziernika 2013 do konca marca 2014 OK. 3.000, pozostale miesiace srednio po 200,00. Nie wiem , czy to dobry wynik, no np. Prene ma mniej mysle, ze jak bym np. dzieci myla pod prysznicem, to juz by byla roznica, bo mam spora wanne. Nie mam w ogole kominka, ktory gdy jest rozpalony w chlodne dni grzeje.
    To i tak zacny wynik jak na metraż domu ponad 200m2
    Jak masz ocieplony dom? tak jak w projekcie 20 dół i 12 góra białego styropianu czy zmieniałaś?
    Masz u siebie rekuperacje?może ona zmienia wynik ogrzewania

    Poza sezonem grzewczym to raczej standardowe rachunki posiadasz. Całościowo i tak jest nieźle

  14. #2114

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    To i tak zacny wynik jak na metraż domu ponad 200m2
    Jak masz ocieplony dom? tak jak w projekcie 20 dół i 12 góra białego styropianu czy zmieniałaś?
    Masz u siebie rekuperacje?może ona zmienia wynik ogrzewania

    Poza sezonem grzewczym to raczej standardowe rachunki posiadasz. Całościowo i tak jest nieźle
    Nie mam rekuperacji, wietrze co rano nawet zima. dom mam ocieplony welna na calosci, chyba 15 cm, ale nie pamietam. Mam tez taki zbiornik na wode z pompa powietrzna, ale to woda...

  15. #2115

    Domyślnie

    Dla tych co buduja, jeszcze do rozwazenia okno w garazu, by wykorzystac swiatlo dzienne.

  16. #2116

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    Hej możecie pokazać zdjęcie jak umiejscowiliście kominek i ile on miejsca faktycznie zabiera w salonie. Mamy problem z jego zlokalizowaniem.
    Pomożecie ?
    Innabajka też miałem problem z ustawieniem kominka. Mierzyłem, rysowałem, dobierałem różne kominki aby nie wjechać jakąś "krową" w środek salonu. Wyszło jak na zdjęciach. Odległość od kominka do ściany (czyli szerokość salonu) zostało 357 cm., od ściany gabinetu czyli pod schodami kominek wyjeżdża na 67 cm. Generalnie nie wyszło źle a też się tego obawiałem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150117_020512a.jpg
Wyświetleń:	436
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	303867Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150208_142910a.jpg
Wyświetleń:	347
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	303868Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150208_142848a.jpg
Wyświetleń:	345
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	303869Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150207_205924a.jpg
Wyświetleń:	351
Rozmiar:	64,6 KB
ID:	303870

  17. #2117
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Jaki macie wkład kominkowy, pamiętacie producenta i model.

    My mamy dwie wersje do rozważenia i tak naprawdę nie wiemy na co się zdecydować czy wysunąć kominek tak jak u Was czy go wciągnąć w głąb salonu kosztem jego szerokości.

    Wersja schowana w salon, taka najbardziej nam pasuje ale obawiamy się że szerokość salonu 3,2m będzie dość uciążliwa
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek normal.jpg
Wyświetleń:	420
Rozmiar:	67,3 KB
ID:	303987

    Wersja wysunięta, w tej wersji obawiamy się że kanapa będzie za blisko kominka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wysuniety2.jpg
Wyświetleń:	386
Rozmiar:	73,0 KB
ID:	303989

    A tak to przedstawia się patrząc na rzut od góry.
    Co o tym myślicie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek wymiary.jpg
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	303988
    Ostatnio edytowane przez innabajka ; 11-02-2015 o 20:32

  18. #2118
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zamerdz

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zumek Zobacz post
    Cześć,
    Mam pytanko odnośnie izolacji fundamentów. Jakie rozwiązania zastosowaliście u siebie i na jakim terenie? Ja właśnie się zastanawiam - wydawałoby się że fundament ważna rzecz na której nie warto oszczędzać. Z drugie jednak strony "starszyzna" w rodzinie twierdzi że nie ma co przesadzać z cudami techniki i jechać standardowo bo teren sprzyjający. Dajcie znać jakie macie doświadczenia i opinie w temacie.

    pzdr
    Hej, ja jako pionowe izolacje dałem dysperbit, natomiast na poziome papa termozgrzewalna na ławę chudsza na ścianę fundamentową grubsza. Aczkolwiek u mnie brak wwód gruntowych.

  19. #2119
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zumek Zobacz post
    Cześć,
    Mam pytanko odnośnie izolacji fundamentów. Jakie rozwiązania zastosowaliście u siebie i na jakim terenie? Ja właśnie się zastanawiam - wydawałoby się że fundament ważna rzecz na której nie warto oszczędzać. Z drugie jednak strony "starszyzna" w rodzinie twierdzi że nie ma co przesadzać z cudami techniki i jechać standardowo bo teren sprzyjający. Dajcie znać jakie macie doświadczenia i opinie w temacie.

    pzdr
    dla przykładu, jak kolega wcześniej, pionowa izolacja dysperbit wodny, na to styrodur xps 10cm jako ocieplenie i folia kubełkowa.
    Natomiast na izolacje poziomą ławy dałem 2x fofia gruba fundamentowa tak samo izolacja pod ściany budynku 2 x folia do izolacji fundamentów.

    Mam nadzieję że da rade dość wysoki poziom wód gruntowych..

  20. #2120

    Domyślnie

    Pytanie do osób które robiły strop lany zbrojony - jaką grubość stropu projektował wam konstruktor i ile laliście w rzeczywistości?
    Ile ogólnie poszło Wam stali na budowie?

Strona 106 z 116

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony