dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 98
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 2303

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Czy ktoś widział Aleksandrę na żywo? Bardzo proszę o jedno zdanie komentarza.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qcze

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wwa
    Kod pocztowy
    02-594
    Posty
    22

    Domyślnie okna

    witam,
    też jesteśmy zdecydowani na Modern A lub B.
    dzisiaj zobaczyła go teściowa i stwierdziła że duże okna - dużo ciepła ucieka i w ogóle będzie zimno....
    w sumie może mieć trochę racji... a może jednak nie?
    dom przecież ma być energooszczędny
    zwłaszcza okna na taras (przesuwane) czy ktoś wie czy to się sprawdza, czy jest szczelne i trwałe?

    prośba o informacje abym mógł kobietę z błędu wyprowadzić

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BARTEK Z

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qcze Zobacz post
    witam,
    też jesteśmy zdecydowani na Modern A lub B.
    dzisiaj zobaczyła go teściowa i stwierdziła że duże okna - dużo ciepła ucieka i w ogóle będzie zimno....
    w sumie może mieć trochę racji... a może jednak nie?
    dom przecież ma być energooszczędny
    zwłaszcza okna na taras (przesuwane) czy ktoś wie czy to się sprawdza, czy jest szczelne i trwałe?

    prośba o informacje abym mógł kobietę z błędu wyprowadzić
    Witam, Cześć
    Tak się składa, że na temat okien trochę wiem.
    Od początku:
    1: nie są to okna drewniane, które się rozszczelniają.
    2: Polecam okna plastikowe, dobrego producenta np. Majewski na profilu Deceunick, szyba o współczynniku przenikalności 0,6, profil 6 komorowy z potrójną szybą.
    Trafiłem na gościa, który sprzedaje i montuje taki profil w przyzwoitych cenach np. pokazał mi budowę na, którą poszło 15-16 okien w tym 4x drzwi przesuwne takie jak do Aleksandry z tym, że Aleksandra ma tylko 2 sztuki. Cena tych okien to 40.000.
    Myślę, że mogę podać numer do gościa mam tylko na kom. ale myślę, że się nie obrazi.
    888799136 na imię ma Marcin nazwiska nie pamiętam.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam wszystkich aleksandrowiczów

    Dawno nie zagladałam na forum a tu proszę.... całkiem spory ruch, dużo nowych wpisów, to oznacza, że trochę nas przybyło.
    Mam pytanie, czy jest może ktoś, kto już rozpoczłą budowę? może załączyłby kilka fotek

    Pozdrawiam wszystkich

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,

    czy ktos ma moze jakies oferty na budowe aleksandry HR? ja dostalem oferte na stan deweloperski (surowy zamkniety) na robocizne na 100 tys pln, czy ktos ma moze jakies inne oferty zeby oszacowac moja wycene?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wandrew

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław / Bogdaszowice
    Kod pocztowy
    53-151
    Posty
    93

    Domyślnie

    Mi oszacowali 95 000zł -ale grubo się zastanawiam nad tą firmą bo jest nie słowna.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał wandrew Zobacz post
    Mi oszacowali 95 000zł -ale grubo się zastanawiam nad tą firmą bo jest nie słowna.
    moge prosic o szczegoly na PW albo na forum? jestem ciekaw szczegolow

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mmasa

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    4

    Smile ile kosztuje w rzeczywistosci budowa aleksadry

    Nie wiem skad macie ekipy bodowlane ale za sam koszt budowy murow z przygotowaniem do pokrycia dachu wolaja nie ktorzy murarze 70 tys.....moze ktos ma sprawdzona ekipe,ktora mial u siebie, z checia prosze o namiar, z gory dziekuje

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmasa Zobacz post
    Nie wiem skad macie ekipy bodowlane ale za sam koszt budowy murow z przygotowaniem do pokrycia dachu wolaja nie ktorzy murarze 70 tys.....moze ktos ma sprawdzona ekipe,ktora mial u siebie, z checia prosze o namiar, z gory dziekuje
    Jest to pracochłonny dom dlatego takie ceny. Moja pierwsza ekipa również chciała 70tyś ostatecznie wyszło mniej ale z inną ekipą.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zygmus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dostaliśmy dzisiaj ofertę na pompę ciepła do Aleksandry. Całkowity koszt montażu pompy z dolnymi odwiertami 4x60m. wykonaniem podłogówki, wylewek, wszystkie materiały wykonawcy. Pompa Nibe. 86000

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wandrew

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław / Bogdaszowice
    Kod pocztowy
    53-151
    Posty
    93

    Domyślnie

    Propozycje jaka dostałem:

    koszt robocizny do stanu deweloperskiego to 95 000 brutto w tym jest:
    - zbrojenie wraz z zalewaniem ław;
    - fundament lany lub murowany;
    - termo i hydro izolacja fundamentów;
    - zagęszczenie gruntu pod ślepą podłogę;
    - zalanie ślepej podłogi;
    - postawienie kompletu ścian nośnych i działowych na
    parterze i poddaszu;
    - postawienie komina wewnątrz budynku;
    - zbrojenie wraz z zalaniem stropu wraz z schodami;
    - zbrojenie wraz z zalaniem oraz szalowaniem słupów,wieńcy,
    nadproży,podciągów,wieńcy,balkony i tarasy;
    - budowa kompletnej więźby;
    - impregnacja więźby;
    - przygotowanie dachu do krycia;
    - krycie dachu wraz z montażem obróbek blacharskich i okien
    połaciowych;
    - docieplenie elewacji;
    - zatopienie siatki w kleju;
    - gruntowanie oraz położenie tynku;
    - wykonanie elementów dekoracyjnych na elewacji;
    - docieplenie podłóg oraz montaż ogrzewania podłogowego;
    - wykonanie wylewek maszynowych;
    - położenie instalacji elektrycznych;
    - położenie instalacji hydrauliczno - kanalizacyjnych;
    - tynkowanie maszynowe;
    Do tych prac gratis dokładam:
    - montaż systemu rynnowego;
    - budowę komina z cegły klinkierowej;
    Na te prace udzielam 5 lat gwarancji w całości serwisowanej.

    Koszt zakupu materiałów to około 140 000zł cena zależy od rodzaju użytych materiałów.

    Jak myślicie dobra oferta?

  12. #12

    Domyślnie

    Witam
    czy dobrze zrozumiałem że stan deweloperski wyniesie Cię około 240.000 zł?

  13. #13

    Domyślnie

    Johnson
    możesz podać co wchodzi u Ciebie w wycenę za 100 tys zł
    Ile wam skalkulowali sam dach?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał seb.719 Zobacz post
    Johnson
    możesz podać co wchodzi u Ciebie w wycenę za 100 tys zł
    Ile wam skalkulowali sam dach?
    nie znam rozbicia, 100 tys to stan surowy zamkniety razem z dachem i zamontowaniem okien. Bez materialow. Slowem stan deweloperski. Mam tez inna oferte na 150tys z wykonczeniem calosci tez bez materialow. Ta wycena na 150 tys jest pod klucz z podlogami/kaflami itd. Na razie zlozylem dokumenty na pozwolenie na budowe, zobaczymy jak wyjdzie.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BARTEK Z

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    19

    Domyślnie

    Kurde tak szalałem a okazała się kicha. NIE MOGĘ BUDOWAĆ ALEKSANDRY, BĘDĘ WALCZYŁ Z ARCHITEKTEM MIEJSKIM NA SZCZĘŚCIE JEST 25 INNYCH, KTÓRzZY TEŻ BĘDĄ WALCZYĆ. Masakra- 6 metrów od ulicy ma stać dom, 10 metrów do końca działki, a teraz najlepsze- ściana frontowa 15 m, i jeszcze lepiej dach 25-36 stopni , i jeszcze lepiej wszystkie podkreślam wszystkie kalenice równoległe do drogi, Przecież to będą kurniki FUCK, NAJMNIEJSZE DZIAŁKI MAJĄ 800 METRÓW JA MAM 900 METRÓW, A CO MA POWIEDZIEĆ MÓJ KOLEGA ON MA 1150 METRÓW, MASAKRA JAKAŚ.
    Wesołych świąt.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał BARTEK Z Zobacz post
    Kurde tak szalałem a okazała się kicha. NIE MOGĘ BUDOWAĆ ALEKSANDRY, BĘDĘ WALCZYŁ Z ARCHITEKTEM MIEJSKIM NA SZCZĘŚCIE JEST 25 INNYCH, KTÓRzZY TEŻ BĘDĄ WALCZYĆ. Masakra- 6 metrów od ulicy ma stać dom, 10 metrów do końca działki, a teraz najlepsze- ściana frontowa 15 m, i jeszcze lepiej dach 25-36 stopni , i jeszcze lepiej wszystkie podkreślam wszystkie kalenice równoległe do drogi, Przecież to będą kurniki FUCK, NAJMNIEJSZE DZIAŁKI MAJĄ 800 METRÓW JA MAM 900 METRÓW, A CO MA POWIEDZIEĆ MÓJ KOLEGA ON MA 1150 METRÓW, MASAKRA JAKAŚ.
    Wesołych świąt.
    dach aleksandry w niewielu miejscach przechodzi, ja na szczescie buduje siedlisko wiec zadne warunki mnie nie interesuja bo ich nie ma, niestety ale ciezko u nas postawic ladny dom, wszedzie tylko same dwuspadowce na jedno kopyto, powodzenia w walce

  17. #17

    Domyślnie

    witaj dinki,
    a gdzie macie południe na swojej działce? od tyłu domu? Ja tak mam i planuję okna w salonie od ogrodu właśnie i likwiduję zachodnie w jadalni. Rzekomo to nie problem, ale siadamy dokładnie nad projektem dopiero po uzyskaniu warunków. Ja już pisałam wcześniej, że rozważałam zamianę kuchni z pokojem na dole, żeby maleńką spiżarenkę wygospodarować z łazienki, bo na dole wystrczyłaby mi tylko toaleta. O ile się nie mylę widziałam już projekt z tarasem nad garażem.
    życzę powodzenia i pozdrawiam

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dinki

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witaj beess! Dokładnie nasze południe jest od tyłu domu- podobnie jak w twoim projekcie w planach mamy dołożenie tarasowego okna na tyłach domu. Jednak jak wspominaliśmy wcześniej w przyszłym tygodniu jedziemy przepisać na nas warunki zabudowy do gminy. A następnie zabieramy się za zmiany. Co do zachodniego okna- to jestem zwolennikiem okien- i to w naszym projekcie pozostawiam. Zastanawiam się nad wieloma rzeczami, które na dzień dzisiejszy nie są istotne. Z mojego rozumowania wynika, że najpierw warunki zabudowy, potem zakup projektu, a dopiero później adaptacja z naszym architektem. Bardzo dziękuję za miłe słowa, ciekawa jestem jak wygląda projekt z tarasem nad garażem i patrząc na minę męża- jakie są jego koszty. Jak uporamy się z warunkami to obiecuję poszperać i pogłówkować i jeśli się uda, to pomyśleć nad ciekawymi rozwiązaniami. Pozdrawiam dzisiaj z wietrznego kołobrzegu-dinki

  19. #19

    Domyślnie Aleksandra M

    No, dobra. Wygląda na to, że chyba jesteśmy pierwsi. Poniżej fotki stanu surowego otwartego Aleksandry Modern. Pierwszy sztych łopatą (koparką) był 19 sierpnia, zakończenie SSO - początek grudnia.
    Budujemy z garażem jednostanowiskowym wciągniętym bardziej w głąb domu kosztem pokoju hobby (za to część tego pokoju będzie pomieszczeniem gospodarczym – niestety wymiary działki zmusiły nas do tego kroku. Dom wygląda super, a drugi samochód - trudno będzie pod chmurką. Zważywszy, że w domu będą mieszkać 2 osoby, powierzchnia domu jest wystarczająca mimo rezygnacji z 1 pokoju.
    A teraz kilka naszych rad:
    1.Konieczne jest doświetlenie salonu – my robimy dodatkowe okno w dłuższej ścianie, naprzeciwko kominka.
    2. Powiększony balkon – zakrywa wtedy cały taras, chroni od słońca, w razie deszczu można z tarasu też korzystać. U nas taras jest od południa.
    3. Przejście z garażu przez kotłownię do wiatrołapu.
    4. Schody odwrócone o 90o przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.

    Pozdrawiamy z Nowym Rokiem wszystkich „Aleksandrowiczów” życząc sukcesów w budowie.

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dinki

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Z wypiekami na twarzy odczytałam waszego posta. Na początku gratulacje- robi już sama bryła wrażenie- to tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że to ten projekt a nie inny. Po drugie, piąte i dziesiąte życzę wam spełnienia marzeń- tych najskrytszych w nowym roku i dziękuję,że pokazaliście nam wasze cacuszko. Pozdrawiam.

Strona 6 z 98

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony